Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Brighton v úvodu druhého poločasu navázal na aktivitu z prvního dějství, v tomto případě se mu ale povedlo vsítit vedoucí branku. Crystal Palace se směrem dopředu celkem dlouhou dobu hledal, avšak i přesto se mu povedlo srovnat krok, což vydrželo až od posledních vteřin tohoto zápasu.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:11.

90+3

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-3-3 )

Riedewald
46. min McCarthy
Kouyaté
67. min Meyer

Bissouma
85. min Duffy
18 Mooy
Mooy
13 Groß
Groß
90+2. min Bernardo
7 Maupay
Maupay
Trossard
84. min Alzate

90+2

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Bernardo.

90+2

O rozehrávku se tak postaral Milivojević, který ale našel pouze hlavu jednoho z protihráčů, jenž odvracel nabídku.

90+1

Zahovi se povedlo natlačil se do pokutového území, kde ho dokázal zastavit jeden z protihráčů. Domácí zůstanou u šestnáctky, budou zahrávat rohový kop.

90

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

88

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, vše spěje k nerozhodnému výsledku. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.

87

Crystal Palace bude mít k dispozici standardní situaci zhruba ze třiceti metrů od branky. Zcela jistě budeme sledovat vzdušnou nabídku do šestnáctky.

86

Žlutou kartu dostává Davy Pröpper (Brighton & Hove Albion FC).

85

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Shane Duffy.

84

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Steven Alzate.

84

Na útočnou polovinu se vydal také zadák Webster, kterému se povedlo najít rychlonohého Montoyu, jenž po souboji se Zahou skončil na trávníku – volný kop.

83

Na opačné straně se na levém křídle snažil dostat k centru Trossard, avšak narazil pouze do jednoho z pozorných protihráčů. Následovat bude autové vhazování.

82

Crystal Palace je najednou o poznání aktivnější, naopak hosté nestíhají. Při dalším výpadu to na sebe vzal McArthur, jehož rána byla propagačním pokusem.

81

Ayew se uvnitř pokutového území poroučel k zemi, nicméně penaltu nevybojoval. Hlavní sudí jasným gestem naznačil, že se o nedovolený zákrok nejednalo.

76

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se domácí dočkali kýženého vyrovnání! V posledních minutách se Crystal Palace nadechl k sympatickému náporu, při kterém jsme sledovali prodloužení míče až na WILFIREDA ZAHU. Ten to udělal parádně, neboť si navedl balón na levou nohu a poté zakončil přesně pod horní konstrukci branky.

76

Už to vypadalo, že Benteke pronikne do další šance, avšak jeden z hostů vypíchl míč pouze k Zahovi, jehož hrátky s balónem nepřinesly nic nebezpečného.

75

Crystal Palace má velké problémy s přechodem k opačné šestnáctce, což se opět potvrdilo. McArthur tak před smečkou protihráčů nahrával na nohu Danna.

74

Zničehonic se o vyrovnání mohl postarat Benteke, který ideálně převzal míč, načež se protáhl kolem Dunka. Rána pravou nohou skončila na pozorném Ryanovi.

73

Milivojević marně stíhal Mooye, kterému se povedlo na levém křídle najít aktivního Trossarda. Centr posledně jmenovaného skončil pouze u brankáře Guaity.

72

Mooy šikovně roztáhl hru na osamoceného Trossarda, který měl čas si připravit míč do střelecké pozice, avšak i tentokráte byl domácí brankář Guaita pozorný.

71

Ayewovi se málem povedlo vystihnout rozehrávku soupeře, nakonec tomu tak nebylo. Brighton zcela očividně nikam nespěchá, k míči zavítal také brankář.

70

Vracející se Montoya zabojoval uvnitř vlastního vápna, kde se mu riskantním skluzem povedlo zastavit nevýrazného Zahu. Rohový kop pro hráče Crystal Palace.

69

Ryan si dal na své rozehrávce hodně záležet, navíc skutečně nechyboval. Naopak jeho celek pronikl k opačné šestnáctce, Maupay si ale neporadil s nahrávkou.

68

Hodně odvážně to zkoušel Benteke, kterého napadala snad trojice hráčů Brightonu. Výsledkem byl faul, po kterém se domácím nepovedla standardní situace.

67

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Max Meyer.

66

Své štěstí zkoušel hostující Bissouma, který měl kolem sebe celkem dost prostoru, nicméně i přesto se mu povedlo vypálit pouze do rukavic brankáře Guaity.

61

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas je o poznání atraktivnější. Brighton je i po první brance nebezpečnější, nyní bude zahrávat standardku.

60

Gross rozehrál rohový kop cvičeným signálem, po kterém Pröpper vracel míč k zadní tyči. Guaita překvapivě neudržel balón v rukavicích, nicméně Maupay trefil pouze brankáře.

59

Do hodně riskantního souboje šel obránce Tomkins, který se skluzem dostal k míči. V opačném případě to zavánělo nedovoleným zákrokem, a tedy penaltou.

58

Domácí najednou přidali na aktivitě, což jsme v předchozích minutách neviděli. Zaha však neměl potřebnou podporu, proto přihrával na obrannou polovinu.

57

Střídající McArthur se na levé straně ujal autového vhazování, které poslal do míst, kam si seběhl Benteke. Druhý jmenovaný se ale nedostal přes Montoyu.

56

Crystal Palace to bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Situace ještě zdaleka není kritická, do konce zápasu totiž zbývá hodně času.

54

Brighton právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Hostující celek se opět nadechl k drtivému náporu, při kterém se Bissoumovi povedlo na pravém křídle najít volného Trossarda, který z jedničky vracel míč do pokutového území. Tam se k balónu dostal NEAL MAUPAY, jenž zamířil přesně do šibenice.

54

Montoya to ihned po nahrávce zkoušel okamžitým polovysokým centrem do malého vápna, nicméně ven z branky se vydal Guaita, který schoval míč do rukavic.

53

Navíc se jednalo o úvodní střelecký pokus domácích hráčů, se štěstím z toho mohla být první branka zápasu. I nadále tak zůstává stav stále nerozhodný.

52

Trossard se prohnal až do velkého vápna, kde se přeci jenom dostal k centru, který přistál pouze na hlavě pozorného Danna. Na opačné straně se Bentekemu nepovedl centr, avšak míč přistál na tyči!

51

Úvod druhého poločasu se nese v hodně poklidném duchu. Brighton již tradičně pracuje s míčem kousek od středového kruhu, což domácím vůbec nevadí.

50

Další nepřesnost ze strany Crystal Palace, míč se tak zjevil za postranní lajnou. Burnovi provedení autu celkem trvalo, nakonec si ale dokázal vybrat Mooye.

49

Posléze si o nahrávku řekl hostující Bissouma, který si poradil s napadajícím Zahou, načež jeho celek úspěšným způsobem přenesl hru na levou stranu.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal domácí brankář Guaita, který si počkal na uklidnění situace, načež dalekonosně odkopával na druhou stranu.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jaïro Riedewald, přichází James McCarthy.

46

Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hodně překvapivou podívanou. Směrem dopředu byl totiž výrazně aktivnější Brighton, který domácího brankáře prověřil hned několikrát. Naopak domácí celek se směrem dopředu hodně trápil, navíc se za celý první poločas nedostal ani k jednomu střeleckému pokusu.

45+1

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Domácí si plní obranné úkoly, což se potvrdilo také před malým momentem. Kelly totiž vytlačil soupeře z dobré pozice pro centr, Brighton je i nadále u míče.

42

Montoya se pro změnu musel vrátit ke svému pokutovému území, kde se mu povedlo zastavit nahrávku na Zahu. V opačném případě bychom sledovali šanci.

41

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

40

Brighton celkem dlouho kombinoval na vlastní polovině, načež si o nahrávku řekl aktivně hrající Montoya, který navíc zpětně hledal kolegu Webstera.

36

Žlutou kartu dostává Christian Benteke (Crystal Palace FC).

36

Bissouma poslal do malého vápna velice nadějný centr, který si dokázal najít pouze Tomkins. Poté z velké dálky pálil pouze doprostřed branky křídelník Gross.

35

Je za nám zhruba třetina zápasu, zatím sledujeme hodně vyrovnanou podívanou. Crystal Palace je častěji u míče, nicméně nebezpečnější je soupeř.

34

Hostující Pröpper si na pravém křídle vybral Montoyu, který se v době nahrávky nacházel v hodně těsném ofsajdu, což posléze potvrdil také opakovaný záběr.

33

Grossovi se povedlo prostrčit nahrávku na Trossarda, kterému se příliš nepovedl centr levou nohou. Srazil ho totiž Milivojević, a to do náruče brankáře.

32

Guaita musel ven z branky, přičemž se mu povedlo odklidit míč před napadající Maupayem. Brighton se dostává k tlaku, Montoya obstará další vhazování.

31

Bissouma zkoušel své štěstí z dobrých třiceti metrů, nakonec se jeho rána pravou nohou snesla přímo doprostřed branky, což bylo pro Guaitu snadné sousto.

30

Podél autové lajny si to chtěl namířit Ayew, avšak se štěstím se povedlo zakročit hostujícímu Burnovi, který se poté se míčem nedostal od bezpečnějšího místa.

29

Vše musel razantním odklízením řešit domácí Tomkins, který si nebral servítky. Hrací předmět totiž poslal do zámezí, což přinese další autové vhazování.

28

Do hry se začíná dostávat celkem dost nepřesností. Po jedné z nich se k míči dostal brankář Ryan, kterému se povedlo velice přesným pasem najít Trossarda.

27

Krátce poté si lehkým faulem vypomohl napadající Ayew, který místo balónu trefil dolní končetinu Bissoumy. Brighton se poté rozhodl rozehrát nakrátko.

26

Guaita se postaral o další odkop od své svatyně, po kterém se na útočné polovině povedlo zakročit hostujícímu Dunkovi, který kraloval ve vzdušném prostoru.

21

Dost možná se jednalo o nedovolené počínání Riedewalda, stejně tak z toho mohl být ofsajd. Sudí tak bude poprvé muset využít poradu s videorozhodčím.

20

Úvodní šance zápasu! Domácí obrana naprosto zapomněla na Montoyu, který se dostal do pokutového území, kde v pádu prověřil brankáře Guaitu.

19

Na jistotu se rozhodl zahrát zkušený Dann, který centrovanou nabídku z kopačky Grosse odvracel za postranní lajnu. Brighton tak bude moci opět vhazovat.

18

Zpětnou nahrávku zkoušel vypustit za pokutové území domácí McArthur, avšak jeho řešení nepochopil nikdo ze spoluhráčů, k míči se tak dostal Webster.

17

Opakovaný záběr nám nabídl hodně tvrdé počínání hráčů Brightonu. Jednalo se o hodně nebezpečné zákroky, nicméně sudí překvapit neponechal ani výhodu.

16

Ani v tomto případě se sudí neodvážil písknout do své píšťalky, naopak se domácí dostali do zakončení, avšak Ayew trefil pouze protihráče před sebou.

15

Při té centroval z levé strany Burn. Jeho nabídka sice doputovala na hlavu Maupaye, avšak druhý jmenovaný hráč prodlužoval v záklonu daleko vedle branky.

14

Už to vypadalo, že se jako první dostane k volnému míči Ayew, jenomže velice dobře se ke svému pokutovému území vrátil Trossard, který založil protiakci.

13

Domácí fanoušci se dožadovali nedovoleného zákroku, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. Brighton toho nevyužil, Trossardova nahrávka nebyla přesná.

12

Jeho rozehrávka trvala celkem dlouho, nakonec však zamířila na Grosse, který se proti přesile nedokázal prosadit. Do kombinace se tak zapojil brankář Guaita.

11

Brighton se dostal z těžké pozice, avšak ani v tomto případě nepřipustil žádné zakončení. Poté se míč dostal do zámezí, vhazovat tak bude moci Montoya.

10

Krátce poté jsme sledovali dalekonosný nákop na rychlonohého Zahu, kterého dokázal v poklidu ustrážit zadák Montoya, který tak zajistil odkop od branky.

9

Na opačné straně se mezi obránce pokoušel vydat McArthur, avšak ještě před ním se povedlo zasáhnout Websterovi, který hlavou poslal míč do bezpečí.

8

Crystal Palace se snažil napadat rozehrávku soupeře, načež mel hodně prostoru kolem sebe Mooy, jehož pohotové zakončení nakonec skončilo na boční síti.

7

Na hranici malého vápna si naskakoval Maupay, avšak mnohem výše do vzduchu se dostal domácí obránce Tomkins, který tak zažehnal případné nebezpečí.

6

Pokus o přenesení hry na Trossarda skončil pouze u pozorného Kellyho, kterému se povedlo odkliti míč ke středu hrací plochy, kde číhal jeden z protihráčů.

5

Hosté jsou v úvodu tohoto zápasu o něco aktivnější. Montoya mohl vhazovat z pravé strany, jeho nabídka nakonec doputovala na kopačku kolegy Bissoumy.

4

Následně si obrannou povinnost splnil Riedewald, kterému se povedlo odklidit míč před napadajícím Grossem. Pro Brighton to znamená, že bude moci vhazovat.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se k míči dostal také brankář Ryan, který zvolil nahrávku na vedle stojícího Dunka, kterému ještě přispěchal na pomoc Bissouma.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Crystal Palace FC: Guaita – Kelly, Tomkins, Dann, Riedewald – Kouyaté, Milivojević (C), McArthur – J. Ayew, Ch. Benteke, Zaha.
Náhradníci: Hennessey – James McCarthy, Camarasa, Meyer, Wickham, Woods.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Webster, Dunk (C), Burn – D. Pröpper, Bissouma, Mooy, Groß – Maupay, Trossard.
Náhradníci: Button – Alzate, Duffy, Bernardo, Džahánbachš, G. Murray, Schelotto.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, West.

Brighton & Hove Albion FC

Na opačné straně stojí o něco hůře hrající Brighton, který se v současné době nachází na třinácté pozici tabulky, přičemž se mu povedlo nasbírat devatenáct bodů. Pakliže Brighton dnes vyhraje, tak se bodově dotáhne právě na svého dnešního soupeře, na kterého logicky ztrácí tři body. Hostující tým tohoto zápasu překonal sérii velice špatných výsledků, v posledních dvou duelech navíc získal čtyři body. Brightonu se nejprve senzačně povedlo uspět na hřišti londýnského Arsenalu, kde vyhrál výsledkem 1:1. V minulém kole jsme navíc sledovali nerozhodný výsledek proti Wolves, se kterým Brighton uhrál remízu 2:2.

Fotbalisté Crystal Palace se po šestnácti kolech nacházejí na desáté pozici, což značí přesnou polovinu tabulky. Crystal Palace má na svém kontě dvaadvacet bodů, přičemž naprosto totožný bodový zisk mají další dva celky, nicméně Crystal Palace má zápas sedmnáctého kola ještě k dobru. V případě vítězství se domácí celek tohoto duelu může vyškrábat až na osmou pozici. Crystal Palace v posledních třech duelech nepocítil hořkost porážky, v minulém kole ale přišel o body, neboť uhrál nerozhodný výsledek na hřišti posledního Watfordu. Crystal Palace sehrál na domácím stadionu už osm duelů, ve kterých se mu povedlo uspět pouze třikrát.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Crystal Palace FC a Brighton & Hove Albion FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.