Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:17.

Liverpool dnes potvrdil své dominantní postavení v čele Premier League, kde si drží náskok osmi bodů na druhý Leicester a jedenácti na Manchester City, naopak Everton po výhře Southamptonu nad Norwichem už klesl do sestupového pásma a budoucnost trenéra Marca Silvy je více než nejistá.

Navíc připomínám následující program Evertonu, který hraje s Chelsea, pak na Old Trafford s Manchesterem United a krutou předvánoční sérii zakončí proti Arsenalu.

Liverpool v sobotu zavítá do Bournemouthu, pak v domácím prostředí přivítá Watford.

V Merseyside derby Liverpool poráží městského rivala Everton 5:2, když domácí o svém triumfu rozhodli už v prvním poločase, který v šestigólové přestřelce vyhráli 4:2, v závěru zápasu pak ještě přidal razítko na domácí triumf Wijnaldum.

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

13 Adrián
Adrián
Alexander-Arnold
83. min Gomez
Lallana
72. min Henderson
23 Shaqiri
Shaqiri
10 Mané
Mané
27 Origi
Origi
73. min Firmino

EvertonEverton(5-4-1)

Pickford
19 Sidibé
Sidibé
35. min Bernard
Holgate
13 Mina
Davies
72. min Schneiderlin
Sigurdsson
Richarlison
Calvert-Lewin
60. min Kean

90+3

Liverpool v nastaveném čase kontroluje hru na polovině soupeře.

90+1

Rozhodčí Dean oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90

Liverpool právě vstřelil branku!
Shaqiriho centr z rohu Richarlison odvrátil, Liverpool ale zůstal usazen u pokutového území soupeře, Roberto Firmino na levém křídle vyškolil Holgata, přes Schneiderlina pak přihrál GEORGINIU WIJNALDUMOVI, jenž prudkou střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Pickforda!

89

Gómezův centr je sražen na rohový kop, Shaqiri se chystá k centru před branku.

87

Everton už je znovu rozestaven na útočné polovině, hosté ještě touží po zdramatizování zápasu.

85

Na opačné straně mohl Maného zaváhání bleskově potrestat Moise Kean, jenž měl obrovskou šanci po výborné přihrávce Iwobiho, osamocen před Adriánem ale také branku netrefil!

85

Sadio Mané zahodil další tutovku! Senegalský útočník mířil do úniku na Pickforda, kterého obešel, ovšem hosté jej ještě dostali pod tlak a Mané už vystřelit nedokázal!

83

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Joe Gomez.

83

Lucas Digne se dokázal uvolnit na levém křídle, pak ale příliš přetáhl svůj centr do míst, kam si nenabíhal nikdo v modrém.

82

Posledním čerstvým hráčem ze střídačky bude Joe Gómez, obránce Liverpoolu.

81

První výrazná šance druhého poločasu! Liverpool po dlouhé době podnikl rychlý přechod do útoku, Sadio Mané dostal výbornou přihrávku za záda hostujících obránců, tváří v tvář Pickfordovi ale míč netrefil dobře a minul branku!

79

Sigurdsson hledal prudkým centrem zleva před brankou nabíhajícího Richarlisona, ten se do zakončení neprobil.

78

Standardní situace pro Liverpool, do Shaqiriho centru se zavěsil Wijnaldum, míč ale jen prodloužil vysoko nad branku.

76

Tempo zápasu výrazně upadlo, momentálně se převážně bojuje ve středu hřiště.

75

Po změně stran jsme zatím viděli jen čtyři střelecké pokusy, po dvou na každé straně. Oba liverpoolské byly zablokovány, ty hostující sice mířily na branku, Adrián ale neměl s jejich zachycením výraznější potíže.

73

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Roberto Firmino.

72

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Jordan Henderson.

72

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Morgan Schneiderlin.

70

Moise Kean si při průniku podél postranní čáry počínal příliš důrazně rukama v souboji s Wijnaldumem, píská se proti hostům.

68

Moise Kean se pokusil o individuální průnik kolem van Dijka, ovšem neměl nejmenší šanci a byl vytlačen do zámezí, vhazovat může Liverpool.

67

Davies podrazil Trenta Alexandera-Arnolda a prohlíží si v ruce Mika Deana žlutou kartu.

65

Tom Davies se opřel do míče z dobrých třiceti metrů, jeho skákavá rána končí u brankáře Adriána.

63

V úvodních sedmnácti minutách druhého poločasu Liverpool drží míč 78 procent hracího času.

62

Virgil van Dijk si trochu zkomplikoval situaci před dotírajícím Keanem, zvládl to ale vyřešit na výbornou a udržel míč na svých kopačkách.

61

Po rohovém kopu Sigurdssona se k hlavičce probojoval Richarlison, jehož pokus ale mířil přímo k brankáři Adriánovi. Právě jsme viděli první střelu na branku, která neskončila v síti!

60

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Moise Kean.

60

Lallanův centr se odrazil k Milnerovi, jenž poté uvolnil kolmicí v pokutovém území právě Lallanu, ten zblízka nepřekonal Pickforda, navíc mu byl pískán velmi hraniční ofsajd.

58

Hostující trenér Marco Silva chystá druhé střídání, do hry se připravuje Moise Kean.

57

Domácí zahrávali volný kop na pravém křídle, rozehrávka nakrátko ale dvojici Alexander-Arnold – Shaqiri vůbec nevyšla, Švýcar se totiž nechal vystavit do postavení mimo hru.

55

Druhý roh Shaqiriho v rychlém sledu byl velmi nebezpečný, míč se od Yerryho Miny odrazil k vlastní brance, ke Kolumbijcově štěstí Mina trefil svého spoluhráče Keana, jenž míč nasměroval mimo branku.

54

Shaqiriho centr k přední tyči Richarlison srazil na další roh.

54

Liverpool vybojoval rohový kop, před ním je v blízkosti Jordana Pickforda velká strkanice.

52

Rána Lucase Digneho prosvištěla zhruba metr nad bližším horním rohem Adriánovy branky.

51

Hosté vybojovali standardní situaci nedaleko pokutového území Liverpoolu, to by mohla být zajímavá palebná pozice.

50

Domácí už se zmocnili míče, přihrávají si v obranném kvartetu.

49

V úvodu druhého poločasu se zatím častěji hraje na polovině Liverpoolu, hostům se ale nedaří dostat se do pokutového území.

47

Richarlison se u rohu pokutového území marně dožadoval odpískání faulu na svoji osobu, rozhodčí Dean mu jasným gestem dal najevo, že hra pokračuje dále.

46

O přestávce nedošlo k žádné změně v sestavách, pokračuje se tak, jak se dohrál první poločas.

46

Je za námi nevídaný první poločas liverpoolského derby, po němž červení vedou nad modrými 4:2 a dění na trávníku bylo tou nejlepší pozvánkou pro sledování druhého poločasu!

45+3

45+3

Everton právě vstřelil branku!
Šestá střela na branku končí šestým gólem! Neuvěřitelný poločas na Anfieldu zakončila úspěšná kombinace hostů po útočné polovině, v jejímž závěru se prosadili Brazilci, když Bernard přesným centrem zleva posadil míč na hlavu RICHARLISONA, na jehož hlavičku ke vzdálenější tyči brankář Adrián neměl šanci dosáhnout!

45+2

Na střelecké pokusy je stav dokonce 5:7, na bránu 4:1 a všech těchto pět střel mířících na branku skončilo v síti.

45+1

Rozhodčí Mike Dean k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.

45

Liverpool se ubránil rohovému kopu soupeře a rozjel smrtící protiútokem, Trent Alexander-Arnold se netradičně objevil na levém křídle, přihrál volnému SADIU MANÉMU, jenž přízemní ranou k bližší tyči pokořil Pickforda!

44

Richarlison výbornou střílenou přihrávkou hledal před brankou Calverta-Lewina, před ním ale stačil Lovren tečí změnit směr dráhy míče a tím zamezit takřka jisté inkasované brance, neboť Calvert-Lewin by měl před sebou prázdnou branku!

42

Hosté zahrávali standardní situaci z pravého křídla, Sigurdssonově centru se ale defenziva červených dokázala ubránit.

40

Po rychlé souhře hostů před pokutovým územím se z dvaceti metrů pokusil zahrozit Iwobi, jeho střelecký pokus ale postrádal přesnost.

39

Lucas Digne se pokusil proniknout podél levé postranní čáry, tam byl ale příliš zahuštěný prostor a po odrazu míče do zámezí bude jen vhazovat.

38

Manému nabíhal před branku naprosto osamocený Wijnaldum, na přihrávku senegalského útočníka ale před Wijnaldumem stačil dosáhnout Pickford.

36

Rohový kop Liverpoolu, Trent Alexander-Arnold kroutil míč do nebezpečného předbrankového prostoru, tam si ale hosté poradili a odehráli míč do bezpečí.

36

Milner hledal nákopem do pokutového území Shaqiriho, proti němu ale měl výraznou výškovou převahu Michael Keane.

35

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Bernard.

35

Hosté chystají první změnu v sestavě, u lavičky už je do dresu vysvlečen Brazilec Bernard.

33

Michael Keane u středové čáry stáhl k zemi Origiho, píská se proti hostům.

31

Další krásná akce domácích končí třetí brankou! Dejan Lovren kopl snad životní pas, když padesátimetrovým nákopem přesně našel DIVOCKA ORIGIHO, jenž si prvním dotykem míč parádně zpracoval a druhým jej dloubl za záda Jordana Pickforda!

31

Žlutou kartu dostává Richarlison (Everton FC).

Brazilský reprezentant šlapákem atakoval Shaqiriho.

30

Tom Davies byl faulován Maném ve středu hřiště, Everton se bude moci zase usadit na útočné polovině.

29

Další sporná situace, tentokrát v pokutovém území Evertonu, kde se Mané proletěl vzduchem po kontaktu s protihráčem, rozhodčí Dean zůstál klidný.

28

Sadio Mané si nabíhal na lobovanou přihrávku za hostující obranu, Michael Keane ale byl dobře postaven a odkopl míč za postranní čáru.

27

Žlutou kartu dostává Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC).

25

Dominic Calvert-Lewin dostal přihrávku do běhu k pokutovému území Liverpoolu, při střeleckém zakončení jej přistrčil Virgil van Dijk a střela hostujícího útočníka mířila mimo branku, k obrovské nevoli hostů se penalta po zákroku nizozemského obránce nepíská.

24

Už se zase hraje pod taktovkou Evertonu, Digneho centr ale přeletěl nabíhajícího Calverta-Lewina a míče se zmocnil brankář Adrián.

22

Modří jsou při chuti, po pravé straně zaútočil Sidibé, s jeho centrem si ale domácí defenziva dokázala poradit.

20

Hosté se brzy vracejí zpět do zápasu! Iwobiho centr nedokázal odvrátit Lovren, míč jen odrazil k MICHAELU KEANOVI, jenž zblízka pokořil brankáře Adriána!

17

Po další parádní akci Liverpool vede už o dvě branky! Trent Alexander-Arnold perfektně přenesl hru k levé postranní čáře na Sadia Maného, jenž potáhl míč po útočné polovině a vyzval ke skórování XHERDANA SHAQIRIHO!

16

Andy Robertson přistrčil k zemi Toma Daviese, pak jej v pádu zalehl a poté, co oba aktéři tohoto souboje vstali zpět na nohy, si vyměňovali názory pořádně zblízka.

14

Adam Lallana se uvolnil před pokutovým územím Evertonu, při zpracování si ale po odrazu míče o hruď pomohl i paží, což neuniklo pozornosti rozhodčího Deana.

14

Xherdan Shaqiri hledal dlouhým pasem Maného, ten ale měl k míči daleko.

13

Po autovém vhazování hostů vznikl závar před Adriánem, po němž Calvert-Lewin výrazně míjí branku Adriána.

12

Everton zaútočil po levé straně, Digneho centr ale nejlepší obránce světa Virgil van Dijk odkopává do zámezí.

12

Virgil van Dijk ve středu hřiště fauloval Calverta-Lewina, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.

11

Sadio Mané si v pokutovém území Evertonu zpracoval dlouhý nákop van Dijka z hloubi vlastní poloviny, nepovedlo se mu ale zaseknout míč kolem Holgata.

10

Alex Iwobi vybojoval míč na útočné polovině, rychle o něj ale zase přišel.

8

I po úvodní brance má Liverpool na trávníku převahu, domácí už zase kombinují ve středu hřiště.

6

Domácí se brzy ujímají vedení! Sadio Mané průnikovou přihrávkou vysunul za obranou Toffees DIVOCKA ORIGIHO, jenž obešel brankáře Pickforda a zasunul míč do prázdné branky!

5

Iwobimu je ve středu hřiště pískáno zpracování míče rukou.

5

Hosté se na chvíli zmocnili míče, Davies jej ale velmi nepřesným pasem jen odevzdal brankáři Adriánovi.

3

Po souboji s Maném zůstal na trávníku drobně otřesený Yerry Mina, kolumbijský stoper Evertonu musel být ošetřen, už se ale zase může ve hře pokračovat.

2

Liverpool zahájil zápas aktivně, Robertson se prohnal po levém křídle a hledal před brankou Maného, ten v tísni hlavičkuje vysoko nad branku.

1

V liverpoolském derby nehrozí žádný barevný konflikt, domácí tak hrají celí v červeném, hosté oblékli modré dresy.

1

Domácí fanoušci na tribuně The Kop připravili na Anglii naprosto nevídanou choreografii, opravdu moc hezkou.

Stadiónem Anfield dozněla slavná klubová hymna Liverpoolu "You'll never walk alone".

Domácí do derby vstoupí v oslabené sestavě, kromě distancovaného brankáře Alissona chybí také Salah s Firminem, které trenér Klopp šetří a na úvod zápasu posadil jen na lavičku náhradníků.

Liverpool FC: Adrián – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Milner, Lallana – Shaqiri, Mané, Origi.
Náhradníci: Kelleher – Firmino, M. Salah, Oxlade-Chamberlain, Keïta, J. Henderson, Joe Gomez.

Everton FC: Pickford – Sidibé, Holgate, Y. Mina, M. Keane, Digne – Iwobi, Davies, G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Lössl – Kean, Bernard, Baines, Walcott, Tosun, Schneiderlin..

Everton FC

Everton v úvodních čtrnácti kolech už osmkrát prohrál a tabulkou postupně klesl až na sedmnácté místo, přičemž na sestupové pásmo disponuje náskokem pouhých dvou bodů.

Trenér Marco Silva opravdu nemá dobré vyhlídky na klidné Vánoce, neboť kromě dnešního zápasu v následujících dnech na Everton čekají ještě zápasy s Chelsea, Manchesterem United a Arsenalem.

V neděli se Everton představil v Leicesteru a utkání na trávníku druhého týmu soutěže měl výborně rozehrané, když vedl 1:0, v druhém poločase ale domácí nejdříve vyrovnali a v 94. minutě pak dokonali obrat.

Liverpool v dosavadních čtrnácti zápasech ztratil body jen remízou 1:1 na Old Trafford s Manchesterem United, v dalších třinácti zápasech mnohdy přežil těžké komplikace, vždy ale dokázal vyhrát.

Od remízy s dalším arcirivalem z Manchesteru Liverpool vyhrál všech pět následujících zápasů v Premier League, byť třeba na Aston Ville ještě v 87. minutě prohrával 0:1, na Crystal Palace v 82. minutě inkasoval branku na 1:1 nebo v posledním zápase s Brightonem dohrával bez vyloučeného brankáře Alissona.

Větší potíže má Liverpool v Lize mistrů, kde obhajuje loňské prvenství a po dvou bodových ztrátách s Neapolí bude muset v posledním kole bojovat v Salcburku v přímém zápase s domácím týmem o postup do jarní části soutěže.

Hezký večer při sledování 234. Merseyside derby mezi Liverpoolem a Evertonem.

Říká se, že derby nemá favorita, v tomto případě ale jsou obrovským favoritem domácí, kteří letos v Premier League zcela dominují, naopak Everton je ve velké krizi, nebezpečně se přiblížil sestupovým pozicím a vzhledem k těžkému nadcházejícímu losu jej mohou čekat velmi krušné Vánoce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.