Z mé strany je to vše. Díky za pozornost a zase někdy u Premier League na počtěnou.

Je za námi výborné utkání, které nabídlo pět branek a nakonec těsnou výhru Tottenhamu. Ten se dostal ve druhém poločase do tříbrankového vedení, ale o tři body se nakonec bál do poslední minuty. Dvakrát se prosadil Dele Alli, kterého doplnil Moussa Sissoko. Za hosty dvakrát korigoval Harry Wilson, ale na třetí zásah se už Cherries nakonec nezmohli.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 53:47. Střely mimo: 8:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:12.

NDombèlé
74. min Moura
15 Dier
Dier
17 Sissoko
Sissoko
20 Alli
Alli
90+4. min Winks
Son Hung-min
88. min Lo Celso

Fraser
63. min Wilson
8 Lerma
Lerma
16 L. Cook
Cook
74. min Gosling

90+8

A branka byla dosti blízko! Callum Wilson se hnal za míčem, ale před penaltou jej riskantním, ale čistým zákrokem o míč obral Jan Vertonghen!

90+6

Bournemouth právě vstřelil branku!
Ale pozor, hostující celek ještě dramatizuje a v posledních sekundách se nejspíše pokusí o vyrovnání! HARRY WILSON dostal míč k penaltě a střelou po zemi přidal druhou branku duelu.

90+5

Odehrávají se poslední sekundy druhého poločasu. Hosté mají sice míč na kopačkách, ale nejspíše se toho už moc nestane.

90+4

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Harry Winks.

90+3

Po vystřídání aktivní Dan Gosling si naskočil na centr z levé strany a hlavičkoval na první tyčku. Jeho pokus ale skončil jen na boční síti.

90+2

Již se pokračuje ve hře, hlavní sudí utkání prodloužil o docela nezvyklých šest minut!

90

Žlutou kartu dostává Jefferson Lerma (AFC Bournemouth). Jediným potrestaným hráčem je nakonec Lerma, který naprosto zbytečně poslal k zemi Alliho. Bůhví, co mu ale anglický hráč řekl, také není úplně svatý...

89

Slušná mela se nyní strhla ve středu hřiště, kde hráči několikrát neuposlechnuli pískotem sudího. Uvidíme, jak se celá situace nakonec vyřeší. Došlo jen k menší strkanici.

88

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Giovani Lo Celso.

87

Tak tohle mohlo domácí mrzet! Dominic Solanke našel na penaltě naprosto volného Goslinga, který hned po zemi zakončoval. Jeho rána ale byla nakonec zablokovaná!

86

Dele Alli nyní unikal do vápna a před ním naznačil střelu. Místo toho ale přihrával nabíhajícímu Kaneovi, kterému se ovšem jeho nabídku nepovedlo dostihnout.

84

Dan Gosling šel nyní na zadní tyčce do skluzu, kde lehce trefil také brankáře Gazzanigu. Bylo to ovšem špičkou ramena, nic hrozného a domácí brankář se hned zvedá.

83

O další zmatek před brankou se pokoušel Diego Rico, jenž od levé lajny posílal míč do ohně. Centr mu ovšem nevyšel a míč skončil v zámezí, odkop od branky Gazzanigy.

82

Následně Bournemouth rozehrával standardní situaci od levého rohového praporku. Míč vletěl do vápna, ale bránící hráči Spurs míč odehráli do zámezí.

81

Aktivní Harry Wilson se nyní před vápnem uvolnil a nakonec se dostal ke střeleckému pokusu. Ten byl ovšem zablokován bránícími hráči před Gazzanigou.

79

Domácí se nyní dostávali do další akce, ale přihrávka na pravou stranu nebyla přesná a míč skončil v autu. Pokračuje se tak autem hostujícího mužstva.

78

Dele Alli opět útočil na hattrick, ale nyní mu jej přerušil brankář Ramsdale. Anglický ofenzivní záložník si míč navedl na střed, ale jeho tvrdá rána se do branky nedostala!

77

Son Hung-min šel po levé straně do otevřené obrany a u levé tyčky se již chystal ke srtřele. Na poslední chvíli ale do míče vložil nohu ve výborném obranném zákroku Steve Cook.

76

Domácím fanouškům se ovšem projev jejich miláčků zamlouvá a stadionem znějí jejich hlasité popěvky. Uvidíme, zda se povede Hotspur přidat ještě jednu branku.

74

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Lucas Moura.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Dan Gosling.

73

Exekuce standardní situace se ujal talentovaný HARRY WILSON, který tak trochu ukázal, jak se to má dělat a jak je to jednoduché. Technickým zakončením o břevno dává ještě malou naději pro Cherries.

72

Těsně před vápnem Spurs přišel faul a Bournemouth má k dispozici přímý kop z celkem nadějné pozice. Mezitím se připravuje na hřiště Lucas Moura.

71

Odpovědět chtěl na druhé straně Lewis Cook, ale jeho svižné zakončení po zemi parádně vyrazil Gazzaniga!

69

Tottenham právě vstřelil branku!
Domácí se dostali po levé straně do otevřené obrany a Son našel parádním centrem MOUSSU SISSOKA. Ten v takovém karatovém postavení parádně zakončil do protipohybu brankáře a dal první branku po dvou letech.

68

Spurs si přihrávají na útočné polovině a nikam se moc neženou, takový obraz sledujeme v posledních minutách. Londský velkoklub nechce moc připustit případný tlak.

67

Spurs se nyní chtěli dostat po pravé straně do útoku, ale Serge Aurier byl faulován Ricem. Ten jako první vidí žlutou kartu v dnešním utkání.

65

Domácí se pokouší hrát stále více a více s míčem a vymyslet tak nějakou nebezpečnou akci. Zatím se jim daří a Cherries jsou stále dál od bodového zisku.

64

Hosté se dostali do útoku a vymysleli celkem nadějnou pozici. Střídající Harry Wilson zakončoval z pravé strany vápna, ale branku svým pokusem nakonec jen přestřelil.

63

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Harry Wilson.

61

Třetí branka nyní visela ve vzduchu! Serge Aurier přihrával na malé vápno, kde mohli domácí zakončovat do odkryté branky. Bránící hráči ovšem balon odehráli.

60

Hodina hry je za námi a domácí celek již deset minut vede o dvě branky. Vypadá to tedy, že i ve třetím utkání bude José Mourinho úspěšný.

59

Moussa Sissoko napadal rozehrávku hostujícího celku a už to vypadalo, že vybojuje aut. Teč ale šla od domácího hráče, a tak budou vhazovat Cherries.

58

Spurs pokračovali v aktivní kombinaci na útočné polovině, kde se jim ale zakončit nepovedlo. Bournemouth je ale pod vytrvalým tlakem.

56

Dele Alli měl na kopačce hattrick. Míč dostal na levou stranu vápna, odkud technickým zakončením mířil do vzdálenější šibenice. Tu se mu ovšem trefit nakonec nepovedlo.

55

Po menším ošetřované se ve hře pokračuje a Gazzaniga bude snad brzy v pořádku. Jednoho brankáře mají Spurs letos zraněného, to by byla další citelná ztráta.

53

Callum Wilson dobíhal míč a těsně před brankářem Gazzanigou o něj zakopl. Větší újmu obdržel domácí brankář, který se nyní ze hřiště nezvedá.

52

Hosté následně rozehrávali centr z levé strany a míč se dostal až k pravé tyčce. Lewis Cook zde zakončoval, ale jeho ránu pod břevno vyhlavičkoval bránící hráč na roh.

50

Aktivita je zužitkovaná a domácí celek jde do dvoubrankového vedené! DELE ALLI dostal dlouhý centr do vápna, kde si míč mezi dvěma obránci zpracoval hrudí a následně zblízka překonal Ramsdalea, krásná branka.

49

Tottenham ovšem naskočil do druhého poločasu aktivně a vymýšlí další a další pokusy do vápna. Bournemouth se ovšem zatím celkem dobře brání.

48

Aaron Ramsdale nyní minul centrovaný míč z pravé strany a mohl být rád, že u levé tyčky nepřišlo zakončení do odkryté klece. Dele Alli měl ovšem k míči daleko.

47

Jefferson Lerma hned na startu druhého poločasu fauloval, ve středu hřiště objal jednoho z domácích a Spurs tak budou rozehrávat ze středového kruhu.

46

Je za námi první poločas utkání mezi Tottenhamem a Bournemouthem. Hodně aktivně začali hosté, kteří byli vyrovnaným soupeřem, do velké šance se ale nedostali. Spurs se prosadili po dvaceti minutách, trefil se Dele Alli. Jinak jsme ale sledovali vyrovnaný poločas, uvidíme co nabídne druhá část.

Druhý poločas začne v 17:03.

45+2

45+1

V posledních sekundách prvního poločasu kličkoval ve vápně Dele Alli, ten se ale do zakončení nakonec nedostal a bránící hráči jej z pozice vytlačili.

45

Domácí se nyní před vápnem prokličkovali až do střelecké situace, ale poslední přihrávka nakonec nevyšla. Pokračuje se hrou Bournemouthu, hrát se bude o minutu navíc.

44

Nejvýrazněji se o to nyní pokoušel Arnaut Groeneveld, jenž zakončoval před vápnem levačkou. Jeho pokus ale nebezpečný nebyl a Gazzaniga pohodově chytá.

43

Hráči hostujícího celku nyní aktivně napadali a povedlo se jim vybojovat míč. Rádi by se dostali do útoku a do konce poločasu minimálně srovnali stav duelu.

41

Následně si hosté vybojovali na levé straně standardní situaci. Míč letěl do vápna, ale ani jeden z hráčů v červeném se do zakončení nedostal. Spurs míč odehráli do bezpečí.

40

Moussa Sissoko se nyní parádně dostal až před vápno přes hostující hráče a posunul míč na Alliho. Ten ještě vylešpoval pozici, ale trefil bránícího hráče. Domácí signalizovali penaltu, ale ta se nepíská!

39

Velice pěkně to nyní vymyslel Harry Kane, který byl ve vápně, ale proti němu stála trojice obránců. Sona našel dloubáčkem, ale tomu se nepovedlo skórovat hlavou ani následným zakončením z úhlu.

37

Do zakončení se před vápnem dostal nebezpečný Harry Kane. Ten napřáhl, ale ještě zasekl a střílel levačkou. Jeho pokus ale skončil vysoko nad hostující brankou.

36

Ryan Fraser šel na pravém křídle do kličky proti Sonovi, ale ten jej tělem dobře přečetl a snadno získal míč. Nakonec ale i tak bude vhazovat hostující celek.

35

Dvojice rohových kopů pro domácí celek. Ten první na levé straně byl zahrán nakrátko a hosté míč odvrátili na stejnou situaci. Akorát na opačné straně hřiště.

34

Na druhé straně se dostal k dalekonosnému pokusu Callum Wilson. Jeho rána ale nebyla přesná a míč nakonec skončil jen vedle branky Spurs.

33

Moussa Sissoko vybojoval míč ve vápně a sám před Ramsdalem mohl zakončovat. Sudí ale předchozí zákrok posoudili jako faul, a tak je u míče Bournemouth.

32

Nadějný pokus vymyslel ve vápně Jack Stacey. Ten se dostal ke střeleckému pokusu, ale jeho rána ke vzdálenější tyčce skončila neúspěchem.

31

Dele Alli si nyní naběhl do šestnáctky a přihrával na pravé křídlo. Přihrávka mu ale nesedla a míč vybojoval bránící hráč, AFC jde do útoku.

30

Mezitím se Bournemouth pokouší vymyslet nějakou útočnou akci, která by je dostala zpátky do utkání. Zatím ale rána na bránu po inkasované brance nepřišla.

27

Domácí se dočkali druhé branky, ale ta byla nakonec zrušena pro ofsajd! Davinson Sánchez se tak radoval nakonec zbytečně!

25

Výborně hrající Son nyní připravil parádní přihrávku pro Kanea, který tak zakončoval u levé tyčky. Aaron Ramsdale si ale připsal výborný zákrok!

25

Tato branka by mohla domácí nakopnout k lepší aktivitě, nyní se Spurs snaží na vlastní polovině. Brzy se ale dostanou do útoku a něco vymyslí.

23

Domácí celek se mohl hned dostat do dvoubrankového vedení. Harry Kane se dostal ke střeleckému pokusu před vápnem, ale tam trefil jen bránící hráče před sebou.

21

Tak tohle byla parádní akce, téměř celý gól jde za Sonem. Korejský reprezentant dostal výborný míč do vápna, ale po luxusním prvním doteku jej přenechal vedle stojícímu DELE ALLIMU. Ten už zakončoval jen do prázdné branky a Spurs vedou.

20

Následně se domácí celek dostal do další kombinační hry, ale centrovaný míč od pravé lajny skončil jen v rukavicích pozorného Ramsdalea.

19

První zajimavější akce Hotspur v utkání. Son Hung-min dostal dobrý míč do běhu a z levé strany vápna zakončoval po zemi. Jeho pokus ale skončil těsně vedle vzdálenější tyčky.

18

Ze snažení Spurs nic nebylo a naopak mohli zahrozit hosté. Jack Stacey utekl po pravé straně a odcentroval do šestnáctky, kde byly díry. Nikdo v červenočerném ale nezakončil.

17

Kohouti klidní hru kombinací na polovině hřiště, ale myšlenka do útoku tam zatím není. Uvidíme, co se povede vymyslet v následujících chvilkách.

16

Domácím opět nevyšla hra na útočné polovině a už to vypadalo, že do útoku půjde hostující celek. Nakonec z toho ale byl jen odkop míče na útočnou polovinu, kde nikdo nebyl.

14

Kohouti se opět nedostali z vlastní poloviny a bránící hráči Cherries zachytili míč. Jeden z nich pak poslal do vápna Solankeho, kterého ale na poslední chvíli ubránil jeden z obránců Spurs. Bude z toho roh.

13

Hra pokračuje hrou domácích z obrany, směrem do útoku to zatím není vůbec ono. Nebezpečnější jsou Cherries, ale to se může klidně změnit. Hraje se teprve třináctá minuta.

11

Pomalu a jistě diktují tempo hry hostující fotbalisté, kteří zatím hrají mnohem lépe a směrem do útoku jsou aktivnější. To je hodně sympatický projev od týmu Eddieho Howea.

10

Hodně povedený pokus vyslali hosté na domácí branku z nějakých třiceti metrů. Levačkou to zkoušel Diego Rico, ale argentinský brankář Spurs míč dokázal vyrazit!

9

Callum Wilson se po centru z pravé strany dostal k hlavičce, která ovšem nebyla přesná a míč skončil jen vedle branky Gazzanigy. Pokračuje se odkop od branky Spurs.

8

Hra byla nyní přerušena ve středu hřiště a pokračovat bude rozehrávkou z obrany hostujícího celku. Ten zatím hraje slušně a drží krok s domácím týmem.

7

Kohouti kombinovali na útočné polovině, ale do zakončení se nakonec nedostali. Hra tak pokračovala protiakcí Bournemouthu, který ovšem vybojoval jen aut na vlastní polovině.

5

Bournemouthu sice rohový kop nevyšel, ale hostující celek pokračuje v kombinační hře na útočné polovině. Spurs se nemohou dostat k míči a jsou pod tlakem.

4

Arnaut Groeneveld se nyní odhodlal k velice slušné střele před vápnem. Nizozemský středopolař to zkoušel levačkou, ale jeho svižná rána byla nakonec sražena na roho pozorným Gazzanigou.

3

První útok hostujícího mužstva vedl Jack Stacey, jenž chtěl u pravé lajny odcentrovat do vápna. Son Hung-min ale blokem přerušil akci a Cherries budou rozehrávat aut.

2

Spurs pokračují v kombinační hře na vlastní polovině a čekají na místečka v obraně. Son Hung-min se dostal nalevo do vápna, ale neměl jak zakončit, a tak hru vrátil do obrany.

1

O úvodní výkop se sice postarali hosté, ale hned se povedlo míč vybojovat domácím fotbalistům. Ti hned předvedli nátlakovou hru, ale do zakončení se zatím nedostali.

1

Krásné sobotní odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu! Na hřiště v Londýně vstupují fotbalisté Tottenhamu a Bournemouthu. Čeká nás souboj tabulkových sousedů, ale také první duel Josého Mourinha na střídačce Spurs v Premier League na domácím hřišti!

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – NDombèlé, Dier – Moussa Sissoko, Alli, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Whiteman – Rose, Walker-Peters, Winks, Lo Celso, Eriksen, Lucas Moura.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey, Aké, S. Cook, Rico – Fraser, Lerma, L. Cook, Groeneveld – Solanke, C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Simpson, Mepham, Gosling, H. Wilson..

TOTTENHAM HOTSPUR

Slepice nezačaly sezónu ideálně a odvolán byl respektovaný trenér Pochettino, kterého nahradil legendární José Mourinho, kterému se hned první duel povedlo vyhrát. Spurs jsou na desátém místě Premier League se ztrátou pouhých dvou bodů na evropské poháry. Londýnské mužstvo naposledy vyhrálo na hřišti West Hamu (3:2), otočili také utkání v Lize mistrů s Olympiakosem (4:2).

AFC BOURNEMOUTH

The Cherries jsou již pravidelným účastníkem Premier League v posledních letech a soupeři nedají nic zadarmo. Město, jenž se nachází v hrabství Dorset je na jedenáctém fleku Premier League. Na desátý Tottenham ztrácí jediný bod, a tak je dnešní utkání celkem důležité. Tým respektovaného manažera Eddieho Howea ovšem prohrál v posledních dvou duelech, naposledy doma s Wolves (1:2).

V rámci čtrnáctého kola budeme sledovat utkání mezi Tottenhamem a Bournemouthem. Půjde o souboj tabulkových sousedů a oba celky budou chtít získat tři body na svou stranu, v Londýně se začíná v 16:00.