Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:14.

Je konec! United nakonec v tomto utkání vítězí o dvě branky a připisují si plný počet bodů. Brighton sice vykřesal naději, když Lewis Dunk vyskočil nejvýše při rohovém kopu a nedal domácí brankáři šanci. Jenže o dvě minuty později se znovu prosadili i domácí. Marcus Rashford dostal přihrávku na penaltový puntík a měl před sebou téměř prázdnou branku, kterou nemohl minut. Rudí Ďáblové měli i poté více šancí, ovšem další branku jsme v tomto zápase neviděli. Na samotném konci utkání se smolně zranil Scott McTominay, u kterého je otázkou, zda nastoupí v příštím zápase.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

1 de Gea
de Gea
Williams
90+1. min Rojo
Rashford
90+1. min Greenwood
15 Pereira
Pereira
70. min Lingard

Montoya
46. min March
Trossard
59. min Groß
Stephens
46 Alzate
Alzate
Pröpper
Connolly
46. min Murray

90+5

Scott McTominay nosítka sice nevyužívá, ale kdyby se ještě hrálo, rozhodně by nemohl pokračovat. Takto byl totiž doveden za postranní lajnu jen za pomocí lékařského personálu Rudých Ďáblů.

90+4

Scott McTominay zůstává ležet na trávníku poté, co mu soupeř nešťastně v pádu přišlápnul kotník. S domácím hráčem to nevypadá vůbec dobře, jelikož na hřišti jsou i nosítka. To je obrovská smůla na konci utkání.

90+2

Dale Stephens sice držel balón, jenže jen na své obranné polovině. Hosté se nemohou dostat ani ke střele na branku domácího týmu, který v klidu brání.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty!

90+1

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Brandon Williams, přichází Marcos Rojo.

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Greenwood.

90

Marcus Rashford mohl přidat druhou branku v utkání! Dostal krásný pas za obranu, ale jeho střela na zadní tyč minula bránu!

90

Přesto ještě tentýž hráč vybojoval míč a předal ho dále. Následný centr ovšem v poklidu sebral David de Gea, jenž okamžitě rozehrál.

89

Hráči hostí sice kombinují s balónem na útočné polovině, ale United dobře napadá a nepouští je ani ke střele. Solly March chtěl vybojovat roh, ale neúspěšně.

88

Mathew Ryan doběhl pro dlouhý pas domácích a ihned rozehrál. Hosté byli s míčem jen na své obranné polovině, načež poslali hodně nepřesný dlouhý pas.

87

Anthony Martial by chtěl k dvěma asistencím přidat ještě branku! Krásně si zpracoval míč a obhodil soupeře. Následně pálil z hranice šestnáctky, ale znovu jen doprostřed brány!

86

A další faul v podání hostů na útočné polovině. Brighton jasně vede tuto statistiku. Přesto se ale dostal k balónu a kombinuje na útočné polovině.

85

Brighton se nyní provinil faulem, a tak je mu znovu sebrán míč. Tady to vypadá, že je rozhodnuto. Tři body budou brát domácí a předskočí soupeře v tabulce.

84

Fotbalisté v modrém to chtěli vykombinovat na jeden dotek, ale vše zhatila nepřesná přihrávka. Poté se už domácí postarali o to, aby šel balón až za čáru.

83

Hostující hráč si naběhl na dlouhou přihrávku a pelášil sám na branku. Vše ale bylo zbytečné, jelikož Brightonu je nakonec odpískán celkem zřetelný ofsajd.

82

Brighton by potřeboval zamknout svého soupeře okolo jeho šestnáctky, ale je tomu spíše naopak. Hosté se brání a Manchester by chtěl dát ještě jeden gól.

81

United se hnalo do další akce, ale ta brankou nakonec nekončí. Mathew Ryan totiž přetlačil svého soupeře a nedovolil mu hlavičkovat v nadějné pozici.

80

Až nyní se přímý kop rozehrál. Tentokrát se k němu postavil Fred, jenž sice oproti Rashfordovi přestřelil zeď, jenže totéž udělal o kousek i s brankou.

78

Domácí mají k dispozici další velmi nebezpečnou standardní situaci! Hosté se totiž provinili faulem těsně před vápnem a budou se tak muset zase bránit.

77

Mathew Ryan už má ošetřování za sebou. Evidentně má problém se svou nohou, ale bude muset zápas dochytat. Jinak by Brighton hrál v deseti.

76

Mathew Ryan zůstává po zákroku ležet na hřišti a nejspíše bude potřebovat ošetření. To by byla pro hosty velká komplikace, už totiž nemohou střídat!

75

Manchester měl k dispozici standardní situaci z velmi zajímavé vzdálenosti. Marcus Rashford to zkoušel rovnou na branku, ale trefil jen zeď.

74

Žlutou kartu dostává Davy Pröpper (Brighton & Hove Albion FC).

72

To byla další velká šance na domácí straně! Parádní centr se totiž dostal přesně na nohu hráče United, jehož střela z první šla přesně do připraveného gólmana!

71

Před námi je posledních dvacet minutek a United nadále vedou o dvě branky. Divákům se zápas musí dneska líbit, navíc, když jejich miláčci vedou.

70

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Jesse Lingard.

69

Brighton nyní přežil svou klinickou smrt a ještě může alespoň pomýšlet na bod z tohoto utkání. Bude si ale muset posílat mnohem přesnější pasy než dosud.

68

Hosté jsou znovu vepředu a chtěli by s dnešním zápasem ještě něco udělat. Místo toho však mohli a měli inkasovat! Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy Marcus Rashford dostal pas před prázdnou bránu, ale minul!

66

Manchester United právě vstřelil branku!
Jenže stačí jedna povedená akce a je to zase o dva góly! Anthony Martial pálil jako první, ale jeho střela byla sražena obráncem. Míč se mu však vrátil, poté našel přesně MARCUSE RASHFORDA, jenž se střelou do poloprázdné brány nemohl mýlit.

66

No a rázem máme z dnešního utkání drama! Domácí totiž úplně přestali hrát, takže trest je zasloužený.

64

Brighton právě vstřelil branku!
Neskutečné, domácí poslali snad první střelu na branku, ale ta je rovnou gólová! Pascal Groß vyslal krásný centr od rohového praporku, na který si naskočil LEWIS DUNK, jenž nedal de Geovi šanci na zákrok.

63

Brighton se hnal do zajímavé šance, ale špatné zpracování ji přerušilo. Manchester ale balón jen odkopl, a tak se hosté mohou znovu vrhnout do útoku.

62

Fred se s tím nyní vůbec nemazal. Napřáhl na nějakých osmnácti metrech a jeho rána šla pod břevno. Mathew Ryan byl dobře postavený a jeho ránu chytil.

61

Je za námi už hodina hry a druhý poločas tedy moc fotbalové krásy nepobral. Marcus Rashford nyní pálil z voleje, ale jeho rána šla jen vedle tyče.

59

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Pascal Groß.

59

Brandon Williams se nyní ukázal v lepším světle. Vybojoval totiž autové vhazování, které rovnou rozehrál. Nepřesnost domácích však poslal míč mimo hřiště.

58

Brandon Williams může být hodně rád, že VAR jeho kartu nepřezkoumal rovnou na červenou! Předvedl totiž vysoký kop nohou, kdy trefil hrudník svého soupeře, který byl sice ošetřován, ale bude pokračovat.

57

Andreas Pereira je dnes při obrovské chuti, evidentně ho vstřelená branka nabudila. nyní pálil nějakých pětadvaceti metrů, ale mířil jen doprostřed branky.

55

Domácí podnikají nebezpečné brejky, jelikož Brighton má v obraně doslova výkladní skříně. Přesto se jeden z hostí stihl vrátit a zamezit velké šanci United.

54

Domácí zachytili rozehrávku na útočné polovině a hnali se do akce. Anthony Martial přenechal míč na Harryho Maguireho, jehož střela byla sražena na roh.

53

Manchester už nepůsobí tak aktivním dojmem, jako v prvním poločase. Na druhou stranu má dvoubrankový náskok a něco vymyslet musí jeho soupeř.

52

Nyní se chvilku nevědělo, odkud se má rozehrát. Nakonec si to vzal na starost David de Gea, jenž odkopával těsně vedle svého velkého vápna.

51

Glenn Murray vybojoval faul, a tak se jeho tým může pokusit o nějaký útok. Brightonu se ale vůbec nedaří prosadit se proti obraně domácího celku.

50

Marcus Rashford dostal přihrávku na hranici šestnáctky, kde se pokusil o střelu, jenže ta byla sražena soupeřem. Následná dorážka vůbec netrefila branku.

49

A nedaří se jim to ani nadále. Manchester získal po souboji na polovině hřiště balón v podobě autového vhazování a už se žene dopředu.

48

Daniel Burn zahrával autové vhazování, ale jen na své obranné polovině. Hosté se nemohou dostat s míčem na kopačkách přes polovinu hřiště.

47

United zahrával rohový kop, ale hostující obrana to zvládla bez nejmenší problémů. Poté navíc domácí faulovali, a tak se Brighton zadarmo dostává k míči.

46

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Glenn Murray.

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Solly March.

46

Je za námi velmi zajímavý první poločas, který nakonec trval téměř padesát minut. Diváci se fotbalem museli bavit, navíc domácí hráči vstřelili dvě branky během dvou minut. Nejprve se dostal Andreas Pereira ke střele v šestnáctce, kterou otřel o soupeře a Mathew Ryan neměl šanci zareagovat. O dvě minuty to byla jasně vlastní branka. Scott McTominay totiž poslal míč ve skrumáži mezi nohama gólmana a Davy Pröpper ho místo odkopnutí poslal jen do své sítě. V první půli jsme viděli i několik ostrých zákroků a spoustu žlutých karet, ve druhé půli určitě také uvidíme zajímavý fotbal.

45+5

45+4

Manchester se ještě držel na dostřel branky Ryana, ale žádnou střelu nakonec nevyslal. první poločas se pomalu ale jistě blíží ke svému konci.

45+3

Tentokrát si obrana hostí se standardní situací soupeře poradila velmi dobře. Poté ale přišla střela Andrease Pereiry, jehož ránu Mathew Ryan vyrazil.

45+2

Žlutou kartu dostává Daniel Burn (Brighton & Hove Albion FC).

45+2

Dlouhé nastavení je tedy před námi, ovšem nikdo by se nemohl divit, pokud by byl ještě delší. Hra byla často přerušována a hodně se nehrálo...

45+1

Nastavovat se budou čtyři minuty!

45

Žlutou kartu dostává Marcus Rashford (Manchester United).

44

Během jedné minuty jsme viděli dva rohy v podání Manchesteru, pokaždé z jiné strany. Harry Maguire zakončoval ten druhý, ale hlavičkou mířil nad.

43

Brighton se pokoušel o rychlou akci, ale přihrávku přes střed hřiště sebral domácí hráč. Proto se dostali domácí do rychlé protiakce, ale míč byl sražen na roh.

42

Hosté se snaží hrát s balónem ke konci první půle, ale zatím si nevypracovali nějakou větší šanci. Obrana Ďáblů dnes působí velmi kompaktně.

41

Brighton zahrával standardní situaci ze strany šestnáctky. Leandro Trossard našel přesně hlavu Aarona Connollyho, ale ten byl v záklonu a bránu vůbec netrefil.

40

Marcus Rashford už je zpět ve hře, a tak se zase hraje. Hosté jsou u míče a snaží se prosadit přes pevnou obranu domácích, zatím vybojovali autové vhazování.

39

Je možné, že v prvním poločase se bude nastavovat celkem solidní dávka minut. Viděli jsme dvakrát v akci VAR, navíc na hřišti proběhla dvě ošetření.

38

Marcus Rashford pádil dopředu, když se mu do cesty postavil soupeř a domácímu hráči se tam proplo koleno. Vypadá to, že ale bude schopen pokračovat.

37

Hostům se však v útoku zatím ani trochu nedaří. Manchester se naprosto v klidu brání a podniká rychlé výpady na útočnou polovinu.

36

Brighton měl sice možnost rozehrávky standardní situace z poloviny hřiště, ale daleko se nedostal. Přesto vybojoval alespoň aut znovu u půlící čáry.

34

Domácí gólman je po krátkém ošetření zase na nohou a bude pokračovat v utkání. To by byla pro Manchester obrovská ztráta, kdyby musel střídat kvůli zranění.

33

David de Gea zůstává ležet na hřišti poté, co dostal jasným loktem od Duffyho. V současné době se tedy nehraje a probíhá ošetřování.

32

Davy Pröpper si seběhl pro balón podél lajny na útočné polovině a hned hledal centrem někoho před brankou. Ten byl však sražen jen na rohový kop.

31

VAR ještě řešil, jestli to náhodou nebyl zákrok na červenou kartu, ale nakonec se rozhodlo, že ne. Martín Montoya tak dostal jen žlutou, což je stejně komplikace.

30

Žlutou kartu dostává Martín Montoya (Brighton & Hove Albion FC).

30

tempo hry nám oproti začátku zápasu přece jen opadlo. Více ze hry však mají stále domácí hráči, kteří by jistě rádi přidali ještě jeden gól do konce poločasu.

29

Brighton nyní zahrával standardní situaci, po které byl blízko snižovací brance! Centr totiž propadl až na Shanea Duffyho, který to ale nejspíše nečekal a kolenem poslal míč mimo tyče.

28

Marcus Rashford se nyní hodně vzteká a je možné, že k tomu má i důvod! Byl totiž trefen kolenem ve velkém vápně, ale rozhodčí penaltu pískat nebude.

27

United už je zase na útočné polovině, kde motá hlavy svým soupeřům. Poté však stačila jedna nepřesná přihrávka a Brighton získal balón na své kopačky.

26

Hosté pochopili, že budou muset začít hrát, jestli dnes chtějí získat nějaké body. Nicméně na to přišli celkem pozdě, těžko se jim bude dotahovat ztráta.

24

Nyní ale domácí hrají jen na své obranné polovině, ale hosté se nemají k nějakému velkému napadání. Dlouhý pas na straně Manchesteru poté nevyšel.

23

Rudí Ďáblové tedy během chvilky vstřelili dvě branky a vedou už o dva góly, a to je za námi teprve nějakých dvacet tři minut. Zatím jsou na hřišti jasně lepší.

22

Branka je uznána!

21

V akci ale máme systém videorozhodčího, který posuzuje, jestli při vstřelení brance nezahrál Harry Maguire náhodou rukou. Podle záběru to tak ale nevypadá, myslím, že branka bude uznána.

19

A po standardní situaci je to už o dva góly! Parádní centr totiž vyslal domácí hráč, načež si na něj naskočil Lewis Dunk, který však balón poslal jen před sebe, kde byl Scott McTominay, jehož střelu si do branky ještě srazil DAVY PRÖPPER, jenž je autorem vlastní branky.

19

Žlutou kartu dostává Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion FC).

18

Daniel James byl sražen těsně vedle vápna a domácí budou mít další možnost na vstřelení branky.

17

Rychlá akce v podání United a je z toho vedoucí branka, kterou si navíc vstřelil Brighton sám! ANDREAS PEREIRA se dostal po hezké akci ke střele, načež jeho ránu srazil mimo dosah gólmana hráč Brightonu. Je možné, že branka bude nakonec připsána jemu, a to jako vlastní.

15

Zajímavá individuální akce a Rudí Ďáblové začínají zatápět pod kotlem! Marcus Rashford měl před sebou hodně prostoru, čehož využil náběhem až na hranici šestnáctky, odkud pálil. Mířil však doprostřed branky, takže Mathew Ryan má za sebou úspěšný zákrok.

14

Tady to minimálně zavánělo penaltou! Hostující hráč totiž ve skluzu trefil balón ve vápně, což se ani trochu nelíbí domácím. Rozhodčí ale jasně ukazuje, že penalta se zahrávat nebude!

13

Mathew Ryan pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, kdy nakopl balón až na polovinu hřiště. Tam ho však získali domácí, kteří se ženou zase dopředu.

12

Scott McTominay schytal celkem ostrý skluz na polovině hřiště, který byl nakonec i odpískán. Domácí hráč se už zvedl a bude schopen pokračovat v utkání.

11

Rudí Ďáblové jsou však lepším týmem na začátku utkání. Nyní přišel další centr, možná střela, kterou ale Mathew Ryan dobře viděl a lapil do své moci.

10

Po něm sice domácí měli možnost střely na branku, ale znovu dobře zasáhl obránce hostí. Navíc to udělal šikovně, takže je z toho odkop pro Ryana.

9

To už vypadalo zajímavě na straně domácích! Přišla totiž rychlá akce, dobrý centr do šestnáctky, kam si nabíhal Marcus Rashford, ale těsně před ním odhlavičkoval balón soupeř na rohový kop. To už byla zajímavá možnost.

8

Kterou jsme však stále neviděli. Hosty zastavila nepřesná přihrávka, kterou sebral domácí obránce na hranici velkého vápna. Přesto jsou hosté znovu u míče.

7

Victor Lindelöf nyní zabrzdil další akci soupeře. Přesto odehrál balón jen do autového vhazování, a tak může Brighton stále pomýšlet na první střelu na branku.

6

Domácí měli možnost standardní situace ze zajímavé pozice. Centr se ale ani trochu nepovedl, a tak se Brighton dostal do protiakce, kterou zastavil Maguire.

5

Žlutou kartu dostává Dale Stephens (Brighton & Hove Albion FC).

5

K balónu se dostali hostující fotbalisté, ale ti si jen přihrávali mezi sebou na obranné polovině. Manchester se poté prezentoval dobrým napadáním a získal míč.

4

Rudí Ďáblové jsou zatím o něco aktivnějším týmem. Přišla další přihrávka do šestnáctky, ale přízemní pas neměl moc šancí na úspěch, což se také ukázalo.

3

United si sice provinil faulem na polovině hřiště, ale domácí ihned získali míč zpět na své kopačky, načež přišel velmi zajímavý dlouhý centr! Anthony Martial měl však k míči o kousek dál než gólman, který stihl míč sebrat.

2

Hosté převedli rychlý přechod do útoku, ale nakonec došlo k nedorozumění. Steven Alzate nečekal přihrávku, a tak se balón dostal jen do zámezí.

1

Hlavní rozhodčí dnes poprvé písknul a utkání mezi Manchesterem a Brightonem mohlo začít! Domácí se postarali o úvodní výkop a hrají v červeném.

1

Manchester United: de Gea – Williams, Maguire, Lindelöf, Wan-Bissaka – Fred, McTominay – Rashford, Pereira, James – Martial.
Náhradníci: Romero – Garner, Greenwood, P. Jones, Lingard, Mata, Rojo.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Burn, Dunk, Duffy, Montoya – Trossard, D. Stephens, Alzate, D. Pröpper – Connolly, Maupay.
Náhradníci: Button – Groß, March, G. Murray, Mooy, Schelotto, Balogun.

Rozhodčí: Moss – Perry, Smart.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton je na tom, možná překvapivě, o něco lépe než jeho dnešní soupeř. Po jedenácti kolech má na svém kontě patnáct bodů a v tabulce Premier League mu patří osmé místo. Sice vstřelil o jednu branku více než Manchester, ale o tři více jich také inkasoval. Je otázkou, jestli v tomto zápase uvidíme více branek. Hosté hrají jen ligu a pohár. V posledních pěti zápasech bral tři výhry a dvě porážky. Vyhrál nad Tottenhamem, Evertonem a Norwichem. Porážky však přišly s Chelsea a Aston Villou.

United zůstává v letošní Premier League těžce za očekáváním, tyto výsledky asi nečekal vůbec nikdo. Po jedenácti kolech mají na svém kontě třináct bodů a v neúplné tabulce patří Manchesteru až čtrnáctá pozice. Stačí však výhra za tři body a může se posunout až na sedmou pozici, tak je tabulka vyrovnaná. V jedenácti zápasech vstřelili Rudí ďáblové třináct branek, zatímco jich inkasovali jedenáct. Úplně jiná písnička je Manchester v Evropské lize. Tam už totiž má jistý postup do vyřazovací fáze. V posledních pěti zápasech napříč všemi ligami vyhrál United hned čtyřikrát. Postupně porazil Partizan, Norwich, Chelsea a znovu Partizan Bělehrad. Jediným týmem, který Rudé ďábly porazil těsně 1:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.