To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:5.

Je konec. Chelsea nakonec dokázala zvítězit na půdě Watfordu těsně 2:1.
Na začátku druhé půle se dostal do šance Mount, ovšem domácí gólman předvedl další skvělý zákrok. V 55. minutě se už ale Blues podařilo vstřelit druhý gól, který dal Christian Pulisic. Dalšího vážnějšího momentu jsme se dočkali až v 77. minutě, kdy Jorginho poslal uvnitř vápna k zemi Deulofea a následovala tak penalta, kterou proměnil právě Deulofeu. Konec zápasu byl hodně dramatický a v 90+7. minutě se v poslední možnosti dostal do zakončení hlavou brankář Ben Foster, ale Kepa předvedl skvělý zákrok.

Watford FC(3-4-2-1)

26 Foster
Foster
4 Dawson
Dawson
Cathcart
20. min Mariappa
Kabasele
Janmaat
75. min Femenía
Doucouré
Chalobah
67. min Hughes

Willian
90+5. min James
19 Mount
Mount
22 Pulisic
Pulisic
83. min Hudson-Odoi
Abraham
88. min Batshuayi

90+7

Domácí brankář Ben Foster šel do vápna na poslední standardní situaci Watfordu a dostal se ke hlavičce, kterou směřoval k pravé tyči, ovšem Kepa Arrizabalaga předvedl skvělý zákrok a zachránil tři body!

90+6

Mount se dopustil nedovoleného zákroku, za který ještě uviděl žlutou kartu a máme tady poslední volný kop Watfordu.

90+5

Adam Masina si naběhl do vápna na centr z pravé strany, ale jeho hlavička skončila pouze vedle levé tyče.

90+5

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Reece James.

90+4

Posléze Jorginho v dalším minisouboji s Deulofeuem vyhrál, ale u balónu už je opět Watford.

90+3

Opět to byl nejaktivnější Gerard Deulofeu, který se snažil něco vymyslet, ale jeho přihrávka našla pouze hostujícího hráče.

90+2

Watford už je opět s míčem na polovině svého soupeře, ale centr z pravé strany skončil na noze obránce hostujícího celku.

90+1

Gerard Deulofeu opět předvedl skvělou techniku a dostal se přes dva hráče, ale následně mu vystavil stopku hráč Chelsea.

90

Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90

Michy Batshuayi se nyní dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován domácím obráncem.

89

Mariappa a Jorginho ve vyhroceném konci dostávají po žluté kartě.

88

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Michy Batshuayi.

88

Gerard Deulofeu si nyní ještě něco vyřizoval s Jorginhem a sudí Taylor musel celou situaci uklidnit.

87

Willian se opět dostal po pravé straně do vápna, odkud následně poslal míč před bránu, ale Abraham nedokázal zakončit.

86

Chelsea nyní samozřejmě nikde nespěchá a snaží se hrát na bocích hřiště, kde získává autové vhazování a tahá čas.

85

Adam Masina to zkusil z dálky, ale jeho pokus letěl jen nad hostující svatyni a tak Kepa nemusel zasahovat.

84

Gerard Deulofeu se rozbíhal dopředu po pravé straně, ale pas směřujíc na něj už nezastihl na hrací ploše a Chelsea tak získala autové vhazování.

83

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Callum Hudson-Odoi.

82

Emerson se snažil projít po levé straně, ovšem tam jej zastavil nedovoleným zákrokem Craig Dawson a uviděl kartu žluté barvy.

80

Watford právě vstřelil branku!
Domácí snižují na 1:2! K pokutovému kopu se postavil faulovaný GERARD DEULOFEU, který vypálil přízemní střelu k levé tyči, zatímco brankář Kepa Arrizabalaga skočil na druhou stranu.

79

Byla nařízena penalta pro Watford! Po dlouhé komunikaci s videorozhodčím ukázal Anthony Taylor na pokutový puntík.

77

Nyní hosté opět hodně zariskovali uvnitř svého vápna, kde Jorginho možná podkopl Deulofeua a hlavní rozhodčí nyní zkoumá situaci s videorozhodčím!

76

Gerard Deulofeu se šikovně dostal k míči, ale jeho následná přihrávka nic vážnějšího nepřinesla, ovšem Watford zůstává u balónu.

75

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Daryl Janmaat, přichází Kiko Femenía.

74

Adam Masina skluzem vypíchl míč svému protihráči a následuje autové vhazování pro Chelsea.

73

Mateo Kovačić předvedl fantastické sólo dobrých čtyřicet minut, kdy se dostal přes tři hráče a posléze už posunul balón na svého spoluhráče.

72

Opět se dostal ke střele Mason Mount, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci Fostera.

71

Will Hughes, který je na hrací ploše pár minut se snažil zakončit hlavou skákající míč, ale ten skoro netrefil a Kepa tak neměl žádnou práci.

70

Po rohovém kopu se k míči dostal Emerson, který s sebou mrsknul ve vápně, ale penalta se nepíská.

70

Žlutou kartu dostává Daryl Janmaat (Watford FC).

69

Mateo Kovačić posunul balón do vápna, kde si jej mrštně zpracoval Tammy Abraham a nadvakrát se pokoušel prostřelit Fostera, ale to se mu nepovedlo a následuje rohový kop.

68

Nyní hosté trochu zariskovali při rozehrávce na hranici svého vápna, ale vše vyřešili a mohou jít dopředu.

67

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Will Hughes.

66

Christian Pulisic už nedostihl pas na levou stranu a Watford tak má k dispozici autové vhazování.

64

Tentokrát se už Tammy Abraham po centru Williana z pravé strany dostal do zakončená, ale to skončilo několik metrů vedle levé tyče.

63

Tammy Abraham si vyměnil míč s Mountem, ale posléze upadl a nedostal se tak do nějaké šance.

62

Chelsea dnes předvádí velice dobrý a sympatický výkon, kdy můžeme vidět nespočet krátkých přihrávek a naprostou kontrolu nad míčem.

61

Mateo Kovačić se tentokrát dostal k odraženému míči, ale jeho následný pokus z voleje skončil bezpečně v moci brankáře Fostera.

60

Hodina hry je u svého konce a Chelsea vede na stadionu Watfordu zaslouženě 2:0.

58

A opět skvělý Christian Pulisic zakončoval z úhlu na vzdálenější pravou tyč, ale Ben Foster dnes předvádí skvělý výkon!

57

Chelsea dál pokračuje v útočné hře, ovšem přihrávka Williana našla pouze kopačky soupeře.

55

Chelsea právě vstřelila branku!
Nyní už jde hostující celek zaslouženě do dvoubrankového vedení! Tammy Abraham dostal míč ve vápně na pravou stranu a posléze jej poslal na hranici malého vápna, kde si sběhl CHRISTIAN PULISIC a z bezprostřední blízkosti zakončil. Asistence: Tammy Abraham.

54

Abdoulaye Doucouré fantasticky odzbrojil Christiana Pulisice, ale Watford po pár vteřinách stejně přišel o balón.

53

Mason Mount nedostihl balón na hrací ploše a Ben Foster tak bude mít odkop od své svatyně.

52

Tammy Abraham byl zfaulován ve středu hrací plochy a u míče bude opět Chelsea.

51

Nathaniel Chalobah sice nejprve odvedl skvělou defenzivní práci, ale jeho následná přihrávka byla hodně nepřesná.

50

Rohový kop posléze nepřinesl nic nebezpečného, ale u míče zůstala Chelsea, která to zkouší po levé straně přes Emersona, ovšem ten nakonec nezachytil míč a Foster má odkop od své brány.

49

Nakonec z následného protiútoku hostů byla skvělá šance, ve které se ocitl Mason Mount, ale Ben Foster jej opět vychytal!

48

Gerard Deulofeu se snažil projít po pravé straně přes Pulisice, ale to se mu nepovedlo a dopředu tak jde Chelsea.

47

Nyní se dopředu dostal Watford, ale následná přihrávka na hranici vápna byla zblokována.

46

Christian Kabasele už v první minutě druhého poločasu uviděl od sudího žlutou kartu za svůj faul.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

První poločas je u svého konce a Chelsea vede na půdě Watfordu 1:0. Do utkání hosté vstoupili naprosto skvěle, když se už v 5. minutě prosadil skvělým lobem Tammy Abraham. V 17. a 19. minutě předvedl Ben Foster dva vynikající zákroky a podržel Watford v těžkých chvílích. Posléze se ovšem do zápasu dostali také domácí, ale ani pokus Deulofeua ve 40. minutě brankou neskončil. Ve 43. minutě mohl poslat Chelsea do dvoubrankového vedení Mount, ale Foster jeho parádní střelu vyrazil do břevna.

45+1

45+1

Chelsea bezpečně drží míč na své polovině a čeká se na konec první půle.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44

Jorginhovi se tentokrát nepodařilo najít svou přihrávkou spoluhráče a Watford tak může něco vymyslet po pravé straně.

43

No a málem to bylo už 2:0 pro hosty, když se do míče opřel Mason Mount, ale jeho skvělá střela skončila na dalším zákroku Fostera, který vyrazil balón do horní tyče!

42

Nyní se hraje nahoru dolů, ale na kopačkách Chelsea jsme už dlouho neviděli nějakou vážnější šanci.

41

Poslední minuty patří Watfordu, který se dál snaží vstřelit vyrovnávací gól do šatny a může jim k tomu pomoct autové vhazování.

40

Po rohovém kopu dostal dostatek času a místa Gerard Deulofeu, ale jeho střela levačkou skončila těsně vedle vzdálenější tyče!

39

Posléze se k míči dostal skvělý driblér Gerard Deulofeu, jenž sice neprošel přes Zoumu, ale získal pro Watford alespoň rohový kop z pravé strany.

38

Tammy Abraham si stejně jako při prvním gólu sběhl za obranu, ale tentokrát jej dokázal zastavit hostující obránce.

37

Emerson posléze dostal balón na levou stranu, ale místo unáhleného centru raději podržel tým a Chelsea získala územní převahu na polovině Watfordu.

36

Pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd, ve kterém se nacházel domácí útočník, ale Chelsea v tu dobu získala balón na své kopačky a vydala se směrem dopředu.

35

Ovšem rohový kop hostujícího mužstva nakonec nic nepřinesl a míč skončil až u brankáře Arrizabalagy.

34

Mason Mount si skvěle zběhl za obránce, kde dostal míč, který dával pod sebe na Williana, ale ten zachytila domácí obrana.

33

Hostující celek už opět drží míč na své polovině a krátkými přihrávkami se snaží projít hlouběji do hřiště.

32

Hra nám toho aktuálně moc nepřináší a o míč se bojuje především ve středu hrací plochy.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Chelsea stále vede nad Watfordem 1:0.

29

Domácí chtěli přesunout míč křížným pasem na Deulofeua, ale ten si balón nedokázal zpracovat.

28

César Azpilicueta v úzkých poslal balón jen do zámezí a Watford tak pokračuje v momentálním tlaku.

26

Emerson zblokoval centr soupeře, ovšem Watford nyní přikládá pod kotel a Chelsea si momentálně neví rady s míčem na své polovině a je pod velkým tlakem.

25

Andre Gray se snažil projít středem hrací plochy, ovšem na hranici vápna upadl a míč tak převzal Roberto Pereyra, ale ten proti čtyřem hráčům neměl šanci.

24

Domácí mužstvo se dál snaží vstřelit druhý gól v tomto zápase, ale následný nákop končí jen v zámezí za bránou domácích.

22

Chelsea dominuje na hrací ploše a tečovaný centr Césara Azpilicuety skončil těsně vedle domácí svatyně. Následuje tak rohový kop.

21

Ale také Watford ukázal, že se umí dostat dopředu, ale centr z pravé strany nyní nepřinesl nic velkého a domácím zatím chybí především zakončení.

20

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Craig Cathcart, přichází Adrian Mariappa.

19

Po centru Williana z rohového kopu přišla hlavička Christiana Pulisice na zadní tyč, ale Ben Foster konečkami prstů vyrazil i tentokrát balón mimo svou svatyni!

17

Tammy Abraham se tentokrát ocitl ve velké tutovce, ale jeho pokus směřující k pravé tyči vyrazil skvělým zákrokem Ben Foster!

16

Hosté s míčem nikam nepospíchají a kombinují s ním na polovině hrací plochy, zatímco Watford čeká na své polovině.

15

První větší závar v šestnáctce Chelsea, kde se dostal ke střele Roberto Pereyra, ale Kepa Arrizabalaga jeho slabý pokus chytil do rukou.

14

Willian si po skvělé kličce navedl míč na pravou nohu a odcentroval přízemní centr do malého vápna, kde ale nikdo nebyl.

13

Craig Cathcart sice ještě nastoupil zpět do hry, ale uvidíme na jak dlouho, protože na střídačce Watfordu už se chystalo ke změně.

12

Nyní je hra přerušená, jelikož kapitán domácího celku Craig Cathcart potřebuje ošetření a vypadá to, že dnes v zápase skončil.

11

César Azpilicueta si zpracoval míč na pravé straně, který posunul Willianovi a ten chtěl z první najít ve vápně Abrahama, ale balón chytl opačnou rotaci a skončil hodně vedle domácí svatyně.

10

Roberto Pereyra se nedostal dopředu přes Kurta Zoumu a Chelsea tak opět získala autové vhazování na své polovině.

9

Christian Pulisic se dostal k míči ve středu hrací plochy, ale o nějaký rychlý brejk ze strany Chelsea se nakonec nejednalo.

8

Nathaniel Chalobah se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku, když poslal k zemi Masona Mounta a Chelsea tak bude zahrávat volný kop z levé strany.

7

Azpilicueta posunul míč na pravou stranu, kde se snažil z první odcentrovat balón do vápna Willian, ale jeho pokus byl zblokován.

6

Kurt Zouma si tentokrát poradil s dalším pokusem domácích o útočnou akci a Kepa Arrizabalaga tak bude mít odkop od své svatyně.

5

Hosté jdou už po pěti minutách hry do vedení! Jorginho z první poslal naprosto fantastický a přesný pas za obranu, na který si sběhl TAMMY ABRAHAM, který excelentním lobem překonal brankáře Fostera. Asistence: Jorginho.

4

Začátek utkání je zatím velice poklidný. Chelsea se snaží držet tempo hry a něco vymyslet.

3

Andre Gray se snažil procpat dopředu po pravé straně, ovšem tam byl připraven Fikayo Tomori, který dostal balón do zámezí a Watford bude pokračovat v podobě autového vhazování.

2

Christian Pulisic se snažil něco vymyslet středem hrací plochy, ovšem přes obranu Watfordu neprošel, ale Chelsea to nijak mrzet nemusí, protože posléze opět získala balón.

1

O úvodní výkop tohoto zápasu se postaral hostující tým Chelsea FC.

1

Watford FC: Foster – C. Dawson, Cathcart (C), Kabasele – Janmaat, Doucouré, N. Chalobah, Masina – Deulofeu, Pereyra – A. Gray.
Náhradníci: Gomes – Femenía, Foulquier, Holebas, Mariappa, Hughes, Success.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, Emerson – Jorginho, Kovačić – Willian, Mount, Pulisic – T. Abraham.
Náhradníci: Caballero – M. Alonso, James, Gilmour, Hudson-Odoi, Batshuayi, Giroud.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn.

Chelsea FC

Na opačné straně stojí londýnská Chelsea, která v posledních zápasech našla ideální herní rytmus, díky kterému se vyškrábala na dosavadní čtvrtou pozici. Chelsea má na svém kontě přesně dvacet bodů, nicméně manko na vedoucí Liverpool je už osmibodové. I tak to nemění nic na tom, že hostující tým tohoto zápasu má rozjetou celkem slušnou sérii, vyhrál totiž v posledních čtyřech duelech, přičemž inkasoval pouze tři branky. Blues, jak se Chelsea přezdívá, mají za sebou pět venkovních duelů, během kterých pouze jednou prohráli. Bylo tomu hned v úvodu sezony, Chelsea totiž nestačila na Manchester United, kterému podlehla výsledkem 0:4.

Watford FC

Fotbalisté Watfordu neprožívají vůbec povedený start do tohoto ročníku, tento celek se po deseti kolech nachází na samotném chvostu tabulky, tedy na posledním místě. Watford doposud nasbíral pouze pět bodů, navíc jako jediný ze všech celků nepocítil chuť vítězství. Hned v pěti případech prohrál, navíc stejný počet má také nerozhodných výsledků. Ty byly k viděny v předchozích třech zápasech, Watford postupně remizoval s Sheffieldem, Tottenhamem a Bournemouthem, dohromady za tyto tři zápasy padly pouhé tři branky. I možná proto je Watford vůbec nejhůře střílejícím celkem celé ligy, k dnešnímu dni nasázel pouze pět branek.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Watford FC a Chelsea FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.