Děkuji, že jste dnešní zápas a online reportáž sledovali. Loučím se s vámi já, Jiří Polášek, od komentátorského postu. Přeji vám také příjemný zbytek večera :)

Máme tady konec! Zápas nakonec vyhrává domácí Brighton! Hosté začali poločas aktivněji a lépe, v 73. minutě šel na plac Dominic Calwert-Lewin a hned minutu poté se prosadil. Po gólu ale paradoxně začala sílit ofenzíva Brightonu. Connolly byl při jednom ze svých náběhů do vápna faulován a Maupay se potom z penalty nemýlil. Vyrovnaný stav trval dalších 10 minut, i když herně a hlavně v ofenzívě měli domácí jasně navrch. Rozhodčí pak nastavil 6 minut, které byly v poločase ztraceny a v 5. minutě nastavění se stala pro Everton velmi nepříjemná věc. Kapitán hostů si po pozemním centru Brightonu srazil míč do vlastní branky skluzem. Další dvě minutky, které ještě hra trvala už domácí ubránili a Everton opět ztratil body.

Situace v tabulce je následovná:

Brighton si polepšil o tři body, a nyní s celkovými dvanácti se zatím vyšplhal na společné dvanácté místo s Tottenhamem a Burnley, kteří ale mají o zápas méně.

Everton se může po kompletním dohrání kola opět propadnout na sestupové pozice. Nyní se zatím propadl jen o jedno místo, avšak Norwich a Newcastle zápas tohoto kola ještě čeká. V případě výhry obou celku budou karamelky až na osmnácté pozici.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:9.

Brighton & Hove(4-4-2)

1 Ryan
Ryan
22 Montoya
Montoya
66. min Schelotto
Groß
65. min Trossard

Walcott
72. min Delph
17 Iwobi
Iwobi
72. min Calvert-Lewin
20 Bernard
Bernard
30. min Sigurdsson

Brighton právě vstřelil branku!
Autorem vlastní branky je LUCAS DIGNE. Neskutečné! Domácí jdou opět do vedení a to až v předposlední minutě nastaveného času! Do vápna letěl pozemní centr, který si skluzem velmi nešťastně do vlastní branky poslal kapitán Evertonu Digne.

90+4

Richardlison si naběhl na levé straně straně vápna a vypadalo to, že vyšle střelu, následně míč stáhl a vyslal jí až potom. Ryan byl ale připraven.

90+3

Žlutou kartu dostává Davy Pröpper (Brighton & Hove Albion FC).

90+2

Velmi dobře nyní Burn odebral protihráči míč ve vlastním vápnu a nebezpečným skluzem. Burn to ale udělal skvěle a i přes nespokojenost hostů, tady se pokutový kop v žádném případě pískat neměl.

90+1

Holgate vybojoval míč, ale byl otočený zády a nevšiml si, že jeho protihráč ho dobíhá. Následně se hráč Brightonu málem dostal do samostatného úniku.

90

Sudí i u tohoto poločasu bude nastavovat. Přesněji se bude jednat o 6 dalších minut hry.

89

Opravdu nádherně provedený přímý kop od Dunka, který pálil do levé části branky. Pickford musel pěstmi míč vyboxovat.

88

Domácí jsou připraveni zahrát přímý kop. U míče stojí Dunk a jeho spoluhráč Stephens, tak uvidíme, jak si Brighton poradí se standardní situací.

86

Žlutou kartu dostává Mason Holgate (Everton FC). Ten hodně nepříjemně zasáhl do nohou Maupaye a ten sebou praštil o zem.

86

Brighton je nyní na koni! Za poslední 4 minuty předvedli několik rychlých výpadů do vápna nebo k vápnu Evertonu. Nyní už se k němu blíží znovu.

85

Alzate si proběhl hřiště po levé straně kolem čáry a poslal míč do vápna. Tam ho ale nezachytil nikdo z domácích hráčů.

84

Další chyba hostující obrany, která teď vypadá, jako by vlastně vůbec nefungovala. Nakonec jí ale přišel pomoci André Gomes, který míč odebral.

83

Alzate krásně oklamal hráče a vystřelil z poloviny vápna zatočenou střelu, kterou ale Pickford chytá do náručí.

82

Po rozehrávce se Brighton trošku zatáhl a pozměnil formaci. Na stadionu se opravdu hodně rozpršelo a podmínky fotbalistům znepříjemňují zápas.

80

Autorem branky z pokutového kopu je NEAL MAUPAY. I když minulou sezónu Pickford chytil tři penalty ze čtyř, kterým čelil, tuto Maupay s přehledem proměnil. Poslal jí "na Panenku" doprostřed branky a první penalta Brightonu v této sezóně tak přinesla gól.

79

Rozhodčí penaltu potvrdil! To se ale vůbec nezamlouvalo Lucasi Dignemu, kapitánovi domácích, který na rozhodčího vyběhl jako utrhnutý ze řetězu! Dokonce ho museli ostatní spoluhráči chytit, včetně Pickforda.

78

Stále se čeká na vyjádření VAR rozhodčího, který podle mě jasnou penaltu ještě nepotvrdil. Vypadá to, že už je ale rozhodnutý!

77

Connolly byl pravděpodobně faulován v šestnáctce! Rozhodčí by měl odpískat penaltu! Situace se zkoumá a řeší s VAR.

76

Brighton nyní velmi špatně přihrával a málem nechal vyběhnutého Richarlisona operovat samotného před gólmanem Ryanem.

74

Everton právě vstřelil branku!
Autorem branky je DOMINIC CALVERT-LEWIN. Holgate poslal velmi, ale velmi dobrou přohrávku za obranu Dominicu Calwert-Lewinovi, a ten už pohodově poslal míč pod gólmanem Ryanem. Tomu se říká střídání! Prosadil se minutu po nástupu na plac. Asistence: Mason Holgate.

72

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Fabian Delph.

72

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Dominic Calvert-Lewin.

71

Brighton přebral míč a dostal se do opravdu dobrého brejku. Nakonec jim ale nevyšla finální přihrávka a rozhodčí jim odpískal ofsajd.

70

U lavičky hostů došlo k velmi spornému faulu, který ale hodně zabolel Iwobiho. Rozhodčí nakonec neuděluje kartu.

69

Trossard výtečně centroval na svého spoluhráče na druhé straně vápna, avšak ten nedokázal míč usměrnit do branky, nýbrž poslal ho hodně nad břevno.

68

André Gomes velmi dobře přihrál na Walcotta, který ale naběhl přímo do hráče stojícího před ním a skácel se k zemi. Hosté si stěžovali, ale žádný faul to nebyl.

66

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Ezequiel Schelotto.

65

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Leandro Trossard.

65

Gól neplatí! Z poskytnutých záběrů jsme opravdu viděli, že se jednalo o ofsajd. VAR tedy gól neuznal, načež jeho rozhodnutí potvrdil sudí!

64

Domácí vstřelili gól! Opět to byl Groß! Přihrávka za obranu mířila přímo na něj a on dokázal ve skoku míč usměrnit do branky. Rozhodčí ale ještě bude s VAR sudím zkoumat ofsajd.

63

Everton se asi po dvou nebo třech minutách dostal od svého vápna, ale následně míč přebral Burn a opět míří na to stejné místo.

62

Everton nyní v mírném tlaku. Hosté ale nepustili Brighton ještě pořád ke střele. Vypadá to ale, jako by jim docházely síly.

61

Maupay se na středu hřiště snažil poslat míč do běhu na svého kolegu z útoku Connollyho, ale přihrávka šla přímo na nohy Daviesovi.

60

Hosté nakopli míč dopředu, ale tam ho zachytil Brighton. Jenže nevěděl jak dál a tak se nechal zpětně obrat na polovině hřiště.

58

Pickford zachytil míč po hodně nepovedené střele hostů. Následně ho rozehrál jen na hráče před sebe, který měl velké problémy s rozeběhnutými útočníky soupeře.

57

Brighton kombinoval za půlkou, ale poté už nevěděl jak dále, a tak chtěl jít ke svému vápnu. Tam je ale překvapil Richardlison, který je málem připravil o míč.

56

Po krátké kombinaci domácí dostali míč až na Pickforda, který i ho chvíli podržel, následně ho vykopl až k vápnu soupeře.

55

I druhý rohový kop v rychlém sledu karamelky nerozehrály dobře. Míč se nesl na hlavu soupeře a Brighton míč odpálil až za půlku.

54

Hosté měli na starost rohový kop, který ale nerozehráli moc dobře. Míč se k nim vrátil a Everton střílel podruhé, poté se míč dostal na další rohový kop.

53

Domácí Montoya byl sražen k zemi, následně sice okamžitě vstal s chtěl hrát dále, ale sudí to viděl jinak a odpískal.

51

Hosté se zlobí, po rozehrání přímého kopu, který byl sice strašný, nastala ale velmi sporná situace, hostující hráč byl sražen a Everton si žádal penaltu!

50

Montoya fauloval před svým vápnem André Gomese, hosté tak dostali možnost skórovat z volného přímého kopu, kdy míč neležel daleko od branky.

49

Mathew Ryan musel pro špatnou přihrávku vyběhnout z šestnáctky, ale zvládl to a míč odehrál skvěle.

48

Domácí přebrali míč někde u střední části hřiště. Alzate si s míčem vešel do pásma, oklamal svého soupeře a následně vyslal krásnou ránu, která ke gólu neměla daleko!

47

Hosté tvrdě faulovali na úvod druhého poločasu. Rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec kartu nevytahuje. Hostům ale výrazně domluvil.

46

V prvním poločase jsme viděli asi polovinu času dobrý fotbal, ale tu druhou jen nezáživné přihrávání tam a sem většinou v obraně v podání obou celků. Prvních deset minut bylo absolutně nezáživných, pak se oba celky trochu rozehrály. V patnácté minutě byli domácí v obrovských radostech, protože Groß poslal míč do branky z přímého kopu a dostal svůj tým do vedení ukázkovým gólem, který se neomrzí. Jenže o necelých pět minut později Lucas Digne poslal perfektně na hlavu Richrdlisona míč z rohového kopu, ten hlavičkoval a ještě s tečí Webstera dostal míč do branky. Následně mely oba týmy ještě pár šancí, ale ani jeden z celků už neskóroval.

45+4

45+3

Walcott se nyní hodně zlobí na rozhodčího. Podle něj byl totiž při útočném náběhu faulován. Ve skutečnosti si za to ale mohl spíš sám.

45+2

Další akci Everonu velmi dobře vystihla obrana domácího celku a míč odebírá. Následně se Brighton vyřítil dopředu. Tam ale Montoya zakopl míč za čáru.

45+1

Everton se dostával do zajímavé pozice, ale střídající Gylfi Sigurdsson ukázal nepochopitelný útočný faul. Akce tak skončila.

45

Rozhodčí hlavně kvůli ošetřování Bernarda nastavuje k poločasu ještě 4 minuty.

44

Lucas Digne si nyní dobře vyčkal na střelu a následně se do ní perfektně vrhl! Jako pravý kapitán tak spoluhráčům ukázal, co je to obětavost.

43

Následná střela Alexe Iwobiho rozhodně neměla gólové parametry a Matthew Ryan si přebral míč a poslal ho dopředu.

42

Hosté vytěžili z útočného snažení alespoň rohový kop. Ten rozehráli nakrátko a kombinují před vápnem Brightonu&Howe Albion.

40

Connolly zpracovával míč, avšak rychle se k němu stáhl Tom Davies. Míč se pak záhadně odrazil do autu a domácí se hádali s rozhodčím, že ho tam poslal Davies. Jenže ten se míče ani nedotkl.

39

Montoya sprintoval pro dlouhou přihrávku svého spoluhráče na křídle, ale nedoběhl ji. Zkusil se tak protihráči alespoň dostat pod nohy skluzem, ve snaze zablokovat míč, ale ani to se mu nepovedlo.

38

Richardlison si získal míč a po pravé straně sprintoval k vápnu, pak dal míč šikmo pod sebe, kde se ale nenacházel Walcott, nýbrž protihráč. Ten míč odkopl ještě směrem na Iwobiho, ale bývalý hráč Arsenalu míč nestihl.

37

Everton drží míč a své polovině a zatím si spíš jen tam a zpátky přihrává. Čeká na dobrou možnost zaskočit obranu hostů, pravděpodobně centem za ní.

36

Na druhé straně se míče zmocnil Gylfi Sigurdsson a ten si ho chvíli podržel, pak se rozběhl a vystřelil. Míč se odrazil od země a směřoval přímo Ryanovi do náruče.

35

Montoya výborně získal míč a chtěl za běhu přihrávat na spoluhráče, avšak přihrávka nebyla vůbec dobrá a zachytil jí protihráč.

33

Žlutou kartu dostává Dale Stephens (Brighton & Hove Albion FC).

33

Sidibého pozemní střela byla velmi špatná a brankář Ryan si míč ani nebral do rukou. Zastavil ho nohou a rozehrál. Střílení gólů pochopitelně není parketa pravého obránce.

32

Everton vhazoval u čáry, která dělí hřiště na dvě poloviny. Hosté se následně kolem postranní čáry dostali skoro až k vápnu, ale dále už jim byl přístup zamítnut.

30

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Bernard, přichází Gylfi Sigurdsson. Na vině je zranění. Sigurdsson v minulém zápase skóroval pár minut po příchodu na hřiště.

29

Zatímco lékaři ošetřují Bernarda, hráči se odešli napít. Ještě pár chvil se hrát nebude.

28

Bernard nyní není úplně v pohodě, když v souboji podklouzl a nedopadl úplně hezky. Na hřišti ho obklopují doktoři. Vypadá to ale, že by mohl pokračovat.

27

Domácí kombinovali před vápnem, ale Montoya potom poslal dlouhou přihrávku do běhu, při které míč zapadl mimo hřiště.

26

Trenér domácího celku velmi emotivně prožívá zápas. A to platilo u nynějšího faulu domácích, kteréhož odpískání se mu jednoznačně nezamlouvalo.

24

Brighton se snažil také zaútočit. Propper se nakonec dobrou kličkou dostal do vápna, kde posunul na spoluhráče, ale tomu podklouzla noha a upadl.

23

Bernard na pravé straně posunul na Richardlisona. Ten si skvěle počkal a poslal centr na úplně osamoceného Walcotta. Ten míč nezpracoval ideálně, a než vystřelil, zmenšil mu úhel Matthew Ryan, který míč pak vyrazil.

22

Gól hosty očividně nabudil. Everton se rychle dostává do dalších a dalších útoků. Zatím ale nevystřelil na branku.

20

Autorem branky je RICHARLISON. Srovnáno! Kapitán Evertonu Digne si vzal rohový kop a míč poslal excelentně na hlavu Richardlisona. Brazilský snajpr hlavičkoval a míč se ještě otřel o Webstera, pak zapadl do sítě. Asistence: Lucas Digne.

19

Přímý kop byl nakonec zahrán na centr a domácí ho tak nevyužili k dalšímu ohrožení branky, protože se k míči dostala obrana hostů.

18

Vypadá to na další přímý kop. Maupay byl ramenem praštěn do hlavy od Djibrila Sidibého. VAR ještě jedná o možné červené kartě s hlavním sudím.

17

Domácí velmi dobře centrovali do vápna, ale tam se k míči rychle dostal Michael Keane a odklidil ho daleko od Pickfordovy branky.

16

Everton chce rychle odpovědět. Hráči s míčem okamžitě zamířili k vápnu, ale Bernard s Daviesem nevěděli, jak se dostat dále, a tak poslali míč zpět na střed.

15

Autorem branky je PASCAL GROSS. Neskutečná bomba! Groß míč poslal z pozice přímo do branky. Míč se vznesl a zapadl do levé šibenice Pickfordovy branky. Nádherný gól.

13

Těsně před vápnem fauloval soupeře André Gomés, bývalý hráč FC Barcelony. Domácí mají velikou příležitost, protože míč je položen těsně před vápnem.

12

Davies získal míč od protihráčů, poslal ho na Iwobiho, ale ten ho velmi zkaženou přihrávkou opět ztratil. Domácí tak okamžitě vystartovali dopředu.

11

Maupay se dostal u vápna k míči, zpracoval si ho, obkličkoval soupeře a vystřelil, jenže jeho střela šla hodně nad branku a s úspěchem se setkat nemohla.

10

Nyní v prvním ofsajdu také Everton. Walcott si naběhl na přihrávku svých spoluhráčů za obranu moc brzo. Uběhla nám devítina zápasu.

9

Ve střední části hřiště u čáry probíhaly souboje o míč mezi pěti hráči, nakonec ho Brighton poslal mimo. Everton tak vhodil, ale od Richardlisona míč opět putoval do autu.

8

Connolly si naběhl hodně daleko, až do vápna, pro centrovaný míč. Vůbec nedbal na nějaké ofsajdové pravidlo. Nacházel se asi v desetimetrovém ofsajdu.

7

Domácí vhazovali uprostřed hřiště, ale Everton dobře napadal a tak museli až ke gólmanu a od něj znovu dopředu.

6

Nyní ale domácím míč odskákal až k brankáři Pickfordovi, který si míč podržel a trochu hru zdržoval. Následně vykopl do pole.

5

Richardlison potáhl míč vpřed, ale tam už se k němu stáhli tři hráči, takže přihrál zpět na Walcotta, který drží míč kousek za střední čárou.

4

Digne při provádění obranného zákroku míč poslal do autu. Brighton vhodil, ale nedostal se dopředu. Právě naopak, domácí poslali zpětnou přihrávku na gólmana.

3

Hosté vhazovali na útočné polovině, ale byli vyhnáni a nyní kombinují ve střední části hřiště. Nemůžou se dostat dále.

2

Zápasa začal výkop, který si na starost vzali hosté z Everonu. Ti dnes nastupují v oranžové variantě dresů. Domácí oblékli klasické modrobílé pruhované.

1

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Webster, Dunk (C), Burn – Groß, D. Pröpper, D. Stephens, Alzate – Connolly, Maupay.
Náhradníci: Button – Schelotto, Balogun, March, Trossard, G. Murray, Bissouma.

Everton FC: Pickford – Sidibé, M. Keane, Holgate, Digne (C) – A. Gomes, Davies – Walcott, Iwobi, Bernard – Richarlison.
Náhradníci: Lössl – Coleman, Schneiderlin, Delph, G. Sigurdsson, Kean, Calvert-Lewin..

EVERTON

Everton se možná konečně vzpamatoval. Tým obsahuje hráče kvalit hodných na boj aspoň o sedmou až osmou příčku tabulky. Ve skutečnosti se ale nachází o místo a bod před Brightonem – . pozice, devět bodů. Z posledních pěti zápasů 4x prohrál, vzpamatoval se až minulé kolo s West Hamem, kde odehrál nejlepší zápas této sezóny, zatímco soupeř pravděpodobně nejhorší. Tak uvidíme, zda se od toho výkonu dokáže Everton odpíchnout.

Forma: V – P – P – P – P

Poslední zápasy:
Everton – West Ham 2:0
Burnley – Everton 1:0
Everton – Man City 1:3

BRIGHTON

Brightonský tým se nenachází úplně tam, kde by asi chtěl. Ano, zatím není na sestupovém pásmu. avšak od toho ho dělí jen 1 bod a dvě pozice. Brighton průměrně střílí jen jednu branku na zápas, což není mnoho. V devíti zápasech tak vstřelil 9 branek, dostal jich však 12. Tým vyhrál jen dvakrát, další tři body jsou za remízy. Nutno ale dodat, že pět bodů z dosavadních 9 získali hráči Brightonu v posledních pěti zápasech. Za zmínku stojí ale určitě skal velkoklubu ze severního Londýna – Tottenhamu, který Brighton přehrál 3:0.

Forma: P – V – P – R – R

Aston Villa – Brighton 2:1
Brighton – Tottenham 3:0
Chelsea – Brighton 2:0