Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přejí hezký zbytek nedělního večera.

Dnešní utkání sledovalo 73 737 diváků.

Manchester UnitedManchester United(3-4-3 )

Pereira
90+4. min Williams
Rashford
84. min Martial

Henderson
71. min Lallana
Fabinho
Wijnaldum
82. min Keïta
10 Mané
Mané
Firmino
27 Origi
Origi
60. min Oxlade-Chamberlain

• 15Oxlade-Chamberlain

Liverpool si v tabulce Premier League drží první místo, ale jeho náskok na druhý Manchester City po devátém kole klesl na rozdíl šesti bodů. United jsou třináctí a ještě se před ně teoreticky může po pondělní dohrávce s Arsenalem dostat Sheffield United. Red Devils ztrácí aktuálně na Ligu mistrů sedm bodů, na první místo propastných patnáct bodů.

Nejočekávanější zápas 9. kola anglické Premier League je minulostí, Manchester United nakonec na domácím hřišti s Liverpoolem remizoval 1:1. Nebyl to zápas, který by nabídl obrovské množství gólů nebo šancí, přesto ale bavil, a to hlavně díky obrovskému nasazení obou týmů od první do poslední minuty a také proto,že byl napínavý doslova až do poslední sekundy nastaveného času. Do vedení se překvapivě dostali domácí, když ve 36. minutě obranu Liverpoolu zaskočil centr Jamese a zakončení Marcuse Rashforda. Gól potvrdil až var, řešilo se, jestli gólové akci nepředcházel Youngův faul. Liverpool se v závěru poločase radoval z vyrovnání, ale bylo to předčasné, protože Mané si před gólem pomohl při zpracování rukou. Ve druhém poločase nebylo k vidění moc šancí. Liverpool postupně začal United výrazně přehrávat a domácí hrozili z brejků jen výjimečně. Tlak Liverpoolu neustále rostl, až po zásluze vyvrcholil vyrovnáním v 85. minutě, kdy Robertsonův centr propadl nečekaně na zadní tyč na střídajícího Adama Lallanu, který ho uklidil do sítě. V samotném závěru ještě hosté sahali po vítězství, ale žádná situace ve vápně už nevyzněla v jejich prospěch.

90+7

90+7

Nevyšlo to. Tu důležitou obrannou hlavičku předvedl Scott McTominay a Manchester United dnes bude bodovat.

90+6

Bude se ale ještě rozehrávat rohový kop Liverpoolu. Poslední šance pro hosty na tři body.

90+6

Ještě šance pro Liverpool žijí. Hosté poslali do vápna nebezpečný míč a Fred ho odvracel ramenem. Tady Liverpool se svými stížnostmi nepochodí, penalta se kopat nebude.

90+5

Alex Oxlade-Chamberlain nepřesným míčem za obranu hledal Trenta Alexandera-Arnolda. Od branky bude rozehrávat David de Gea.

90+4

Liverpool už je zpátky usazený na polovině Manchesteru United a bude se snažit vytvořit si ještě jednu šanci, díky které by rozhodl tento zápas.

90+4

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Brandon Williams.

90+3

Jenže euforie na stadionu Old Trafford nepropuká. United se totiž provinili proti pravidlu o ofsajdu.

90+3

Pozor, přichází tu šance také pro Manchester, jak ještě překlopit zápas na svou stranu. Bude zahrávat rohový kop.

90+2

Alex Oxlade-Chamberlain se mohl stát hrdinou! Po dlouhé kombinaci Liverpoolu to vzal na sebe a vystřelil po zemi zpoza vápna. O kousek nakonec branku United minul.

90+1

Nastavuje se pět minut.

90+1

Znovu z levé strany centroval Andrew Robertson, ale tentokrát to nebylo přesné, takže si druhou asistenci nemohl připsat.

90

Od vyrovnávacího gólu Liverpoolu se hraje téměř nepřetržitě na polovině United. Hosté cítí, že mohou ještě svého soka dorazit. Času ještě trochu mají.

89

Tlak Liverpoolu ale pokračoval a vše nakonec vyústilo ve střelu volejem v podání Trenta Alexandera-Arnolda. Ta byla však nepřesná.

88

Tu United přestáli, nadvakrát dostali hlavou mimo své pokutové území.

88

Nyní má šanci dostat se do vedení Liverpool, který má k dispozici standardní situaci.

87

Uvidíme, jak se oba kluby k závěru utkání postaví. Zda se budou snažit zápas rozhodnout ve svůj prospěch, nebo se spokojí s remízou.

86

Celou situaci raději ještě přezkoumal VAR, ale o ofsajd se nejednalo, takže branka Liverpoolu tentokrát platí.

85

Liverpool právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, obrana United nakonec přeci jen povolila a Liverpool je zpět ve hře o vítězství! Hosté měli i štěstí, protože centr Robertsona propadl až na zadní tyč, kde celou situaci zavíral ADAM LALLANA a měl už hodně jednoduchou práci. Asistence: Andrew Robertson.

84

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Anthony Martial.

83

Z pravé strany se pak ještě ke střele dostal Fred. Alisson šel do zákroku, ale nakonec ho udělat nemusel, protože balón jeho branku minul.

83

Daniel James předvedl výbornou individuální akci po levé straně a pak cpal míč před branku. Byli tam dva jeho spoluhráči, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl.

82

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Naby Keïta.

81

Liverpool to znovu zkouší, ale stále platí, že United se skvěle brání, jeho aktivní přístup nenechává hráčům Reds klid na kombinaci.

79

Ani tentokrát nezvládl Liverpool finální fázi své akce. Centr z levé strany na Firminha byl hodně nepřesný, s tím nemohl brazilský hráč vůbec nic dělat.

78

Fred dobře přerušil ve středu pole akci Liverpoolu a pak se navíc ještě nechal faulovat.

77

Liverpool dostal šanci na ohrožení branky United ze standardní situace. K hlavičce se sice dostal Firminho, ale byl tísněn a neudělal de Geovi žádné starosti.

76

Celkově hra Liverpoolu dnes zatím není tolik nápaditá, jako obvykle. Znovu přišla nepřesnost, které využil de Gea a chytil míč. Reds viditelně chybí jejich tahoun Mohamed Salah

75

Trent Alexander-Arnold dnes není se svými centry tak nebezpečný, jak bývá zvykem. Znovu předvedl nepřesný míč, který nemohl nikoho ve vápně United zastihnout.

74

United si váží míče a dělají to skvěle. Neženou se bezhlavě dopředu, ale raději kombinují a nechají Liverpool běhat bez balónu.

73

Marcos Rojo trochu nestíhal svůj návrat zpět, tak raději fauloval a daroval Liverpoolu standardní situaci.

72

Fred se dostal do palebné pozice zevnitř pokutového území, jeho rána ale neohrozila Alissona, nebyla totiž přesná.

71

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Adam Lallana.

71

Na zadní tyč si po rozehrávce standardní situace nabíhal stoper United Harry Maguire, ale nepohlídal si ofsajdové postavení.

70

Máme tu první žlutou kartu utkání. Dostává ji středopolař Liverpoolu Fabinho za faul skluzem zezadu na Jamese.

68

Po faulu ve středu pole bude rozehrávat kapitán Manchesteru United Ashley Young. Znovu s tím nijak nepospíchá.

67

Po delší době se Manchester United podíval na útočný výlet. Rychlou akci zakončoval Marcus Rashford, ale přízemní střelou minul branku.

66

Fabinhův centr z hloubi pole neměl vůbec kvalitu na to, aby se ho museli domácí bát. Ale míč už mají zase u nohy hráči Liverpoolu.

65

Manchester United měl autové vhazování a viditelně s ním vůbec nespěchal. To se samozřejmě hráčům Liverpoolu v čele s trenérem Kloppem vůbec nelíbí.

64

Alex Oxlade-Chamberlain se poprvé po svém příchodu na trávník dostal do zakončení, ale jeho rána z dálky nebyla přesná.

63

Poslední minuty patří hráčům Liverpoolu, kteří dobývají obranný blok Manchesteru United. Ten se ale zatím brání velmi pozorně, nepouští hosty do žádných vyložených šancí.

62

Znovu byl ve vápně domácího mužstva na správném místě Young a odvrátil centr Liverpoolu z levé strany.

61

Ashley Young předvedl dobrý obranný zákrok, ale následně United nedokázali míč udržet a znovu se tak budou muset bránit útočným snahám Reds.

60

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.

60

Opět se hraje, ale tentokrát už je Jamesovo pokračování ve hře dost nejisté. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

57

Daniel James zůstal sedět na trávníku po souboji s Fabinhem a znovu bude muset být ošetřen.

56

Chystá se zřejmě střídání, na střídačce Liverpoolu se obléká do dresu bývalý hráč Arsenalu a v současné době Reds Alex Oxlade-Chamberlain.

55

Trent Alexander-Arnold z velké dálky centroval míč z pravé strany do vápna. Byla to ale nepřipravená situace a nikdo z hostujících hráčů se k hlavičce nedostal.

54

Manchester United je od toho Jamesova chvilkového zranění aktivnější a snaží se najít skuliny v obraně Liverpoolu.

52

Young se snažil oslovit přihrávkou vepředu osamoceného právě Jamese, ale ten byl dobře pokrytý. To nemělo šanci na úspěch.

51

Už se zase pokračuje ve hře a za chvíli by se do ní měl vrátit také welšský reprezentant Daniel James, který měl po nárazu do van Dijka vyražený dech.

50

Na trávníku zůstává ležet křídelník United Daniel James a nezvedá se. Bude zřejmě potřebovat ošetření.

49

Manchester United zatím ve druhém poločase vyčkává a nechává hrát svého soupeře.

48

Atkinson pískl do píšťalky, protože viděl faul Maného na stopera Harryho Maguira. Senegalec šel do souboje zbytečně šlapákem.

47

Jordan Henderson trochu netypicky z pravé strany odcentroval. Nebylo to sice nejpřesnější, ale Liverpool ještě udržel míč na hřišti.

46

Druhý poločas odstartoval a ani jedno z mužstev během přestávky neudělalo ve své sestavě žádnou změnu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

První poločas je minulostí, Manchester United zatím doma nad Liverpoolem vede 1:0. Zápas zatím rozhodně nenudí, na trávníku se od první do poslední minuty poločasu stále něco dělo a hrál se poměrně vyrovnaný fotbal. První branka padla ve 36. minutě, kdy se prosadil po Jamesově centu Marcus Rashford. Hosté se zlobili, že gólové akci United předcházel faul Younga, ale ten rozhodčí neviděl a jeho názor nezměnil ani VAR. Liverpool se poté v 44. minutě radoval z vyrovnání, ale jeho branka neplatila, protože si střelec Sadio Mané pomohl při zpracování rukou.

45+2

45+2

Young nerozehrál rohový kop špatně, ale ve vzduchu si počínal jistě Joël Matip a míč odhlavičkoval.

45+1

United tráví zatím nastavený čas na útočné polovině, což jim samozřejmě vyhovuje. Dokonce budou mít k dispozici ještě jeden rohový kop.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

Jenže ta branka neplatí, zrušil ji VAR. Mané si totiž při zpracování míče pomohl rukou.

44

Liverpool vyrovnává, Mané si počínal v souboji s Lindelöfem důrazně a poté překonal de Geu!

43

Georginio Wijnaldum musel zapnout směrem dozadu, aby napravil svou drobnou chybku. Povedlo se mu to a získal míč pro své barvy zpátky.

42

Van Dijk byl pod tlakem, a proto se musel uchýlit k nákopu dopředu. Na to není Liverpool zvyklý a dopadlo to podle toho. United rychle získali míč.

41

Standardní situaci rozehrával tradičně Andreas Pereira, ale nepředvedl centr, ze kterého by mohl někdo z hráčů United zakončovat.

40

Divock Orig předvedl faul možná z frustrace a znovu se tak dopředu mohou podívat domácí.

38

Rozhodčí u videa doporučil rozhodčímu Atkinsonovi gól uznat, a tak se také stalo. Domácí vedou 1:0. Teď už definitivně.

37

Liverpoolští hned reklamovali, že se ze strany Younga při zisku míče jednalo o faul. V akci bude VAR.

36

Manchester United právě vstřelil branku!
Všechno začalo hraničním zákrokem Younga, který vybojoval míč a rozhodčí faul neviděl. Poté už měla celá akce rychlý spád. James z pravé strany poslal přesný přízemní míč na MARCUSE RASHFORDA, který z blízka překonal Alissona. Asistence: Daniel James.

36

David de Gea zastavil i další střelu Firmina a předvedl výborný zákrok. Ale nakonec se dozvěděl, že byl zbytečný, protože Brazilec pálil z ofsajdu.

35

Henderson prokázal svou přednost. Díky své poziční hře získal na vlastní polovině míč a založil akci svého mužstva.

34

Liverpool šel do hodně nebezpečného brejku. Mané našel z pravé strany přihrávkou pod sebe Firmina. Ten vystřelil, ale míč mu nesedl ideálně a nechal jen vyniknout Davida de Geu.

33

A znovu se mává i píská ofsajd United. Na tahu je tedy liverpoolské mužstvo.

32

Andreas Pereira se rozbíhal po levém křídle a dostával míč za obranu, ale nepohlídal si své postavení a byl přistižen v ofsajdu.

30

Liverpool získal uprostřed hrací plochy míč a okamžitě se hrnul s velkým počtem hráčů dopředu. Centr z pravé strany dokázal odvrátit hlavou anglický stoper United Harry Maguire.

29

Alisson dobře četl hru, vyběhl kousek ze své branky a chytil dlouhý míč, který měl směřovat na zabíhajícího si Rashforda.

28

Aaron Wan-Bissaka na druhý pokus dobře centroval od pravé postranní lajny. Míč letěl do nebezpečného prostoru, ale obrana Liverpoolu si nakonec poradila.

27

Andrew Robertson fauloval a United tak budou moci znovu útočit, což jim v posledních minutách docela šlo.

26

Další nebezpečný průnik předvedl Rashford a dostal se a do vápna. Nedokázal ale pak přesně přihrát Jamesovi a nebude to pro domácí ani rohový kop.

25

Scott McTominay měl před sebou kousek prostoru, tak se hned pustil do průniku středem pole. Sice trefil branku, ale jen její prostředek, který obýval Alisson.

24

Liverpool to zkoušel obloučkem do vápna, ale tam měli převahu hráči United a míč nakonec v pohodě sebral de Gea.

23

Na trávníku skončil Georginio Wijnaldum, poté co ho fauloval Scott McTominay. Ze středu pole tak budou rozehrávat hosté.

22

Z tohoto rohového kopu se United neprosadili, protože vzdušnému prostoru ve svém pokutovém území vládl Alisson.

21

Marcus Rashford ukázal rychlost i sílu a dokázal se k míči dostat přes souboj s van Dijkem. United budou zahrávat rohový kop.

20

United se zatím ženou dopředu kdykoliv mají příležitost. Teď to zase zkoušel hrotový útočník Marcus Rashford, ale přes Matipa míč na spoluhráče nedostal.

19

Divock Origi měl na levém křídle docela dost prostoru na centr, který také levou nohou vyzkoušel, ale nebylo to znovu přesné.

18

Sadio Mané vystihl nepřesnost Scotta McTominayho a okamžitě vyrážel do brejku. Byl na to ale sám, takže se daleko nedostal.

17

Andreas Pereira nedostal úplně ideální přihrávku, ale dokázal si poradit a patičkou posílal míč šikovně před branku. Jenže našel pouze kopačky Virgila van Dijka.

16

Liverpool byl v úvodu utkání trochu nezvykle zataženější a nechával United hrát, ale teď už začíná přebírat taktovku nad utkáním. Přeci jen je dnes favoritem.

15

Trent Alexander-Arnold předvedl svůj typický energický únik po pravém křídle. Míč se nakonec dostal až na opačnou stranu na Origiho, který centroval, ale nevybojoval ani rohový kop.

13

Také brankář Manchesteru United David de Gea, který se dal nečekaně rychle zdravotně do pořádku, si připsal poměrně snadný zákrok. Chytil střelu Georginia Wijnalduma z dálky.

12

United předvedl náznak útočné akce středem pole. Andreas Pereira sice mohl ještě přihrávat, ale zvolil střelu z velké dálky. Ta se mu ale nepovedla a Alisson si připsal po svém návratu na trávník po dlouhém zranění jednoduchý zákrok.

10

Na druhé straně se do střelecké pozice dostal jiný brazilský hráč Roberto Firmino. Zakončoval sice hodně tvrdě, ale také dost nepřesně.

10

Tu standardní situaci rozehrával Brazilec Andreas Pereira, ale centr se mu moc nepovedl, neměl dostatečnou délku.

9

Znovu se píská proti Liverpoolu, tentokrát byl u pravé postranní čáry faulovaný Fred. To už je poměrně zajímavá standardka pro domácí.

8

Z pravé strany United centroval tentokrát Aaron Wan-Bissaka, ale ani on nebyl dostatečně přesný, aby ve vápně někoho oslovil.

7

Sudí Atkinson si všiml ve středu pole nedovoleného zákroku a přisoudil míč domácímu mužstvu.

6

Liverpool se už zase posunul na útočnou polovinu hřiště a teď je to zase tým United, který je kompletně zatažený za míčem.

5

United se poprvé dostali s míčem až do šestnáctky, ale centr Younga nebyl přesný. Rojo poté nevybojoval ani rohový kop.

3

Trent Alexander-Arnold předvedl poprvé v utkání svůj typický centr z pravé strany. Hledal Hendersona, ale ten se k míči nedostal.

2

Také United šli poprvé dopředu hnáni nažhaveným stadionem Old Trafford, ale jejich akce také nedospěla až do finální fáze.

1

Hned od první minuty má zápas velké tempo, což se také čekalo. Liverpool hned přispěchal s první akcí, ale ta mu nevyšla.

1

Hráči obou velkých rivalů už nastupují na hrací plochu, zápas co nevidět začne.

Manchester United: de Gea – Lindelöf, Maguire, Rojo – Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Young (C) – Pereira, Rashford, James.
Náhradníci: Romero – Greenwood, Martial, Mata, Williams, Garner, P. Jones.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (71. Lallana), Fabinho, Wijnaldum, Mané – Firmino, Origi (60. Oxlade-Chamberlain).
Náhradníci: Adrián – Joe Gomez, Keïta, Lallana, Lovren, Milner, Oxlade-Chamberlain.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis.

Zajímavosti

Pouze Manchester City se sedmi a Chelsea se šesti, mají více vítězství na hřišti Manchesteru United, než Liverpool, který tam uspěl pětkrát.

Manchester United je doma neporažen v posledních pěti domácích zápasech s Liverpoolem, z nich tři vyhrál. Je to nejdelší období bez porážky proti Reds na Old Trafford od desetizápasové série mezi lety 1991 a 2000.

Liverpool hraje proti Manchesteru United a zároveň je na čele Premier League poprvé od října 1996. Tehdy United vyhráli doma 1:0 brankou Davida Beckhama.

Liverpool je jedno vítězství od vyrovnání rekordní šňůry osmnácti vítězství v anglické nejvyšší soutěži v řadě. Dosavadní rekord stanovil Manchester City mezi srpnem a prosincem 2017.

Třetina z třiceti branek Marcuse Rashforda v Premier League padla proti týmům, které skončily v minulé sezoně v TOP 6.

Mohamed Salah neměl gól ani asistenci v jeho posledních čtyřech utkáních Premier League proti United. Ti jsou jediným týmem, který se střetli se Salahem více než dvakrát a nedovolili mu ani gól ani asistenci.

V minulé sezoně se tito dva velcí rivalové střetli dvakrát, a to pokaždé v rámci Premier League. Úspěšnější byl Liveprool, který nejprve doma vyhrál 3:1 a následně se na hřišti United odehrála bezbranková remíza 0:0. Ač je Liverpool v posledních sezónách úspěšnějším celkem, nad United dokázal vyhrát jen jednou z posledních deseti zápasů Premier League.

Liverpool je v úplně jiném rozpoložení, než jeho dnešní soupeř a velký odvěký rival. Reds jsou zatím v domácí soutěži neporazitelní a dokonce ještě neztratili ani bod. Na celý zbytek Premier League tak shlíží s prvního místa tabulky s čtyřiadvaceti body na svém kontě. Dále přidal Liverpool úspěch i v ligovém poháru, kde porazil 2:0 Milton Keynes. Jediná dosavadní porážka v sezona přišla na hřišti Neapole v Lize mistrů, kde Liverpool prohrál 0:2. Liverpool ale jinak venkovní utkání umí, naposledy v Premier League na hřišti soupeře prohrál v minulé sezoně v lednu, bylo to 1:2 na hřišti Manchesteru City. Liverpool by už teoreticky mohl spoléhat na brankáře Alissona, který byl od srpna zraněný, ale teď už je v plném tréninku. Chybět naopak určitě bude hlavní útočná hvězda Mohamed Salah. Problémy se zraněním má také stoper Joel Matip.

Manchester United prožívá hodně nepovedenou sezonu, po osmi kolech se nachází až na nedůstojném čtrnáctém místě, s tím, že má samozřejmě oproti některým týmům dnešní zápas k dobru. Na kontě má nicméně pouze devět bodů. United čekají na vítězství po devadesáti minutách už pět soutěžních zápasů, naposledy pak dokonce prohráli na hřišti Newcastlu 0:1. Doma zatím United v této sezoně v lize odehráli čtyři utkání s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. Naposledy remizovali s Arsenalem 1:1. Manchester se může ale o jednu statistiku i opřít, a to o tu, že zatím v této sezoně hrál tři utkání proti týmům z TOP 5 a má z nich dvě výhry a remízu. Jinak ale spíš musí United trápit problémy všeho druhu, týmu se nevyhýbají ani zranění. V reprezentačním dresu se jim zranil brankář David De Gea a mimo hru je také Paul Pogba. Otazník pak visí nad Jessem Lingardem, naopak návrat do sestavy by měli hlásit Aaron Wan-Bissaka a Anthony Martial.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 9. kola Premier League mezi týmy Manchester United a Liverpool FC. Zápas se odehraje na stadionu Old Trafford v Manchesteru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.