Ode mě je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a u dalšího onlajnu na viděnou!

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:7.

A máme tady konec utkání, ve kterém dochází k dělbě bodů. Brighton byl určitě lepším týmem a prakticky celý zápas měl pod kontrolou. V 51. minutě se po centru Marche prosadil z voleje Neal Maupay – 1:0 a vypadalo to na pohodové vítězství domácích. Nicméně to by nesměla přijít 90. minuta a dělovka z dálky od Jeffreyho Hendricka, který zařídil pro Burnley důležitý bod z venkovního zápasu.

Maupay
84. min Connolly
17 Murray
Murray
80. min Mooy
20 March
March
90. min Bong

Lennon
59. min Hendrick
Westwood
4 Cork
Cork
78. min Vydra
11 McNeil
McNeil
10 Barnes
Barnes
9 Wood
Wood
66. min Rodriguez

90+4

Connolly se po centru dostal ke střele, té však chyběla potřebná razance a tak ji hostující brankář v pohodě chytá.

90+3

Jedna z posledních šancí pro Brighton.

90

Burnley právě vstřelilo branku!

Tak tohle nečekal snad nikdo! Nováček na hřišti Matěj Vydra sklepl míč pro JEFFREYHO HENDRICKA, který z první napřáhl z 20 metrů a trefil přesně pravý dolní roh Ryanovy branky. 1:1!

90

Rozhodčí nastavuje 4. minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Gaëtan Bong.

89

Aaron Connolly se dostal ke střele uvnitř pokutového území, ale trefuje pouze boční síť branky.

88

Burnley si nedokáže vypracovat žádnou větší šanci a zatím to vypadá na pohodové dohrání zápasu.

87

Pro centr z pravé strany si bez problému došel Pope.

86

Brighton chytře kombinuje na útočné polovině a nepouští hosty do hry.

84

Červená karta to nebude, hraje se dál!

84

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Aaron Connolly.

83

Celou situaci bude ještě zkoumat VAR.

83

Westwood si počínal nedovoleně a dostává žlutou kartu.

81

Ani jeden ze dvou centrů domácích nenašel správného adresáta.

80

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Aaron Mooy.

79

Burnley se nadechuje k závěrečnému náporu.

78

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jack Cork, přichází Matěj Vydra.

77

Glenn Murray se tentokrát pokusil o obstřel z hranice vápna, ale ten mu nevyšel podle jeho představ a míří vysoko nad branku.

74

Murray to zkoušel z levé strany, míč mu ale utekl do zámezí.

73

Brighton uzamkl soupeře uvnitř jeho pokutového území a zkoušel to z pravé i levé strany. Nicméně obrana zatím odolává.

71

Tarkowski po souboji s Maupayem leží na zemi a žádá si ošetření.

70

Ben Mee předvedl veledůležitý skluz, kterým zkazil plány Brightonu.

68

Domácí kombinují na útočné polovině a snaží se najít nějakou skulinku v hostující obraně.

66

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Jay Rodriguez.

64

Nick Pope výborně vyběhl a vyboxoval nadějný centr, který letěl na malé vápno domácích. Bohužel to schytal Shane Duffy, který teď musí být ošetřován.

63

Wood se dostal ke střele, kterou poslal mimo 3 tyče domácí svatyně.

61

Burnley drží po delší době míč na svých kopačkách po delší časový úsek.

59

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Jeffrey Hendrick.

58

Další šance domácích, centr Murraye si našel Propper, který nedokázal míč usměrnit do branky.

57

Pascal Gross to zkusil z velké vzdálenosti a jeho střela mířila hodně nad hostující branku.

55

Tarkowski dojel domácího obránce a dal tak příležitost Brightonu.

54

Hosté se snaží ihned odpovědět, ale centr Pieterse byl tečován na roh.

51

Brighton právě vstřelil branku!

NEAL MAUPAY si v pokutovém území výborně našel centr Marche z pravé strany a takovýma polo-nůžkama střílí první branku utkání, 1:0!

49

Neal Maupay si výborně naběhl na přihrávku do běhu a téměř z poloviny hřiště z pravé strany se řítil sám na gólmana, kterého zkoušel překvapit střelou na přední tyč. Každopádně Pope byl připraven a střelu vyrazil na roh.

48

Pěkný signál z rohového kopu od domácích! Na hraně vápna si naběhl Stephens, který hned z první poslal míč na branku, tu však zablokovala hostující obrana.

47

Dlouhý pas Brightonu zmařil pohotovým zákrokem brankář Pope.

46

Právě nám skončil první poločas ve kterém jsme viděli vyrovnaný fotbal z obou stran. Burnley vstoupilo do utkání lépe, nicméně domácí Brighton na to dokázal dobře zareagovat a konec poločasu patřil právě jim. Na nějakou 100% příležitost prozatím čekáme, největší šanci měl na noze Solly March, který ale nedokázal poslat míč za zády brankáře.

45+1

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1. minutu.

45

Dobrá střela Murrayho z hranice pokutového území! Každopádně Pope předvedl skvělý zákrok a střelu vyrazil na roh.

44

Brighton drží míč na svých kopačkách a vypadá to, že chce první poločas dohrát v poklidu.

41

A další skvělá příležitost pro domácí! March poslal skvělý centr do vápna, kde se nacházel zcela osamocený spoluhráč, který nedokázal míč usměrnit mezi 3 tyče.

40

Fanoušci se dožadují penalty po zákroku Lowtona, hlavní sudí ale zůstává naprosto klidný.

39

Asi největší příležitost dosavadního utkání měl na noze Solly March, který dostal míč do pokutového území, avšak svoji střelu poslal přímo na Nicka Popa.

38

Pohotový volej jednoho z hostujících borců končí pouze na obraně Brightonu.

36

March si počínal nedovoleně a dává tak příležitost hostům.

33

Výborný centr teď poslal Gross z pravé strany a chyběly pouze centimetry, aby míč doputoval až k čekajícímu spoluhráči.

31

Další pohledná kombinace Brightonu končí ofsajdem.

29

Barnes si výborně zpracoval míč na prsa a následně vybojoval faul pro svůj tým.

27

Lennon vzal zezadu svého protihráče a vidí žlutou kartu.

25

Hlavní rozhodčí píská útočný faul Peitersovi, rozehrávat bude Burnley.

23

Ani jeden z týmů si teď nedokáže vypracovat nějakou větší příležitost.

19

A další šance Brightonu! Pohlednou kombinaci mohl zakončit Maupay, ale míč si nedokázal zpracovat, a tak končí v náručí Popa.

18

První větší příležitost pro domácí. March vybojoval míč a následně poslal centr do vápna, následnému zakončení ale chyběla přesnost.

17

Jack Cork se dostal ke střele z voleje uvnitř pokutového území, zamířil na zadní tyč, ale gól mu sebral jeden z obránců, který odkopl míč téměř z brankové čáry!

16

Burnley vstoupilo do utkání rozhodně lépe a vytváří si jednu šanci za druhou.

15

McNeil to zkusil z větší vzdálenosti, ale nedokázal zamířit přesně.

14

Lennon se po špatném odkopu jednoho z obránců dostal k hlavičce, ale bohužel pro něj přestřeluje.

13

Přízemní centr hostů z pravé strany končí odmávaným a následně i odpískaným ofsajdem.

12

Ashley Barnes se dostal ke střely za hranicí šestnáctky, ale ta mu vůbec nesedla, jelikož letěla na tribunu za domácí brankou.

10

Režie nám nabízí záběr na střídačku hostů, kde sedí Joe Hart.

9

Nick Pope dobře vyběhl a zhatil soupeři dobrou příležitost.

8

Chris Wood se málem dostal do vyložené šance, když mu chyběly centimetry, aby dosáhl na centrovaný míč na malém vápně.

8

Roh odvrací domácí obrana odkopem z pokutového území.

7

První rohový kop zápasu pro Burnley.

6

Hostující obránce teď přerušil brejk Brightonu na polovině hřiště.

4

Dobrá kombinace Burnley uvnitř pokutového území domácích končí výborným zákrokem bránícího hráče.

3

Solly March se pokoušel uprchnout po pravé straně, ale míč mu utekl do autu.

2

Burnley zahrávalo první standardní situaci, ze které ovšem nedokázal nic vytěžit.

1

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Webster, Duffy, Dunk (C), Burn – Groß, D. Stephens, D. Pröpper – Maupay, G. Murray, March.
Náhradníci: Button – Mooy, Connolly, Bissouma, Bong, Alzate, T. Baluța.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Lennon, A. Westwood, Cork, McNeil – A. Barnes, Wood.
Náhradníci: Hart – Jay Rodriguez, Vydra, B. Gibson, Bardsley, Hendrick, Brady.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett, T. Robinson.

Burnley FC

Burnley je na tom dost podobně jako jeho dnešní soupeř. Po výhře v prvním kole nad Southamptonem 3:0 přišla remíza s Wolwes a prohry s Arsenalem a Liverpoolem. Nicméně v EFL Cupu vypadli hned ve svém prvním představení na domácí půdě se Sunderlandem 1:3. V Premier League týmu kolem Ashleyho Barnese patří 12. příčka se 4 body ze 4 utkání. Zajímavostí pro českého diváka určitě je, že k zápasu bude připraven také Matěj Vydra.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton vstoupil do nové sezóny náramně, když si přivezl 3 body z Watfordu po výhře 0:3. Následovala však domácí remíza s West Hamem a prohra se Southamptonem. V "anglickém" týdnu si svěřenci trenéra Pottera dokázali poradit v EFL Cupu s Bristolem Rovers 2:1 a zajistili si tak účast v 16-ti finále, kde vyzvou Aston Villu. V posledním zápase před reprezentační přestávkou dostali čtyř-gólový příděl na Manchesteru City. V tabulce jim momentálně patří 16. příčka se 4 body.

Zdravím všechny příznivce fotbalu. Dnes máme na programu 5. kolo slavné anglické Premier League, ve kterém vyzve domácí Brighton borce z Burnley.