To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:11.

Je konec. Tottenham Hotspur dnes zvítězil na domácí půdě proti Crystal Palace jasně 4:0. Vše podstatné se odehrálo v 1. poločase.
Už v 10. minutě otevřel brankový náskok Son Hung-min. Dlouho to netrvalo a o jedenáct minut později to bylo už 2:0 pro Spurs, když si vstřelil vlastní branku Patrick van Aanholt. Jízda domácích ale pokračovala dál a o dvě minuty později se podruhé prosadil Son Hung-min. A nakonec ve 42. minutě upevnil skóre před odchodem do šaten na 4:0 Érik Lamela.
Na začátku druhé půle se v šanci ocitl Harry Winks, ale jeho střelu k tyči vyrazil Guaita. Posléze se ukázali také hosté, ale Lloris předvedl solidní zákrok. Pár minut po hodině hry skončil lob Sona jen v boční síti a to bylo to poslední, co se na hrací ploše stalo, jelikož zbytek utkání si kohouti bezpečně pohlídali.

Rose
76. min Davies
17 Sissoko
Sissoko
8 Winks
Winks
67. min NDombèlé
Kane
85. min Moura

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

Townsend
85. min Camarasa
Milivojević
Kouyaté
76. min McCarthy
15 Schlupp
Schlupp
11 Zaha
Zaha
9 Ayew
Ayew
71. min Benteke

90+3

Christian Benteke dostal balón do šestnáctky kohoutů, ale tam jej následně odkopl do bezpečí Toby Alderweireld.

90+2

Opět si vzal na starost standardní situaci Christian Eriksen, ale jeho rána tentokrát letěla vysoko nad bránu soupeře.

90+1

Luka Milivojević bude také potrestán kartou žluté barvy, když skluzem podkopl svého protihráče a Tottenham má v nastaveném čase k dispozici volný kop.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90

Následné exekuce volného kopu se ujal Christian Eriksen, ale jeho centr nebyl příliš nebezpečný a skončil pouze bezpečně v moci brankáře Guaity.

89

Ward vystavil Lucasovi důraznou stopku, ale bylo to daleko za hranici pravidel a po zásluze tak uviděl žlutou kartu ke konci tohoto zápasu.

88

Tentokrát se sice dopředu dostali hosté a Wilfried Zaha do vzal na sebe, ale jeho střela levačkou ani tentokrát neměla razanci a šla pouze doprostřed.

87

Opět skončil centr domácího hráče pouze daleko v zámezí za hostující svatyní.

86

Zápas nám toho momentálně moc nepřináší. Spurs jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet, ale už se nehrnou směrem dopředu v takovém počtu a nevzniká z toho tak nic nebezpečného.

85

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Lucas Moura.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Víctor Camarasa.

84

Lamela vybojoval autové vhazování na polovině svého soupeře v těžkém souboji s Joelem Wardem.

83

Nyní se opět vydal dopředu po pravé straně Serge Aurier, ale jeho následná přihrávka byla zblokována a posléze se tento domácí krajní obránce dopustil faulu.

82

Harry Kane se snažil najít ve vápně centrem z levé strany naběhnutého Christiana Eriksena, ale balón skončil jen v zámezí za bránou hostů.

80

Posléze skončil míč z kopačky domácího hráče jen v zámezí a Crystal Palace má k dispozici autové vhazování.

79

Tentokrát hlavní rozhodčí odpískal faul domácímu hráči a míč uvede do hry obránce Gary Cahill.

78

Christian Benteke se marně natahoval po míči, když přišel nákop na něj a balón skončil v moci gólmana Llorise.

77

Už to vypadalo na dobrou přihrávku směřující na Kanea, ale nakonec z toho ani tentokrát nic nebylo a Crystal Palace získalo balón.

76

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Danny Rose, přichází Ben Davies.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází James McCarthy.

73

Nyní už se opět může pokračovat a u míče jsou opět kohouti, kteří jej drží na své polovině. Posléze sice přišel nákop letící na Sona, ale s tím si poradila obrana Crystal Palace.

72

Cheikhou Kouyaté nyní zůstal ležet na hrací ploše, jelikož mu domácí hráč přišlápl achylovku a na trávníku tak jsou lékaři.

71

Son posunul balón na Érika Lamelu, ale jeho následný centr, který letěl do vápna přeletěl všechny hráče.

71

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.

69

Tottenham nepouští svého soupeře momentálně vůbec k míči a opět se zkouší dostat do vápna soupeře po pravé straně.

67

Moussa Sissoko ještě zachytil ne příliš přesnou přihrávku na pravou stranu, ale jeho následný centr do vápna nic nepřinesl.

67

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Tanguy NDombèlé.

64

Zaha se pokoušel něco vymyslet, ale tento hostující útočník toho směrem dopředu moc nevymyslel a následuje tak pouze odkop Llorise od brány.

63

Vicente Guaita šel ven z brány, aby mu mohl přihrát malou domů Mamadou Sakho, ovšem toho předběhl Son Hung-min, ale jeho následný lob z velkého úhlu končí pouze v boční síti!

62

Hosté po dalším faulu soupeře získali míč na své polovině hrací plochy a mohou tak něco podniknout směrem dopředu.

61

Jordan Ayew se sice diví, ale jeho faul je potrestán také žlutou kartou a sudí Craig Pawson se s tím ve druhém poločase dvakrát nemaže.

60

Domácí sice vstřelili čtyři góly, ale nyní mají na kontě také čtyři žluté karty. Dalším potrestaným hráčem je Christian Eriksen, který zatáhl za dres Zahy.

60

Hodina hry je u svého konce a Tottenham Hotspur si drží náskok 4:0 z první půle bez nějakých problémů.

59

Moussa Sissoko se snažil dostat středem hrací plochy blíž k bráně, ale nakonec byl pouze zfaulován Ayewem.

58

Tentokrát se už Harry Kane ocitl pouze v ofsajdovém postavení a další útočná akce Tottenhamu je tak u svého konce.

57

Trestuhodná přihrávka Mamadou Sakha na hranici vlastní šestnáctky, po které se k míči dostal Kane, ale ani jeho přihrávka nebyla přesná.

56

Domácí se opět prezentují krátkými přihrávkami na polovině soupeře a posléze přichází nákop za obranu, který ale tentokrát skončil v rukou gólmana Vicenta Guaity.

55

Son Hung-min si tentokrát věřil na hattrickový gól, ale jeho pokus uvnitř vápna neměl příliš razance a obránce Crystal Palace míč zachytil a odkopl do bezpečí.

53

Kohouti opět drželi míč ve středu hrací plochy a následně dostal přihrávku Kane, který ale přišel o balón a posléze se tvrdým faulem provinil Jan Vertonghen a i on uviděl kartu žluté barvy.

52

Na hranici fotbalových pravidel přišel zákrok domácího hráče ve vlastní šestnáctce, ale hlavní rozhodčí Craig Pawson ukázal, že tohle pískat nehodlá a hra tak může pokračovat.

51

Po následném centru ze standardní situace musel jít do akce Hugo Lloris, který nejprve vyrazil hlavičku Garyho Cahilla a posléze vyboxoval míč do bezpečí.

50

Wilfried Zaha si chtěl obhodit Dannyho Rose, ovšem domácí obránce se s ním dvakrát nemazal a poslal jej nedovoleně k zemi, za což uviděl žlutou kartu.

49

Christian Eriksen si sklepl míč s Kanem, ale přihrávka domácího hroťáka byla příliš dlouhá a dánský hráč jí už na hrací ploše nezachytil.

48

Posléze měli k dispozici rohový kop také hosté, ovšem ani tentokrát z toho nebylo ohrožení domácí svatyně.

47

Následný rohový kop Spurs ale nepřinesl nic nebezpečného a dopředu se tak vydalo Crystal Palace.

46

Už po patnácti vteřinách druhé půle se dostal ke střele Harry Winks, jehož rána směřovala k pravé tyči, ale Vicente Guaita vytáhl solidní zákrok a následuje tak rohový kop.

Fauly: 8:6

První poločas je u svého konce a Tottenham Hotspur vede nad Crystal Palace naprosto jasně a dominantně 4:0. Už v 10. minutě otevřel brankový náskok Son Hung-min. Dlouho to netrvalo a o jedenáct minut později to bylo už 2:0 pro Spurs, když si vstřelil vlastní branku Patrick van Aanholt. Jízda domácích ale pokračovala dál a o dvě minuty později se podruhé prosadil Son Hung-min. A nakonec ve 42. minutě upevnil skóre před odchodem do šaten na 4:0 Érik Lamela. O vítězi je s velkou pravděpodobností rozhodnuto a muselo by se stát něco neuvěřitelného, aby Tottenham tento zápas nevyhrál.

45+2

45+2

Tak nakonec to kohouti zkusili opět po pravé straně, ale centr do vápna nepřinesl nic a následně přerušil brejk soupeře Harry Winks, který uviděl za svůj faul žlutou kartu.

45+1

Vypadá to, že domácí se už v nastaveném čase nebudou hnát do nějaké další šance a ukončí poločas bezpečně ve středu hrací plochy.

45

Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

44

Další akce kohoutů po pravé straně se tentokrát nevydařila a posléze se dopustil faulu Moussa Sissoko, který přes sebe za žádnou cenu nepustil Ayewa.

43

Wilfried Zaha chtěl něco udělat s hodně nepříznivým skóre a na hranici vápna si navedl míč na levou nohu, ovšem jeho následná střela letěla doprostřed brány, kde byl připraven Hugo Lloris.

42

Tottenham právě vstřelil branku!
Domácí jdou už do čtyřbrankového vedení a tohle vypadá na pořádný náklep! Son Hung-min přesunul hru na pravou stranu, odkud tentokrát odcentroval do vápna Harry Kane, který našel na vzdálenější tyči ÉRIKA LAMELU a ten z bezprostřední blízkosti se štěstím prostřelil Guaitu. Asistence: Harry Kane.

40

Nakonec z toho ale byla pouze nepřesná přihrávka a míč ulovilo Crystal Palace, které se snažilo něco vymyslet po pravé straně, ale Wilfried Zaha přišel o balón.

39

Kohouti tak opět drží míč na své polovině a krátkými přihrávkami se dostávají hlouběji a blíž k bráně Crystal Palace.

38

Jordan Ayew si sice sběhl na obranu na nákop svého spoluhráče, ale míč si bez problémů vzal do rukou gólman Hugo Lloris.

37

Nakonec se měl dostat k míči Son Hung-min, ale přihrávka směřující na něj byla nepřesná a gólman Vicente Guaita tak bude mít odkop od své svatyně.

36

Opět je k vidění pomalá kombinace domácích, kdy míč drží stopeři Alderweireld, Vertonghen a zkouší najít uličku, do které by vyslali své spoluhráče.

35

Ovšem hostům se v první půli nedaří vymyslet něco nebezpečného a následně přichází jen další faul.

34

Nakonec Crystal Palace ukázalo pěknou přímočarou akci, po které následuje rohový kop hostujícího mužstva.

33

Son ještě v pádu zkoušel lobem dostat míč za obranu, kde si sbíhal Harry Kane, ale balón ulovili hosté, kteří jdou do rychlého protiútoku.

32

Danny Rose prohrál osobní souboj na hranici vápna soupeře a posléze se dopustil pouze nedovoleného zákroku, který rozhodčí viděl a také odpískal.

31

Míč už se ocitl v zámezí z nohy hostujícího hráče a Spurs tak získali autové vhazování na své polovině.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Tottenham Hotspur vede nad Crystal Palace jasně 3:0.

29

Domácí už opět krátkými přihrávkami kombinují na polovině svého soupeře a v tomto zápase naprosto jasně dominují a dalo by se říct, že o vítězi je takřka rozhodnuto.

28

Ovšem nakonec z toho nějaká gólová situace ani náhodou nebyla a balón skončil pouze na hlavě domácího hráče, který jej odhlavičkoval do bezpečí.

27

Crystal Palace ukázalo, že umí také útočit a po zblokovaném centru následuje rohový kop pro hostující celek.

26

Po centru z rohu se vložil do hlavičky Harry Winks, ale jeho pokus skončil pouze nad bránou soupeře.

25

Domácí rozhodně nemají dost a opět se hnali do útoku, ovšem tentokrát Rose nedokázal projít přes Zahu, ale vybojoval pro svoje mužstvo alespoň autové vhazování.

23

No a je to už 3:0 pro Tottenham! Opět to bylo akce z pravé strany, odkud tentokrát letěl centr Auriera do vápna na zadní tyč, kde si sběhl SON HUNG-MIN a jeho přízemní rána z voleje k bližší tyči byla třešničkou na dortu. Asistence: Serge Aurier.

21

A je to 2:0 pro Spurs! Son přihrál míč do vápna, kde si sběhl z pravé strany Serge Aurier, který vyslal směrem před bránou takovou polostřelu, kterou si ovšem srazil do vlastní sítě PATRICK VAN AANHOLT.

20

Další faul z hostující strany ve středu hrací plochy a Spurs tak budou opět u míče.

19

Nyní se sice Crystal Palace dostalo až do vápna, kde se k odraženému míči dostal Jordan Ayew, ale jeho zakončení levou nohou nemělo razanci a navíc šlo pouze doprostřed brány, kde byl připraven Hugo Lloris.

18

Harry Kane to tentokrát vzal na sebe a chtěl překvapit brankáře Guaitu střelou ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus skončil několik metrů vedle pravé tyče.

17

Érik Lamela šel do souboje s Androsem Townsendem příliš tvrdě a sudí Craig Pawson mu tak odpískal nedovolený zákrok.

16

Nakonec ale Tottenham na nic nečekal a rychle rozehrál balón, který ovšem neletěl do vápna, ale přišel zpět do obranných řad. Spurs se tak snaží opět o pomalejší kombinaci.

15

Faul hostujícího hráče na vlastní polovině znamená, že domácí budou opět u balónu a to v podobě standardní situace.

14

Nyní se málem dostal Son opět do velké šance, když Toby Alderweireld našel Kanea, který z první vyslal Sona do akce, ale balón byl příliš rychlý a skončil jen v rukou brankáře.

13

Toby Alderweireld zatím předvádí fantastické centry a pasy, kterými nachází své spoluhráče na milimetr přesně.

12

Následně ale přišel nepřesný pas na pravou stranu a hosté tak získali zadarmo autové vhazování.

11

Hosté po rozehrání míče z kruhu ve středu hrací plochy o něj po chvíli přišli a Spurts se tak opět cpou směrem dopředu.

10

Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává domácí mužstvo a Tottenham tak jde do vedení! Excelentní pas Tobyho Alderweirelda za obranu, který milimetrově našel SONA HUNG-MINA, jenž si balón fantasticky zpracoval, následně si míč navedl na levou nohu a vystřelil mezi dvěma obránci nekompromisně k pravé tyči. Asistence: Toby Alderweireld.

10

Centr ze standardní situace nebyl vůbec špatný a letěl na zadní tyč, kde si sběhl Cheikhou Kouyaté, který míč vrátil někde do oblasti pokutového puntíku, ale nakonec z toho nějaké zakončení nebylo.

9

Andros Townsend na levé straně posunul míč Ayewovi, ovšem toho podkopl Moussa Sissoko a Crystal Palace tak získal volný kop z levé strany.

8

Nepřesná přihrávka domácího hráče znamená další autové vhazování pro hostující celek a šance se dostat do vápna.

7

Crystal Palace se sice dostali k míči v podobě autového vhazování, ale dlouho u něj nepobyli a směrem dopředu už jdou opět Spurs.

6

Nákop domácího stopera Alderweirelda letěl do vápna, kde se snažil dostat k míči Harry Kane, ale to se mu nepovedlo a balón tak skončil bezpečně v rukou Vicenta Guaity.

5

Posléze Tottenham získal autové vhazování, ale následně se s míčem vrátil až na svou polovinu a pokouší se tak o novou pomalejší kombinaci.

4

Érik Lamela se pokoušel něco vymyslet na pravé straně, ale Mamadou Sakho jej přes sebe nepustil.

3

Kohouti jsou ale od začátku zápasu v tlaku a opět doléhají na soupeře vysunutým presinkem, ovšem Son Hung-min nedokázal udržet balón na hrací ploše.

2

Son Hung-min si navedl míč do vápna z levé strany a posléze vypálil k levé tyči, ovšem tam byl připraven Vicente Guaita a připsal si tak první důležitý zákrok!

1

O úvodní výkop tohoto zápasu se postaralo domácí mužstvo, které poslalo okamžitě nákop na hranici vápna soupeře, ale nic velkého z toho nebylo.

1

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela, Eriksen, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Alli, B. Davies, Dier, Lucas Moura, NDombèlé, Wanyama.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Cahill, M. Sakho, van Aanholt – Townsend, Milivojević (C), Kouyaté, Schlupp – Zaha, J. Ayew.
Náhradníci: Hennessey – Ch. Benteke, Camarasa, James McCarthy, Meyer, Riedewald, Tomkins.

Rozhodčí: Craig Pawson – Ian Hussin, Richard West.

Crystal Palace FC:

Crystal Palace je aktuálně na 4. příčce se sedmi body a skóre 3:2. Hned první zápas na domácí půdě proti Evertonu skončil remízou 0:0. Posléze Eagles překvapivě prohrál v Sheffield United 0:1, ale chuť si zpravili na Old Trafford, kde zvítězili 2:1. V posledním zápase Crystal Palace přivítal v Selhurst Parku před 25 248 diváky nováčka Aston Villu. Domácí mužstvo mělo celý zápas herní převahu a to nakonec přineslo ovace, jelikož v 73. minutě se prosadil Ayew a Eagles tak zvítězili 1:0. Nejlepším střelcem je tak se dvěma góly Ayew.

Zranění a nejistý start: Scott Dann, James Tomkins, Martin Kelly.

Tottenham Hotspur:

Tottenham se momentálně nachází až na 9. místě s pěti body a skóre 7:6. Tohle určitě není pozice, na které by chtěli kohouti být, protože i v letošní sezóně se dívají na nejvyšší příčky Premier League. V prvním zápase Tottenham přivítal na své půdě nováčka Aston Villu, kterou porazil poměrem 3:1. Byla to zatím jediná výhra v letošním ročníku. V posledním utkání se Spurs představili před 60 333 diváky na Emirates Stadium proti Arsenalu. Už v 10. minutě šel Tottenham do vedení po brance Eriksena. Ve 40. minutě zvýšil náskok na dvě branky z proměněné penalty Kane. Ovšem těsně před přestávkou snížil Lacazette. V 71. minutě srovnal Aubameyang a zápas skončil remízou 2:2. Nejlepším střelcem je se třemi zásahy Kane.

Zranění a nejistý start: Giovani Lo Celso, Juan Marcos Foyth, Tanguy NDombèlé, Kyle Walker-Peters, Eric Dier, Ryan Sessegnon.

Posledních pět vzájemných zápasů:

PL: Tottenham 2:0 Crystal Palace
FAC: Crystal Palace 2:0 Tottenham
PL: Crystal Palace 0:1 Tottenham
PL: Crystal Palace 0:1Tottenham
PL: Tottenham 1:0 Crystal Palace

V 5. kole anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Tottenham Hotspur a Crystal Palace FC. Naposled se spolu tato mužstva střetla v dubnu na půdě Tottenhamu, který zvítězil 2:0. Dnes se bude bojovat na novém Tottenham Hotspur Stadium. Tento krásný stadion nabídne kapacitu pro 62 062 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Craig Pawson a jeho asistenti Ian Hussin a Richard West. Jako čtvrtý sudí bude nachystán Michael Salisbur. Videorozhodčí bude Jonathan Moss a jeho asistent Eddie Smart. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.