Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:11.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Domácí vstupovali do druhého poločasu s vedením o dvě branky, avšak Sheffieldu se krátce po změně stran podařilo snížit. Následně jsme sledovali vyrovnanou podívanou, přičemž si nováček soutěže ke konci zápasu vypracoval slušný nápor, který přinesl vlastní branku Zoumy. Chelsea tak prohospodařila dvoubrankové vedení.

Kovačić
83. min Batshuayi
Jorginho
Barkley
60. min Willian
22 Pulisic
Pulisic
Abraham
84. min Gilmour
19 Mount
Mount

Sheffield United FC(3-5-2)

Henderson
6 Basham
Basham
84. min Osborn
Freeman
79. min Mousset
Stevens
Robinson
McBurnie
63. min McGoldrick

90+3

Situace je natolik kritická, že soupeř opět vhazuje na útočné polovině. Stevens nikam nespěchá, na což ho upozornil také hlavní rozhodčí.

90+2

Chelsea nemá na další branku už moc času. Domácí chvíli kombinovali na vlastní polovině, posléze se k šestnáctce dostal Gilmour, který je i nadále u míče.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89

Sheffield United právě vstřelil branku!
Hosté přeci jenom srovnávají krok! Sheffield se dostal ke slušnému náporu, přičemž se Robinson dokázal prodrat kolem Azpilicuety, což vedlo k centru do pokutového území. Ten se nebezpečně kroutil do branky, načež do centru vložil nohu KURT ZOUMA, který zamířil do vlastní svatyně

89

Robinson se dostával do zakončení, Tomori ale na poslední chvíli zasáhl skluzem.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Chelsea stále vede o jednu branku, nicméně ještě musíme počítat s nastaveným časem.

88

Do kombinace se zapojil také střídající Gilmour, který byl zezadu poslán k zemi. To znamená, že jeho celek bude zahrávat standardní situaci. Po ní to zkoušel Mount, který ale branku netrefil.

87

Do kombinace se zapojil také Arrizabalaga, po jehož odkopu to na sebe zkoušel vzít Willian. Brazilský šikula dokráčel k šestnáctce, kde nasbíral cenné vteřinky.

86

Stevense dokázal u postranní lajny ubránit Azpilicueta, který to udělal natolik zkušeně, že vybojoval autové vhazování. O něj se postará právě kapitán Chelsea.

84

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Chris Basham, přichází Ben Osborn.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Billy Gilmour.

83

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Michy Batshuayi.

82

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Chelsea si i nadále střeží jednobrankové vedení, poslední minuty nepřinášejí nic moc atraktivního.

81

Moussetovi se podařilo oslovit vedle stojícího Stevense, který to zkoušel na branku. Do rány ještě vložil nohu Tomori, Arrizabalaga ale přesto dokázal zakročit.

80

Kovačić si počkal na náběh Pulišiće, který se chtěl prohnat až před brankáře. Pochvalu si zaslouží jeden z protihráčů, jenž si troufl na riskantní zákrok skluzem.

79

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Keiron Freeman, přichází Lys Mousset.

79

Willian si nakonec netroufl na manévr kolem Lundstrama, nicméně druhý jmenovaný ho pořádně dohrál. Sudí ponechal výhodu, do píšťalky ale nefoukl.

78

Sheffield se chystal do protiútoku, který byl zbytečně zastaven. Freeman navíc trefil prvního protihráče, u postranní lajny se Pulišićovi podařilo vybojovat aut.

77

Azpilicueta si poradil s padajícím předmětem, načež se snažil spolupracovat s Jorginhem. Do kombinace se nakonec ještě zapojil Kovačić.

76

Willian měl na práci s míčem příliš málo času, u postranní lajny ho totiž neúnavně napadal hostující Baldock. Prvně jmenovaný raději přihrával na volného Tomoriho.

75

K pokutovému území přispěchal domácí kapitán Azpilicueta, který se pokoušel o centr. Ten přistál na kopačce Egana, jenž ihned odkopával ven ze šestnáctky.

74

Další dlouhý pas měl na pravém křídle oslovit Robinsona, avšak před ním zasahoval Emerson. Na opačné straně byl čistým způsobem zastaven Pulišić.

73

Emersonova riskantní rozehrávka neproletěla na Mounta, před ním na dlouhou nohu zasahoval Lundstram. Freeman se ale nedostal kolem domácího Azpilicuety.

72

Hodně prostoru měl kolem sebe Norwood, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Arrizabalaga si poradil, slibná pasáž Sheffieldu je tak u konce.

71

Norwood se postaral o provedení rohového kopu, který posílal za pokutové území. Freeman vracel míč do ohně, avšak balón se stal kořistí domácího brankáře.

70

Stevens si dokázal narazit s jedním z protihráčů, následně posílal do pokutového území nesmírně nebezpečný centr, který přeci jenom odklidil Zouma.

69

Jorginho se na vlastní polovině dostal do menších problémů, avšak napadající McGoldrick zbytečně fauloval. Chelsea bude rozehrávat z vlastní poloviny.

64

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Chelsea i nadále vede o jedinou branku, což je hodně ošidné. Domácí jsou v posledních minutách aktivnějším celkem.

63

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází David McGoldrick.

63

Sheffield se na delší dobu usadil na polovině soupeře, avšak k ničemu nebezpečnému to zatím nevede. Azpilicueta navíc zasahoval čistým způsobem.

62

Stevens se ujal autového vhazování z levé strany, přičemž vhazoval zpět na vlastní obrannou polovinu. Egan poté u středového kruhu hledal Freemana.

61

Norwood zvolil přenesení hry na pravou stranu, kde číhal osamocený Baldock, který ještě prodlužoval vedle sebe. Emerson se k míči dostal jako první.

60

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Willian.

59

Kovačić musel jednat urychleným způsobem, neboť ho při rozehrávce neúnavně napadal Lundstram. Domácí středopolař přeci jenom přihrál na Emersona.

58

Barkley si naváděl míč na levou nohu, díky které vypustil ze své kopačky střelu. Brankář Henderson si přízemní ránu pohlídal, míč mu nevypadl z rukavic.

57

Úvod druhého poločasu nabízí celou řadu zajímavých momentů. Sheffield před malým momentem přečkal šanci soupeře, nyní pro změnu fauloval Norwood.

56

Abraham mohl zkompletovat hattrick! Azpilicueta velice přesným centrem našel právě Abrahama, jehož zakončení pravou nohou reflexivně vyrazil Henderson.

55

Hostující Freeman to po přešlapovačce zkoušel centrem do šestnáctky, avšak míč poslal do dobře postaveného spoluhráče. Poté takticky fauloval vracející se středopolař Norwood.

54

Na hranici malého vápna se podařilo zasáhnout McBurniemu, který odvracel míč ven z pokutového území. Tam se k němu jako první dostal pozorný Jorginho.

53

Abraham zkoušel z jedničky oslovit Barkleyho, který se po krátkém driblinku pokoušel oslovit Pulišiće, před kterým odklízel za cenu rohového kopu obránce Egan.

52

Sheffield se opět dostal na dostřel branky soupeře, avšak Baldock se k zakončení nedostal. Důležitý zákrok předvedl Emerson, který zasahoval v pádu.

51

Kousek od sudího proběhl celkem důrazný souboj, po kterém skončila na zemi dvojice protihráčů. Na scénu tak zamířily lékařské personály obou celků.

50

O rozehrávku volného kopu se postaral brankář Henderson, který se na druhé straně pokoušel oslovit Robisona, jenž proti Tomorimu neměl sebemenší šanci.

49

Posléze si autové vhazování vyzkoušel Emerson, který na vlastní polovině hledal Zoumu. Po krátké kombinaci si útočným faulem pomáhal napadající Mount.

48

Mount se dostal na útočnou polovinu, kde ho nedovoleným způsobem zastavil obránce Basham. Sudí vše uviděl, načež odpískal ve prospěch Chelsea.

47

Chelsea tak naprosto zaspala úvod druhého poločasu, v tuto chvíli je to pouze o jednu branku. Domácí ihned rozjeli kombinaci u středového kruhu.

46

Hosté vstupují do druhého poločasu ukázkovým způsobem! Po autovém vhazování se k míči dostal Stevens, který se prohnal po levém křídle. Následná přízemní nabídka směřovala na trestuhodně volného CALLUMA ROBINSONA, jehož pravačka směřovala mimo dosah brankáře Arrizabalagy.

46

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost domácí, kteří budou tentokráte hrát zleva doprava.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem vyrovnanou podívanou. To především platilo v úvodu utkání, ve kterém jsme celkem dlouho čekali na první šanci. Ta přišla ze strany Chelsea, která se ihned dostala do vedení. Najednou se hra obou celků hodně otevřela, přičemž se domácí celek dostal do dvoubrankového vedení, i tentokráte se prosadil Abraham.

45+1

45+1

Žlutou kartu dostává Oliver McBurnie (Sheffield United FC).

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Aby toho nebylo málo, tak se do zajímavé pozice dostal také Mount, který ideální moment k zakončení prováhal. Nakonec jeho technickou ránu zablokoval vedle branky Basham.

43

Chelsea právě vstřelila branku!
Zničehonic tu máme druhou branku domácích! Obrana Sheffieldu předvedla obrovský zkrat, neboť se po padajícím míči vrhla hned dvojice hráčů. Prodloužení za sebe navíc zachytil TAMMY ABRAHAM, který se dostal do palebné pozice, odkud zamířil velice přesně.

42

Středem hrací plochy se prodíral vpřed hostující Lundstram, který roztáhl hru na levou stranu. Stevens se mu pokoušel vrátit, avšak svého kolegu nenašel.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Výstraha pro domácí obranu! Ta na malém vápně zapomněla na Robinsona, který zakončoval rybičkou. Jeho hlavička nakonec putovala vedle branky.

38

V hlavičkovém souboji se pro změnu podařilo uspět McBurniemu, který vybojoval autové vhazování. Po něm se Sheffield vracel na vlastní polovinu hřiště.

37

Chelsea se málem dostala do vedení o dvě branky! Abraham dokázal narazit Kovačićovi, ten se dostal až do zakončení, které směřovalo kousek vedle zadní tyče.

37

O přihrávku si řekl domácí Kovačić, kterému se na levém křídle podařilo oslovit Mounta. Jeho manévr mu nezbaštil Baldock, který zasahoval čistým způsobem.

36

Na levém křídle měl příliš málo času Emerson, který dostal pořádně naloženo od Bashama. Hostující zadák dohrál soupeře, domácí budou moci vhazovat z levé strany hřiště.

35

Po zhruba minutě se pokračuje ve hře. Chelsea mohla rozehrávat z vlastní poloviny, o rozehrávku se postaral sám Zouma, který oslovil vedle stojícího Tomoriho.

34

Henderson opět odkopával od své branky, přičemž po hlavičkovém souboji skončil na zemi obránce Zouma. Hlavní sudí raději přerušil hru, chvíli se hrát nebude.

33

U míče se sešla hned trojice hráčů v modrém. Nakonec to na sebe vzal Barkley, jehož technické zakončení skončila na zdi. Domácí jsou zpět u míče.

32

Tohle bude nadějná příležitost pro Chelsea. Pulišić se neohroženým způsobem dostával k pokutovému území, kde ho nedovoleně zastavil Stevens.

31

Pulišić si dokázal poradit s napadajícím Eganem, který ho lehce zasáhl do nohy. Sudí neponechal ani výhodu, Chelsea rozjela kombinaci ve středu hrací plochy.

30

Nováček soutěže si zajistil zisk druhého rohového kopu. Centr se kroutil směrem k přední tyči, kde číhal Emerson. Jeho odvrácení dokonce našlo volného Mounta.

29

Po delší době přišel na řadu nedovolený zákrok. Jorginho byl v souboji příliš pozdě, což pocítil Freeman. Jeho celek okamžitě rozehrál standardní situaci.

28

Domácí zadák Tomori si nebral servítky, naopak volný míč nekompromisně odklidil na druhou stranu hrací plochy. Tam se k němu dostal Kovačić, který raději uklidnil hru.

27

Na opačné straně se k centru dostal Stevens, jehož nabídku odklízel pozorný Tomori. Posléze z druhé vlny pálil Norwood, jehož rána byla propagační.

26

Emerson se protáhl k hranici šestnáctky, odkud to zkoušel přízemním centrem do malého vápna. Žádný ze spoluhráčů se ke střele nedostal, míče se chopil Henderson.

25

Přenesení hry mělo na levém křídle oslovit zatím nenápadného Mounta, který se k míči nedostal. I tak ho Basham odvracel pouze k volnému Kovačićovi.

24

Barkley si dokázal navést míč ke střele, avšak jeho rána levačkou skončila na prvním protihráči. Sheffield se dostal na druhou stranu, avšak tam dlouho nevydržel.

19

Domácí se z první větší šance dostávají do vedení! Azpilicueta se na pravém křídle dostal k centru, na který si na hranici malého vápna naskočil TAMMY ABRAHAM. Jeho slabá hlavička nadělala Hendersonovi velké problémy, které dokázal zužitkovat tentýž hráč. Jeho okamžitá rána pravou nohou skončila až v síti.

19

Máme za sebou něco málo kolem dvaceti minut, na první branku stále čekáme. Sledujeme vyrovnanou podívanou, Chelsea se zatím k ničemu vážnějšímu nedostala.

18

Na útočné polovině se chopil provedení autového vhazování hostující Basham. Jeho nabídka se snesla k Lundstramovi, který ihned hledal Egana.

17

Za obranu si nabíhal Abraham, který si dokázal pohlídat ofsajdovou linii. Domácí útočník pálil velice nepřesně, opakovaný záběr přeci jenom přinesl drobný ofsajd.

16

Překvapivě hodně času měl kolem sebe Norwood, který se snažil oslovit naběhnuvšího McBurnieho. Přihrávka byla o něco delší, míč tak skončil v zámezí.

15

Zouma měl první těžší práci, přičemž si počínal velice zodpovědně. Balón mu sice uskočil daleko od nohy, avšak ho přeci jenom odehrál za postranní lajnu.

14

Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku v podání napadajícího Robinsona. Jednoznačný faul, po kterém domácí rozehrávali z vlastní poloviny hřiště.

13

Další pas se pro změnu snášel na pravou stranu, odkud Baldock prodlužoval na Robinsona. Do kombinace se zapojil také Lundstram, který si neporozuměl s prvně jmenovaným.

12

Dalekonosný nákop se snášel k Abrahamovi, který měl k němu hodně daleko. Nejvýše do vzduchu se tak dostal Egan, který přihrál na kopačku Freemana.

11

Zablokovaný centr přinesl Sheffieldu první rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Odraženého míče se chopil Baldock, který přihrával na vlastní polovinu.

10

O rozehrávku volného kopu se postaral sám brankář Henderson. Jeho pravá dolní končetina přinesla vysoký nákop, který dokonce propadl až ke Stevensovi.

9

Snad poprvé se k míči dostal domácí brankář Arrizabalaga, který konstruktivně roztáhl hru na pravou stranu. Posléze si nedovoleně pomáhal napadající Mount.

8

Do pokutového území se snesl centr z pravé strany, o který se postaral kapitán Azpilicueta. Na jeho nabídku si naskočil Barkley, jenž nemířil dvakrát přesně.

7

Už to vypadalo, že se domácí Abraham dostane k prvnímu zakončení, avšak před ním na poslední chvíli zasahoval Egan, který mu vypíchl míč od nohy.

6

Ve středu hrací plochy se podařilo zasáhnout Emersonovi, který v hlavičkovém souboji předčil Robinsona. Chelsea má ale problémy vyvezením hracího předmětu.

5

Abraham vůbec nepochopil Jorginha, který se ho pokoušel oslovit prostřednictvím kolmice za obranu. Ta se naopak snesla do rukavic brankáře Hendersona.

4

Sheffield se hodně kostrbatým způsobem dostal na útočnou polovinu, odkud Stevens v tísni přihrával zpět na druhou stranu, kde se nacházel Basham.

3

Emerson se dostal k postranní lajně, kde ho důrazně napadal hostující Lundstram. Domácí obránce se s míčem vrátil a poté oslovil kolegu Tomoriho.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Tomori, K. Zouma, Emerson – Kovačić, Jorginho, Barkley – Pulisic, T. Abraham, Mount.
Náhradníci: Caballero – M. Alonso, Batshuayi, Willian, Giroud, Christensen.

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C), Freeman, Stevens – Robinson, McBurnie.
Náhradníci: Moore – Bešić, McGoldrick, Mousset, Osborn, Sharp, Stearman.

Rozhodčí: Attwell – Burt, Hopton.

Na opačné straně stojí jeden z nováčků soutěže, konkrétněji se jedná o Sheffield. Ten neprožívá zrovna špatný vstup do sezony, v tuto chvíli mu patří devátá pozice, přičemž ze tří zápasů získal čtyři body. Sheffield tedy má stejný počet bodů, avšak v tuto chvíli rozhoduje lepší skóre. Nováček soutěže se v rámci prvního kola utkal s Bournemouthem, proti kterému dlouho prohrával o jednu branku, nakonec dvě minuty před koncem srovnal na konečných 1:1. První vítězství navíc přišlo v nadcházejícím zápase, to Sheffield hostil Crystal Palace, proti kterému stačila jediná branka. Třetí kolo nabídlo porážku 1:2 proti Leicesteru, soupeř vstřelil rozhodující branku dvacet minut před koncem zápasu.

Chelsea FC

Fotbalisté Chelsea neprožívají zrovna povedený vstup do letošního ročníku, po třech odehraných zápasech se nachází až na třinácté pozici tabulky. Londýnský celek doposud získal pouze čtyři body, manko na vedoucí Liverpool je už pětibodové. Chelsea naprosto nezvládla hned první ligový zápas, ve kterém změřila síly s Manchesterem United, který svého soupeře rozstřílel poměrem 4:0. První získaný boj přišel v domácím souboji proti Leicesteru. Lišky dlouhou dobu prohrávaly o jednu branku, avšak nakonec dokázaly vykřesat alespoň remízu. Doposud jediná výhra se uskutečnila v minulém utkání, Chelsea se po divoké přestřelce proti Norwichi radovala z vítězství 3:2.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má před sebou zápasy čtvrtého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Chelsea FC a Sheffield United FC.