Závěr zápasu byl velmi emočně vypjatý a Aston Villa zřejmě bude cítit křivdu. V závěru nastavení totiž vstřelila branku, která uznána nebyla kvůli pádu Grealishe v pokutovém území těsně před střelou. Kevin Friend si sice svůj verdikt zřejmě obhájí, přestože byl celkem necitlivý.

Utkání nakonec končí vítězstvím domácích barev 1:0. První poločas byl vyrovnaný, ale v jeho závěru dominovali domácí a vytvořili si několik zajímavých šancí. Až druhá půle nám nabídla fotbal té nejvyšší úrovně. V 54. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě Trézéguet a domácí svou přesilovku překlopili v očekávaný tlak. Ten využili až v 73. minutě zásluhou dnes vynikajícího Jordana Ayewa. Závěrečné minuty si Crystal sice hlídal, ale v šesté minutě nastavení mohlo být pro domácí zle. Branka uznána nebyla a tři body zůstávají na Selhurst Parku.

Z mé strany je to vše. Těším se na vás zase příště. Na počtenou!

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 17:8. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:14.

90+8

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

31 Guaita
Guaita
2 Ward
Ward
34 Kelly
Kelly
79. min Sakho
Schlupp
84. min Townsend
9 Ayew
Ayew
86. min Benteke

Engels
40 Mings
Luiz
71. min Hourihane
Grealish
23 Jota
Jota
59. min Davis
9 Wesley
Wesley
85. min Lansbury

90+7

Branka nakonec naplatí. Grealish si zřejmě za svůj pád v pokutovém území, který předcházel gólu, vysloužil žlutou kartu.

90+6

Žlutou kartu dostává Jack Grealish (Aston Villa FC).

90+6

Pozor! Hosté vsítili branku, ale zřejmě dojde ke konzuultaci s videorozhodčím.

90+5

Benteke těsně za vápnem zamířil směrem na bránu. Tu však o pár centimetrů minul a Heaton se pokusí o rychlou rozehrávku.

90+4

Hosté si přihrávají míč a snaží se dostat až k bráně Crystalu.

90+3

Aston Villa bude vhazovat aut na polovině hřiště. Mezitím nám v Londýně začalo vydatně pršet.

90+2

Vypadalo to, že belgický útočník Benteke si to namíří sám na bránu, ovšem praporek pomezního sudího jeho akci zastavil. Ofsajd.

90+1

Nastavovat se bude 6 minut.

90

Benteke nezužitkoval Zahovu zajímavou přihrávku před bránu.

90

Ošetřování trvalo 2 minuty. Zřejmě se v blízké době dočkáme poměrně vydatného nastavení.

88

Po kontaktu s protihráčem zůstal ležet na zeleném pažitu kapitán domácích Luka Milivojević. Momentálně je v péči lékařů a kouč Hodgson udílí u postranní čáry svým svěřencům pokyny.

87

Crystal Palace si zatím zkušeně hlídá závěr duelu. Hosté to budou mít už velmi těžké.

86

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.

86

Zaha se utopil ve vlastních kličkách při snaze něco vymyslet. Mrzet ho to ale nemusí, neboť alespoň získal pro své barvy další roh.

85

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Wesley, přichází Henri Lansbury.

84

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Andros Townsend.

83

Schlupp udržel míč na svých kopačkách a šikovně jej napálil do obránce. Pro svůj tým vybojoval rohový kop a zdržel navíc pár cenných vteřin.

82

McGinn vypálil z obrovské vzdálenosti. Jeho pokus přesnost rozhodně neměl, a tak za okamžik bude vykopávat Guaita.

82

Wardův obranný zákrok zapříčinil rozehrávku rohového kopu v podání Aston Villy.

81

Aston Villa drží míč na polovině domácích a snaží se něco kloudného vymyslet. Útočníci ale nejsou příliš aktivní.

79

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Martin Kelly, přichází Mamadou Sakho.

77

U střídačky domácích se připravuje k nástupu do hry stoper Sakho. Zkušený kouč Roy Hodgson tak za malý okamžik zpevní obranu.

76

Kelly si zbytečně nekomplikoval situaci a raději odvrátil balón do zámezí.

75

Domácí drží míč a v současné chvíli kontrolují zápas. Uvidíme, jestli Aston Villa zahrozí i v oslabení.

73

Crystal Palace právě vstřelil branku!
JORDAN AYEW už dlouho hýřil aktivitou a nakonec v tuto chvíli vsítil úvodní gól zápasu. Krásně si počkal na přesnou přihrávku Schluppa, přistrčil si míč mezi protihráči a pravačkou nechytatelně zakončil k zadní tyči. Selhurst Park je v extázi. 1:0.

72

Žlutou kartu dostává Cheikhou Kouyaté (Crystal Palace FC).

71

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Conor Hourihane.

71

Jordan Ayew si navedl balón na pravou nohu a z poměrně uctivé vzdálenosti technicky mířil na zadní tyč. Vypadalo to, že dalekonosná rána zamíří do šibenice, ale nakonec byl opak pravdou.

70

Zaha si na jeden dotek pěkně vyměnil míč s McArthurem, ale finální přihrávku vůbec nezvládl. Pokračuje však aktivita Crystalu.

69

Guaita se ocitl v nepříjemné pozici a musel zkrotit sražený centr, který mířil do jeho svatyně.

68

Guilbert načechral do vápna poměrně povedený centr. Gary Cahill dnes ale ve vzduchu kraluje a nedává hlavičkářům hostů sebemenší šanci uspět.

67

Znovu domácí zahrozili a Zaha se v pokutovém území pokusil o akrobatické zakončení. Bránu však netrefil.

66

Před bránou došlo ke střetu dvou hráčů a Heaton měl plné ruce práce. Zůstal na čáře a vyčkal si na odražený míč, který doputoval do jeho rukavic.

66

Ani druhý roh využit nebyl, jenže Crystal Palace dostane za pár sekund další.

65

První rohový kop v krátkém pořadí domácí nevyužili. Za chvíli budou mít další možnost ke vstřelení branky.

63

Grealishova rána na opačné straně byla sražena pohotovými obránci.

62

Patrick van Aanholt srší na levé straně aktivitou a nyní se pokusil nacentrovat do pokutového území. Heaton ale veškeré úsilí domácích zneškodnil.

61

Aston Villa se nyní snaží hru co nejvíce rozkouskovat. Je to celkem pochopitelné, neboť po červené kartě pro Trézégueta by hosté rádi brali bod.

60

Na půlící čáře došlo k faulu. Ayewův zákrok hlavní rozhodčí viděl dobře.

59

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jota, přichází Keinan Davis.

58

Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC).

58

Krásnou akci předvedli domácí po levé straně a kapitán Milivojevič se následně dostal k zajímavému pokusu z velké dálky. Heaton si připsal parádní zákrok.

56

Mings odpálil nepříjemnou hlavičku, která mířila do pokutového území, do bezpečí.

55

Zaha dělá od začátku utkání svým pohybem Aston Ville velké potíže a Trézéguet na to doplatil. Svým druhým žlutým faulem v utkání zavařil svému mužstvu tak, že Aston Villa bude dohrávat v deseti.

54

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Trézéguet (Aston Villa FC).

53

Domácí získali dva míče u půlící čáry a vysloužili si potlesk publika. Atmosféra je stále bouřlivá.

52

Chybu hostujícího týmu ve středu pole málem potrestal Kouyaté. Ayew nejprve získal míč a hnal se společně se svým spoluhráčem do otevřené obrany. Kouyaté vystřelil zhruba z hranice vápna a zamířil těsně nad břevno.

51

Aston Villa zatím předvádí mnohem lepší výkon, než na konci prvního poločasu. Nyní se zmocní autového vhazování u brány soupeře.

50

Wesley si nezpracoval přízemní přihrávku ideálně. Stopeři Crystalu jej chvíli poté zastavili.

49

Začátek druhého poločasu je velmi aktivní. Oba týmy hrají celkem otevřený fotbal.

48

Trézéguet protáhl míč po pravé straně a nabídl přesný centr McGinnovi. Hlavička sice důrazná nebyla, ale doputovala k rukavicím brankáře Guaity.

46

První půle je u konce. Crystal Palace hraje s Aston Villou zatím bez branek, ale pár zajímavých momentů jsme viděli. Úvod patřil Aston Ville, která prvních patnáct minut zcela otupila očekávaný tlak domácích. Poté už hra byla v režii Crystalu a hostující brankář Heaton musel předvést tři důležité zákroky.

45+2

45+1

Nastavovat se bude 1 minuta.

45

Aston Villa už tak 10 minut nepřešla s míčem na polovinu soupeře. Crystal Palace má velkou chuť ke vstřelení gólu.

44

Čtvrtým potrestaným hráčem v utkání se stává Trézéguet. Už čtyři hráči hostů jsou před druhým poločasem v karetním ohrožení.

42

Na rohový kop si přesně naskočil Kouyaté a koníčkem jej poslal na bránu. Heaton musel vytáhnout svůj reflex, aby balón vyrazil nad břevno. To se mu povedlo.

41

Milivojevič zkusil při přímém kopu obelstít Heatona a zamířil po zemi k zadní tyči. Střela ale příliš důrazná nebyla, a proto Heaton neměl s vyražením míče sebemenší problém.

40

Žlutou kartu dostává Frédéric Guilbert (Aston Villa FC).

40

Po rohovém kopu se dostal ke střele z voleje levý bek van Aanholt. Bývalý hráč Chelsea zařízení netrefil, přestože nebyl ve špatné pozici.

39

Engels těsně před Zahou odpálil centr z pravé strany do bezpečí. Tlak Crystalu je nyní poměrně velký.

38

Míč si na zadní tyči našel Gary Cahill a šikovně jej vracel před bránu. Náběh hráčů domácích ovšem nebyl ideální a nejlépe se zorientovali hosté.

37

Zaha se uvolnil těsně před pokutovým územím a z pravé strany vyslal před bránu střílený centr. Aston Villa se ubránila za cenu následného rohu.

36

Nebezpečný centr v podání domácího celku byl odvrácen do bezpečí.

35

Zaha se ocitl na zemi a sudí Friend vytahuje druhou žlutou kartu v utkání. Provinil se Neil Taylor.

34

Patrick van Aanholt skočil do průnikové přihrávky a dostal míč do zámezí. Tohle byl velmi dobrý obranný zákrok proti sympatické akci Aston Villy.

33

Útočná akce Crystalu Palace končí ofsajdem.

32

Jota si přebral míč a pěkným průnikem jej dostal až do vápna. Nakonec, vcelku pochopitelně, přišel o míč, protože se proti němu postavili hned tři obránci.

30

Heaton přesně rozehrál a obránci Aston Villy si mohou odpočinout, neboť hosté hrají s míčem na polovině domácích.

29

McArthur se krásně dostal za obranu a z pravé strany vyslal nepříjemný centr do předbrankového prostoru. Ayewovi zbýval snad jen metr k tomu, aby uklidil míč do sítě.

29

Crystal je od dvacáté minuty lepším týmem a kombinuje s velkou chutí.

27

Stoper Mings si ve vápně našel balón a prodloužil ho za sebe. Následovalo několik nepřesností, po kterých z velké dálky vystřelil Schlupp. Krajní záložník trefil střed brány, kde stál připravený Heaton.

27

O chvíli později uvidíme opět standardní situaci a navíc z naprosto totožné pozice.

25

Kevin Friend odpískal faul. Rozehrávky se ujal McArthur a přesně našel ve vápně hlavičkujícího Kouyatého. Záložník Crystalu sice hlavičkoval z mírného záklonu, ale pokus to špatný nebyl.

24

Crystal Palace tento nevydařený pokus nabudil a hlavně Wilfrieda Zahy je nyní plné hřiště.

23

Jordan Ayew přečetl nepřesnou rozhrávku hostů a na hranici penaltového puntíku přesně přihrál McArthurovi do velké šance. Druhý jmenovaný hráč střílel z voleje, bránu ale netrefil. Zatím se však jednalo o největší šanci.

21

Egypťan Trézéguet je zatím asi nejaktivnější muž na place. Znovu se aktivně tlačil do středu hřiště a snažil se najít Wesleyho v náběhu. Obrana domácích ale znovu zasáhla s přehledem.

20

Ward si u lajny vyměnil míč se Zahou a následně vybízel na hranici velkého vápna McArthura. Záložník Crystalu ale balón nepřebral ideálně.

19

Zaha si při snaze získat míč doslova naskočil na záda Luize a fauloval jej. Sudímu tento moment pochopitelně neutekl.

17

Douglas Luiz zastavil unikajícího Kouyatého a inkasoval první žlutou kartu v utkání.

16

Obraz hry je v úvodních šestnácti minutách celkem překvapivý. Místo očekávaného tlaku Crystalu vidíme územní převahu nováčka Premier League.

15

Následující standardní situace nedopadla pro Aston Villu dobře. Grealishův pas přesný nebyl a doputoval do zámezí.

14

Trézéguet si v rychlosti přebral míč a z druhé nohy jej okamžitě posílal na Wesleyho. Brazilský útočník se k zakončení neprotlačil, protože Cahill byl pohotový.

13

Aston Villa kombinuje okolo půlící čáry. Ani jedno mužstvo zatím nikam nespěchá.

12

Ayew spadl ve vápně, ale píšťalka sudího Frienda zůstala němá. Na penaltu byl tento střet opravdu málo.

11

Atmosféra na Selhurst Parku je opět vynikající. Domácí jsou hnáni vyprodaným stadionem.

10

Kombinační iniciativu přebral Crystal, avšak přihrávky v podání obou celků stále nejsou úplně přesné.

9

Trézéguet ale o míč přišel a rychlým útokem vpřed se vydali domácí. Zahova přihrávka do středu ale nebyla zrovna nejpřesnější a Kouyaté si navíc o chvíli později pomohl útočným faulem.

8

Opět je balón pod kontrolou hostů. Do kombinaci se zapojil také brankář Heaton.

7

Útočné výlety Crystalu zatím nemají dlouhého trvání. Obrana Aston Villy funguje zatím dobře a domácím se nedaří míč na delší časový úsek udržet.

6

K míči se postavil defenzivní záložník Douglas Luiz. Vypálil přes zeď, ale jeho pokus přesný nebyl. Horní tyč zhruba o dva metry přestřelil.

5

Trézéguet si zpracoval míč na prsa u lajny a navedl si jej na střed. Byl faulován a Aston Villa bude kopat přímý kop z velmi dobré pozice.

4

Zaha zabojoval u brány Aston Villy, ale vybojovat rohový kop pro svůj celek nedokázal.

3

Hosté znovu zahrozili a znovu po straně pravé. K přízemnímu centru se dostal McGinn. Balón doputoval až před bránu, kde jej stihl lapit Guaita.

2

Už se hra přesunula před bránu Aston Villy, ale aut budou mít k dispozici hosté.

1

Po zajímavém průniku po pravé straně se dostal k prvnímu zákroku Guaita. Wesleyho střela šla doprostřed brány.

1

Obě mužstva nám pomalu přicházejí na hrací plochu. Crystal navlékl dresy s modrými a červenými pruhy. Astov Villa bude hrát ve světle modrých dresech.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kelly, Cahill, van Aanholt – McArthur, Kouyaté, Milivojević (C), Schlupp – J. Ayew, Zaha.
Náhradníci: Hennessey – M. Sakho, James McCarthy, Camarasa, Meyer, Townsend, Ch. Benteke.

Aston Villa FC: Heaton – Guilbert, Engels, Mings, Taylor – J. McGinn, Douglas Luiz, Grealish (C) – Jota, Wesley, Trézéguet.
Náhradníci: Steer – Konsa, A. Almuhammadí, Lansbury, Hourihane, El Ghazi, Davis.

Rozhodčí: Kevin Friend – Scott Ledger, Andrew Garratt.

CRYSTAL PALACE FC

Tým Crystal Palace se v posledních sezónách usadil v Premier League a od roku 2013 ji pravidelně hraje. Přestože v posledních čtyřech ročnících skončili Eagles v dolní polovině tabulky, tak se záchranou problém neměli. Během dosavadních třech zápasů si hráči Crystalu vyzkoušeli všechny tři možné pocity po utkáních. V 1. kole remizovali s Evertonem 0:0, v kole druhém prohráli na půdě nováčka ze Sheffieldu 0:1 a minulý týden šokovali Old Trafford vítězstvím 2:1 s Manchesterem United. Londýnský celek je zatím na desáté příčce se čtyřmi body.

ASTON VILLA FC

Tento tým z Birminghamu doposud ve třech utkáních nasbíral 3 body. Nováček soutěže první dva duely prohrál, nejprve na půdě Tottenhamu a o týden později nestačil na domácím hřišti na Bournemouth. Minulé kolo si však Aston Villa zlepšila chuť a zaslouženě porazila Everton 2:0. Během tohoto týdne odehrála utkání v rámci ligového poháru, které zvládla rozdílem několika tříd a Crewe porazila 6:1. O další body v Premier League tak bude bojovat dnes. Aston Villu čeká druhý venkovní zápas v sezoně.

Přeji vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. V rámci 4. kola této soutěže hostí Crystal Palace FC na svém Selhurst Parku v Londýně celek Aston Villa FC. Utkání bude mít v 16:00 výkop, takže si jej nenechte ujít!