Skončilo nám zápas třetího kola Premier League mezi týmy AFC Bournemouth a Manchester City. Podle předpokladů byli hostující lepším celkem, i když domácí také místy kousali. Do kabin se šlo o poločase za stavu 1:2 a domácí živili naději na dobrý výsledek. Ve druhém poločase ale hosté přidali třetí gól a v závěrečných minutách nepřipustili žádné větší komplikace. Favoriti v tomto duelu tak zvítězili poměrem 1:3 a připisují si 3 body do tabulky.

Ode mne je to vše, přeji krásný zbytek neděle!

Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:12.

90+5

Bournemouth(5-4-1)

Ramsdale
15 Smith
Smith
68. min Ibe
Daniels
37. min Wilson
Wilson
69. min Solanke

Manchester CityManchester City(4-3-3 )

31 Ederson
Ederson
2 Walker
Walker
90. min Cancelo
Otamendi
14 Laporte
Laporte
Zinčenko
De Bruyne
Gündoğan
58. min Rodri
Silva
Silva
79. min Mahríz

90+4

Velká šance Dominica Solankeho, který byl však touto příležitostí zaskočen, a tak nedokázal nebezpečně zakončit.

90+3

Nákop dopředu obstaral domácí brankář, ale k ničemu tato snaha nevedla a u míče opět citizens.

90+2

Faul Kevina De Bruyneho. K míči se dostanou domácí fotbalisté.

90+1

Ofsajd, ve kterém se nachází Dominic Solanke.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90

Střídání v týmu Manchester City. Odchází Kyle Walker, přichází Joao Cancelo.

90

Žlutá karta pro Nicoláse Otamendiho.

90

Mahríz si hrál s míčem až příliš, a tak o něj přišel.

88

U míče citizens, kteří si přihrávají na vlastní polovině. Snaží se ušetřit cenné sekundy.

87

Střele Solankeho scházela přesnost. Trefil přímo gólmana Edersona.

87

Vhazoval bude Kyle Walker.

86

Zmatky v hostující obraně. Domácím se však této situace nepovedlo využít.

85

Ofsajd Raheema Sterlinga, který už se mohl řítit sám na bránu domácích.

84

Bournemouth se dostal k míči, uvidíme rohový kop.

83

Držení míče za posledních 10 minut – 16% : 84%.

82

Faul hostů přivede míč na kopačky domácích hráčů.

80

Manchester City je stále na balónu. V posledních minutách se domácí nemohou vůbec dostat k míči na delší časový úsek.

79

Střídání v týmu Manchester City. Odchází Bernardo Silva, přichází Rijád Mahríz.

77

K míči se opět dostávají hosté, kteří s ním v tuto chvíli směrem dopředu nespěchají.

76

Odkop od brány Aarona Ramsdala.

76

Jenomže Manchester City rychle odzbrojil domácí a vydává se dopředu.

75

Houževnatost Joshui Kinga nyní slavila úspěch. Domácí se dostávají k míči a jsou už v blízkosti brány Edersona.

74

Centr Agüera nalezl pouze domácí obránce.

74

Míč se pohybuje po kopačkách hostujících hráčů.

73

Billing už je na nohou, pokračujeme dále.

72

Domácí středopolař se stále nezvedá. Po úderu ruky Bernarda Silvy je viditelně otřesen.

70

Na trávníku zůstává ležet Philip Billing, kterému je přivoláváno ošetření.

70

Míč je stále v držení hráčů ve světlemodrých dresech.

69

Střídání v týmu AFC Bournemouth. Odchází Callum Wilson, přichází Dominic Solanke.

68

Střídání v týmu AFC Bournemouth. Odchází Adam Smith, přichází Jordon Ibe.

68

Střelu Rodriho zablokovala domácí obrana.

67

Roh pro hosty.

67

Hosté stále kombinují na polovině soupeře, ale prozatím se nikam nehrnou. Hrají spíše obránci.

66

Aktivita je opět na straně citizens.

64

Manchester City právě vstřelil branku!
Máme tady vedení o 2 branky! Davidu Silvovi se sice míč zapletl mezi nohama, ale naštěstí pro hosty se k němu dostal SERGIO AGUERO, který už byl blízko domácí brány a neměl problém se zakončením k levé tyči. 1:3

63

Centr De Bruyneho byl příliš razantní a Olexandr Zinčenko míč nedostihl.

62

U míče tak domácí hráči, kteří kombinují na vlastní polovině.

61

Hlavní rozhodčí ještě komunikuje s kolegy u videa. Vypadá to, že se jednalo o jasný šlapák, ale pro mě nepochopitelně se pokračuje dále.

60

David Silva padá v pokutovém území, ale pokračuje se dále.

60

Nepřehledná situace nakonec pro domácí dobře dopadla a domácí míří kupředu.

59

Střela Bernarda Silvy byla zblokována. U míče ale citizens zůstávají.

58

Střídání v týmu Manchester City. Odchází Ilkay Gündoğan, přichází Rodri.

57

Útok Manchesteru nevyšel podle představ. Kupředu míří domácí.

56

Žlutá karta pro Jeffersona Lermu, který doslova skosil Kevina De Bruyneho.

55

Skvělá pasáž domácích! Několik centrů přišlo do pokutového území Edersona, ten však zatím odolává.

54

Nyní se na hřišti trochu přiostřilo.

54

Rohový kop pro Bournemouth.

53

Nyní gólovka na kopačce De Bruyneho! Ten však těsně minul pravou tyč domácí brány.

52

Skvělý zákrok Edersona, na kterého se řítil osamocený Callum Wilson!

52

Centr Sterlinga byl příliš prudký a nenalezl nikoho z hostujících.

51

Zinčenko nalezl Davida Silvu, který vyzkoušel domácího gólmana. Ten ale obstál a hosté budou zahrávat rohový kop.

50

Přihrávka nalezla Sterlinga. Ten byl ale zastaven domácím obráncem Cookem.

48

Hosté sportovně odkopli míč do zámezí. Harry Wilson bude ale nejspíše v pohodě.

48

Centr Zinčenka nebyl přesný. Akci mohou rozjet domácí fotbalisté.

47

Laporte zůstává ležet po souboji na trávníku. Vypadá to ale, že bude schopen pokračovat v zápase.

46

Na míči začínají ve druhém poločase hosté.

46

Skončil nám velice zajímavý první poločas mezi Bournemouthem a Manchesterem City. Po většinu poločasu byla aktivita na straně hostů, kteří se také dokázali zásluhou Aguera a Sterlinga dostat do pohodlného vedení 0:2. Jenomže ke konci poločasu domácí přepnuli na rychlejší stupeň a vyústila z toho parádní exekuce standardní situace v podání Harryho Wilsona, který nechytatelně upravil skóre na 1:2, za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Druhý poločas začne přibližně v 16:08.

45+7

45+6

Nebezpečná hlavička Otamendiho letěla těsně vedle brány Ramsdala.

45+6

Po faulu Lermy budou hrát hosté.

45+5

U míče nyní hosté na své polovině.

45+3

Bournemouth právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné! K míči se postavil mladíček HARRY WILSON, který zavěsil naprosto přesně do vína. míč se ještě lehce otřel o tyč, jedním slovem nádhera. 1:2

45+2

Faul Laporteho nabídne domácím skvělou pozici ze standardky. Uvidíme pravděpodobně přímé ohrožení brány Edersona.

45+1

Nyní se snaží domácí zatlačit svého soupeře, zatím se jim to daří.

45

Rozhodčí nastavuje 6 minut.

45

Joshua King si nyní poradil hned se dvěma hráči, ale nakonec míč předržel a přišel o něj.

43

Jako blesk z čistého nebe udeřili hosté! Bernardo Silva předal svému jmenovci Davidu Silvovi, který skvělou přihrávkou nalezl RAHEEMA STERLINGA, který pohodlně překonal domácího brankáře. 0:2

42

Faul Kinga na Kyla Walkera.

42

Nepřesný pas Zinčenka na poměrně neviditelného Raheema Sterlinga.

41

Domácí se v posledních minutách více osmělují směrem dopředu, a to je jedině dobře pro fotbal.

39

Tak to je neuvěřitelné, co teď Adam Smith nedal! Otamendi se nedohodl s Edersonem, a tak se míč dostal ke Smithovi, který byl ve stoprocentní gólovce! Ederson však stihl snížit střelecký úhel a vyrazil míč na roh.

38

Míč na kopačkách hostujících hráčů.

37

Skvělá pozice pro Akého! Bohužel pro domácí netrefil míč ideálně, a ten se došoural do rukavic Edersona.

37

Střídání v týmu AFC Bournemouth. Ze hřiště je odnášen Charlie Daniels, nahrazuje jej Harry Wilson. Domácí publikum vyprovází Danielse potleskem ve stoje.

33

Vypadá to na problém s kolenem. Hlavní rozhodčí už přivolává nosítka.

32

Vypadá to, že Charlie Daniels se při centru zranil. Nyní je ošetřován na hrací ploše.

32

Centr Charlieho Danielse byl zablokován.

31

Držení míče v tuto chvíli – 22% : 78%.

30

Dalekonosný centr nalezl pouze domácí obranu, která byla pozorná.

29

Odkop od brány domácích po střele Agüera.

29

Opět jsme svědky bušení hostů do obrany domácích.

28

Svižná akce hostí bohužel pro ně vystavila do ofsajdu Raheema Sterlinga.

27

Po nepřesném odkopu Ramsdala se k míči dostávají opět fotbalisté Manchesteru City.

26

Centr hostům nevyšel. U míče gólman domácích.

25

Kombinace Manchesteru City na polovině soupeře nyní k ničema nevedla.

24

Střela De Bruyneho byla zablokována domácí obranou, ale u míče zůstávají hostující fotbalisté.

23

Po ofsajdu domácích se k míč opět posouvá po kopačkách hráčů z Manchesteru.

22

Sympatická aktivita domácích fotbalistů. Míč je v blízkosti brány Edersona.

21

Praporek mířil nahoru, jelikož se v ofsajdovém postavení nacházel Kyle Walker.

20

Vynikající zákrok Aarona Ramsdala po střele Davida Silvy.

20

Aktivita City pokračuje. Útok se valí přes pravou stranu.

19

Jenomže domácí ihned ztrácí míč a hrají tak hosté.

18

Kolmice hostí nalezla pouze rukavice Aarona Ramsdala.

18

Daniels odkopl míč do zámezí. Aut pro hosty.

17

Bournemouth se stále brání. V úvodních minutách zápasu je zřejmé, kdo je v tomto zápase favorit.

15

A máme tady první branku! Po rychlé akci hostů se k míči dostal De Bruyne, kterému střela nesedla, ale míč se dostal k SERGIU AGUEROVI, který rozvlnil síť za domácím brankářem. 0:1

14

Střela Akého mířila vysoko nad.

13

Ošemetná situace před bránou hostů. Ederson vyrazil kupředu a podkopl domácího útočníka Wilsona, který byl u míče o chlup dříve. Žlutá karta pro gólmana hostů.

12

Rohový kop pro hosty.

11

V ofsajdovém postavení byl nachytán jeden z ofenzivních hráčů domácích.

10

První žlutou kartu dostává Kyle Walker. Předkopl si míč příliš a poté vletěl tvrdě do souboje.

10

Odkop se Ramsdaleovi nepovedl. U míče opět hráči ve světlemodrých dresech.

9

Ošemetnou situaci vyřešil Joshua King, ale k míči se po sléze dostali opět hosté.

8

Střela Kylea Walkera byla zablokována. uvidíme další roh.

7

Tak tohle byla tutovka! Skvělá akce hostí po křídle, která vyústila v přesný pas na Bernarda Silvu. Jehož střela byla tečována a uvidíme rohový kop.

7

Manchester City kombinuje na polovině svého soupeře.

6

Protiútok domácím nevyšel, autové vhazování pro hosty.

6

Oblouček Bernarda Silvy nenalezl spoluhráče, ale u míče hosté zůstávají.

5

Centr domácích byl nepřesný. Hosté situace zvládli a drží míč oni.

4

Tentokrát fauloval Kyle Walker. Bournemouth má výhodu v podobě standardní situace.

4

Faul Smithe na Olexandra Zinčenka. Hrát budou hosté.

3

Zatím je na míči více domácí celek, což je poměrně překvapivé. K větší šanci to však zatím nevedlo.

2

Střelu Billinga zpacifikoval Ederson.

1

Utkání právě začalo. Manchester City nastupuje v tradičních světlemodrých dresech, domácí Bournemouth v dresech červené barvy.

1

AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, Mepham, S. Cook (C), Aké, Daniels – J. King, Lerma, Billing, Fraser – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Ibe, Rico, Simpson, Solanke, Surman, H. Wilson.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Zinčenko – De Bruyne, Gündoğan, D. Silva (C) – B. Silva, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Angeliño, Cancelo, Fernandinho, Foden, Mahríz, Rodri.

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.

Vzájemná bilance těchto soupeřů je naprosto jednoznačná – 10 zápasů, 10 výher na straně Manchesteru City.

Výsledky v minulé sezóně:
Bou 0:1 City
City 3:1 Bou

Ve 3. kole anglické Premier League se utkají týmy AFC Bournemouth a Manchester City. Favorit v tomto utkání je více než zřejmý, je jím hostující velkoklub z Manchesteru, který si bude opět brousit zuby na titul v tamní lize.

Domácí Bournemouth nevstoupil do sezóny úplně špatně, když za první dvě kola získal 4 body za remízu s Sheffieldem United a výhru nad Aston Villou.

hostující Manchester City získal za úvodní dvě kola také 4 body, ale pro tento klub je to spíše ztráta, než nějaký extra dobrý start. V úvodním zápase sezóny si Manchester poradil na půdě West Hamu poměrem 0:5, ale ve druhém zápase i přes drtivý tlak nedokázal udolat houževnatý Tottenham, jelikož konečný výsledek byl nerozhodný 2:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.