Ode mne je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!

Dnešní utkání je u konce. Domácí se dostali v prvním poločase hned v 10. minutě do vedení, které nakonec udrželi až do konce. I když v prvním poločase měli hosté nějaké šance na srovnání, tak je nedokázali využít. Druhý poločas už byl spíše plný soubojů a mnoho šancí nepřicházelo. Domácí tak berou po zásluze z dnešního utkání tři body.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:10.

EvertonEverton(4-2-3-1)

Pickford
12 Digne
Digne
73. min Holgate
13 Mina
Richarlison
63. min Walcott
Calvert-Lewin
72. min Kean

Capoue
84. min Gray
Doucouré
37 Pereyra
Pereyra
19 Hughes
Hughes
67. min Welbeck
9 Deeney
Deeney
Deulofeu
79. min Cleverley

90+4

Hráči Evertonu skvěle pozdrželi hru u levého praporku Watfordu, navíc přichází faul, po kterém budou domácí rozehrávat standardní situaci.

90+3

Hosté posílají míč až k vlastnímu brankáři, který ho ihned nakopává dopředu na své spoluhráče.

90+2

Kean se dostal před vápnem soupeře do další velké šance! Tentokrát jen těsně minul pravou tyčku Forsterovi branky.

90+1

Rozhodčí v druhém poločase nastavuje 5 minut nad rámec základní hrací doby!

90

Útočný faul jednoho z hráčů Watfordu znamená to, že budou rozehrávat domácí.

88

Moise Kean se dostal do velké šance, když zůstal na levé straně osamocený a zakončoval na zadní tyč. Jeho střela těsně minula branku Watfordu.

87

Do konce utkání nezbývá mnoho minut, domácí zatím hru kontrolují a hosty do šancí nepouští.

86

Důležitý zákrok nyní předvedl Keane, jenž odkopl míč, který směřoval na nabíhajícího Welbecka.

85

Walcott se nyní dostal do velké šance, při které přehazoval vyběhnutého brankáře Fostera, což se mu nepodařilo, nakonec se ovšem jednalo o ofsajdové postavení.

84

Welbeck se po odraženém míči ve vápně Evertonu dostal do zakončení, ale střela mu vůbec nesedla, rozehrává Pickford od vlastní branky.

84

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Andre Gray.

82

Gbamin se snažil míč odkopnout co nejdále od vápna svého týmu, ale vůbec se mu to nepodařilo, a proto se k autovému vhazování dostanou fotbalisté Watfordu.

81

Nyní se mohl do šance dostat Danny Welbeck, ale přihrávka, která na něho směřovala byla příliš dlouhá.

80

I když je vidět, že se hosté snaží ohrozit branku domácích, tak se jim to zatím vůbec nedaří, hráči Evertonu skvěle brání a nepouští hosty k zakončení.

79

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Tom Cleverley.

77

Coleman to zkoušel z hodně velké dálky, ale jeho střela vůbec nezamířila mezi tři tyče, rozehrávat bude Foster.

76

Mladičký Moise Kean teď ukázal svojí bojovnost a sílu, když dokázal u postranní čáry skvěle vybojovat balón a rozdat ho svým spoluhráčům.

75

Hráči Watfordu drží balón na vlastní polovině a postupnou kombinací se dostávají blíže k brance Evertonu.

74

Akce hostů nakonec skončila centrem z pravé strany, který do vápna Evertonu vyslal Deulofeu, rozehrává Pickford.

73

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Mason Holgate.

73

Přichází zmíněné střídání Evertonu, na hřiště přichází teprve devatenáctiletý Moise Kean, který do Evertonu zamířil z Juventusu.

72

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Moise Kean.

71

Domácí přesto vybojovali alespoň rohový kop, který ale také žádnou šanci nepřinesl.

70

Dlouhý balón na pravé křídlo, který mířil na Walcotta byl dlouhý více než se plánovalo. Třicetiletý křídelník tento balón zachytit nedokázal.

69

Hrači Watfordu se po nevydařené kličce jednoho z domácích hráčů dostanou k autovému vhazování.

68

Tempo hry šlo v posledních minutách dolů, na což také reagují trenéři obou celků. Ke dvou střídáním nyní již došlo, ale na straně Evertonu se připravuje další.

67

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Danny Welbeck.

65

Deeney se sice po levé straně snažil dostat přes Colemana, ale to se mu vůbec nepodařilo, protože obránce Evertonu si jeho únik skvěle pohlídal a míč mu odebral.

64

Pereyra si nyní hodně koledoval o druhou žlutou kartu, když se po souboji ve vápně strkal s obráncem Minou.

63

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Theo Walcott.

63

Hostující tým je sice v posledních minutách aktivnější, ale nedokáže se dostávat do zakončení.

62

Žlutou kartu dostává Roberto Pereyra (Watford FC).

61

Na druhé straně velmi aktivní hosté, kteří se ovšem do zakončení nedostali, Sigurdsson totiž zabránil Pereyrovi centrovat.

60

Po faulu za žlutou kartu se k rozehrávce standardní situace postavil Sigurdsson, jenž hledal ve vápně hlavu Richarlisona, což se mu povedlo. Hlavička brazilského křídelníka ovšem skončila nad brankou Watfordu.

59

Žlutou kartu dostává José Holebas (Watford FC).

58

Richarlison se snažil poslat do vápna hostů centrovaný balón, ale jeho pokus byl skvěle zblokován obránci.

56

Pro další centrovaný míč do vápna Evertonu si jako první došel Pickford.

55

Fotbalisté Watfordu měli možnost ohrozit branku ze standardní situace, ale centr ve vápně nenašel žádného hráče ve žlutém dresu, a proto nedošlo k zakončení.

54

Calvert-Lewin dokázal zpracovat těžký balón, který na něho byl směřován a rychle rozjel akci domácích, která ale rychle po chybě skončila.

53

Hra je v druhém poločase prozatím plná soubojů, v posledních minutách vidíme pouze autové vhazování a vzdušné souboje na polovině hrací plochy.

51

Domácí se dostal do šance po přízemním centru z levé strany, Richarlison se ovšem nedostal k přímému zakončení, a tak domácí mají k dispozici pouze autové vhazování.

49

Ani třetí možnost v podobě rohového kopu větší šanci nepřinesla, k míči se dostali domácí, kteří postupně kombinují.

48

A do třetice, hosté si rozehrávku od praporku zopakují ještě jednou.

47

Žlutou kartu dostává André Gomes (Everton FC).

47

Po rohovém kopu se dostali do šance Deulofeu a Pereyra, nakonec po centru druhého jmenovaného vybojovali pouze další rohový kop.

46

André Gomes právě svojí rozehrávkou odstartoval druhý poločas, ve kterém budou hosté dohánět nepříznivý stav.

46

První poločas je za námi! Domácí se dostali v desáté minutě po krásné brance Bernarda, kterého našel na levé straně Lucas Digne do vedení. Hosté prozatím větší šanci neměli, obrana domácích zatím skvěle brání a nepouští hosty do příliš velkých šancí.

45+2

45+1

O zneškodnění centru, který z pravé strany posílali do vápna domácích hosté se postaral Gomes, jenž míč posunul dostatečně daleko od hostů.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase 2 minuty!

44

Menší problémy v defenzivě Watfordu po napadání domácích jsou pryč, míč byl odkopnut daleko od vápna hostů.

43

Na druhé straně měli hosté také možnost v podobě standardní situace, nakonec přišel dlouhý centr na zadní tyč, kde se snažil zakončovat Capoue, který ovšem na míč nedosáhl. Rozehrává Jordan Pickford.

42

Po centru se ve vápně Watfordu k hlavičce dostal Sigurdsson, který nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče. Pro Everton velká škoda, protože Sigurdsson měl okolo sebe hodně prostoru.

41

Capoue si nyní koledoval o druhou žlutou v tomto utkání, nakonec přišlo pouze varování, domácí budou zahrávat standardní situaci.

40

Další dlouhý balón za obranu Evertonu úspěšný nebude, míč putoval až k Pickfordovi.

38

Bernard skvěle zachytil ve středu pole přihrávku hostů, čímž narušil alespoň na chvíli jejich kombinaci.

37

Velmi aktivní Deulofeu po další akci ve vápně žádal po kontaktu Miny penaltu, ale rozhodčí ihned ukázal k rohovému praporku, takže nakonec z toho bude pouze rohový kop.

36

Centr na zadní tyč nebyl vůbec povedený, dokonce na něho nedosáhl ani Jordan Pickford, který se ho snažil svým výskokem chytit, nakonec to bude rozehrávka z malého vápna.

35

Watford bude mít k dipozici standardní situaci, Lucas Digne totiž těsně před vápnem zahrál nedovoleným zákrokem.

34

Deulofeu se snažil sám probojovat a dostat do vápna Evertonu, ale vůbec se mu to nepodařilo, pozorná obrana Evertonu získala míč do svého držení.

32

Míč, který zamířil na Calverta-Lewina byl příliš dlouhý, míč skončil v zámezí, vhazovat budou žlutí hosté.

31

Žlutou kartu dostává Étienne Capoue (Watford FC).

29

Přihrávka na pravou stranu, kde byl Richarlison sice byla příliš dlouhá, ale brazilský křídelník dokázal míč vybojovat a poslat do vápna Watfordu centr, který si pohlídala defenziva hostů.

27

K vidění je nyní kombinace domácích stoperů, duo Mina – Keane si vyměnilo několik přihrávek, ale dopředu se zatím neženou.

26

Akce domácích po pravém křídle nyní skončila před vápnem Watfordu, bránící hráči dokázali balón vykopnout pryč.

25

Richarlison nyní po pádu ve vápně chtěl penaltu, ale hlavní rozhodčí na jeho pád nereagoval a hra pokračuje dále.

24

Druhý pokus v podobě rohového kopu vypadal o dost lépe, k hlavičce se dostal Dawson, který zakončoval do hloučku hráčů, míč nakonec z vápna odkopl jeden z domácích hráčů.

23

Holebas rozehrál rohový kop, po kterém přijde další, protože obránce Mina odvrátil míč zpět za svou vlastní branku.

22

Coleman se dostal do skvělé příležitosti ve vápně, kam dostal přihrávku, ale nedokázal míč zakončit ani přihrát svým spoluhráčům, u míče hosté.

21

Nákop na Deeneyho nevyšel, míč byl příliš dlouhý, takže se dostal až k Pickfordovi, který ho posílá zpět do hry.

20

Hra se nyní trochu uklidnila, obrana hostů si vyměnila pár přihrávek a zakládá novou akci až od vlastního brankáře.

19

Capoue si v souboji počínal nedovoleně, čehož si všiml hlavní arbitr a ihned píská.

18

Nyní na druhé straně rozehrává od branky Pickford, střela Gbamina byla totiž příliš vysoká na to, aby ohrozila branku.

17

Na Sigurdssona mířil dlouhý nákop do vápna hostů, který ovšem islandský záložník nedokázal zpracovat, a proto se rozehrávky ujme Foster.

16

Po menší odmlce se po chybě domácích dostali k míči také hosté, kteří zahrávají autové vhazování.

15

Domácí po vstřelené po brance ožili a nasadili tomuto utkání skvělé tempo, aktivněji tedy pokračují domácí, kteří se ženou za další brankou.

14

Žlutou kartu dostává Séamus Coleman (Everton FC).

13

Domácí se po brance ihned vrhli zpět do útoku, kde se snaží svojí kombinací rozhodit dobře zformovanou obranu hostů.

10

Everton právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Skvělá přihrávka od Lucase Digneho mířila až na levé křídlo, kam si skvěle naběhl BERNARD, jenž se dokázal s míčem dostat do vápna, obejít obránce a povedenou střelou k bližší tyči skórovat. Asistence: Lucas Digne.

10

Po faulu se domácí hráči dostali k přímému kopu ze zajímavé situace, střela před zeď Watfordu byla ovšem zblokována.

9

Ani tento pokus však větší nebezpečí nepřinesl, hostující obránci odvrátili balón za vlastní branku, a proto následuje druhý rohový kop v řadě.

8

Po úniku Richarlisona po pravé straně se domácí dostanou k dalšímu rohovému kopu.

6

Hráči Evertonu se dostali po chybné kombinaci Watfordu k autovému vhazování na polovině hřiště, domácí drží balón na svých kopačkách.

5

Domácí se dostali k rohovému kopu, který větší šanci nepřinesl, míč totiž vůbec nemířil přesně do vápna.

4

U míče opět Jordan Pickford, který dokázal skvěle přečíst hru a zachytil přihrávku, kterou do vápna domácích vyslal Deulofeu.

2

Do prvního úniku se dostali fotbalisté Watfordu středem hracího pole, akci si ovšem pohlídal připravený Pickford.

1

O úvodní výkop tohoto utkání se postarali hráči hostujícího týmu, tedy Watfordu.

1

Za několik minut to vypukne! Hostující tým nakonec nemá k dispozici Ismaila Sarra, jenž stále léčí jeho zranění. Domácí zvolili formaci 4-2-3-1, kdežto hosté sázejí na rozestavení 4-2-2-2.

Everton FC: Pickford – Digne, Y. Mina, M. Keane, Coleman – A. Gomes, Gbamin – Bernard, G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Lössl – Davies, Holgate, Iwobi, Kean, Tosun, Walcott.

Watford FC: Foster – Holebas, Cathcart, C. Dawson, Femenía – Capoue, Doucouré – Pereyra, Hughes – Deeney, Deulofeu.
Náhradníci: Gomes – Cleverley, A. Gray, Janmaat, Kabasele, Quina, Welbeck.

Rozhodčí: Lee Mason.

Hráči ke sledování:

Watford FC: Ismaila Sarr – Jednadvacetiletý útočník zamířil do Watfordu v letošním přestupovém období z francouzského Rennes. Senegalský forvard odehrál v minulé sezóně v dresu Rennes celkově 50 utkání, ve kterých dokázal vstřelit třináct branek a na 11 jich také přihrát.

Everton FC: Moise Kean – O dva roky mladší útočník, který do Evertonu zamířil z Juventusu dokonce stihl za "Karamelky" odehrát první minuty v zápase proti Crystal Palace. Kean v minulé sezoně odehrál v Juventusu 17 utkání, v nichž vstřelil 7 branek a zaznamenal jednu asistenci.

Watford FC

Naopak hosté začali sezónu na domácím stadionu, na první utkání budou chtít ovšem co nejrychleji zapomenout. Hostující Brighton smetl domácí v poměru 0:3 a odvezl si z Vicarage Road pohodlné tři body. Fotbalisté Watfordu se tedy díky prohře nacházejí až na osmnácté pozici, za nimi je pouze londýnská Chelsea a West Ham. V přestupovém období do Watfordu také zamířily zvučné jména, mezi hlavní posily patří určitě Ismaila Sarr z Rennes, Craig Dawson z West Bromu, ale také věčně zraněný Danny Welbeck z Arsenalu. V přípravě se ale Watfordu dařilo o něco více než domácím. Ze čtyř utkání se třikrát radovali z výhry, když porazili Real Sociedad, QPR a německý Leverkusen.

Everton FC

Domácí tým odehraje své první domácí utkání této sezóny. Hned v prvním zápase hráči Evertonu zajížděli na stadion Crystal Palace. I přesto, že byli hosté favoritem, tak nakonec dokázali vybojovat pouze remízu 0:0, a proto se nyní nacházejí na desátém místě s jedním bodem. K Evertonu je také důležité zmínit důležité posily, které vedení přivedlo. Do týmu přišel Alex Iwobi z Arsenalu, Moise Kean z Juventusu, Jean-Philippe Gbamin z Mohuče, ale také André Gomes, jenž v týmu působil již v minulém ročníku na hostování. Příprava Evertonu příliš nevyšla, když ze sedmi utkání dokázali pouze v jednom zvítězit. V dnešním klání jsou ovšem domácí favoritem a jejich jasným cílem jsou tři body.

Crystal Palace – Everton 0:0
Brémy – Everton 0:0
Mohuč – Everton 3:1
Sevilla – Everton 1:0
Wigan – Everton 0:0

Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu 2. kola anglické Premier League, ve kterém dnes budeme sledovat utkání mezi domácím Everton FC a hostujícím Watford FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.