Skončilo nám utkání mezi Aston Villou a Bournemouthem a hosté si z Birminghamu povezou 3 body díky výhře 2:1. Nováček Premier League prohrál i druhý zápas, zatímco Bournemouth má po dvou kolech na svém kontě krásné 4 body.

Utkání začalo velmi zhurta, neboť už ve druhé minutě proměnil penaltu Joshua King. O deset minut později následovala trefa Harryho Wilsona se kterou nemohl Heaton nic dělat. V druhé polovině první půle měli možnosti také domácí, ale Ramsdale byl dnes hrdinou utkání. Druhý poločas začala Aston Villa tlakem, který využila v 71. minutě zásluhou Douglase Luize. V závěrečných dvaceti minutách ale Bournemouth prokázal obrovskou kvalitu a zkušeně dovedl zápas k výhře.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou!

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:12.

Engels
40 Mings
Trézéguet
87. min Davis
9 Wesley
Wesley
El Ghazi
75. min Jota

Wilson
76. min Solanke
8 Lerma
Lerma
29 Billing
Billing
46. min Surman

90+5

Domácí mají možnost posledního nákopu dopředu. Už to budou hrát ale jen na náhodu.

90+4

Davis byl na půli hřiště čistě odebrán od míče a vpřed mohou zase hosté.

90+3

Aston Villa se stále nemůže dostat na polovinu hostů. Ti si stále počínají skvěle a drží míč.

90+2

Fraser navíc vypálil z levé strany těsně vedle bližší tyče Heatona. Bude se kopat roh, protože domácí obránce ránu srazil.

90+1

Nastavuje se 5 minut nad rámec řádné hrací doby.

90

Jeden z hráčů ve žlutém dresu se dopustil útočného faulu a míče se už ujal Heaton k dlouhému pasu vpřed.

89

Tohle však Aston Ville vůbec nevyhovuje. Hosté zásluhou Solankeho zkušeně drží balón pod svou kontrolou a navíc budou rozehrávat aut.

88

Centr zprava stejně zamířil do rukavic hostujícího brankáře. V posledních minutách se zdá, že domácí už nemají tolik sil na zvrácení nebo vyrovnání skóre.

87

Davis se hned zapojil do kombinace a po pravé straně si mění míč s Almuhammadím. Aston Villa chce navázat na svůj tlak přibližně ze šedesáté minuty.

87

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Trézéguet, přichází Keinan Davis.

85

Callum Wilson podržel na hrotu útoku dlouhý nákop a následně mohl přihrát rozběhnutému Fraserovi. Málem to vyšlo, nakonec však nepřesnost hosty zradila.

84

Bournemouth získal na svou stranu další vteřiny a dostal se k rozehrání přímého kopu. Fraserovi se centr vůbec nevyvedl a skončil nad bránou.

82

Do velké šance na definitivní rozhodnutí se dostal Fraser. Rychlonohé křídlo Bournemouthu se dostalo po levé straně přes dva hráče až k zakončení. Heaton se však vyznamenal důležitým zákrokem.

80

Taylorův pokus neskončil v prostoru brány. Ramsdale tak bude mít dostatek času na odkop od brány.

79

Nyní se na hřišti dlouho nic nedělo. Hosté se snaží velmi často hru rozkouskovávat. Zatím se jim to poměrně daří.

76

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Dominic Solanke.

75

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Jota.

74

Wesley si naběhl za obranu, ale nakonec byl chycen v ofsajdu. Pomezní rozhodčí i tentokrát rozhodl dobře.

73

El Ghazi se řítil do otevřené obrany hostů, ale nedokázal přesně nacentrovat.

71

Aston Villa právě vstřelila branku!
Domácí snižují a máme zaděláno na velké drama! Grealish dostal míč na levé straně a následně jej dokázal poslat na střed na volného DOUGLASE LUIZE. Defenzivní záložník natáhl z velké vzdálenosti ke střele a parádně zakroutil míč do zadní šibenice. Tato trefa byla opravdu výstavní. 1:2. Asistence: Jack Grealish.

70

Grealish dostal na nohu přesnou přihrávku od El Ghaziho, ale nedokázal přes hromadu těl před bránou vystřelit. Domácí už zase obléhají území okolo brány hostů.

69

Z rozehrávky rohu žádné vzrušení nebylo a hra se nyní přesouvá na útočnou polovinu Bournemouthu.

68

Na světě je po obranném zákroku Danielse rohový kop Aston Villy.

67

Ramsdale dnes chytá opravdu výtečně. Dokázal se vytáhnout proti dobře utažené ráně Trézégueta k tyči.

66

Hráči hostů teď chytře podrželi balón na svých kopačkách a konkrétně Fraser jej dovedl až k rohovému praporku a ušetřil několik vteřin.

64

Aston Villa jednoznačně přebrala iniciativu a snaží se hrát pořád s míčem.

63

Další nebezpečí před brankou týmu ve žlutých barvách. Almuhammadí parádně naservíroval míč na hlavu naběhlého Grealishe, jehož pokus hlavou skončil zhruba metr nad břevnem.

62

El Ghazi si nabíhal za obranu, ale byl chycen v milimetrovém ofsajdu. Bournemouth tak bude mít čas na oddech.

61

Další nepřesnost u domácího týmu ve finální fázi byla k vidění. Pro opuštěný balón si tak došel Ramsdale a se svou rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.

60

Domácí to teď zkusili dlouhým nákopem vpřed na rozběhnutého Wesleyho, avšak pobídka vůbec přesná nebyla.

59

Žlutou kartu dostává Nathan Aké (AFC Bournemouth).

58

Další velkou šanci měl na kopačce Neil Taylor. Dostal míč přesně na hruď, zpracoval si jej a vypálil po zemi. Těsně před Ramsdalem zasáhl Cook a dostal balón na rohový kop.

57

Znovu se pokračuje ve hře a domácí hráči si vyměňují míč v blízkosti hostující svatyně.

55

Na hřišti je momentálně ošetřován Smith a za pískotu fanoušků je v doprovodu lékařů odveden za hrací plochu.

53

Grealish se z ničeho nic uvolnil po rychlé rozehrávce Aston Villy a z uctivé vzdálenosti vypálil těsně vedle pravé tyče ze svého pohledu. Stadionem to jen zahučelo.

52

Pobídka na El Ghaziho byla velmi nepřesná. Míč zamířil do zámezí a práci s odkopem bude mít hostující brankář.

51

Stále se hraje na polovině Bournemouthu. Hosté se po poločase zatáhli a čekají, co vymyslí Aston Villa.

49

King mohl vystřelit těsně za vápnem, avšak si to všechno rozmyslel. Nakonec o míč přišel a zmařil tak svou možnost.

48

Před bránou hostů bylo rušno. El Ghazi vyhrál hlavičkový souboj a dostal se ke střele. Ramsdale si už už šel pro míč, ale Wesley mu jej ukopl na poslední chvíli. Domácí reklamovali penaltový faul, avšak Atkinson i s přispěním videa rozhodl jinak.

47

Mings předvedl čistý skluz a dokázal odebrat hostům míč. Aston Villa se ale neudržela na něm příliš dlouho.

46

Druhý poločas začali na míči domácí. Zatím si přihrávají okolo půlící čáry.

46

Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Andrew Surman.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:05.

Skončil nám velmi zajímavý poločas. Oba týmy předvádějí slušnou ofenzivní podívanou a za delší konec rozhodně tahají hosté. Přestože počet šancí je možná lehce na straně Aston Villy, tak už od dvanácté minuty vede Bournemouth 2:0. Nejprve skóroval King z penalty a na jeho trefu navázal Harry Wilson. Snad se podobně zajímavého dějství dočkáme i v poločase druhém.

45+4

45+3

Ramsdale byl opět v pohotovosti. Tentokrát musel zlikvidovat nebezpečný pokus Egypťana Trézégueta. Ani v této chvíli neinkasoval a zatím je hrdinou tohoto utkání.

45+2

Po faulu Billinga se domácí tým dostal ke standardní situaci, kterou nerozehrál vůbec dobře. Balón zapadl do rukavice Ramsdaleho.

45+1

Nastavovat se budou 3 minuty.

45

A mohlo být pro domácí tým ještě hůře! Heaton předvedl první skvělý zákrok tohoto utkání, když reflexivně vytáhl střelu Calluma Wilsona. Útočník hostů pálil z bezprostřední blízkosti.

45

Fraserovi se ale centr od postranní čáry vůbec nepovedl a zamířil na přední tyč do hrsti bránícího hráče.

44

Fraser po souboji s Almuhammadím zůstal ležet na trávníku. Odpískán byl faul a hosté budou mít k dispozici standardní situaci.

43

O další rozruch před bránou Ramsdaleho se postaral dnes aktivní McGinn. Jeho pokus letěl do boční sítě z pohledu hostujícího brankáře. Volej to byl ale velmi vyvedený.

41

Almuhammadí vyzval Trézégueta k centru z pravé strany, který letěl na hranici velkého vápna. Obrana hostů byla opět připravena a zabránila případné střele.

40

Callum Wilson se snaží často střílet, ale tento pokus se mu opravdu nevydařil. Svou levačkou natáhl ke střele těsně za vápnem, jenže míč zamířil vysoko nad břevno.

38

Aston Villa trochu zklidnila hru a musela se i s míčem zatáhnout na svou polovinu. Nyní se bude snažit něco zajímavého vytvořit.

36

Žlutou kartu dostává Philip Billing (AFC Bournemouth).

36

Z následného rohového kopu Aston Villy se ale neudálo nic a navíc byl z následující akce odmáván El Ghazimu ofsajd.

34

Aston Villa si nyní přihrává míč na polovině Bournemouthu a hledá skulinky v jeho obraně. Cook si ji společně s Akém ale výtečně řídí.

32

Standardní situace hostujícího celku byla odhlavičkována pohotovými obránci. Vpřed se vydávají domácí.

31

Neil Taylor zastavil soupeře za hranicí pravidel a sudí zapískal faul. Kopat se bude proti bráně Aston Villy.

30

Trézéguet pálil z otočky, ale s jeho sraženou ránou neměl Ramsdale moc práce.

29

Wesley poslal na hranici vápna nadýchaný centr, který odvrátil Daniels hlavou. Domácí fanoušci si žádali penaltu, neboť při výskoku sáhl obránce Bournemouthu soupeři na hlavu. Atkinson ale rozpažil.

28

Hra se v posledních minutách dostává z jedné strany na druhou. Sledujeme opravdu velmi zajímavý fotbal.

26

Na druhé straně ale bylo opět rušno. Vysoký útočník Wesley se obtočil ve vápně soupeře a z otočky vystřelil směrem na bránu. Od obránce se navíc střela odrazila výše a Ramsdale měl opět plné ruce práce.

26

Bournemouth se dostal na útočnou polovinu a King se snažil něco vymyslet. Míč ale skončil za brankovou čárou u rohového praporku a kopat se bude od brány.

24

Hosté teď zažívají těžké chvíle, neboť Aston Villa se usadila na jejich polovině. Centr Douglase Luize byl přetažený a následně zamířil k obránci Smithovi.

23

McGinn se dostal k odraženému míči a z výborné pozice ránou z voleje pouze napálil míč do Ramsdaleho. Pro brankáře hostů je tento zápas zatím velmi povedený.

21

Callum Wilson vybojoval pro svůj tým na druhé straně rohový kop, ale nic kloudného se z něj nevytvořilo. Po krátkém závaru před bránou byl balón odpraven do bezpečí z pohledu domácích.

19

Nyní mají mírnou převahu domácí, ale gól se jim zatím nedaří vsítit.

18

K míči se postavil El Ghazi a vyslal zajímavou střelu, která pořádně protáhla Ramsdaleho. Nakonec však skončila v zámezí a bude se kopat od brány.

16

Cook musel nedovoleně zastavit protihráče a tento zákrok možná překvapivě sudí netrestá žlutou kartou. Následovat však bude přímý kop Aston Villy.

14

Hosté jsou v laufu a po zisku míče se okamžitě ženou vpřed.

12

Bournemouth právě vstřelil branku!
Začátek sezony na domácí půdě pro nováčka z Birminghamu je velmi nepovedený. Bournemouth odskakuje do dvougólového vedení. HARRY WILSON se dostal ke střele, která mu sedla náramně a odrazem o tyč zaplavala do domácí svatyně. 0:2.

11

Následuje rychlé přenesení hry na útočnou polovinu hostů. Hraje se po pravé straně a Smith kombinuje s Harry Wilsonem.

9

Následoval rohový kop, který však obrana Bournemouthu odvrátila do bezpečných pozic.

8

McGinn vyslal hodně povedený pokus na bránu hostů, avšak Ramsdale se zaskvěl dobrým a důležitým zákrokem. Míč vytlačil nad břevno.

7

Domácí si opět přihrávají balón, ale hostující hráči zatím včas své soupeře dostupují.

5

Callum Wilson vypálil z velké dálky poměrně hodně vedle brány. Tento pokus vyšel vniveč a odkopávat bude Heaton.

4

Hra pokračuje ve středu pole. Míč drží domácí celek.

2

K exekuci pokutového kopu se postavil JOSHUA KING a nechytatelně pro Heatona zamířil k tyči. Bournemouth se už hned z kraje utkání raduje z brzké branky. 0:1.

2

A máme zde hned v úvodu penaltu, kterou budou kopat hosté. Heaton ve vlastním vápně nešikovně podkopl protihráče a sudí Atkinson ukázal na puntík.

1

S nervy fanoušků si nejprve zahrál hostující brankář Ramsdale, který dlouho čekal s rozehrávkou.

1

Aston Villa navlékla své tradiční dresy s dominantní vínovou barvou, zatímco hosté nastupují ve venkovních žlutých dresech.

Oba týmy už jsou připravené na hrací ploše. Druhý zápas v sezoně pro tyto mužstva tak může co nevidět začít.

Aston Villa FC: Heaton – A. Almuhammadí, Engels, Mings, Taylor – J. McGinn, Douglas Luiz, Grealish (C) – Trézéguet, Wesley, El Ghazi.
Náhradníci: Steer – Targett, Hourihane, Lansbury, Jota, Davis, Konsa.

AFC Bournemouth: Ramsdale – A. Smith, S. Cook (C), Aké, Daniels – H. Wilson, Lerma, Billing, Fraser – J. King – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Stacey, Rico, Mepham, Surman, Ibe, Solanke.

Rozhodčí: Martin Atkinson – Lee Betts, Nick Hopton.

Ve 2. kole slavné anglické Premier League se utkají týmy Aston Villa FC a AFC Bournemouth.

Aston Villa se po pár letech vrátila do Premier League a její cíl bude naprosto jasný. Tým se bude chtít v nejvyšší soutěži udržet, tak nějak celkově se stabilizovat a opět se zařadit mezi stálice v této prestižní soutěži. Komplikací pro tento klub by mohl být fakt, že jim v přestupovém období pláchl jejich nejlepší střelec uplynulého ročníku Tammy Abraham, který již nyní hájí barvy londýnského velkoklubu Chelsea FC.

Na druhé straně stojí Bournemouth, který v uplynulém ročníku Premier League obsadil 14. příčku, což je popravdě řečeno poměrně úspěch. Tento klub nemůže pomýšlet na postavení v první půlce tabulky, jelikož síla týmu není nikterak velká na tamní poměry. V loňském ročníku tým táhla útočná trojice Wilson – King – Fraser, která naštěstí pro tento tým zůstala pohromadě.