To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:11.

Zápas, který měl favorita v podobě Watfordu, končí suverénním vítězstvím Brighton & Hove Albion FC. Hosté o svém triumfu v podstatě rozhodli již v první půli, kdy si domácí dali gól. To mělo neblahý vliv na domácí, kteří se pak již po zbytek zápasu vůbec na nic nezmohli. Naopak ve druhé půli přidali hosté ještě dva góly a zaslouženě získávají velice cenné tři body hned na úvod nového ligového ročníku.

Deulofeu
46. min Pereyra
9 Deeney
Deeney
18 Gray
Gray
75. min Success

March
90+2. min Bernardo
Locadia
64. min Andone
17 Murray
Murray
64. min Maupay

90+4

Zákroky brankáře Watfordu Bena Fostera – 0.

Zákroky brankáře Brighton & Hove Albion FC Mathewa Ryana – 4.

90+2

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solly March, přichází Bernardo.

90

Nastavují se čtyři minuty.

89

Hosté ubránili i tuto standardku domácích, na kontě Watfrodu tak stále svítí nula.

88

Žlutou kartu dostává Lewis Dunk (Brighton & Hove Albion FC) za ostrý zákrok před vlastním vápnem, další šance pro Watford, alespoň zkorigovat nelichotivé skóre.

88

A pohled do hlediště Vicarage Road je hodně výmluvný – diváci již opouští svá místa, tento zápas domácím prostě nevyšel.

87

Míč dolétl z levé strany do vápna Brighton & Hove Albion FC, jenže tam je domácím odpískán útočný faul.

86

Rohový kop pro Watford, povede to alespoň k nějaké šanci domácích?

85

V tom je dnes obrovský rozdíl mezi oběma týmy – hostům se poměrně slušně daří nákopy, čímž překonávají zahuštěný střed hřiště a rychle se dostávají před vápno Watfordu, o čemž si domácí mohou nechat jenom zdát.

84

Mathew Ryan (Brighton) si musí pospíšit s rozehrávkou od své branky, domácí napadají.

82

Nyní na trávníku i Florin Andone (Brighton), který si žádá lékařské ošetření a hosté samozřejmě již mohou šetřit čas.

81

Martín Montoya (Brighton) faulován na vlastní polovině, míč pro hostující tým.

80

Posledních deset minut tohoto utkání, které se překvapivě vyvíjí lépe pro Brighton & Hove Albion FC, který nevstupoval do zápasu v roli favorita, přesto již vede 3:0.

79

Watford se musí vrátit s míčem na svou polovinu, hosté dobře brání půlící čáru.

77

Brighton právě vstřelil branku!
Tak v tuto chvíli již není co řešit... Watford, který byl před tímto zápasem favoritem, dostává třetí gól z kopačky NEALA MAUPAYE, který udělal kličku brankáři Fosterovi a z levé strany trefil odkrytou branku.

76

Brighton & Hove Albion FC se nikam již hnát nemusí, sledujeme i zpětnou přihrávku na polovinu hostů.

75

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Andre Gray, přichází Isaac Success.

75

Abdoulaye Doucouré (Watford) fauluje u půlící čáry, míč pro Brighton & Hove Albion FC.

74

Hosté dostávají míč za půlící čáru, na polovinu Watfordu, což jim pochopitelně za tohoto stavu stačí.

72

Ne, domácím se v útočné fázi vůbec nedaří, odskakují jim míče, k vidění je velké množství špatných přihrávek.

71

Brighton & Hove Albion FC na polovině Watfordu, dobrou práci odvedl bránící José Holebas (Watford).

70

Watford je v nezáviděníhodné situaci... v ligové premiéře prohrávají s Brighton & Hove Albion FC již 0:2 v utkání, v němž se jim v útočné fázi vůbec nedaří.

69

Žádné nebezpečí pro branku Watfordu, domácí mohou zaútočit.

68

Hosté vybojovali rohový kop, který rozehrají z levé strany.

68

Po centru do vápna Brighton & Hove Albion FC hlavičkuje Will Hughes, ale pouze do připraveného Ryana.

67

Volný kop pro Watford, na polovině Brighton & Hove Albion FC.

65

Tak tohle střídání hostům parádně vyšlo! Davy Pröpper poslal míč z pravé strany do vápna, kde se na bližší tyči zjevil FLORIN ANDONE, který dokázal sklepnout míč do branky, i přes snahu obránce Watfordu.

64

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Neal Maupay.

64

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Florin Andone.

63

Hosté připravují střídání, do hry se dostane Florin Andone.

61

Je za námi hodina hry, hosté stále drží těsné vedení, domácím se v koncovce příliš nedaří.

60

Ale pozor, sudí ještě konzultuje situaci při přímém kopu Watfordu s videorozhodčím, domácí chtěli penaltu... a verdikt je jasný, žádná penalta.

59

Hosté se ubránili, míč se dostane na kopačky fotbalistů Brighton & Hove Albion FC poté, co se domácí dopustili útočného faulu.

58

Zajímavou standardku vybojovali domácí, rozehrávat budou v blízkosti šestnáctky soupeře.

56

Znovu mají domácí míč ve svém držení, domácí mají herní převahu, ale je to bez šancí.

55

Will Hughes (Watford) se hnal do vápna za míčem, ale nedostihl ho na hrací ploše.

54

Domácí rozehráli z pravé strany na krátko, ale hosté vše vyřešili nekompromisním odkopem míče.

53

Rohový kop pro Watford, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

52

Watford se nyní drží na polovině Brighton & Hove Albion FC, domácích kombinace je ale poměrně pomalá.

51

Mathew Ryan (Brighton) se zapojuje do rozehrávky svého týmu.

50

Ben Foster (Watford) si musí pospíšit s odkopem od vlastní branky, před dotírajícím Locadiou.

49

José Holebas (Watford) vhazuje z pravé strany, na své polovině.

48

Pascal Groß (Brighton) poslal míč na bližší tyč, kde se míč odrazil od jednoho z útočících hráčů mimo branku Watfordu.

47

Hned v úvodu druhého poločasu roh pro Brighton & Hove Albion FC, hosté rozehrají z pravé strany.

46

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Roberto Pereyra.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

První poločas končí vítězstvím Brighton & Hove Albion FC. Hosté se dostali vedení ve 28. minutě, kdy si vlastní gól dal Doucouré. Ovšem všemu předcházela chyba domácích ve středu hřiště a následný rychlý brejk hostů. Jinak sledujeme vyrovnaný fotbal, v závěru poločasu měl Watford mírnou převahu, vyrovnat se ale domácím zatím nepovedlo.

45+1

45

Watford znovu na polovině Brighton & Hove Albion FC, hosté se snaží ubránit vedení až do konce první půle.

43

Z rohového kopu se domácí opět neprosazují, následná útočná snaha Watfordu končí nepřesným pasem Troy Deeneyho.

42

José Holebas (Watford) to kopl parádně, byl to parádní padáček, který se z velké výšky stáčel k brance, Mathew Ryan (Brighton) nakonec musel vyrážet na roh.

41

Lewis Dunk (Brighton) fauluje pronikajícího Hughese, další volný kop pro Watford.

40

Posledních pět minut první půle před námi, hosté stále drží těsné vedení, Watford se snaží o vyrovnání.

39

Pascal Groß (Brighton) poslal pas z pravé strany před branku, míč si ale stahuje Ben Foster.

38

Gerard Deulofeu (Watford) rozehrál, ale nedobře, místo šance domácích útočí hosté.

37

Watford bude mít další příležitost ohrozit branku soupeře, domácí mají výhodu volného kopu z levé strany.

36

Domácí rozehráli rohový kop z pravé strany, ale není z toho víc, než střela nad branku, ze střední vzdálenosti.

35

Rohový kop pro Watford poté, co střelu Femeníi, z pravé strany, zastavil obránce Brighton & Hove Albion FC.

34

Davy Pröpper (Brighton) napřáhl ke střele z levé strany, ale jeho pokus letím pouze nad branku Brighton & Hove Albion FC.

33

Ben Foster (Watford) si stahuje míč ze vzduchu, před vlastní brankou, dobrý zákrok.

32

Will Hughes (Watford) fauluje u půlící čáry, míč získávají hosté.

30

První půl hodina hry za námi, nešťastný moment stál domácí draho, hosté vedou 1:0, doufejme, že gól již tak dobrému tempu zápasu ještě pomůže.

28

Nešťastný moment pro Watford! Daniel Burn (Brighton) poslal z pravé strany míč před branku, kde si ho srazil do vlastní branky ABDOULAYE DOUCOURÉ.

28

Chyba Watfordu ve středu hřiště, hosté se ženou ve čtyřech dopředu.

26

Gerard Deulofeu (Watford) chtěl zrychlit kombinaci na polovině soupeře, ale stojící Andre Gray ztratil míč.

25

Další ofsajd Glenna Murraye (Brighton), míč pro Watford.

23

Brighton & Hove Albion FC znovu u míče, hosté se ale často pohybují jen u půlící čáry.

22

Oba gólmani si nyní vyměnili míč, střed hřiště jako by neexistoval.

21

Dale Stephens (Brighton) vrací míč zpět do obrany, následuje dlouhý nákop, který je opět v podání hostů nepřesný, míč končí v autu.

20

Prvních dvacet minut za námi, zatím je to vyrovnané utkání, ani jeden z týmů si nevytvořil nějakou šanci.

19

Ofsajdem končí útočná akce Brighton & Hove Albion FC, ocitl se v něm na levém křídle Glenn Murray.

17

Domácí defenziva si s centrem do vlastní šestnáctky dokázala poradit, míč končí v autu.

16

Následuje faul Willa Hughese (Watford), volný kop pro Brighton & Hove Albion FC.

15

Jürgen Locadia (Brighton) to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus zablokoval Kiko Femenía (Watford).

14

Útočná akce Brighton & Hove Albion FC končí střelou nad branku, vše jistil v domácí brance Ben Foster.

13

Brighton & Hove Albion FC s míčem na vlastní polovině, hosté se pomalu dostávají na polovinu Watfordu, po pravé straně.

12

Nepřesný nákop hostů, na pravou stranu, autorem nepovedeného nákopu je Shane Duffy (Brighton).

11

Úplně stejně dopadl na druhé straně také Troy Deeney (Watford), který trefuje náruč pozorného gólmana.

10

A nakonec to byl právě Jürgen Locadia (Brighton), kdo se dostal ke střele uvnitř vápna Watfordu, trefil však dobře postaveného Fostera.

9

Jürgen Locadia (Brighton) neuspěl na levém křídle, přesto ještě zabojoval a získal míč pro svůj tým.

8

Troy Deeney (Watford) zasáhl spoluhráče Graye do obličeje, ten musí být ošetřován.

7

Mathew Ryan (Brighton) vykopává od své branky, dlouhý výkop, míč míří na polovinu Watfordu.

5

José Holebas (Watford) neuspěl na levé straně, na polovině Brightonu, domácí se ale znovu dostali na míč.

3

Gerard Deulofeu (Watford) si navedl míč z pravé strany před vápno soupeře a vypálil, branku ale netrefil.

2

S centrem na bližší tyč si hosté dokázali poradit.

1

Hned v první minutě vybojovali domácí rohový kop, který budou rozehrávat z pravé strany.

1

Watford FC: Foster – Femenía, C. Dawson, Cathcart, Holebas – Capoue, Doucouré – Hughes, Deulofeu – Deeney (C), A. Gray.
Náhradníci: Gomes – Janmaat, Kabasele, Cleverley, Sema, Pereyra, Success.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Duffy, Dunk (C), Burn – Montoya, D. Pröpper, D. Stephens, Groß, March – Locadia, G. Murray.
Náhradníci: Button – Webster, Bernardo, Trossard, Mooy, Maupay, Andone.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, West.

BRIGHTON & HOVE ALBION FC
Na rozdíl od Watfordu bojovali hosté v minulé sezóně urputně o holé setrvání v Premier League. Účast v nejvyšší soutěži nakonec Albion uhájil, když skončil na sedmnáctém místě, tedy prvním nesestupujícím, pouhé dva body před sestupujícím Cardiffem. Pro Brighton to bude třetí sezóna v řadě mezi anglickou elitou.
V letní přípravě sehrál Brighton pět přípravných duelů a také s velmi dobrou bilancí – čtyř výher (v generálce dokonce výhra 2:1 nad španělskou Valencií) a jediné prohry (1:2 s Fulhamem).

WATFORD FC
Pro klub z předměstí Londýna to bude pátá sezóna v Premier League v řadě a samozřejmě ani v nové sezóně se neočekává sestup. Zvlášť po loňské sezóně, která byla velmi vydařená. Watford skončil na konečném jedenáctém místě, s luxusním náskokem na sestupující týmy.
Během letní přípravy sehrál pět duelů – s Ajaxem Amsterdam (prohra 1:2), s Bayerem Leverkusenem (výhra 2:1), s Queen Park Rangers (výhra 1:0) a v generálce na ligu pak Watford skolil i španělský Real Sociedad 2:1! Příprava tak byla velmi vydařená, jak se povede vstup do ligy?

Utkáním, které se odehraje na Vicarage Road ve Watfordu, provede jako hlavní sudí Craig Pawson, kterému budou na čarách asistovat Ian Hussin a Richard West.

Vítejte u online přenosu 1. kola fotbalové Premier League, v němž WATFORD FC přivítá na svém stadionu BRIGHTON & HOVE ALBION FC.