Dnes jsme viděli velice vyrovnané utkání, kde nováček Premier League Sheffield United hrál na hřišti soupeře dobrý fotbal. Nejprve se v první půli hrálo bez branek a bez větších šancí. Druhý poločas nám nabídl už více střel a jedna taková od Mephama skončila v bráně a domácí šli do vedení. V závěru hosté dokázali srovnat, když se trefil střídající Sharp. Utkání nakonec skončilo nerozhodnou remízou 1:1. To je ode mě vše, na shledanou.

90+5

Dlouhý nákop domácích do rukavic Hendersona ukončuje dnešní zápas.

90+4

Freeman si vyměnil míč s Fleckem, k centru se však nedostali a ještě nevybojovali ani rohový kop.

Wilson
90. min Solanke

Sheffield United FC(3-5-2)

Henderson
6 Basham
Basham
82. min Sharp
12 Egan
Egan
O'Connell
Baldock
Lundstram
78. min Freeman
16 Norwood
Norwood
4 Fleck
Fleck
Stevens
McGoldrick
63. min McBurnie
Robinson

Rozhodčí: K. Friend – M. Wilkes, N. Hopton (všichni ENG)

90+3

Fraser posílá míč jen nad branku soupeře.

90+2

Standardní situace domácího celku, velká šance na vstřelení vítězného gólu.

90+1

Nastavují se ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90

Střídání v týmu Bournemouth: Ze hřiště odchází Wilson a na pár minut si jde zahrát Solanke.

88

Sheffield United právě vstřelil branku!
A jez toho vyrovnávací gól! Přihrávka ze standardky a poté centr do vápna, kde se nejprve zkoušel prosadit McBurnie, nakonec však míč do sítě dopravil BILLY SHARP.

87

Standardní situace pro Sheffield.

86

Hosté se snaží ze svého tlaku vstřelit gól, zatím mají však problémy proti dobře vystupujícím hráčům.

84

Nakonec přihrál Freemanovi, který nacentroval také jen do autu stejně jako jeho předchůdce Fleck.

83

Sharp po prvé u míče.

82

Střídání v týmu Sheffield: Ze hřiště odchází unavený Basham a nahrazuje ho čerstvý Sharp.

81

Rohový kop hostů byl rozehrán na krátko, Fleck poté odcentroval jen do autu. Odkopávat bude Ramsdale.

81

Sheffield však stále s míčem na kopačkách.

80

Stevens zatáhl míč a nahrál, Baldock na druhé straně nenašel prostor pro centr.

78

John Fleck tvrdě zajel do soupeře a je potrestán žlutou kartou.

78

Střídání v týmu Sheffield: Lundstram to má dnes odpracované a přepouští své místo Freemanovi.

78

Hosté se ubránili i dalšímu rohovému kopu.

76

Fraser poslal míč na zadní tyč, kde sice zakončoval jeden z jeho spoluhráčů, ale střela to byla velmi pomalá, žádný problém pro gólmana.

75

faul od Stevense a dobrá příležitost ze standardní situace pro domácí hráče.

74

Kombinace domácích byla nepřesná, Sheffield mohl jít dopředu, ale jejich přihrávky se taktéž nesetkaly s adresáty.

72

Bournemouth dobře brání a nepouští hosty ke svému pokutovému území.

71

Norwood přenesl hru na pravou stranu, míč se k němu však zanedlouho vrátil a on může tvořit dál.

70

Domácí drží míč na svých kopačkách a vyráží směrem k brance soupeře.

69

Mepham nastřelil pouze McBurnieho.

68

Nyní je ošetřován Ramsdale, zákrok po rohovém kopu se na něm nejspíš podepsal.

66

Robinson přihrál na pravou stranu, poté přišel centr, který obrana odvrátila na rohový kop.

64

Fraser vidí žlutou kartu za zbytečné řeči.

63

Střídání v týmu Sheffield: McGoldrick odchází ze hřiště a nahrazuje ho McBurnie.

62

Bournemouth právě vstřelil branku!
Tak to byl obrovský zmatek před brankou hostů! K centru se dostal nejprve Lerma, ale ani jeho dalším dvou spoluhráčům se nepodařilo procpat míč do branky. Dokázal to napočtvrté až CHRIS MEPHAM a posílá svůj tým do vedení.

62

Standardní situace pro domácí tým.

61

Rohový kop zahrál Fraser, přetažený míč na druhé straně sebral King a domácí pokračují v obléhání branky.

60

Hra je nyní přerušena, ošetřován jen brankář Henderson, který si zřejmě přivodil nějaké menší zranění při posledním zákroku.

59

Rico nacentroval před branku, k odraženému míči se dostal Billing a svoji dělovkou pořádně protáhl brankáře.

58

Vidíme ztráty míče na obou stranách.

56

Domácí se nakonec ke střele dostali, ale trefili pouze dobře bránící hosty.

56

Standardní situace pro Bournemouth.

54

Robinson si nabíhal na míč přímo před brankářem Ramsdalem, ve velké příležitosti ale míč vůbec netrefil.

53

Lermova rána byla zablokována obránci.

52

Fraser takovým polodloubákem trefil pouze brankáře.

51

Bournemouth získal míč a postupuje dopředu.

50

Ve druhé půli jsou zatím jasně aktivnější hosté.

49

Dobrá příležitost ve které byl McGoldrick a bránu minul jen o malý kousíček.

48

Útočný faul hostů. Hrát bude domácí tým.

47

Odražený míč se dostal k Baldockovi a ten ho poslal mimo tři tyče.

47

Fleck dobře uvolnil svého spoluhráče a hosté hned z úvodu druhé půle vybojovali rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

První poločas je za námi, hrálo se především ve středu hřiště a vyrovnaně na obou stranách. hosté vystřelili dvakrát na branku, domácí ani jednou. Největší šance zápasu, byla hned v první minutě kdy McGoldrick z dobrého pasu nevyužil příležitosti a trefil pouze gólmana.

45+2

V té se už nic podstatného nestalo a první poločas tak končí.

45+1

Nastavuje se ještě jedna minuta.

45

Domácí zkusili dlouhý aut až do vápna a dostali se do dobré situace. Mepham střílel jen těsně vedle branky.

43

Žlutá karta pro Adama Smitha.

42

Lerma odhlavičkoval pryč, míč se nakonec ještě dostal k Lundstramovi a ten zakončil o dost vedle tyče.

42

Hosté získali svůj první rohový kop v zápase.

41

Pomalu se nám poločas blíží ke svému konci, zatím jsme neviděli ani jeden gól, hraje se převážně na středu hřiště.

39

Rico si vyměnil míč s Kingem a druhý jmenovaný se pokoušel o průnik do vápna, bez úspěchu.

38

Domácí již míč soupeři odebrali a sami se snaží o vstřelení gólu. Centr jednoho z nich však končí opět v rukavicích Hendersona.

36

Sheffield o něco aktivnějším týmem v posledních minutách.

35

Centr z pravé strany končí v autu, tohle se Smithovi nepovedlo. Následuje odkop od branky.

34

Bournemouth si přihrává z jedné strany na druhou a snaží se najít nějakou volnou cestu.

33

Přímý kop domácích skončil přímo v rukavicích připraveného Hendersona.

32

Rozhodčí domlouvá Baldocku, ten se domnívá, že nefauloval.

31

Spousta špatných přihrávek na obou stranách, utkání je zatím takové nervózní.

30

Centr do vápna, kde se k zakončení nikdo dostal.

29

Ruka Akého byla hodně od těla, standardní situace pro hosty.

28

Lerma rozehrál na pravou stranu, kde bylo volno.

27

Domácí tým trochu přidává na tempu.

26

Rohový kop domácích byl rozehrán na krátko. K zakončení se dostal Billing, ten poslal míč vysoko nad branku Hendersona.

25

Dlouhý balón na Kinga, ten aspoň vybojoval autové vhazování.

24

Bournemouth je stále uvězněn na své půlce, míč však mají hráči na svých kopačkách.

22

Domácí celek se snaží o nějaký souvislý tlak, jenže jejich přihrávky potřebují o dost zlepšit.

21

Robinsonovu střelu kryje Ramsdale.

20

Po dvaceti odehraných minutách je hra zatím vcelku vyrovnaná.

19

Špatná rozehrávka domácích, aut pro Sheffield.

18

Útočný faul Robinsona byl možná i na žlutou, tu rozhodčí zatím neudělil, hráči jen slovně domluvil.

17

Lerma přenesl hru na levou stranu, míč byl příliš dlouhý. Henderson bude odkopávat.

16

Rychlá rozehra k ničemu nebezpečnému nevedla, naopak míč získali lehce hosté.

16

Faul, Bournemouth bude kopat standardní situaci.

15

Ofsajd, ve kterém stál Wilson.

14

Ruka Robinsona znamená jediné, akce hostů skončila a hrát budou domácí.

13

Fraser svým přízemním centrem trefil pouze svého spoluhráče od kterého se míč odrazil k hostům.

12

Hosté po delší době na soupeřově polovině, nic nebezpečného však nevymysleli.

10

Kombinace mezi Fraserem a Kingem byla dobrá, ale následný centr už nenašel nikoho v červenočerných dresech.

10

Zahrál si také brankář Henderson.

9

King to zkoušel po levé straně, přihrávka byla nepřesná, a tak domácí přišli o míč.

7

Domácí znovu rozjíždí akci krátkými přihrávkami na vlastní polovině.

6

Aut pro Bournemouth.

5

Střela Lermy asi ze čtyřiceti metrů neměla nárok na úspěch.

5

Billing se snažil rozehrát míč dopředu, hosté mu to však nedovolili.

3

Sheffield vybojoval míč, ale vzápětí o něj přišel a do brejku šli domácí, centr jen proletěl vápnem bez jakékoli teče.

2

Domácí si přihrávají u svého vápna.

1

Hosté se dostali do první šance, McGoldrick trefuje jen brankáře.

1

Sheffield nastupuje v bílých dresech, Bournemouth má červenočernou kombinaci.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Mepham, S. Cook (C), Aké – A. Smith, Billing, Lerma, Rico – J. King, Fraser – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Simpson, Daniels, Ibe, Surman, H. Wilson, Solanke.

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C), Fleck, Stevens – McGoldrick, Robinson.
Náhradníci: Moore – Jagielka, Osborn, Freeman, Bešić, McBurnie, Sharp.

Rozhodčí: K. Friend – M. Wilkes, N. Hopton (všichni ENG).

Tyto kluby se naposledy střetly před šesti lety v League One a nyní proti sobě nastoupí v Premier League. Oba celky za tu dobu ušly velký kus cesty.

23.02.13: LO: Bournemouth – Sheffield Utd – 0 : 1
01.09.12: LO: Sheffield Utd – Bournemouth – 5 : 3
07.04.12: LO: Sheffield Utd – Bournemouth – 2 : 1
17.12.11: LO: Bournemouth – Sheffield Utd – 0 : 2

Nováček Premier League Sheffield United, který postoupil do nejvyšší soutěže z druhého místa Championship ligy, vyhrál Norwich. Pro hosty to bude těžký start, úvodní zápas hrají venku. Příprava Sheffieldu vyšla celkem dobře, čtyřikrát se radoval z vítězství a jen dvakrát okusil hořkost porážky. Většina zápasů byla proti slabším celkům, ale to rozhodně nesnižuje kvality tohoto klubu. Do týmu v létě přišel Dean Henderson Manchesteru United a hlavně ofenzivní posila Robinson Callum, který střílel v přípravě jeden gól za druhým. Tento slavný klub se hlavně už určitě těší, až si zase zahraje nejvyšší anglickou ligu.

AFC Bournemouth

Bournemouth skončil v loňské sezóně na 14. místě, takže se téměř bez problémů zachránil v nejvyšší anglické soutěži. Co se týče přípravy, tak si klub z jihu Anglie vedl takto – tři vítězství, jedna remíza a dvě porážky. Bournemouth opustil v létě i Clyne Nathaniel, který se vrátil zpět do Liverpoolu, naopak ze stejného klubu přišel na hostování Wilson Harry. Domácí jsou favoritem proti nováčkovi Premier League, jestli to dokáží i na hřišti, to si musíme počkat do sobotního odpoledne.

Zdravím vás, začínám nám nový ročník Premier League a s ním i spousta zápasů a bojů o titul. Dnes si užijeme odpoledne u zápasu AFC Bournemouth – Sheffield United FC. Všichni jste zváni.