Poslední zápas ve skupině čeští mladíci hrají v neděli proti Irsku. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji krásný zbytek dne!

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:9. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.

Utkání končí bezgólovou remízou. Podstatnou část zápasu byli lepším týmem Norové, kteří dokonce dvakrát mířili do brankové konstrukce. Svěřenci Jana Suchopárka byli pod tlakem hlavně ve druhé půli. Osmělili se až v závěrečné čtvrthodině, kdy zlepšili kombinaci na útočné polovině a několikrát zahrozili. Remíza z českého pohledu moc neřeší, nicméně stále nechává náš tým ve hře o postup do semifinále.

Kušej
90+5. min Hönig
12 Selnar
Selnar
76. min Píchal
13 Kohút
Kohút
81. min Zlatohlávek
5 Kepl
Kepl

NorskoNorsko(4-3-3 )

Klaesson
Holmgren Pedersen
63. min Stenevik
Ugland
63. min Hagen
17 Larsen
Larsen
Botheim
76. min Jean Holm
20 Tagseth
Tagseth

Rozhodčí: Ivanov (RUS) – Ivanov (LTU), Mecamber (IZR)

90+5

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Michael Hönig.

90+5

Do Vasila Kušeje se zřejmě zahryzla křeč. Český hráč se skácel na trávník a vypadá to, že bude střídán.

90+4

Vše se schyluje k bezgólové remíze. Rozehrávat od brány bude Kovář.

90+3

Už to vypadalo, že by se Holm mohl dostat do zajímavé příležitosti. Zezadu se ale přiřítil Filip Kaloč, který mu odebral míč čistým skluzem!

90+2

Larsen dohrál šlapákem Macháčka. Ostrý zákrok se obešel bez žluté karty.

90+1

Rozhodčí nastaví pět minut!

90

Standardní situace českého týmu byla rozehrána přes Macháčka, který našel obloučkem Kušeje. Ten sklepával hlavou před bránu, kde mířil do boční sítě Kepl. Vzrušení ale bylo nakonec zbytečné, zakončující hráč byl v ofsajdu.

89

Kepl udržel na útočné polovině balón, který předal Kušejovi. Následně si už tato dvojice nerozuměla. Škoda ztrát v těchto prostorech, ze kterých už hrozí Norům nebezpečí.

88

Zpoza šestnáctky vypálil Joshua Kitolano. Se střelou do středu brány si Kovář snadno poradil.

87

Žluté karty dnes dostávají jen čeští fotbalisté. Tu s pořadovým číslem 4 viděl David Píchal.

86

Vypadá to, že čeští fotbalisté mají více sil. Obraz hry se totiž postupně překlápí na jejich stranu. Nyní byla škoda, že se Míkovi lépe nepovedl centr, který skončil za bránou.

84

Z 22 metrů vypálil Vasil Kušej. Trefil ale střed brány a tam pochopitelně byl připravený Klaesson.

83

Zlatohlávek dobře vybojoval míč a předal ho Keplovi. Ten ale poslal přízemní centr do náruče norského brankáře.

82

Filip Kaloč zastavil taktickým faulem Kitolana. Za klasickou záchrannou brzdu vyfasoval žlutou kartu.

82

Píchal opět v akci. Ještě se snažil nahrávat do pokutového území, což ale Norové přečetli a dostali balón do bezpečí.

81

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Tomáš Zlatohlávek.

80

To je škoda! Kušej našel pěknou přihrávkou Davida Píchala, který si míč dobře připravil a z hranice šestnáctky těsně minul ze svého pohledu pravou tyč.

79

Ano, Matěj Kovář už dostal od rozhodčího pokyn k rozehrávce.

78

Brankář Kovář chytal centrovaný míč před Kitolanem, který následně českého gólmana bolestivě dohrál. Kovář je ošetřován, ale snad to nebude nic vážného.

77

Čeští fotbalisté se konečně osmělili! Fukala našel přihrávkou pod sebe opět Vasila Kušeje, který z prostoru penalty tak o metr minul levou tyč norské svatyně!

76

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Erik Botheim, přichází Noah Jean Holm.

76

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází David Píchal.

75

Konečně také zajímavá akce českého týmu. Ten dobře kombinoval poblíž šestnáctky a do zakončení se dostal Vasil Kušej. Klaesson byl dokonce přinucen k zákroku.

73

Podruhé zachránila českého gólmana branková konstrukce! Larsen posunul patičkou míč na střídajícího Eliase Hagena, který doběhl na hranici šestnáctky a odtud zamířil do břevna!

73

Napadat se vydal Michal Kohút, což skončilo dohráním protihráče po odehrání míče. Je z toho žlutá karta.

72

Norové zase s míčem na kopačkách. Českému týmu chybí pohyb, aktivita, snaha soupeře napadat.

71

Rozhodčí dal pokyn k opětovnému zahájení hry.

69

Je tu přestávka na občerstvení. Český tým zatím ve druhé půli šlape vodu. Norové jsou lepším týmem a svěřenci Jana Suchopárka horko těžko brání remízu.

67

Po rohu nakrátko přišel centr a hlavička Jörgena Larsena. Naštěstí opět neměla takové parametry, aby nadělala Kovářovi větší práci.

67

Centr střídajícího Hagena srazil Heidenreich do zámezí. Roh pro Nory.

66

Čeští fotbalisté vyváželi míč směrem dopředu. Přišla ale nepřesná přihrávka a hra se tak otáčí na druhou stranu.

65

Hlavička Erika Botheima nebyla pro brankáře Kováře velkým problémem. Český gólman míč schoval do rukavic.

65

Larsen vysouval Kitolana. Ten balón špatně zpracoval a nemohl tak pokračovat směrem k české bráně.

63

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Marcus Holmgren Pedersen, přichází Halldor Stenevik.

63

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mikael Ugland, přichází Elias Hagen.

61

Rychlý protiútok českého týmu. Jakub Selnar dostal míč od Kušeje a z hranice šestnáctky vypálil na vzdálenější tyč. Klaesson se dostal na zem včas a skákavou střelu vyrazil.

60

Po přihrávce Filipa Kaloče si Tomáš Kepl šikovně pustil míč před sebe. Norským obráncům ale nedokázal utéci.

59

A to se vyplatilo. Češi se opravdu dostali k míči a po pravém křídle postupoval dopředu Michal Kohút. Jeho centr adresáta nenašel, ale alespoň jsme už viděli nějaký útočný pokus našich mladíků.

59

Jan Suchopárek hráče hlasitě nabádá, aby vylezli a vytvořili tlak na norskou rozehrávku.

58

Ugland se uvolnil na levé straně a po jeho centru odklízel míč do autu Heidenreich. Český tým po změně stran skoro nepřešel půlící čáru.

57

V pokutovém území spadl po rohovém kopu Rösler, ale rozhodčí viděl provinění nabíhajícího Uganda.

56

Tlak Norska sílí. Botheim chytře pouštěl míč před bránu, kde byl Rösler. Před ním balón uklidil na roh Zima.

56

Tagseth rozehrál nakrátko. Vyměnil si míč s Hovem, ale jeho centr našel jen hlavu prvního českého hráče.

56

Nyní bude Norsko kopat rohový kop...

55

Čeští fotbalisté jsou od začátku druhé půle pod nepříjemným tlakem. Možná se blíží chvíle, kdy by měl trenér Suchopárek oživit hru nějakým střídáním.

53

Norové u pravé postranní čáry přetlačili české obránce a do šestnáctky přilétl centr, na který si naběhl Erik Botheim. Ten hlavičkoval mimo.

52

Tohle vypadalo nebezpečně! Larsen roztáhl hru doleva na Edvarda Tagsetha, který poslal před českou bránu výborný centr. Míč minul ve skluzu Heidenreich a po něm naštěstí i Botheim.

51

Opět jen dlouhý nákop, který sebrali norští fotbalisté. Ti zakládají další útočnou akci.

49

Od začátku druhé půle opět sledujeme aktivní norskou hru s vysokým napadáním. Čeští hráči tedy opět musejí sázet spíše na dlouhé balóny.

47

Centr z kopačky Pedersena zpacifikoval stoper David Zima. Ani jeden z trenérů zatím nestřídal. Připomeňme si, že v této kategorii mohou udělat během utkání i pět změn.

46

První poločas utkání evropského šampionátu do 19 let mezi Českem a Norskem gól nepřinesl. Musíme ale přiznat, že Norové byli fotbalovějším celkem. Vysokým napadáním nutili české obránce k dlouhým nákopům a sami hráli solidně kombinačně. Přesto měli i čeští hráči své příležitosti. Kohút nepřekonal v dobré šanci brankáře a Kušej po hezké individuální akci mířil těsně nad. Norové byli nejblíže hned v úvodu, kdy Rösler netrefil hlavou po rohu odkrytou bránu a pak pět minut před pauzou. Larsen naštěstí nastřelil tyč.

45+3

45+3

Rozehrával ho Hove. Ugland se sice dostal k míči, ale nedokázal zakončit a dopředu mohou svěřenci kouče Suchopárka.

45+2

Edvard Tagseth se ocitl v zajímavé střelecké pozici. Zima však balón srazil na rohový kop.

45+1

Larsen hlavou sklepával míč na Kitolana. Ten byl naštěstí dobře zakřižován a nedokázal předat balón před bránu na Botheima.

45+1

Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.

44

Čeští fotbalisté zdaleka nepresují tak aktivně, jako Norové. Ti si mohou v klidu vyměňovat přihrávky mezi obránci, to čeští hráči musejí v těchto případech hrát dlouhé balóny.

44

Centr Selnara z levé strany skončil jen v rukavicích Kristoffera Klaessona. Norský brankář zahajuje protiakci svého týmu výhozem.

42

Další zakončení Larsena. To ale přišlo z těžké pozice a bránu tentokrát neohrozilo.

41

Do vedení mohli jít Norové! Jörgen Larsen dostal přihrávku za obranu, na levé straně šestnáctky přehrál Heidenreicha a orazítkoval vzdálenější tyč české svatyně!

39

Vasil Kušej nasadil jesličky jednomu z Norů a z nějakých 20 metrů vypálil těsně nad břevno! Tohle byla hezká akce českého fotbalisty.

38

Kohút v souboji s Pedersenem. Míč si ale sám ukopl do zámezí.

37

Další rohový kop Norů, kteří mají v posledních minutách zase více ze hry. Šance z toho ale nebyla.

36

Z velké dálky zkoušel štěstí Joshua Kitolano. Kovář mohl zůstat klidný.

35

Norové rozehráli nakrátko. Míč se dostal až k Hoveovi, který ale odcentroval hodně špatně.

35

Pedersena ubránil Macháček za cenu rohového kopu.

34

Václav Míka si přidržel Hovea a obdržel za to žlutou kartu.

33

Odražený míč sebral Johan Hove, který ho napálil směrem na bránu. Střelecký pokus ale nepatřil do kategorie vydařených a Kováře neohrozil.

32

Fukala podskočil vysoký míč a pustil před sebe Pedersena. Levou stranu české obrany tak musel zavřít Kaloč. Ten odvedl dobrou práci a kopat se tak bude od české brány.

30

Čeští hráči se snad konečně dostávají do tempa. Postupně zlepšují kombinaci a už se dokáží dostávat do blízkosti šestnáctky soupeře.

29

Kušej předvedl další pěkný průnik, tentokrát po pravém křídle. Dával pod sebe na Filipa Kaloče, jemuž ale obětavě skočil do rány Hove.

29

Michal Kohút nyní zahrával rohový kop. Centroval na bližší tyč, kde našel prvního bránícího hráče.

28

Vasil Kušej se na levém křídle výborně uvolnil a také dobře odcentroval. Škoda, že Kohút na zadní tyči hlavou nedosáhl.

27

Kitolano rozběhl Pedersena, který z pravé strany odcentroval, ale na zadní tyči nikoho neměl. Míka pak balón zkontroloval až za postranní čáru.

26

Kepl se v hlavičkovém souboji dopustil útočného faulu. Míč pro Nory.

25

Norové velmi dobře napadají. David Zima byl tak donucen k dlouhému nákopu, který nabíhající ofenzivní hráče neoslovil.

25

Hra byla opět zahájena.

23

Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení. V Jerevanu je velké vedro a hráči se tak potřebují opláchnout a doplnit tekutiny.

22

Čeští hráči jsou v útoku zatím hodně nepřesní. Nyní tam ztratili balón Kušej se Selnarem a dopředu jdou norští fotbalisté.

21

Pedersen nedokázal odcentrovat přes Fukalu. Balón se následně odrazil k Hoveovi, který ho napálil za bránu.

19

Škoda prvního dotyku Jakuba Selnara! Pokud by český fotbalista balón lépe zpracoval, mohl postupovat sám na brankáře.

18

Pravý bek Norska Pedersen si v souboji pěkně odstavil Fukalu a už to vypadalo, že se podél brankové čáry dostane až do šestnáctky. Fukala se ale dokázal do souboje vrátit a balón nakonec protihráči odebral.

17

Kušejův roh už další příležitost nepřinesl. Útočí Norové.

16

Na druhé straně měl velkou příležitost Michal Kohút, který si naběhl na kolmici od spoluhráče, ale proti výtečnému Klaessonovi neuspěl! Po zákroku norského brankáře následuje rohový kop.

15

Kaloč při obranném zákroku odevzdal míč zpět Norům a ti tak rozehráli další útočnou akci. Tu zakončil zajímavou střelou ze střední vzdálenosti Mikael Ugland, který protáhl Kováře. Ten ale předvedl velmi dobrý zákrok a balón dokonce lapil do rukavic.

13

První náznak šance pro český tým. Z levé strany odcentroval Michal Fukala a k hlavičce se dostal Michal Kohút. Ten ale balón netrefil dobře a nenasměroval ho mezi tyče.

12

Pedersen rozbíhal kolmicí Erika Botheima, který však míč dostihl až za brankovou čarou.

10

Českým fotbalistům se zatím nedaří udržet míč. Je tam spousta nepřesných přihrávek a více ze hry tak mají Seveřané.

8

Norové jsou zatím velmi aktivní. Nyní nezužitkovali další rohový kop.

7

Velká šance Norska! Hoveův roh se snášel na vzdálenější tyč, kde číhal Colin Rösler. Toho neuhlídal Zima a Češi měli štěstí, že norský hráč hlavou balón neusměrnil do téměř odkryté brány!

6

Norové vytěžili z české ztráty míče rohový kop...

5

Larsen sklepával v šestnáctce míč na Botheima, který už ale nemohl hrát. Jeho spoluhráč si totiž pomohl rukou.

3

Míkal posílal na Selnara příliš dlouhou přihrávku. Bude se kopat od norské brány.

1

Teď už si musel připsat zákrok brankář Matěj Kovář. Pokus Mikaela Uglanda kousek za šestnáctkou pokryl bez potíží.

1

Norové rozehráli a také se hned přiblížili českému pokutovému území. Centr z levé strany zablokoval obránce Míka.

1

Česko: Kovář – Míka, Heidenreich (C), Zima, Fukala – Macháček, Kaloč – Kušej, Selnar, Kohút – Kepl.
Náhradníci: Vyklický – Finěk, Hušek, Hönig, Konopásek, Slaměna, Solil, Zlatohlávek, Píchal.

Norsko: Klaesson – Holmgren Pedersen, Sandberg (C), Rosler, Slørdahl – Kitolano, Hove, Ugland – J. Larsen, Botheim, Tagseth.
Náhradníci: Christiansen – Tillung Fredriksen, Hagen, Jarl, Johnsen, Solbakken, Stenevik, Jean Holm, Maslø Dunsby.

Rozhodčí: Ivanov (RUS) – Ivanov (LTU), Mecamber (IZR).

Český trenér Jan Suchopárek učinil hned pět změn v základní sestavě oproti prvnímu duelu s Francií. Nově dnes od začátku nastoupí pravý obránce Míka, středopolař Kaloč, ofenzivní záložníci Kušej se Selnarem a hrotový útočník Kepl.

Česko:
Svěřenci Jana Suchopárka chytili na úvod turnaje soupeře z nejtěžších – Francii. A galský kohout ukázal českým fotbalistům tvrdou realitu, když zvítězil 3:0. Nerozhodný stav vydržel do 41. minuty, kde Francouzi otevřeli skóre z penalty. Naděje na dobrý výsledek pak definitivně zhasla v úvodu druhého dějství. Nejprve si totiž vstřelil vlastní gól David Heidenreich a o pár minut později inkasoval český gólman Kovář ještě jednou.

„Soupeř zvítězil zcela zaslouženě. Francie měla kvalitní hráče, rychlostně a pohybově skvěle vybavené. Největší rozdíl byly technické dovednosti. I když jsme měli určité příležitosti, nejvíce nás srážela technická nekvalita. Měli jsme příliš mnoho ztrát a chyb i bez tlaku soupeře a nebyli jsme schopni se dostat do situací, které by případně mohly vést ke gólu,“ uvedl pro svazový web fotbal.cz kouč Jan Suchopárek.

Norsko:
Norové zahájili šampionát remízou 1:1 s Irskem a do tabulky si tak připsali bod. Skóre duelu otevřel už v 8. minutě útočník Rosenborgu Erik Botheim, ovšem Irové deset minut před koncem srovnali. Právě Botheim je jedním z klíčových mužů výběru kouče Gunnara Halleho. V kádru nalezneme i hráče, kteří patří velkoklubům. Jedná se o obránce Colina Röslera (Manchester City), záložníka Edvarda Tagsetha (Liverpool) a zařadit do této kategorie můžeme i Noaha Jeana Holma z německého Lipska.

Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! Českou reprezentaci ve čtvrtek čeká druhé vystoupení na evropském šampionátu do 19 let, jejím soupeřem bude výběr Norska. Svěřenci Jana Suchopárka si budou chtít napravit reputaci po úvodní jasné porážce s Francií. Pokud budou chtít stále pomýšlet na postup ze skupiny, tak potřebují za každou cenu bodovat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.