Máme za sebou přípravné utkání mezi Karabachem a Viktorií Plzeň nakonec končí bezbrankovou remízou. Dlouho to vypadalo na výhru úřadujícího ázerbajdžánského mistra, neboť Mahir Emreli svým druhém gólem zvyšoval v 52. minutě na 2:0. Avšak nově přichozí hráči Plzně dokázali během minuty náskok smazat. Nejprve po přihrávce Janoška vyřešil ukázkovým lobem únik Ondřej Mihálik a o pár vteřin později Dominik Janošek tentokráte v roli střílejícího hráče zamířil nechytatelně k levé tyči. Viktoria tak po čtyřech výhrách a jedné prohře poprvé remizovala, pro Karabach se jedná o druhý nerozhodný výsledek během čtyř zápasů.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

90

89

Řezník v těžké pozici hrál jen na Kozáčika, který dlouhým odkopem na útočnou polovinu zažehnává hrozící nebezpečí.

Sestava FK Karabach
Vagner – A. Husejnov, Mammadov, B. Husejnov (73. Hajili), Medveděv (77. Bajramli) – Quintana (65. Jafargulijev), Míchel (65. Slavčev), Almeida, Zoubir (74. Ibrahimli) – Emreli (65. Abdullajev), Ozobić (46. Romero)
Náhradníci: Abdullayev, Bajramli, Hajili, Ibrahimli, Jafargulijev, Romero, Slavčev

Sestava FC Viktoria Plzeň
Kozáčik – Řezník, Hubník (54. Hejda), Brabec, Limberský – Kalvach (73. Kayamba), Hrošovský (62. Janošek) – Kopic (73. Mihálik), Hořava (62. Čermák), Hloušek (62. Kovařík) – Krmenčík (62. Chorý)
Náhradníci: Čermák, Hejda, Chorý, Janošek, Kayamba, Kovařík, Mihálik

88

Český vícemistr nemá dost a ještě se snaží strhnout vítězství na svou stranu. Průnik Mihálika ale nyní nevyšel.

87

Viktoria tak během jedné minuty vyrovnala zdánlivě ztracený zápas. Nové akvizice Plzně se po příchodu na trávník ukazují ve skvělém světle.

85

Plzeň právě vstřelila branku!
To je návrat do zápasu, jak má být! DOMINIK JANOŠEK tentokráte místo přihrávky zvolil střelu těsně za šestnáctkou a trefil se náramně k levé tyči!

84

Je zaděláno na drama! Po krásném balónu od Janoška vyřešil únik výborným lobem ONDŘEJ MIHÁLIK!

83

Plzenští rozehráli na krátko, stále pokračují v kombinační hře, ta ovšem příliš v průběhu druhé půle příliš úspěchu nepřinesla.

82

Za dalekým odkopem sprintoval Zoubir, jehož zastavil až zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

81

Za centrem z pravé strany se Krmenčík ani nerozběhl, balón v poklidu stáhl do své moci Vagner.

80

Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Karabach stále vede o dvě branky a směřuje tak k vítězství.

79

Hráči v bílém si míče dlouho neužili. Po dlouhém nákopu Medvedeva míč do své moci vybojoval Hubník.

78

Velmi zkušeně to zahrál Quintana. Ten se u pravé lajny nacházel v těžké pozici. Nastřelil ale protihráče, díky čemuž vybojoval aut.

77

Vagner zvolil riskantní rozehrávku na krátko, společně se svým stoperem však zvládli situaci na výbornou.

76

Do odraženého míče se vší silou opřel Hrošovský. Balón proletěl jen těsně vedle pravé tyče.

75

Viktoriáni skutečně výrazně zpřesnili hru a v posledních minutách svého soupeře přehrávají. Zatím ovšem bez gólové tečky.

74

Proti velmi dlouho letícímu centru vystartoval dopředu Vagner, který uzmul míč pro sebe. Při výskoku navíc byl faulován Krmenčíkem.

73

Výborný přízemní centr z levé strany směřoval na Kopice. Na poslední chvíli skluzem odvrátil hrozící nebezpečí Mammadov.

72

Do vzduchu se výborně zavěsil Roman Hubník. V souboji si ale pomohl rukama, což je zakázáno.

71

Zblkovaný centr z pravé strany končí třetím rohovým kopem Plzně v krátkém časovém sledu.

70

Stoper Karabachu nakonec odchází po svých za postranní čáru. Zda ovšem bude pokračovat v zápase je otázkou.

69

Medvedev si zřejmě při obranném zákroku nějak ublížil. Na hřišti už jsou i kluboví lékaři.

68

Kopic po levé straně nechal za sebou marně bránícího Huseynova, vzápětí ovšem narazil na dalšího obránce, jímž byl Medvedev.

67

Útočný faul mimo hru zastavuje útok českého vicemistra. Hříšníkem se stal Adam Hloušek.

66

Až teď se to podařilo Kopicovi, ten ale neměl komu nahrát, a tak se s míčem otočil apřihrál dozadu Brabcovi.

65

Hráči v bílém s přehledem kombinují kolem středu hřiště, soupeř se marně snaží vystihnout rozehrávku.

64

Karabach se více zaměřil na bránění poměrně pohodlného vedení. I proto je Viktoria vposledních minutách aktivnějším týmem.

63

Další roh Viktorie končí neúspěchem. Tentokráte se sice Hořava dostal k hlavičce, ta však zamířila nad branku.

62

Přízemní centr Karabachu z pravé strany svého adresáta nenašel, Zoubira výborně přeskočil Hubník.

61

Po pravé straně se poksul upláchnout Řezník, do cesty se mu ovšem postavil dobře bránící Michel.

60

Poslední půl hodina zápasu je před námi. Plzeň bude mít co dělat, pokud si z dnešního zápasu bude chtít odnést alespoň remízu.

59

Roh na přední tyč Plzeňským nevyšel. Do bezpečí odvrátil balón bránící Huseynov.

58

Po kontaktu s Řezníkem se odpískání nedovoleného zákroku dožadoval Zoubir. U sudího ovšem neuspěl.

57

Do hlavičkového souboje se zavěsil Krmenčík. Jeho snaha však byla zbytečná, neboť se v době pasu nacházel v ofsajdu.

56

Viktorka jakoby se po druhém gólu trošku osmělila. Nyní je to ona, kdo kombinuje na polovině soupeře.

55

Z dvaceti metrů vypálil Hořava pouze do středu branky, kde byl připravený Vagner.

54

Plzeňstí tak krátce po startu druhé půle prohrávají už o dvě branky. Dokáží s tímto nepříznivým vývojem Vrbovy svěřenci ještě něco udělat?

52

FK Karabach právě vstřelil branku!
Karach se ujímá vedení o dvě branky! Po levé straně se na střed s míčem stáhl Zoubir, jenž místo očekávané střely ještě vysunul dopředu MAHIRA EMRELIHO, jenž z velkého úhlu propálil Kozáčika střelou na zadní tyč a zapisuje tak druhý gól v utkání!

51

Ve zmatku v pokutovém území Karabachu se nejlépe orientoval Medvedev, jenž dlouhým odkopem zažehnal nebezpečí.

50

Pokus o vysunutí Juseynova dopředu nyvšel. Míč skončil v zámezí, vhazovat bude Viktoria.

49

Michael Krmenčík si v souboji počínal až příliš dúrazně. Rozhodčí mu píská útočný faul.

48

Dluhý balón si na prsa zpracoval Emreli. Přes vyběhnuvšího Kozáčika zakončit nestihl.

47

Do druhé půle vstupuje Plzeň bez jediné změny v sestavě. Je vidět, že trenér Vrba už začíná mít jasno o sestavě do ostrých zápasů. Nejvyšší česká soutěž už se totiž kvapem blíží.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

Skončil první poločas přípravného zápasu mezi Karabachem a Viktorií Plzeň, po níž vede úřadující ázerbajdžánský mistr 1:0. O jedinou branku se po pěkně vyřešeném brejku postaral Mahir Emreli. Plzeňší mají do druhé půle co zlepšovat, za soupeřem zatím herně výrazně zaostávají.

45

44

Studená sprcha pro Vikroriány těsně před koncem prvního poločasu. Nutno, ovšem podotknout, že vedení Karabachu je zasloužené, hráči v bílém jsou po většinu zápasu aktivnějším týmem.

42

Ázerbajdžánský mistr se těsně před koncem první půle dostává do vedení! Brejk po levé straně vyřešil jeden z hráčů pěkným centrem na osamoceného MAHIRA EMRELIHO, který v krkolomné pozici dokázal poslat balón do sítě přesunujícího se Kozáčika.

41

O kombinační hru se pokusil i český vícemistr. Hořava ale přihrávkou našel pouze Řezníka.

40

Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?

39

Quintana poslal přihrávku Zoubirovi na paty. Moc ho to však mrzet nemusí, Zoubir se totiž stejně v době pasu nacházel v ofsajdu.

38

Velmi nepřesný nákop Medvedeva zpracoval osamocený Limberský, jenž dokonce dostal i prostor na rozehrávku.

37

Výborný presink Karabachu dělá soupeři velké problémy. Hubníkovi pod tlakem nezbývalo nic jiného, než přihrát Kozáčikovi.

36

Michel přecenil rychlost spoluhráče Huseynova. Ten míč na hrací ploše stíhal marně.

35

Centr na přední tyč nebyl tím nejlepším řešením, Plzeňští zde totiž byli ve velké přesile. Do bezpečí míč odhlavičkoval stoper Brabec.

34

Po špatné rozehrávce přímého kopu se hráči v bílém vydali do rychlého brejku, na jehož konci byla zblkovaná přihrávka Emreliho. Bude se kopat roh.

33

Hloušek výborně strčil tělo před soupeře, tomu poté nezbývalo nic jiného, než ho faulovat.

32

Kombinace Karabachu nepřináší zatím kýžený efekt nepřináší. Viktorka má výborně zahuštěnou obranu, která se dobře doplňuje.

31

Michel si v těžké pozici nekomplikoval situaci a z poloviny hřiště poslal dalekou malou domů gólmanovi. Ten chvíli podržel balón na kopačkách a následně dlouhým odkopem našel Quintanu.

30

Je za námi půl hodina utkání a my stále čekáme na úvodní gól zápasu. Jeden neregulérní už Karabach vstřelil, kvůli faulu však nemohl být uznán.

29

Zoubir se už už chystal zakončit, když akci přerušila píšťalka hlavního rozhodčího. Forvard Karabachu si totiž nepohlídal postavení s obránci, byl tak odpískán ofsajd.

28

Rozehrávku soupeře skvěle přečetl Hořava, ten ovšem předal Krmenčíkovi míč do velmi těžké pozice, plzeňský útočník balón proti dvěma stoperům neudržel.

27

Po chvilkové pasáži, kdy se hrálo nahoru dolů, se Karabach zase pokouší uklidnit hru svojí kombinační hrou.

26

Až příliš dlouhým balónem vyslal Hlouška dopředu Hubník. Poté, co semíč dokutále do zámezí setak bude jen odkopávat od branky.

25

Žlutou kartu dostává David Limberský (FC Viktoria Plzeň).

24

Karabach se rozhodl rozehrát roh na krátko, což nebylo nejšťastnějším řešením. Hned druhou přihrávku totiž vystihl Hrošovský.

23

Po levé straně se až do vápna prokličkoval Emreli, jehož snaha o střelu končí alespoň rohovým kopem.

22

Z nějakých 25 metrů se rozhodl vypálit Kalvach. Jeho přízemní rána však zasáhla hned prvního blokujícího hráče soupeře.

21

Hořava s míčem doběhl až do autu. Podle rozhodčího k tomu ale přispěl nedovoleným zákrokem Mammadov.

20

Po dlouhém odkopu brankáře v hlavičkovém souboji uspěl Hubník, jenž nedal Zoubirovi žádnou šanci.

19

Mizernou přihrávku Vagnera vystihl Hrošovský. Ze slibně vypadající akce ovšem nic nebylo, neboť Krmenčík pokazil narážečku.

18

Další útočný, poněkud zbytečný faul Kopice. Ten dobře dostal pod tlak váhajícího beka, když už se však zdálo, že mác vybojuje, tak ho jen podrazil.

17

Kopic při snaze vytvořit si výhodu evidentně postrčil protihráče, což neuniklo pozornosti ani hlavního rozhodčího.

16

Po levé straně se snažil probít Španěl Quintana, toho ovšem výborným způsobem odzbrojil Řezník.

15

Exekuce se tentokráte chopil Jan Kopic, který vystřelil na stranu gólmana velmi slabou střelu. Vagner míč ukryl s naprostým klidem.

14

Opět bude mít Viktorka k dispozici přímý kop z ideální pozice i vzdálenosti od branky. Tak snad s ním naloží lépe než posledně.

13

Na pěknou přihrávku z pravé strany si nabíhal Emreli, první však byl u míče vyběhnuvší gólman Kozáčik.

12

Tak to byla opravdu velmi zajímavá situace. Na trávníku zůstal ležet jeden z plzeňských stoperů, avšak rozhodčí nechal ve hře pokračovat. Až poté, co celek z Ázerbajdžánu vstřelil branku, tak sudí rozpažil a nařídil přímý kop ve prospěch Plzně.

11

Riskantní přihrávka se Viktoriánům málem vymstila. Naštěstí si hráč Karabachu nestačil ideálně zpracovat míč, a tak z toho bude jen odkop od branky.

10

Po pravé straně se za obranou objevil úplně volný Zoubir. Toho ovšem v cestě na bránu zastavil zdvižený praporek pomezního signalizující ofsajd.

9

Karabach soupeři zatím balón moc nepůjčuje. Už opět kombinuje na útočné polovině.

8

Ale nebyl. Hloušek dal do svého centru přílišnou razanci, balón proletěl nad hlavami ve vápně přítomných hráčů.

7

Na hranici šestnáctky byl faulován pronikající Kopic. Nebude to penalta, jíž se Viktoriáni dožadují, avšak i přímý kop z této pozice může být nebezpečný.

6

Víc do středu si pro míč naběhl Emreli. Jeho sklepávačka z první ale nabrala až příliš velkou výšku a skončila v zámezí.

5

Pěkný nákop na pravou stranu, kam si pro balón sběhl Zoubir. Neměl ovšem podporu od protihráčů, a tak volil zpětnou přihrávku.

4

Faul na polovině hřiště v podání Kalvacha. Tým z Ázerbajdžánu bude zahrávat přímý volný kop.

3

Karabach se okamžitě po zisku míče snaží o postupnou kombinaci, kterou se pokusí najít skulinku v obraně soupeře.

2

Plzeňští do dnešního zápasu v tradiční modro-bílé kombinaci, Karabach je celý v bílém.

1

FK Karabach: Vagner – Mammadov, Medvedev, Michel, Quintana, Emreli, Zoubir, Almeyda, A. Huseynov, B. Huseynov, Ozobič

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hubník, Brabec, Limberský – Kalvach, Hrošovský – Kopic, Hořava, Hloušek – Krmenčík

Rozhodčí: Pribylla – Weinandy, Jäger.

FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň je aktuálním českým vícemistrem. V bitvě o titul se svěřenci trenéra Vrby dlouho drželi na dostřel Sešívaným, o konečné druhé příčce nakonec rozhodl vzájemný zápas v němž Plzeňané prohráli 1:3. Viktoriáni v generálce na novou sezónu nezahálejí, odehráli už pět zápasů. Po čtyřech výhrách přišla první prohra, Viktorka nestačila na polskou Legiu.

FK Karabach

Karabach je úřadujícím ázerbajdžánskám mistrem. Tento tým nemá ve své lize konkurenci, druhé Baku porazil s pohodovým náskokem osmi bodů. Ostudu ovšem celek neudělal ani v Evropské lize, kde se dostal až do skupinové fáze, tam ale v souboji proti Arsenalu nebo Sportingu neměl šanci. V předsezónní přípravě odehráli svěřenci trenéra Gurbanova tři zápasy s bilancí výhra, prohra, remíza.

Krásné fotbalové odpoledne! Vítám vás při sledování přípravného utkání mezi Karabachem a Viktorií Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.