To už je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 17:15.

Nizozemsko senzačně postupuje do finále Ligy národů, a to po skvělém obratu nad Anglií. Angličané totiž vedli po proměněné penaltě Marcuse Rashforda, ale to bylo tak jediné, na co se Ostrované zmohli. Holanďané poté vyrovnali zásluhou Matthijse de Ligta. Následné prodloužení už bylo v jejich režii. Vlastní gól Walkera a branka Promese pak poslala Holandsko do nedělního finále.

de Roon
68. min van de Beek
de Jong
114. min Strootman
Wijnaldum
Bergwijn
91. min Pröpper
10 Depay
Depay
9 Babel
Babel
68. min Promes

Rice
106. min Alli
17 Delph
Delph
77. min Henderson
18 Barkley
Barkley
11 Sancho
Sancho
61. min Lingard
Rashford
46. min Kane
Sterling

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni FRA)

120

Daley Blind ještě fauloval, ale moc mu to nebude vadit.

119

Jeho spoluhráči v oranžových dresech ještě míč podrží na svých kopačkách, aby se nemuselo hrát u holandské branky.

118

Jasper Cillessen asi odkopne míč co nejdál od své branky, přece už nechce nic zbytečně riskovat.

117

Ostrované ještě pěkně kombinují kolem nizozemského vápna, ale to už jen z principu.

116

Anglie jde ještě do útoku, dvě branky ale už asi nestihne vstřelit.

114

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Asi je rozhodnotu, finále si zahraje Nizozemsko! I za třetí gól Holandska si můžou sami Angličani. Ross Barkley totiž nachystal velkou šanci Depayovi, který našel ještě lépe postaveného QUINCYHO PROMESE, který se bez problémů prosadil do odkryté branky. Asistence: Memphis Depay.

114

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Kevin Strootman.

113

Anglie už je zase zpátky na své polovině. Kvůli nepřesné kombinaci neúspěšně rozehrává a ztratí tak další čas.

112

Matthijs de Ligt vyhrál souboj s Harrym Kanem, a uklidil tak míč do bezpečné vzdálenosti od branky.

111

Prodloužení se pomalu blíží ke konci. Mezitím se Ostrovanům nepovedla další útočná akce.

110

Frenkie de Jong zůstává ležet na trávníku. Možná proto, aby získal čas, nebo je opravdu zraněný.

109

Angličané jsou vytlačeni zpět na svou polovinu. Odtud musí hledat cestu zpět do nizozemské šestnáctky.

108

Míč byl opět v holandském vápnu, ale nizozemští obránci do toho dávají opravdu všechno, proto brání naprosto skvěle.

107

Téměř z poloviny přichází nákop až do vápna. Ten však bez větších potíží pokryla nizozemská defenziva.

106

Žlutou kartu dostává Donny van de Beek (Nizozemsko).

106

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Dele Alli.

106

Začalo druhé prodloužení.

První poločas prodloužení sedl mnohem lépe Nizozemsku. To dokonalo obrat díky vlastnímu gólu Walkera, a je tak velmi blízko k postupu do finále Ligy národů. Anglie má však stále dostatek času na vyrovnání.

105+1

První prodloužení skončilo.

105

Angličané nakonec získali balón, ale moc času na útočení už před přestávkou nemají.

104

Daley Blind opět úspěšně vhazoval. Díky němu hráči v oranžových dresech opět hrají na útočné polovině.

103

Nizozemí už vyhlíží přestávku, a proto se snaží držet míč co nejdéle na svých kopačkách.

102

A Holanďané už jsou zpět v útoku. Tam bude aut vhazovat Daley Blind.

101

Po delší době se hrálo u nizozemské branky, ale branka by stejně neplatila, protože Raheem Sterling byl v ofsajdu.

100

Angličané si při obraně pomáhají jedním faulem za druhým, takže Holandsko má šancí na skórávní více než dost.

97

Obrovská chyba v anglické obraně znamená vedení Nizozemska! John Stones ztratil míč ve vlastním vápnu. Následnou střelu ještě Pickford vyrazil, ale jen ke Quincymu Promesovi, který míč napálil do KYLA WALKERA, který si ho srazil do vlastní branky.

96

Anglie má poprvé v prodloužení míč pod pevnou kontrolou. A také se do útoku moc nehrne.

95

Memphis Depay z přímého kopu rovnou střílel, což Jordana Pickforda nepřekvapilo. Anglický gólman úspěšně zasáhl.

94

Z rohového kopu přišel přesný centr na Virgila van Dijka, ale hlavička mu moc nesedla, protože ji v klidu odkopl anglický bek.

93

Holanďané jsou dopředu přes levou stranu. Následně přenesli a vymysleli centr, který ale John Stones uklidil do bezpečí.

92

Nizozemsko je směrem dopředu opatrné. Navíc ani moc nemusí spěchat, Angličané totiž moc aktivně nenapadají.

91

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Davy Pröpper.

91

Začal první poločas prodloužení.

Ve druhém poločase Nizozemsko srovnalo a půjde se tak do prodloužení. Holanďané měli i trochu štěstí, protože se prosadil Jesse Lingard, ale po kontrole u videa se ukázalo, že to bylo z ofsajdu.

90+8

Druhý poločas skončil.

90+7

Raheem Sterling to přece jen ještě zkusil, ale jeho střela z hranice vápna končí jen nad brankou.

90+6

Anglie stále zůstává u míče, ale dopředu se moc nehrne. Už pěknou dobu si přihrává na polovině.

90+5

Dost pravděpodobně se půjde do prodloužení. Oba týmy už pomalu šetří síly.

90+4

Ostrované stále drží míč a opatrně hledají cestu k nizozemské bráně. V tom jim ale úspěšně brání holandská defenziva.

90+3

Angličané jsou v nastavení kupodivu aktivnější. Jesse Lingard však střílí jen mimo tři tyče.

90+2

Hru přerušuje další nedovolený zákrok, tentokrát je viníkem Denzel Dumfries.

90+1

Nastavuje se sedm minut.

90

Do šance se přece jen ještě tlačí Anglie, ale Harry Kane z hranice pokutového území pálí jen vedle brány.

88

Holandsko je v závěru zápasu hodně aktivní, do prodloužení se mu totiž moc nechce.

87

Tentokrát se nic měnit nebude. Penalta se kopat nebude a ve hře se může pokračovat.

87

O chvíli později je opět využito video, tentokrát se řeší to, jestli Kyle Walker nehrál ve vápnu rukou.

85

Po kontrole u videa branka nakonec neplatí, Jesse Lingard se totiž při přebírání přihrávky nacházel v ofsajdu!

84

Gól se ještě kontroluje u videa, možná totiž padl z ofsajdu.

82

Holandsku se zase vyplácí napadání. Angličané budou pomalu rádi za tu remízu.

81

Tentokrát už ale kapitán Anglie Sterling chyboval. Nedokázal zpracovat míč, a tak musel napravit své zaváhání faulem.

80

Raheem Sterling vybojoval pro svůj tým vhazování poblíž středového kruhu.

79

Angličané si také chtějí vytvořit nějakou šanci. Po delší době se dostali do nizozemského pokutového území, ale ani to ke střele nepomohlo.

78

Holanďané už byli zase ve vápnu. Tam tentokrát zakončoval akci Donny van de Beek, ale ten ve skluzu zakončil jen nad branku.

77

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Fabian Delph, přichází Jordan Henderson.

76

Až teď Angličané směřují do útoku. Rozhodně ale nechtějí nic riskovat, a proto jsou hodně opatrní.

75

Nizozemci jsou i po vyrovnávacím gólu mnohem aktivnější, ale k další střele se zatím nedostali.

73

Sedmnáct minut před koncem je vyrovnáno! Depay vyslal od rohového praporku centr k bližší tyči. Tam vyhrál hlavičkový souboj MATTHIJS DE LIGT, který tak poté poslal míč hlavou do sítě. Asistence: Memphis Depay.

72

Quincy Promes nevěděl co s míčem, a tak prostě vystřelil, ale jeho rána byla sražena na rohový kop.

71

Harry Kane by si měl dávat trochu pozor. Opět totiž fauloval, tentokrát poslal k zemi Matthijse de Ligta.

70

Žlutou kartu dostává Harry Kane (Anglie).

69

John Stones nebyl daleko ke druhé anglické brance, ale jeho hlavička nakonec skončila jen vedle levé tyčky.

68

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Donny van de Beek.

68

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Quincy Promes.

67

Angličané nechtějí nic riskovat. Proto co nejrychleji vrací míč až k samotnému Jasperu Cillessenovi.

66

Jordan Pickford si připisuje další snadný zákrok, nizozemská střela totiž zase šla jen do středu brány.

65

Konec zápasu se sice pomalu, ale jistě blíží. Nizozemsko se stále dopředu moc nehrne.

64

Hra se stále drží daleko od anglické branky, což vyhovuje hlavně hráčům v bílých barvách.

63

Ben Chilwell vrátil Denzelu Dumfriesovi předchozí tvrdý souboj. Narozdíl od něj však nebude inkasovat žlutou kartu.

62

Angličané soupeře velmi rychle vrací míč. Holanďané tak musí začínat další ofenzivu ze své poloviny.

61

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Jesse Lingard.

61

Po dlouhé době získali Nizozemci alespoň rohový kop, ale kvůli faulu by stejně Jordan Pickford nebyl v ohrožení.

60

Anglie sice nedrží míč, ale brání se v naprostém klidu. Nyní dokonce vytlačila soupeře na jeho polovinu.

59

Hráči v oranžovém stále hrají na útočné polovině, ale přes soupeřící obranu se nemohou dostat do zakončení.

58

Holandsko se následně přesouvá na útočnou polovinu, kde hledá ideální příležitost na nákop.

57

Hodně tvrdý souboj nakonec dopadl lépe pro nizozemského hráče, který tak znemožnil centr a navíc získal i samotný míč.

56

Ostrované už pomalu začínají hrát na čas. Nyní kombinují na své půlce.

55

Kyle Walker udělal velkou chybu při rozehře. Memphis Depay tak mohl vystřelit, což také udělal, ale pro Jordana Pickforda to byl další bezproblémový zákrok.

54

Důležitý zákrok Jaspera Cillessena! Jadon Sancho se dokázal uvolnit, ale hlavičkoval jen do náruče nizozemského brankáře.

53

Raheem Sterling zkoušel vymyslet něco pomocí kliček. Nakonec získal alespoň rohový kop.

52

Centr byl ale opravdu hodně nepřesný, takže Nizozemí velmi rychle získalo míč a ihned šlo do protiútoku. Tam však přichází další faul Holanďanů, konkrétně to byl Steven Bergwijn.

51

Marten de Roon byl při bránění moc důrazný, a fauloval tak Rosse Barkleyho. Právě faulovaný hráč si vezme na starost následný přímý kop.

50

Hráči v bílých dresech se celkem rychle dostali až k soupeřícímu vápnu, kde už nějakou chvíli kombinují.

49

Nakonec přišel jen nepřesný nákop. Po něm se poprvé ve druhé půli chopí míče také Angličané.

48

U míče je stále Holandsko. To stále kombinuje jen kolem půlící čáry.

47

Nizozemci jsou na úvod druhého poločas opatrní, dopředu postupují hlavně pomocí přesných přihrávek.

46

Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Harry Kane.

46

V prvním poločase se toho událo opravdu mnohu. Celou dobu bylo aktivnější Nizozemsko, které má na kontě dvakrát více střel než Anglie, ale to na vedení nestačilo. Naopak Marcus Rashford využil nabídnutou šanci v podobě pokutového kopu, a poslal tak svůj tým do vedení. Ten už si poté hráči v bílém udrželi, a do druhého poločasu tak budou vstupovat v lepší pozici.

Druhý poločas začne přibližně v 21:51.

45+5

45+4

Od rohového praporku přišel přesný centr na hlavu Matthijse de Ligta, ale mladý stoper hlavičkoval jen mimo tři tyče.

45+4

Nizozemsko se ještě usazuje před anglickou brankou. Získává rohový kop.

45+2

Ani další anglický centr z přímáku nepřekonal holandskou obranu. První poločas se mezitím pomalu blíží ke konci.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Denzel Dumfries hrál při hlavičkovém souboji loktem, za což po právu inkasuje žlutou kartu. Ben Chilwell navíc zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře.

45

Žlutou kartu dostává Denzel Dumfries (Nizozemsko).

44

Nyní už to Nizozemci s napadáním přehnali, protože při něm faulovali. Míč tak připadne Jordanu Pickfordovi.

43

První poločas se asi dohraje v klidu. Ani jeden tým se do útoku už moc nehrne, protože na to nemá sílu.

42

Ostrované mají výhodu dalšího přímého kopu. Centr však ani tentokrát nepřekonal velmi silnou nizozemsko defenzivu, i když nakonec musel Jasper Cillessen zasahovat proti střele Fabiana Delpha.

41

Nizozemci mezitím stupňují útočnou aktivitu každým okamžikem, ale do nebezpečné šance se už dlouho nemohou dostat.

40

Marcus Rashford už je zpátky na trávníku, do hry se ale zatím příliš aktivně nezapojuje.

39

Rashford musí odejít do zámezí, pak už se může ve hře pokračovat.

38

Marcus Rashford končí po dalším ostrém zákroku na trávníku a vyžádá si ošetření.

37

Nizozemské napadání se opět vyplatilo. Jordan Pickford tentokrát musel krýt střelu Ryana Babela.

36

Angličané už nemají kam spěchat, a proto se zase uchylují ke klidné kombinaci na vlastní polovině.

32

Anglie právě vstřelila branku!
MARCUS RASHFORD zkušeně proměňuje penaltu a posílá tak Anglii do vedení! Útočník Manchesteru United poslal míč k pravé tyči, zatímco Cillessen šel k levé tyči. Balón tak bez problémů skončil v síti.

31

Frenkie de Jong poslal ve vápnu k zemi Marcuse Rashforda. Rozhodčí nařizují pokutový kop, kterého se ujme sám faulovaný hráč.

31

Penalta pro Anglii!

30

Žlutou kartu dostává Matthijs de Ligt (Nizozemsko).

30

Míč se sice opět dostal až na útočnou polovinu Anglie, ale ofenzivu opět přerušují rozhodčí, kteří signalizují ofsajd.

29

Nizozemsko velmi aktivně napadá, takže má Anglie velké problémy s rozehrou.

28

Steven Bergwijn dostal míč až do anglické šestnáctky, tam ho ale pod velkým tlakem nakonec ztratil.

27

Angličané se nakonec dostali až na útočnou polovinu, tam ale zbytečně faulovali, takže o možnost útoku přichází.

26

Anglický gólman rozehrává nakrátko, tak aby nemusel nic riskovat. Jeho spoluhráči však zase míč celkem rychle ztrácí.

25

Hlavička Ryana Babela nějakým zázrakem doskákala až k Pickfordovi, ale ten se zákrokem neměl sebemenší problém.

24

Pořád se hraje v klidném tempu. Teď to potvrzují Holanďané, kteří jen tak kombinují kolem půlící čáry.

23

Hráči v oranžových dresech zvládli obranu na jedničku. Díky tomu se rychle přesunuli k anglickému vápnu, kde získali další aut.

22

Chvíli na to Nizozemci opět vhazují. Tentokrát už míč ztrácí a musí rychle spěchat do obrany.

21

Následný anglický útok končí jen autovým vhazování pro Nizozemí.

20

Další střelecký pokus zapisuje Memphis Depay, ale anglický brankář potvrzuje svou pozornost dalším zákrokem.

19

Souboj Bena Chilwella a Denzel Dumfries skončil lépe pro Angličany, kteří rozehrávali přímý kop. Centr do vápna však úspěšně pokryla nizozemská defenziva.

18

Centr z levé strany raději pokryje Jordan Pickford, který zatím působí jistým dojmem.

17

Holanďané jsou s míčem poněkud aktivnější, velmi rychle totiž hru přesunuli k soupeřícímu vápnu. Tam ale nakonec o míč přišli.

16

Nizozemci se nakonec k napadání odhodlali, což se vyplatilo, protože Jordan Pickford musel nepřesně nakopávat.

15

Kyle Walker vhazoval, ale opět to bylo směrem dozadu. První čtvrthodina hry je za námi.

14

Ostrované jsou však velmi rychle vytlačeni zpět na svou polovinu, kde si zase jen přihrávají.

13

Virgil van Dijk si při souboji pomohl faulem. Trochu podržel Raheena Sterlinga, který tak může zahájit anglický útok.

12

Angličané se po dlouhé době napevno chopili míče. Stále nic neriskují, a proto jen kombinují na své půlce.

11

Memphis Depay těsně neudržel míč na hřišti. Balón tak putuje k nohám Jordana Pickforda.

10

Anglie sice vhazovala, ale ihned potom míč ztratila. Bude se tak muset zase soustředit na obranu.

9

Stále se hraje převážně na anglické polovině, ale Ostrované zatím obranu bez problémů zvládají.

8

Steven Bergwijn se šikovně uvolnil, ale střela levačkou mu vůbec nesedla. Míč totiž letěl jen doprostřed brány.

8

Nizozemsko se pevně chopilo míče a nyní se snaží něco vymyslet na útočné polovině hřiště.

7

Anglický útok se pokouší zahájit Ross Barkley, ale ten nakonec jen neúspěšně přenesl hru na druhou stranu hřiště.

6

Angličané nakonec míč vybojovali, ale do útoku se také moc nehrnou. Aktuálně kombinují jen na své půlce.

5

Holanďané raději uklidňují hru kombinací na vlastní polovině.

4

Po rohovém kopu přišla střela Harryho Maguiry, ale anglický hráč mířil jen několik metrů nad branku.

3

První větší šanci nemohl vymyslet nikdo jiný než Raheem Sterling. Jeho centr museli nizozemští obránci odvracet na roh.

1

Angličané jsou po úvodním výkopuz hodně opatrní, nechtějí udělat zbytečnou chybu.

1

Postupně se přehrají obě státní hymny. Poté už bude moct tento očekávaný zápas začít.

Nizozemsko: Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – de Roon, F. de Jong, Wijnaldum – Bergwijn, Depay, Babel.
Náhradníci: Vermeer, Bizot – Hateboer, Aké, D. Pröpper, Promes, van Aanholt, de Vrij, Strootman, Vilhena, L. de Jong, van de Beek.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Chilwell – Rice, Delph, Barkley – Sancho, Rashford, Sterling (C).
Náhradníci: Butland, Heaton – Rose, Dier, Lingard, Henderson, Kane, Joe Gomez, M. Keane, Alli, C. Wilson, Alexander-Arnold.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (všichni FRA).

Vzájemné zápasy
Dnešní týmy si proti sobě na žádném velkém už hodně dlouho nezahráli. Naposledy to bylo v roce 1996, a to když se hrálo ME právě v Anglii. Tehdy jasně vyhráli Angličané 4:1. Poté už se odehráli jen přípravné zápasy, přesněji jich bylo osm. Lepší bilanci v nich mají Nizozemci. Ti prohráli s Anglií jediný zápas, zatímco tři dokázali ovládnou. Zbytek přátelských zápasů vždy skončil remízou.

Nizozemsko
Nizozemsko opět pomalu stoupá k vrcholu. Po neúspěšné kvalifikaci na ME 2016 a MS 2018 se konečně daří. Holandsko skvěle zvládlo podzímní část Ligy národů a na úkor mistrů světa z Francie a trápících Němců postoupilo do finálového turnaje. Holanďané získali ve skupině sedm bodů za dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. To nakonec stačilo, i když Francouzi získali stejně bodů, ale měli mnohem horší skóre a navíc i horší vzájemnou bilanci. Nizozemsko se tak celý půlrok mohlo těšit na finálový turnaj, který pro ně bude začínat každým okamžikem.

Anglie
Anglie to měla s postupem trochu snažší, ale ne o moc. Na prvním místě totiž skončili s jednobodovým náskokem na druhé Španělsko, které nepostoupilo hlavně kvůli překvapivé prohře s Chorvatskem. Angličané si naopak s Chorvaty na druhý pokus poradili, a vrátili jim tak semifinálové vyřazení na MS. Anglie tedy postupuje ze skupiny 4 naprosto po právu, a určitě je jedním z favoritů na celkové vítězství.

3. Chorvatsko – 4 body, skóre 4:10

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Letošní sezona se sice blíží ke konci, ale stále ještě budeme moct sledovat několik zajímavých zápasů. Jedním z nich určitě bude druhé semifinále finálového turnaje Ligy národů, ve kterém se střetne Nizozemsko s Anglií. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.