Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 10:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 12:11.

Šach, mat! Real Madrid po třech triumfech v Lize mistrů končí již v osmifinále! Mladíci z Ajaxu v odvetě jednoznačně přejeli "Bílý balet" a v součtu 5:3 postupují mezi nejlepší osmičku!

Real nezačal vůbec zle. Již ve čtvrté minutě hlavičkoval osamocený před brankou Raphaël Varane, který ale trefil z blízkosti jen břevno. V sedmé minutě Ajax udeřil. Reguilón až příliš couval před útočícím Tadićem, ten mohl s klidem přihrát volnému Hakímu Zijachovi, který střelou ke vzdálenější tyči poprvé překonal Courtoise. V osmnácté minutě bylo pro Real ještě hůře. Opět byl v akci Dušan Tadić, tentokrát našel přihrávkou do vápna Davida Nerese, který si poradil s Nachem a následně přehodil Courtoise. Real postupně zvyšoval tempo, ale na "Bílý balet" se lepí smůla. Již v první pětačtyřicetiminutovce museli pro zranění střídat Lucas Vázquez i Vinícius Júnior.

Po změně stran zůstala aktivita na kopačkách madridských fotbalistů, ale branky dávali hosté. Po přihrávce Donnyho Van De Beeka se prosadil umístěnou ránou Dušan Tadić. V sedmdesáté minutě ještě vykřesal naději na postup Marco Asensio, který zamířil po souhře s Reguilónem ke vzdálenější tyči mimo dosah Andrého Onany. Poslední slovo měl ale Lasse Schöne! Dvaatřicetiletý Dán zvolil z volného přímého kopu místo centru přímou střelu, který perfektně zapadla za záda Thibauta Courtoise.

Casemiro
87. min Valverde
10 Modrić
Modrić
Vázquez
29. min Bale
Benzema
Vinícius Júnior
35. min Asensio

AFC AjaxAFC Ajax(4-3-3 )

24 Onana
Onana
Mazraoui
80. min Veltman
Schöne
73. min de Wit
Neres
74. min Dolberg

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (vš. GER)

90+4

Po faulu ještě Nacho postrčil soupeře rukou a i tento zákrok hlavní rozhodčí trestá žlutou kartou. Nacho vidí během několika sekund dvě žluté a zápas nedohraje až do konce.

90+4

Nacho Fernández přidržel u postranní lajny unikajícího Tadiće a ještě dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

90+3

Modrić musel do skluzu po mizerné přihrávce Balea. Domácí se ještě udrželi u balonu, ale Reguilóna čistě zastavil u postranní lajny Tagliafico.

90+2

Benzema s Modrićem se snaží napadat rozehrávku Ajaxu, ale k míči se ne a ne dostat. Naopak do zajímavého útoku mohl jít z levé strany Dolberg, přihrávka Tadiće k němu ale tentokrát neprošla.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned pět minut.

90

Nacho zcela zbytečně povalil na zem ve vzdušném souboji De Wita. Hosté rozehráli pouze do kombinace a už pomýšlí na postupové oslavy.

89

Bale ještě podstoupil hlavičkový souboj s De Ligtem, ale míč pro domácí tým neudržel. Navíc dopadl jen na nohu soupeře a s kotníkem střídajícího útočníka to nevypadá nejlépe.

87

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Casemiro, přichází Federico Valverde.

87

Fotbalisté Ajaxu už cítí, že mají postup mezi nejlepší osmičku na dosah. De Jong jen posunul míč pod sebe na Van De Beeka, který hlavně nechtěl udělat chybu.

86

S Kroosem si chtěl nyní narazit také Luka Modrić. Souhra dvou kreativních hráčů Realu ale skončila mizernou přihrávkou Kroose. K balonu se tak téměř zadarmo dostávají hosté.

85

Benzema se stáhl pro balon až téměř ke středové čáře. Chtěl si ulehčit situaci přihrávkou na Kroose, ale právě od německého záložníka se míč odrazil až do zámezí.

84

Symbolická akce Realu. Hned ve dvou se hnali hráči domácího celku na osamoceného Onanu. Modrić ještě posouval míč k Benzemovi, ale dnešní kapitán Realu v klíčový moment podklouzl.

83

Zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Fotbalisté nizozemského týmu zkoušejí překvapivá zakončení, ale Zijachovi ani následně Tadićovi střela nevyšla.

82

Marco Asensio postupoval s míčem až na třicet metrů od branky Ajaxu, poté vyzval Carvajala k centru do pokutového území. Ve vápně se prosadil ke hlavičce Bale, ale jeho pokus šel vysoko nad branku.

80

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Jöel Veltman.

80

S Kroosem si nyní narazil na levé straně Asensio. Následně ještě zahnal Modrić Reguilóna, který musel hodně přidat, aby ještě zastavil míč na hrací ploše.

79

Tadić posílal míč ze vzdálenější tyči, kam si naskakoval De Ligt, ale devatenáctiletý stoper Ajaxu poslal hlavičku jen do prostoru, kde byl připraven Courtois.

78

Také Kasper Dolberg se po svém příchodu na trávník předvedl u balonu. S Carvajalem si sice neporadil, ale po teči Reguilóna budou hosté pokračovat od rohového praporku.

77

Hostující tým kontroluje situaci kombinací na levé straně. Van De Beek chtěl najít u postranní lajny Zijacha, ale střelec první dnešní branky byl v ofsajdu.

76

Ajax se přece jen zahajuje více do defenzivy. Kombinace Kroose s Modrićem měla postupovat k Baleovi. Střídajícímu útočníkovi Realu ale míč sklouzl po nakropeném trávníku za koncovou čáru.

75

Real se i po čtvrté inkasované brance snaží o zázrak. Od Kroose putoval míč k Asensiovi, ale ani s pomocí Varana, který se už přesouvá více do útoku domácí neuspěli.

74

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází David Neres, přichází Kasper Dolberg.

73

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Dani de Wit.

72

Ajax právě vstřelil branku!
Neskutečná paráda a Ajax je jednou nohou ve čtvrtfinále! Všichni v pokutovém území čekali od LASSE SCHÖNEHO centr na naskakující hráče, ale dvaatřicetiletý Dán poslal míč přímo do pravého horního rohu. Courtois neměl příliš šancí na zásah.

71

Na levém kraji byl faulován Reguilónem útočící Zijach a hostující tým bude rozehrávat volný přímý kop.

70

Real Madrid právě vstřelil branku!
Madridský celek ještě vykřesává nadějí na postup. Reguilón si na levém kraji poradil s bránícím Tagliaficem, následně našel na vápně MARCA ASENSIA, který s velkou dávnou štěstí umístil míč k pravé tyči. Onana dělal co mohl, ale míč už vyrazit nedokázal.

66

Ani Ajax ještě nekončí s útokem. Spolupráce De Jonga se Zijachem ale tentokrát neskončila zakončením.

65

Real se okamžitě po inkasované brance žene do útoku. Z pravé strany mohl pálit Gareth Bale, ale jeho pokus dokázal Onana snadno zablokovat.

62

Vítěz posledních třech ročníků Ligy mistrů je na hraně vyřazení! DUŠAN TADIĆ ke dvěma asistencím z prvního poločasu přidává také gól! Na hranici vápna si srbský útočník připravil míč na levačku a milimetrovou ránu poslal do levého horního rohu domácí branky.

Hlavní rozhodčí ještě kontroloval situaci před brankovou situací. Míč ale postranní lajnu nepřešel a tak se Ajax může radovat ze třetího zásahu.

61

Druhý poločas zatím patří Realu, ale hostující tým se dostává do nebezpečným brejků, který ale zatím nedovedl do zdárného konce.

60

Po hodině hry mohl Karim Benzema snížit dvoubrankové manko. Po postupu z levé strany si navedl míč více k ose trávníku, ale táhlou ránou se do branky netrefil.

59

Neres s Tadićem postupovali do brejku proti třem obráncům. Neres už mohl jít do vápna, ale ještě vracel míč zkušenějšímu spoluhráči, který už poté nemohl přes Varana střílet.

58

Na Modriće se na třiceti metrech zavěsil bránící De Jong. Hlavní rozhodčí Felix Brych ještě chvíli ponechal domácím výhodu, ale po ztrátě Modriće nakonec odpískal faul.

57

Po ruce Carvajala hosté bleskurychle rozehráli. De Jong chtěl vyslat do útoku Zijacha, ale přihrávka byla až příliš prudká a u balonu byl jako první Thibaut Courtois.

56

Modrićovi po zisku utekl balon od kopačky. Ajax tak mohl zůstat na útočné polovině, ale Van De Beek si na levé straně nepohlídal ofsajdové postavení za obranou Realu.

55

Real se snaží napadat, jen co to jde. Asensio ani Benzema ale míč nezískali a domácí tým se tak musel zatáhnout do obrany. Kombinace Schöneho se Zijachem ale Real nepřekvapila.

54

Carvajal předal míč do běhu Benzemovi. Dnešní kapitán Realu se ke střele neodhodlal, ale ještě přihrával Baleovi, který to sice z úhlu zkusil, ale napálil jen obránce před sebou.

53

Až v exhibičním tempu pokračuje Ajax v útoku. Tadić nyní našel Zijacha, ten ještě přihrával proti noze Neresovi, ale to už je pískán ofsajd, který zachraňuje domácí celek.

52

Real bude myslet také na obranu. Po neskutečné Tadićově přihrávce kolem Varana s Nachem se dostal do střelecké pozice Neres, ale pokus křížem ke vzdálenější tyči dokázal Courtois pokrýt.

51

K Bemzemovi se odrazil míč od bránícího Blinda. Francouzský útočník Realu se ještě stačil otočit, ale ránu bez větší přípravy poslal jen do hlediště nad brankou Ajaxu.

50

Madridský celek vstoupil do druhé půle ve velkém tempu. Asensiova střela z pravé strany se do Onanovy branky nevešla jen o centimetry.

49

Reguilón si nestačil zpracovat míč před bránícím De Ligtem. Následně si ještě navedl míč k ose trávníku Luka Modrić, ale Tadić se skvěle vrátil do obrany a ránu zblokoval ve skluzu.

48

Real Madrid pokračuje i po změně stran v aktivitě směrem dopředu. Kroos si našel míč na hranici vápna, ještě chtěl přihrávat Baleovi, ale ten už se k balonu přes Blinda neprotlačil.

47

Reguilónův přetažený centr nedokázal zastavit ani na druhém kraji Carvajal. Po dlouhém vhazování Tagliafica hlavičkoval opět jen za postranní lajnu Casemiro.

46

Ajax rozehrál druhý poločas dnešního utkání. Van De Beek byl okamžitě pod tlakem, ale přihrávkou na De Ligta se zbavil napadajícího Benzemy.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Real Madrid bude muset ve druhé půli přidat, protože výsledek 0:2 by posílal do čtvrtfinále Ajax.

45+2

45+2

Real přece jen mohl ještě do poločasu snížit. Po Kroosově centru od rohového praporku hlavičkoval z nadějné pozice v prostoru penalty Nacho Fernández, ale míč poslal jen vedle hostující branky.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45

Tentokrát zaváhal v rozehrávce Casemiro. Brazilský záložník doslova namazal Blindovi, který sice poslal míč bleskově k nohám Nerese, ale ten už si pomohl v souboji s Carvajalem faulem.

44

Z boku se hnal do pokutového území Gareth Bale. Mazraouiho marně naháněl zkušeného útočníka Realu, Baleova rána z úhlu se však odrazila pouze od tyče znovu do hřiště.

43

Po Courtosově rozehrávce musel podstoupit tvrdý souboj s Van De Beekem Casemiro. Defenzivní záložník Realu přišel o balon, ale nadějnou akci promrhal nepřesností Tadić.

42

S příchodem Asensia se hra Realu přece jen lehce zrychlila. Asensio si nyní posunul míč do pokutového území, poté si kličkou na levou nohu udělal místo, ale do střely padl ve skluzu De Ligt.

41

Schöneho nyní zastoupil v kreativitě Van De Beek, který hledal v pokutovém území Zijacha, ale před střelcem první branky zasáhl tělem Varane.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Benzemova agresivita už byla na rozhodčího příliš. Francouzskému útočníkovi je pískán faul a k balonu se tak téměř zadarmo dostávají hosté.

39

De Jong byl sice pod tlakem při rozehrávce na levé straně, ale pomohl si přihrávkou k Blindovi a zkušený Nizozemec odpálil míč daleko od vlastního vápna.

38

Ajax pokračuje ve vynikajícím výkonu. Tadićův centr od rohového praporku sice našel Zijacha, ale nedůraznou hlavičku dokázal Courtois snadno u své tyče pokrýt.

37

Ani s přibližujícím se koncem první půle se Realu nedaří. Kroosova přihrávka měla najít střídajícího Balea, ale útočník z Walesu nedokázal přesněji zpracovat.

36

Po divokých minutách v úvodu zápasu se hra lehce uklidňuje. Real převzal diktování tempa, Modrić s Kroosem se ale nemohou prosadit k přesnější přihrávce na své útočníky.

35

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Marco Asensio.

34

Po dlouhém nákopu Courtoise sebral míč pro sebe Nicolás Tagliafico. Mezitím Vinícius kulhá za postranní lajnou a druhé střídání je nevyhnutelné.

33

Real Madrid zatím pokračuje pouze v deseti. Schöne mohl kombinovat s De Jongem, poté se zapojil na pravém kraji také Zijach, ale střelce první branky zastavil odpískaný ofsajd.

32

Po Vázquezovi má zdravotní problémy také Vinícius Júnior. Po své akci skončil bez cizího zavinění na trávníku a Real bude muset nejspíše podruhé vynuceně střídat.

31

Právě Lasse Schöne centroval do pokutového území Realu. Místo standardní situace Ajaxu ale vznikl rychlý protiútoku domácího celku. Vinícius si už už posouval míč kolem Blinda, ale nakonec pálil jen do boční sítě.

30

Daniel Carvajal nestíhal v obraně unikajícího Schöneho, pomohl si lehkým faulem po kterém ale soupeř skončil na trávníku. Žlutá karta také pro Carvajala.

30

Po půlhodině hry musel Real vynuceně střídat. Zraněného Vázqueze nahradil na hrací ploše Gareth Bale, kterého přivítal hlasitý pískot za jeho nevýrazné výkony v předešlých zápasech.

29

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Gareth Bale.

28

Až od Varana začala další akce Realu. Před Reguilóna se míč dostal k Viníciusovi, ale ani tentokrát osmnáctiletý útočník z Brazílie na Mazraouiho nevyzrál.

27

S Benzemou si narazil na pravém kraji Vázquez. Ale také Tagliafico ukázal svou rychlost, když nepustil Vázqueze do brejku. Obléhání Realu pokračuje.

26

Další rychlou akci Realu už musel hasit jen za cenu žluté karty Noussair Mazraoui, který stáhl k zemi na třiceti metrech od branky Viníciuse.

25

Courtois následně vyhodil míč do rychlého protiútoku. Obrana Ajaxu se ale stačila včas zformovat a ani Benzema se proti De Ligtovi neprosadil.

24

Ajax rozhodně nebude dvoubrankové vedení bránit. Další Tadićova přihrávka do pokutového území přistála před Zijachem, který ale střelou z první Courtoise nepřekonal.

22

Toni Kroos následně centroval do pokutového území od rohového praporku, ale domácí se neprosadili ani po odraženém balonu. Rozehrávat může od vlastní branky Onana.

21

Po přiťuknutí Modriće pálil z hranice šestnáctky Vinícius. Střelu ke vzdálenější tyči ale dokázal Onana parádně vytáhnout alespoň na rohový kop.

19

Ajax nebrzní ani druhý vstřelený gól na madridském stadionu. Van De Beek vymyslel parádní přihrávku k nohám Zijacha, ale střelec dnešní úvodní branky tentokrát proti Varanemu neuspěl.

18

Ajax už po dvaceti minutách otáčí nepříznivý stav po prvním utkání! Dušan Tadić protancoval okolo bránícího Casemira, následně předložil míč do pokutového území k DAVIDU NERESOVI, který si ještě míč potáhl za Nacha a poté přehodil nepřipraveného Courtoise!

17

Útoky Ajaxu končí povětšinou hned u půlící lajny. Tentokrát nedokázal přesně přihrát Schöne nabíhajícímu Neresovi. Skvělou práci předvedl v defenzivě Casemiro.

16

Tlak Realu sice stoupá, ale domácí se nemohou dostat do zakončení. Před Benzemou se opět velmi rychle objevil Matthijs De Ligt, který míč odpravil do bezpečí.

15

Luka Modrić se snaží diktovat tempo hry. Tentokrát zkoušel najít kolmou přihrávkou Vázqueze, ale ani rychlonohý útočník Realu už míč na hrací ploše nedokázal zastavit.

14

Daniel Carvajal opět vhazoval zpoza postranní lajny. Real přenesl hru přes celou šířku trávníku k Viníciusovi, ale ani mladý útočník madridského celku se neprodral k zakončení.

13

Benzema si několikrát vyměnil míč s Modrićem, následně hledal právě kapitána Realu Vázquez. Před Benzemou zasáhl Daley Blind, který pod tlakem odpálil míč za postranní lajnu.

12

Ajax bude spoléhat na smrtící brejky. O jeden takový se nyní pokoušel Van De Beek, který rozběhl prudkou přihrávkou ihned po zisku míče Nerese. Proti Carvajalovi se ale u brankové lajny neprosadil.

11

Real po inkasované brance zvyšuje tempo. Po Vázquezovi se k balonu dostal na ose trávníku Benzema, ale než si dokázal míč připravit ke střele, tak mu pod nohy skončil Schöne.

10

Ani další akce Realu nevyšla. Kroos sice uvolnil přihrávkou na pravou stranu Carvajala, ale právě krajní obránce domácího celku odcentroval pouze do prvního bránícího hráče.

9

Real se pokouší o rychlé vyrovnání, ale souhra Kroose s Modrićem nevychází podle představ. K balonu se téměř zadarmo dostal hostující záložník Schöne.

7

Ajax se hned v úvodu zápasu dostává do vedení! Naprosto jednoduchou akci vedl po pravé straně Dušan Tadić, obrana Realu couvala před třicetiletým útočníkem nizozemského celku až do pokutového území. Tadić vyzval ke střele HAKÍMA ZIJACHA, který táhlým pokusem ke vzdálenější tyči překonal Courtoise.

6

Po souhře Viníciuse s Modrićem byl právě vítěz Zlatého míče faulován Van De Beekem. Domácí se ale do útoku příliš neženou a spíše vyčkávají ve střední části trávníku.

4

Ani Ajaxu se ale v úvodu nedaří kombinovat. Na pravém kraji si udělal prostor pro centr Vázquez, který našel parádním pasem do pokutového území Benzemu. Tvrdou hlavičku domácí útočník ale poslal pouze do břevna.

3

Až od Courtoise začala další útočná akce domácího týmu. Belgický brankář ve službách Realu našel lehkou přihrávkou Kroose. Souhra Kroose s Casemirem už ale zaskřípala a k balonu se dostávají znovu hosté.

2

Právě Daniel Carvajal vhazoval zpoza postranní lajny, poté se ujal balonu Benzema, ale přetlačovanou na hranici pokutového území s Van De Beekem neustál. Ajax ale po zisku míče jen odkopl na útočnou polovinu, kde sebral hrací předmět Varane.

1

O úvodní rozehrávku prvního poločasu se postaral dnešní kapitán Realu Madrid Karim Benzema. Po dlouhém nákopu Carvajala musel ihned Benzema podstoupit tvrdý souboj s Tagliaficem.

1

Hlavní rozhodčí Felix Brych se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu madridského Estadio Santiago Bernabéu. Odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů může za několik málo okamžiků začít.

Místo potrestaného Sergia Ramose posílá do hry od úvodní minuty trenér Santiago Solari Raphaëla Varana. Oproti prvnímu zápasu s Ajaxem nenastupuje v základní sestavě ani Gareth Bale, kterého nahrazuje na pravé straně útoku Lucas Vázquez.

To Erik Ten Hag neudělal ani jednu změnu. Od úvodu bude na trávníku talentovaný stoper Matthijs De Ligt, zkušený středopolař Lasse Schöne nebo střelec jediné branky Ajaxu v úvodním zápase Hakím Zijach z Maroka.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Nacho Fernández, Varane, Reguilón – Kroos, Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Navas – Vallejo, Bale, Marcelo, Valverde, Asensio, D. Ceballos.

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – van de Beek, Schöne, F. de Jong – Zijach, Tadić, Neres.
Náhradníci: B. Varela – Veltman, Sinkgraven, Huntelaar, Labyad, Dolberg, de Wit.

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (vš. GER).

První osmifinálové utkání

AFC Ajax – Real Madrid 1:2

Branky: 75. Zijach (Neres) – 60. Benzema (Vinícius Júnior), 87. Asensio (Carvajal)

Fauly: 10:11

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – F. de Jong, Schöne (73. Dolberg) – Zijach, van de Beek, Tadić – Neres
Náhradníci: Lamprou – Kristensen, Veltman, Sinkgraven, de Wit, Huntelaar, Dolberg

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Reguilón – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (61. L. Vázquez), Benzema (73. Asensio), Vinícius Júnior (81. Díaz)
Náhradníci: Navas – Vallejo, Marcelo, Asensio, D. Ceballos, Díaz, L. Vázquez.

Rozhodčí

Odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Realem a Ajaxem bude řídit jako hlavní rozhodčí zkušený Felix Brych. Třiačtyřicetiletý Němec bude mít k ruce krajany na čarách Marka Borsche a Stefana Luppa. Čtvrtým rozhodčím je poté Daniel Siebert také z Německa.

Zkušeností má Felix Brych na rozdávání. V sezoně 2016/2017 odřídil finálového utkání Ligy mistrů mezi Juventusem a Realem Madrid. Letos má za sebou v Lize mistrů "pouze" dva zápasy v základních skupinách. V souboji Valencie s Juventusem nařídil hned tři pokutové kopy a navíc ukázal červenou kartu. Duel Manchesteru United s Young Boys už byl o poznání klidnější, při vítězství anglického celku 1:0 rozdal Brych jen čtyři žluté karty.

Madridští fotbalisté po letním odchodu dvou klíčových mužů z posledních let Cristiana Ronalda a Zinédina Zidana už nepředvádějí tak suverénní výkony jako v předešlých sezonách. Ihned na úvod aktuálního ročníku prohrál Real Madrid s městským rivalem Atléticem souboj o trofej Superpoháru UEFA. Svěřenci dvaačtyřicetiletého trenéra Santiaga Solariho v minulém týdnu vypadli také ze Španělského poháru, ve kterém nejprve remizovali na trávníku Barcelony, ale v domácí odvětě neproměnili své šance a nakonec padli odvěkým sokům vysoko 0:3.

Také v LaLize už bude Real jen těžce dohánět aktuálně dvanáctibodovou ztrátu právě na Messiho a spol. Po vyřazení ve Španělském poháru nestačil Real na Barcelonu ani v ligovém zápase. Sobotním El Clásico rozhodl jedinou brankou ještě v prvním poločase Ivan Rakitić. Kromě Katalánců je před Realem v tabulce ještě i Atlético, na které ztrácí Modrić, Ramos nebo Benzema pět bodů.

Poslední reálnou šanci na trofej v letošní sezoně má Real ještě v Lize mistrů. V základní skupině ale madridský celek rozhodně nezářil. V konkurenci AS Řím, Plzně a CSKA Moskva i přes nedokonalé výkony dokázal Real hned čtyřikrát zvítězit a do playoff šel z prvního místa.

Je jasné, že v odvetném utkání proti Ajaxu bude Santiago Solari postrádat Sergia Ramose, který vyfasoval v prvním duelu zcela zbytečnou žlutou kartu a v odvetě si nezahraje. K dispozici také s nejvyšší pravděpodobností nebude ani Marcos Llorente, který má problém s třísly.

AFC Ajax

Oproti Realu má Ajax našlápnuto minimálně k jedné trofeji. Po tom, co amsterdamský tým rozprášil ve středečním semifinále Nizozemského poháru 3:0 Feyenoord, tak už zbývá týmu trenéra Erika Ten Haga poslední krok k vrcholu. Ani v Eredevisie není Ajax rozhodně bez šance! Z druhého místa sice Ajax ztrácí na vedoucí PSV pět bodů, ale má k dobru odložený duel s trápícím se Zwolle a v závěrečné části letošní sezony bude tým, který v domácí soutěži vstřelí v průměru více než tři branky mohutně dotahovat.

Ajax poprvé prohrál v letošním ročníku Ligy mistrů teprve před dvěma týdny v prvním duelu s Realem Madrid. V základní skupině měl nizozemský tým proti sobě mnichovský Bayern, Benficu a AEK Atény, ale v šesti duelech ani jednou neodešel se sklopenou hlavou. Skvělý byl ze strany Ajaxu především závěrečné vystoupení na domácí půdě s Bayernem, které skončilo přestřelkou 3:3.

Devětačtyřicetiletý Erik Ter Hag má z čeho vybírat především v útoku. Deset branek už v letošní sezoně vstřelila dokonce čtveřice hráčů! Třicátníky Klaas-Jana Huntelaara s Dušanem Tadićem doplňují mladší Hakím Zijach a Kasper Dolberg. Obranu si řídí talentovaný teprve devatenáctiletý Matthias De Ligt a prvním brankářem je André Onana z Kamerunu.

V Ajaxu stále působí také český útočník Václav Černý, ale po těžkém zranění kolene naskočil za první tým pouze ve třech případech v pohárovém utkání.

Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejprestižnější klubová soutěž Liga mistrů má na programu odvetné zápasy osmifinále a my se společně zaměříme na utkání vítězů třech posledních ročníků Realu Madrid, kteří na domácím Estadiu Santiago Bernabéu přivítají amsterdamský Ajax.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.