To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Utkání končí sice vítězstvím italského AS Řím, to ovšem přišlo o velmi nadějný výsledek 2:0, které svítilo na světelné tabuli v 76. minutě, po druhém gólu Zaniola. Nicméně hned tři minuty poté hosté zkorigovali svým prvním gólem a přece jenom – vyhrát s nulou je v pohárové matematice velmi důležité. Pro Porto tak tento zápas nedopadl vůbec špatně, navíc poté, co v útočné fázi hosté v podstatě dnes nic nepředvedli.

Pellegrini
83. min N'Zonzi
De Rossi
Cristante
22 Zaniolo
Zaniolo
87. min Santon
9 Džeko
Džeko
El Shaarawy
90. min Kluivert

Otávio
84. min Hernâni
22 Danilo
Danilo
16 Herrera
Herrera
Fernando
76. min Pereira
Tiquinho Soares
Brahimi
68. min López

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (vš. NIZ)

90+5

Gólman Porta dostal při střele Kolarova míčem přímo do obličeje, to muselo hodně bolet...

90+4

Aleksandar Kolarov (AS Řím) se dostal ke střele z levé strany, z úhlu, kdy to zkoušel na bližší tyč, tam ale stál dobře postavený Iker Casillas (Porto).

90+3

Davide Santon (AS Řím) odvedl dobrou práci při bránění dotírajícího Alexe Tellese, míč má Antonio Mirante, který bude rozehrávat od domácí branky.

90+1

Nastavuje se pět minut.

90

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Justin Kluivert.

88

Éder Militao (Porto) faulován domácím Stephanem El Shaarawym, který za tento zákrok dostává žlutou kartu, jako vůbec první z domácího mužstva.

87

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Davide Santon.

87

Antonio Mirante (AS Řím) má míč a bude moci vykopávat od domácí branky.

86

Porto se snaží něco vymyslet na polovině AS, domácí jsou viditelně zaskočeni inkasovaným gólem.

84

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Hernâni.

84

Héctor Herrera (Porto) nyní vystrašil příznivce domácího AS, jeho střela měla dobré parametry, přesto končí vedle branky.

83

Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Steven N'Zonzi.

81

Gól Porta ještě bleskově konzultovat sudí s VAR, gól byl uznán, takže do poslední desetiminutovky tohoto zápasu vstupujeme za stavu 2:1 pro AS.

79

Porto právě vstřelilo branku!
Pozor, z pohledu domácích se vše komplikuje! ADRIÁN LÓPEZ totiž dokázal, po přihrávce Tiquinho Soarese, dopravit míč do branky AS a hosté dávají veledůležitý gól na hřišti soupeře.

76

AS Řím právě vstřelil branku!
Edin Džeko opět parádní při gólové akci domácích, sám se dostal do zakončení, vypálil zpoza vápna, míč ale skončil podruhé v zápase na tyči. Tentokrát se ale odrazil zpět před branku, kam si do volného prostoru naběhl NICOLÒ ZANIOLO, který ho poslal do odkryté branky.

76

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Fernando, přichází André Pereira.

75

Hosté připravují střídání, do hry se chystá André Pereira.

74

První žlutou kartu v zápase dostává kapitán Porta Héctor Herrera, který ostře atakoval Fazia.

74

Akci domácích táhne po pravém křídle střelec prvního gólu Nicolò Zaniolo, kterému ale míč ukopl do autu obránce Porta.

73

Ne, znovu Porto chybuje ve finální fázi, tentokrát nesmyslně nepřesnou přihrávkou na paty... to je obrovské množství chyb, co sráží hru hostujícího mužstva.

72

Co víc si přát, než první gól? Uvidíme, jak na inkasovaný gól zareaguje Porto.

70

Skvělou práci odvedl Edin Džeko, který ve vápně udržel míč a na svých zádech také obránce Pepeho, rozhlédl se, přihrál volnému NICOLÒ ZANIOLOVI, který měl poměrně snadnou úlohu, trefit branku, což se mu povedlo, Iker Casillas byl bez šance a domácí jdou do vedení.

69

Aleksandar Kolarov (AS Řím) nedokázal z levé strany odcentrovat, míč končí v autu, domácí vhazují.

68

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Adrián López.

68

Rozjitřené emoce u laviček obou mužstev, za vše mohla situace, kdy Brahimi nemohl hrát, přesto domácí hráli dál a nakonec z toho byla nebezpečná střela Pellegriniho.

67

Iker Casillas (Porto) drží svůj tým, další střela Pellegriniho, který tentokrát pálil z voleje, legendární gólman ale předvedl parádní zákrok.

66

Yacine Brahimi (Porto), zatím asi nejlepší hráč hostů, nyní odkulhal ze hřiště, pravděpodobně pro zranění levého kotníku... a nevypadá to vůbec dobře pro tohoto záložníka.

65

Iker Casillas (Porto) může v brance zůstat v klidu, domácí ho neohrozili a míč získávají hosté.

64

Lorenzo Pellegrini (AS Řím) faulován na polovině Porta, u středového kruhu, rozehrává Daniele De Rossi.

63

Statistika střel na branku – 4 : 1, počet střel celkem – 7 : 2.

62

Již tradičně se do rozehrávky Porta zapojuje i Iker Casillas. Ten následně musel likvidovat střelu Pellegriniho ze střední vzdálenosti.

61

Aleksandar Kolarov (AS Řím) nedokázal zpracovat nepřesný výkop Miranteho, hosté vhazují, míč ale posílají na svou polovinu.

60

Je za námi již hodina hry a na první gól stále čekáme. Ve druhém poločase se ale hraje přece jenom o něco atraktivnější fotbal, než v poločas prvním. Svou první šanci v zápase si dokázali vypracovat i hosté, kdy Danilo v 57. minutě těsně minul branku.

59

Porto opět na polovině AS, Danilo ale pokazil pas na pravou stranu, míč končí mimo hrací plochu, Antonio Mirante bude rozehrávat od branky AS.

58

No vida, tak také Porto poprvé v zápase zahrozilo, doufejme, že se brzy dočkáme nějakého toho gólu.

57

Alex Telles (Porto) poslal centr na bližší tyč, kde hlavičkuje Danilo (Porto) a při domácím týmu stálo velké štěstí, míč končí těsně vedle vzdálenější tyče!

57

Vůbec první roh vybojovali hosté až v 57. minutě, hosté rozehrají z levé strany.

56

Alessandro Florenzi (AS Řím) rozehrává z vlastní poloviny, domácí se snaží o rychlý brejk, ovšem to by musel Lorenzo Pellegrini dokázat přihrát před obránce Porta.

55

Stephan El Shaarawy (AS Řím) se rozhodl ke střele ze střední vzdálenosti, míč ale letí vysoko nad branku.

54

Yacine Brahimi (Porto) to udělal velmi dobře na polovině AS, kde neztratil míč v souboji s dvěma protihráči. Co je to ale platné, když hned poté přichází hodně špatný centr jeho spoluhráče.

53

A znovu neúspěšná útočná akce Porta, tentokrát zakončená hodně špatným centrem Otávia z pravé strany. Toho následně doplnil Alex Telles, který neodcentroval z levé strany.

52

Římané zahájili druhou půli velmi dobře, jsou o něco aktivnější, než v první půli a častěji se dostávají k vápnu Porta.

51

Portu se v koncovce zatím vůbec nedaří, hosté, pokud se vůbec dostanou k vápnu soupeře, tak jako by byli bezradní a zpravidla o míč přijdou.

50

Bryan Cristante (AS Řím) se krásně uvolnil na hranici vápna Porta a levačkou vypálil na branku hostů, jenže Iker Casillas byl na svém místě a s touto střelou si poradil.

49

Antonio Mirante (AS Řím) byl nyní při rozehrávce pod tlakem, ale zvládl míč včas odehrát.

48

Nicolò Zaniolo (AS Řím) hledá z pravé strany ve vápně Edina Džeka, který byl ale dobře pohlídán.

Dnešní utkání sleduje 51 727 diváků.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

Je to tak, první poločas tohoto úvodního osmifinálového duelu mezi AS Řím a Portem branku nenabídlo, hosté odchází do šatny samozřejmě spokojenější. Domácí branku vstřelit nedokázali, v největší šanci dosavadního průběhu nastřelil ostrostřelec Edin Džeko pouze tyč. K vidění je opatrný fotbal, oba týmy hrají hlavně ze zabezpečených obran, tak snad se dočkáme gólů alespoň v poločase druhém.

45+1

45+1

Jediná nastavená minuta se chýlí ke svému konci, tím pádem i celý první poločas, který skončí bezbrankovou remízou.

45

Aleksandar Kolarov (AS Řím) utrpěl šrám v obličeji, v souboji s Otáviem a musí být ošetřován.

44

AS na útočné polovině, dlouhý pas na levou stranu, kde se nabízel Edin Džeko, jenže chtělo to více přesnosti, míč končí u obránce Porta.

43

Edin Džeko (AS Řím) fauluje ve vápně Porta, kde si počínal až příliš agresivně v souboji o míč.

42

Stephan El Shaarawy (AS Řím) se dostal s míčem do vápna Porta, kde se však doslova srazil s Éder Militaem (Porto) a o míč přišel, aniž by se pokusil vystřelit.

40

Čeká nás posledních pět minut prvního poločasu, hosté zatím drží nadějný výsledek, vzhledem k odvetě a postupovým ambicím Porta.

39

Porto přečkalo největší šanci soupeře a nyní samo útočí, hosté to opět zkouší po levé straně.

38

V první gólové šanci zápasu se ocitá Edin Džeko (AS Řím), který si na levé straně poradil s obráncem, pak ale trefil jen bližší tyč!

37

Statistika držení míče – 46% : 54%.

36

Stephan El Shaarawy (AS Řím) se nabízel náběhem za obranu, ale kolmici na něj dokázal obránce Porta zachytit.

35

Lorenzo Pellegrini (AS Řím) rozehrál rohový kop z pravé strany, ve vápně se dostal k hlavičce Edin Džeko, který ale byl těsně bráněn a podle toho také vše dopadlo – míč letí vysoko nad branku Porta.

34

AS zůstává na polovině soupeře a je z toho rohový kop, který domácí rozehrají z pravé strany.

33

Nicolò Zaniolo (AS Řím) faulován Fernandem, na polovině Porta, Lorenzo Pellegrini rozehrává volný kop, centr do vápna, kde se ale k hlavičce nikdo nedostal.

32

Série nepřesností na obou stranách, míč tentokrát na kopačkách hráčů Porta.

31

Po drobném zaváhání obránce AS se Fernando (Porto) dostal ke střele zpoza vápna, jeho pokus ze stoje ale Antonio Mirante chytá.

30

První půl hodina hry za námi a zatím toho k vidění opravdu moc nebylo, hraje se hlavně ze zabezpečené obrany, na obou stranách, jakýchkoliv střel je opravdu velmi málo.

29

Yacine Brahimi (Porto), když už nic jiného, vybojoval alespoň volný kop pro svůj tým, na polovině soupeře, který hosté bleskově rozehráli na krátko.

28

Éder Militao (Porto) ubránil Stephana El Shaarawyho, který nedokázal z levé strany odcentrovat, domácí ale zůstávají u míče.

27

Velmi dobrý centr domácích, z levé strany, Iker Casillas (Porto) však míč dokázal vyboxovat. Nicméně míč se dostal na hranici vápna, odkud vypálil pohotově Lorenzo Pellegrini, legenda v brance Porta ale v pohodě chytá.

26

Také Antonio Mirante (AS Řím) si zahraje, další z řady velmi opatrných rozehrávek domácích.

25

Brahimimu utíká míč do autu, vhazují domácí, z pravé strany... následně se míč dostává až na polovinu domácího AS.

24

Ani z této standardní situace hosté branku Miranteho neohrozili, míč končí hodně vysoko nad brankou domácího mužstva.

23

Bránící Alessandro Florenzi (AS Řím) zatáhl za dres útočícího Brahimiho a Porto tak získává možnost rozehrát volný kop.

21

Rozhodčí ještě poté diskutuje s VAR celou situaci, ale vypadá to, že vše bylo v souladu.

20

Římané i většina diváků v hledišti Olympijského stadionu reklamují hraní rukou obránce Porta, na hranici šestnáctky hostujícího mužstva, ale sudí nechává hru plynout dál.

19

Daniele De Rossi (AS Řím) rozehrál volný kop z vlastní poloviny, nic nevymýšlel, prostě poslal míč na polovinu soupeře, kde ho ale nikdo nezachytil a míč v poklidu opustil hřiště.

18

Yacine Brahimi (Porto) zkouší přihrát z levé strany k vápnu domácího mužstva, což se mu ale nepovedlo. Následně Tiquinho Soares fauluje na útočné polovině Džeka.

17

Porto častěji sahá k dlouhým nákopům dopředu, což zatím tak úplně neplatí na dobře zformovanou defenzivu římského týmu.

16

Daleký výkop Casillase končí na kopačce obránce Cristanteho, který hned z první nakopává míč zpět na polovinu Porta. Tam si ale nepočínal dobře Edin Džeko.

15

AS se dostává na polovinu soupeře, po souboji s bránícím Danilem ale padá jeden z domácích borců, nicméně faul se nepíská, míč pro Porto.

13

Bránící Aleksandar Kolarov (AS Řím) odehrál míč raději do autu, hosté vhazují z pravé strany, u půlící čáry.

12

Nakonec to byl nacvičený signál, který ale Portu vůbec nevyšel, následně domácí zahrozili a situace vypadala nebezpečně poté, co se Yacine Brahimi nedohodl se zakročujícím Casillasem.

11

Domácí faulují a hosté tak získávají výhodu volného kopu z levé strany, je to na centr do vápna AS.

10

Tiquinho Soares (Porto) nedostal přihrávku, dobrá práce obránce AS, přesto se hosté opět dostávají k míči a mohou tak znovu kombinovat v blízkosti půlící čáry.

9

Porto se po krátké odmlce dostává opět na polovinu AS, hosté to zkouší po levé straně.

8

Edin Džeko (AS Řím) si seběhl k brance Porta, kam mířila přihrávka z levé strany, ale pozorný Iker Casillas dokázal míč lapit dříve.

7

Hned poté se z hlediště Olympijského stadionu ozval nesmělý pískot, nicméně zatím není důvod, AS nehraje vůbec špatně.

6

Porto aktivní v napadání rozehrávajícího soupeře, AS chybuje a míč končí v autu.

5

Stephan El Shaarawy (AS Řím) to udělal ve vápně Porta výtečně, z levé strany se dostal k malému vápnu, poslal zpětnou přihrávku, která ale končí na kopačce bránícího hráče.

4

Na opačné straně se Antonio Mirante (AS Řím) aktivně účastní rozehrávky domácích, kteří nikam dopředu nespěchají.

3

Nepřesný odkop gólmana Porta Casillase, míč končí u hráčů domácího mužstva, u půlící čáry.

2

Porto se poprvé v zápase dostává na polovinu AS, po nepřesném nákopu na levou stranu se ale hosté o míč sami připravují.

1

Před úvodním výkopem ještě minuta ticha za tragicky zesnulého argentinského fotbalistu Salu.

Oba týmy na trávníku, hraje oficiální hymna.

AS Řím: Mirante – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Lorenzo Pellegrini, De Rossi (C), Cristante – Zaniolo, Džeko, El Shaarawy.
Náhradníci: Olsen – Juan Jesus, Marcano, Santon, Pastore, Kluivert, N'Zonzi.

FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – Otávio, Danilo, H Herrera (C) – Fernando, Tiquinho Soares, Brahimi.
Náhradníci: Vaná – Maxi Pereira, B. Costa, Hernâni, Ó. Torres, Adrián López, A. Pereira.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (vš. NIZ).

FC PORTO
Portugalský mistr a aktuální lídr tohoto ročníku Primeira Ligy cestoval v základní skupiny také do Moskvy, kde se (úspěšně) popasoval s Lokomotivem (3:1). Na rozdíl od AS si však Porto připsalo jedinou bodovou ztrátu hned v prvním duelu skupiny, kdy remizovalo na hřišti Schalke, tedy později druhého postoupivšího ze skupiny, 1:1. Všechny další zápasy Porto vyhrálo a celkově nastřílelo soupeřům (Schalke, Galatasaray, Lokomotiv Moskva) 15 branek, což je o čtyři více, než je bilance římského týmu. Že portugalský mistr zvládá i venkovní zápasy, dokázaly výsledky v již jednou zmiňovaném duelu v Moskvě, ale také v Istanbulu, kde na horké půdě místního Galatasaraye vybojoval výhru 3:2.

AS ŘÍM
Římské AS si zajistilo postup druhým místem ze skupiny G, v níž se poměřilo i ve dvou zápasech s plzeňskou Viktorií. Právě s ní se střetl na závěr skupiny a v zápase, v němž již hostům o nic nešlo, prohrálo AS 1:2. Byla to třetí porážka v základní skupině, předtím AS podlehlo dvakrát obhájci prvenství Realu Madrid. Domácí stadion proměnilo AS v silnou pevnost, z níž si všechny odnesl již zmiňovaný madridský velkoklub. Další dva týmy ve skupině, vedle také již zmiňované plzeňské Viktorie ještě moskevské CSKA, si odnesly nepříjemné výprasky – ruský klub 0:3, český mistr pak dokonce 0:5! Potvrdí AS domácí sílu i v prvním osmifinále proti Portu?

Utkáním, které se odehraje na římském Olympijském stadionu, provedou nizozemští sudí, jako hlavní sudí Danny MAKKELIE, kterému budou na čarách asistovat Mario Diks a Hessel Steegstra.

Vítejte u online přenosu osmifinálového utkání Ligy mistrů, v němž se v prvním utkání střetne AS ŘÍM na svém stadionu s FC PORTO.