Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté jednají o přípravě v Severním Irsku a doma s Koreou

Český záložník Tomáš Hübschman (vlevo) bojuje se Stevenem Davidem ze Severního Irska v kvalifikaci o MS 2010. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

16 2013
Severní Irsko a Korea jsou možnými soupeři fotbalové reprezentace v listopadové přípravě. Ze dvou termínů barážových duelů o postup na mistrovství světa však Češi chtějí využít jen jeden. Rozhodne se do konce týdne.

Česko zkazilo kvalifikaci o světový šampionát 2014, proto má v polovině listopadu volné ruce pro přípravu.

Manažer národního mužstva Vladimír Šmicer jedná o zápase v Belfastu proti Severnímu Irsku, které rovněž v kvalifikaci neuspělo. Ve hře je utkání proti korejskému týmu doma v Olomouci, Korea je naopak jistým účastníkem vrcholného turnaje, který příští rok hostí Brazílie.

"Ale Korejci chtějí hrát jen v úterním termínu. Pokud by nám nevyšlo páteční utkání v Belfastu, bylo by to se srazem hodně složité," upozornil Šmicer.

Národní tým by se totiž sešel v pondělí 11. listopadu či o den později. A pokud by nehrál v pátek 15. listopadu, tak by jen týden trénoval. Navíc Šmicer je zastáncem jen jednoho přípravného utkání a to v pátek.

"Protože bychom hráče vrátili klubům už o víkendu a oni by se na ligové zápasy mohli připravovat celý týden. Pak by problém s uvolňováním hráčů nebyl," vysvětlil.

Pokud by se hrálo ještě v úterý 19. listopadu, reprezentanti by se ke svým týmům připojili jen dva tři dny před víkendovými zápasy. "Pokud bychom chtěli hrát obě utkání, tak soupeř z Koreje je reálná možnost," podotkl Šmicer.

Mužstvo by do zápasů vedl provizorní kouč Josef Pešice, který na poslední dva duely kvalifikace nahradil u týmu Michala Bílka.

"Když do té doby nebude jmenován nový trenér, tak to asi logicky bude na mně," přemítal Pešice. "Uvidíme, co mi řekne vedení, jak se k tomu postavit. Když mi řekne, že chtějí vyhrát, tak povoláme to nejlepší, Čecha, Rosického. Pokud by bylo přáním ukázat nové tváře..."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze