Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fotbalová reprezentace v Ústí? Stadion byl vyprodaný-nevyprodaný

23 2017
Vítězná premiéra. Česká fotbalová reprezentace poprvé v historii nastoupila v Ústí nad Labem a středeční přípravu zvládla. Litvu porazila 3:0. Na Městském stadionu, který byl vyprodaný-nevyprodaný.

Pořadatelé totiž už předem hlásili, že lístky z předprodeje zmizely. Jenže zatímco nová hlavní tribuna byla plná, v obloucích a na malé tribuně prokukovala prázdná místa.

Na vině jsou nevyužité lístky, které fotbalová asociace rozdala partnerům, organizacím nebo školám. „Což je škoda, protože jinak byl zájem obrovský. Využití lístků pro protokol si budeme vyhodnocovat,“ uvedl Pavel Pillár, mluvčí reprezentace. „A také někteří lidé z protilehlých míst se stáhli na hlavní tribunu, aby na ně nepršelo. Celkově jsme však nadšení tím, jak lidé v Ústí národní mužstvo přijali.“

Malý fanoušek podporuje české fotbalisty

Malý fanoušek podporuje české fotbalisty

Fanoušci, kteří přišli, nelitovali. Bylo jich oficiálně 3 959, kapacita stadionu je čtyřtisícová. „Užívám si to, lidi fandí pěkně. Reprezentace tady přece jen nehraje každý den. Ústí se zviditelní, to je velké plus,“ pochvaloval si příznivec David Prekop, sám fotbalista nedalekého Slovanu Chabařovice.

Publikum dostalo tleskadla, rozproudily ho šance, střely a pak i góly. Na konci tým vytleskalo. Stadion se oblékl do reprezentačního, staré buňkoviště, kde se ještě nedávno převlékal druholigový celek, překryla reklamní plachta s trenérem Jarolímem a hráči. Na světelných reklamních panelech běhaly vzkazy od fanoušků. A českou hymnu před výkopem zazpíval idol žen Vojtěch Dyk. „Jsme rádi, že lidi přišli a povzbuzovali nás, odvděčili jsme se jim brankami. V Ústí jsme našli perfektní zázemí, takže spokojenost,“ líbilo se střídajícímu Ondřeji Čelůstkovi.

Před zápasem se fanoušci pobavili na parkovišti u sousedního zimního stadionu, ve Fan Parku se soutěžilo na různých atrakcích.

„I když bylo škaredě, v mých očích tahle fanzóna patřila k nejlepším za poslední dobu,“ pochvaloval si moderátor akce Petr Švancara, bývalý fotbalista Slavie či Brna. „Odhadoval bych, že přišlo na pět stovek lidí, vytvořili skvělou atmosféru. Všichni byli dobrosrdeční, cítil jsem, jak jsou hrdí, že reprezentace je poprvé v Ústí. Bavili se.“

Český tým zůstává v Ústí do pátku, ubytovan je na Větruši, dnes ráno přijdou vybraní hráči besedovat do ZŠ Rabasova.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze