Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lippi: Nedvěd jezdil a řádil

Nedvěd gratuluje Lippimu - Do tábora radujících se italských fotbalistů zavítal i Pavel Nedvěd. Gratuloval i svému příteli, trenéru Marcellu Lippimu. | foto: Reuters

23 2006
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Vtipálek a herec. Takový dojem vyvolal italský kouč Marcello Lippi po zápase. Zdálo se, že vám Gattuso dal po druhém gólu facku. Bylo to tak?, zněla otázka. "Chtěl mě pohladit. Tak mi trochu pofackoval tvář. On to tak dělá. Nebo myslíte, že mě chtěl udeřit?," smál se Lippi.

To ne!
No tak vidíte. Je to tvrďák a on takhle projevuje radost.

Nestu jste střídal kvůli zranění?
Ano, něco se mu stalo s břišním svalem, s nímž marodil před dvěma týdny. A také jsem ho vystřídal proto, aby se dostal na hřiště Materazzi a mohl tou krásnou hlavičkou dát gól.

Celou Itálií cloumá úplatkářská aféra. Nedostává to hráče tady na mistrovství pod velký tlak?
Napětí? To měli jen z toho, že by prohráli a jeli domů. Možná jim to napětí dnes pomohlo, takže hráli tak dobře.

A nepomohlo jim také, že české mužstvo hrálo dlouho v deseti?
Češi byli silný soupeř. Moc silný! Hlavně ve středu pole ta jejich agresivita, kterou má Nedvěd. Dneska zase jezdil, řádil. U nás nenastoupil Toni, celkem jsem šetřil tři hráče a v prvním poločase jsme měli hodně práce zápas zvládnout.

Budete někoho šetřit i příště?
To vám přece nebudu říkat! (nejprve výhrůžně, pak jeho tvář roztaje v úsměv)

Proč ne?
Ta informace se rozšíří, začne se spekulovat o naší sestavě, v různých talkshow se bude debatovat, jak budeme hrát, co Lippi chystá... Brückner také před zápasem mluvil jen pár minut, nic neřekl a všechny novináře poslal domů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze