Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Limberský o trávníku v Astaně: Z toho zeleného koberce máme strach

12 2014
Astana (Od našeho zpravodaje) - S velkou nedůvěrou vstoupil David Limberský na zelený koberec, který je položený pod střechou Astana Areny. "Není ani tak kvalitní jako naše tréninková umělka v Plzni. Je obyčejná," divil se levý obránce fotbalové reprezentace, když poprvé dotrénoval v Kazachstánu.

„Přitom jsme slyšeli, že místní tráva se od té přírodní téměř nerozezná,“ říkal. 

Máte proto obavy, jak bude pondělní kvalifikace probíhat?
Mám a nejsem sám. Bavili jsme se mezi sebou, že není obvyklé, aby se mezistátní zápasy hrály na umělce. A tohle ani není tráva nejnovější generace. Zatím máme rozporuplné dojmy, ale půjdeme do toho naplno. Uvidíme, jak bude balon odskakovat při hře.

Bojíte se spíš toho, jak utrpí vaše hra, nebo že může dojít ke zranění?
Od každého trochu. Je to prostě nezvyk. Člověk se na umělce pohybuje daleko hůř. Jakmile balon nedáte přesně do nohy, ujede vám. Kazaši jsou na to zvyklí a my kromě Tomáše Necida, který má umělou trávu ve Zwolle, vůbec ne. Pro mě je to hodně nepříjemný povrch. A nejsem sám.

Budete řešit třeba to, jaké si vzít kopačky?
Když hrála Sparta nedávno ve Zwolle, tak prý Pavel Kadeřábek nastoupil v kolíkách. Ostatní v lisovkách. Ještě musíme promyslet, jaké zvolíme obutí tady.

Vůbec jste prožili nezvyklou sobotu. Ráno téměř za tmy odjezd na istanbulské letiště a pak znovu za tmy přistání v Astaně.
Je to divné, ale pro každý tým, který letí do Kazachstánu, stejné. Musíme se oklepat ze čtyřhodinového časového posunu. Naštěstí spousta z nás celý let prospala, tak jsme snad trochu sil ušetřili. Až odezní únava, budeme na pondělí stoprocentní připravení.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze