Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Neměl jsem sílu, tahal nohy. Limberský vzpomíná, jak ho skolila viróza

David Limberský | foto:  Michal Šula, MAFRA

25 2015
Pohoda ve fotbalové reprezentaci se odráží i v nenápadné odpovědi obránce Davida Limberského, v níž lehce zažertuje na adresu trenéra Pavla Vrby.

„Když z nejbližších zápasů s Lotyšskem a na Islandu uděláme čtyři body, tak budeme mít k postupu na Euro našlápnuto způsobem, který nikdo nečekal. No, trenér vlastně řekne, že to určitě čekal.“

Když byli společně v Plzni, stávalo se, že se Limberský v rozhovorech v dobrém rozmaru o Vrbovi zmiňoval.

„S trenérem Vrbou se známe dvanáct let od mistrovství světa dvacetiletých. Máme spolu velmi dobré vztahy. Samozřejmě, že mi nic nedaruje, ale vtípky k tomu patří, tím atmosféru odlehčíme,“ líčí Limberský.

Konkrétní však být nechce. „To je naše kuchyně.“

Reprezentanti si pohodu vytvořili podzimními výsledky, když vyhráli všechna čtyři utkání. A získat páté vítězství v sobotu proti Lotyšsku, to už by byl evropský šampionát, který příští rok hostí Francie, na dohled. Na Islandu, který je přímým konkurentem v boji o první dvě příčky, nastoupí Češi v červnu.

„Porazit Lotyše a nepostoupit, tak to už by byla skoro nemohoucnost. Výhrou uděláme hodně velký krok, i když ne úplně poslední,“ poznamenává Limberský.

Reprezentanti se těší na plný stadion:

Sám v posledním zápase loni v listopadu proti Islandu kvůli potížím s kolenem chyběl. Ani proti Lotyšsku nebude obrana kompletní. Zranění jsou pravý obránce Kadeřábek a stoper Sivok, navíc onemocněl i Rajtoral, případná náhrada za Kadeřábka.

I Limberský nedorazil na soustředění v ideální kondici. Před třemi týdny prodělal virózu, pak následovala tři utkání v osmi dnech.

„Po nemoci jsem neměl sílu, čtyři dny jsem se nemohl rozběhnout. Fakt jsem se necítil dobře. A po těch třech zápasech jsem zase na tréninku tahal nohy.“

Rajtoral, Limberského spoluhráč z Plzně, podobné problémy neměl, nemoc ho skolila až během reprezentačního soustředění. „Když my byli nemocní, tak říkal, že je železný muž.“

Železný muž, to byl spíš Limberský. Ze zranění, s kterým by jiný marodil měsíce, se vykurýroval za pár týdnů...

Jisté je, že proti Lotyšsku on chybět nebude. Obranná čtyřka však vyběhne ve složení, v němž kvalifikaci ještě nehrála. Nejspíš bude vypadat následovně: Gebre Selassie, Procházka, Michal Kadlec a Limberský.

„Ať vám vypadne kdokoli, tak je to vždycky komplikace. Ale taky platí, že kdo je v reprezentaci, tak je kvalitním fotbalistou. Určitě se nebudeme vymlouvat, že nejsme kompletní.“Najdete na iDNES.czmobilní verze