Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Limberský se do Olomouce těší. Fandové tam jsou lepší než v Praze, říká

David Limberský | foto: Reuters

19 2013
"Jsem rád, že jsem součástí reprezentační obrany, která v posledních deseti zápasech inkasovala jen čtyřikrát. Ale není to jen obranou, velký podíl na tom mají i záložníci a vlastně celé mužstvo," říká fotbalista David Limberský, který v národním týmu nastupuje na levém kraji zadní řady.

Podle sedmnáctinásobného reprezentanta je národní mužstvo před kvalifikačními zápasy s Dánskem a v Arménii v příznivém rozpoložení.
 
"Ve dvou posledních přípravných zápasech jsme porazili Slováky i domácí Turky, aniž bychom inkasovali, takže nálada v týmu je dobrá. Tak doufám, že v pátek v Olomouci dánské fotbalisty porazíme a napravíme tak ztrátu za říjnovou bezbrankovou remízu s Bulharskem," říká devětadvacetiletý plzeňský obránce.
 
Takže olomoucké prostředí, kde se postavíte Dánům, vítáte?
Určitě je to lepší než hrát to v Praze. V Olomouci jsou fanoušci určitě lepší, podrží nás, když nám to nejde, a vůbec si fotbalu víc užívají. Kdyby záleželo na mně, nejradši bych to hrál doma v Plzni. Ale tu Olomouc samozřejmě beru.
 
Pochválil jste si dobrou českou obranu. Jak se v téhle čtyřce vedle Gebre Selassieho, Sivoka a Kadlece cítíte?
Samozřejmě je to v pohodě. Důležité je, že se tahle čtveřice ustálila a je sehraná. Navíc pro mě nebyl žádný problém do národního mužstva se rychle zapracovat. Všichni čtyři jsme úplně normální kluci a já můžu hrát v podstatě to, co hraju v Plzni.
 
Vaše role v reprezentaci se tedy od té klubové neliší?
Skoro ne. I v nároďáku mi trenér říká, abych hodně útočil, takže mi to vyhovuje. Snad jen s tím malým rozdílem, že v plzeňském mužstvu mám těch ofenzivních povinností ještě o něco víc.
 
Je pro vás těžké přeorientovat se z klubu na reprezentační povinnosti?
V tom žádný problém nevidím. Vyřazení z Evropské ligy je zapomenuté, i když nás hodně mrzí. protože na postup jsme měli. Škoda že jsme si to zkomplikovali těsnou domácí porážkou. Kdybychom s Fenerbahce hráli 0:0, v odvetě bychom to k postupu určitě dotáhli. Ale teď už zase myslím jen na národní mužstvo a těším se na důležité kvalifikační zápasy.
 
Co byste řekl k současnému týmu Dánska?
Mají podobný herní styl jako my. Tedy přízemní kombinace směrem dopředu. Tak doufám, že to pro fanoušky bude ofenzivní podívaná, samozřejmě s vítězným koncem pro nás.
 
Vypadá to, že v pátek budete hrát na dánského rychlíka Rommedahla. Jak se na něj těšíte?
Je opravdu extrémně rychlý. Proto mu nesmíte nechat ani zlomek vteřiny na rozběhnutí, jinak jste druzí. Už mám zkušenost třeba s Nanim nebo s Messim, ale ti jsou rychlí hlavně s míčem. Kdežto pro Rommedahla není žádný problém třeba šedesátimetrový sprint. Podobné jsem to měl na Euru s řeckým protihráčem Salpingidisem.
 
Duší dánského mužstva by měl být tvořivý záložník Eriksen. Má pro soupeřův tým stejný význam jako pro český Tomáš Rosický?
Pro nás má Rosa jednoznačně mnohem větší význam než pro soupeře Eriksen. S Tomášem na hřišti jsme všichni klidnější, a navíc víme, že když se nám něco nepovede, tak právě Rosa nám z nesnází pomůže.
 
Po zápase v Arménii čeká Plzeň ligový zápas na Spartě. Přišla vám reprezentační pauza vhod, nebo ne?
Řekl bych, že jsme ji spíš uvítali. Přece jen si trochu odpočineme, i když na druhou stranu kluci, co jsou v české a slovenské reprezentaci, budou mít v nohách mezistátní zápasy. Ale až se zase sejdeme doma, budou do Sparty čtyři dny, což nám na přípravu stačí.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze