Ligu mistrů ozdobily brankové hody

20 1999
P r a h a - Po Barceloně se z postupu v Lize mistrů mohou radovat také fotbalisté Bordeaux, kteří vyhráli na půdě Spartaku Moskva 2:1. Tři branky byly ve středu večer téměř všude běžnou zápasovou normou, v Glasgowě a norském Molde jich viděli diváci pět. Střelcem večera byl portský kanonýr Jardel, jehož dvě branky srazily do kolen Real.

Girondins mají ve skupině G deset bodů, třetí Spartak na ně ztrácí šest bodů. Základ k vytoužené výhře francouzského mistra položil ve 22. minutě záložník Micoud, který rozhodl i poslední ligové utkání v Nantes. Za domácí sice z penalty vyrovnal Tichonov, poslední slovo ale měl spolehlivý střelec Wiltord, který skóroval přesnou hlavičkou.

Jediná remíza večera se zrodila ve Valencii, kde uhrál Bayern bod za výsledek 1:1. Třicet sedm tisíc fanoušků přivedl už v 10. minutě do varu Rumun Ilie, poté si však hosté došli pro penaltu, kterou s přehledem proměnil Effenberg.

Další německý zástupce Hertha Berlín pokračuje ve famózní jízdě, na vyprodaném Olympijském stadiónu musel sklonit hlavu AC Milán. Kanonýra Daeího tentokrát zastoupil Wosz.

Radost museli mít Norové, po úterním parádě Rosenborgu získalo první vítězství v soutěži Molde, ačkoli to v poločase vypadalo na snadný zisk Řeků.

Další Nor Tore Andre Flo řádil v barvách Chelsea, jeho dvě branky otevřely v Istanbulu stavidla londýnského útoku. Jeho spoluhráči pak zchladili tradiční peklo v kotli stadiónu Ali Sami Yen ještě třikrát.

FC Porto - Real Madrid 2:1 (2:0)
Branky: 13. a 35. Jardel - 68. vlastní Peixe. Rozhodčí Heynemann (Něm.). Diváci: 32.000.

FK Molde (Nor.) - Olympiakos Pireus 3:2 (0:2)
Branky: 55. a 59. Lund, 74. Berg Hestad - 36. Mavrogenidis, 40. Zahovič. Rozhodčí: Wójcik (Pol.). Diváci: 10.230.

Skupina F:
Glasgow Rangers - PSV Eindhoven 4:1 (2:1)
Branky: 39. a 80. Mols, 19. Amoruso, 56. McCann - 45. van Nisterooij z pen. Rozhodčí: Collina (It.). Diváci: 50.083.

FC Valencia - Bayern Mnichov 1:1 (1:1)
Branky: 10. Ilie - 18. Effenberg z pen. Rozhodčí: Frisk (Švéd.). Diváci: 37.000.

Skupina G:
Spartak Moskva - Girondins Bordeaux 1:2 (0:1)
Branky: 54. Tichonov z pen. - 22. Micoud, 74. Wiltord. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 48.000.
Spartak: Filimonov - Kovtun, Chlestov, Bušmanov, Parfijonov - Baranov (55. Kečinov), Bulatov, Titov, Tichonov - Širko, Bezrodnyj.
Bordeaux: Ramé - Afanou, Bonnissel, Grenet, Martins (75. Rouviére) - Pavon, Diabaté, Alicarte, Micoud - Laslandes, Wiltord (85. Battles).

Skupina H:
Galatasaray Istanbul - Chelsea Londýn 0:5 (0:1)
Branka: 32. a 49. T. A. Flo, 54. Zola, 79. Wise, 88. Ambrosetti. Rozhodčí: Melo Pereira (Port.). Diváci: 30.000.

Hertha Berlín - AC Milán 1:0 (1:0)
Branka: 41. Wosz.  Rozhodčí: García Aranda (Šp.). Diváci: 75.000.