Ligový lídr dal čtyři góly v poháru a jde dál

19 2006
Hradec Králové - Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou prvním čtvrtfinalistou domácího poháru. Ligový lídr rozhodl o postupu na hřišti druholigového Hradce Králové už v první půli, kdy si vybudoval pohodlné vedení 3:1. Kulič s Palátem skóroval v úvodu během dvou minut, Matějovský se trefil chvíli před přestávkou. V samém závěru přidal čtvrtý gól střídající Vaculík.

Dalších pět utkání 4. kola je na programu příští týden. Opava hraje se Slováckem 1. listopadu a Sparta se představí v Břeclavi ještě o dva týdny později.

Boleslav využila volného losu v základní skupiny Poháru UEFA a zápas v domácí soutěži si předehrála.

Utkání jsme sledovali
v on-line reportáži

Mladoboleslavský kouč Dušan Uhrin se musel obejít bez zraněných Millera s Abrahamem i bez nastydlého Sedláčka, jinak pod hradecká "lízátka" poslal nejsilnější sestavu.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale už ve 12. minutě hosté vedli. Kulič poslal z malého vápna do sítě centr Poláčka, kterého po levém křídle poslal za obranu Matějovský.

Domácí se ještě nestačili ani otřepat a brankář Lindr už lovil míč ze sítě podruhé: Palát po rohu zamířil přesně hlavou. Východočeši ale rychle odpověděli, v 16. minutě Chleboun hlavou doklepl do opuštěné branky míč, který se po Kaplanově střele z vápna odrazil od břevna a brankář Kučera se nestačil zvednout.

V 36. minutě mohl Černý srovnat: šel sám na Kučeru, vyhnul se Rolkově skluzu, ale z deseti metrů branku přestřelil.

Naopak o čtyři minuty později Matějovský zakončil rychlou kombinaci a uklidnil účastníka Poháru UEFA.

Po přestávce už hosté vývoj zápasu kontrolovali. Hráči se do dalších vážnějších šancí prakticky nedostávali, až na situaci z 84. minuty, kdy po Rajnochově zaváhání vyřešil situaci rázným odkopem Palát.

Dvě minuty před koncem pak pojistil výhru favorita Vaculík, který přehodil Lindra.