Fotbalisté pařížského St. Germain slaví druhou trefu v zápase s Barcelonou v...

Fotbalisté pařížského St. Germain slaví druhou trefu v zápase s Barcelonou v osmifinále Ligy mistrů. | foto: AP

Barcelona je na pokraji vyřazení, v Paříži schytala čtyřgólový debakl

• 200
Fotbalisté Barcelony v úvodním osmifinále Ligy mistrů totálně propadli. V Parku princů dostali od pařížského St. Germain čtyři góly, zatímco sami neskórovali. Ve druhém úterním utkání porazila Benfica Lisabon Borussii Dortmund 1:0.

Bez dvou minut přesně půlhodiny trvalo Barceloně, než se v úvodním osmifinále Ligy mistrů v Paříži dostala ke střele. Neymar skvěle vysunul na pravém křídle Andrého Gomese, proti kterému perfektně vyběhl gólman Kevin Trapp.

Žádný tým v historii Ligy mistrů ještě nezvrátil čtyřgólové manko z prvního zápasu.

Do té doby byl domácí brankář absolutně bez práce. Jen sledoval skvělý nástup svých spoluhráčů, kteří toho stihli za úvodní půlhodinu a celý první poločas daleko víc.

Před ter Stegenem se už po šesti minutách zjevil zcela osamocený Edinson Cavani, ale se zakončením dlouho otálel. To kapitán Blaise Matuidi pálil o několik minut rychle a pohotově, jenže německý brankář Barcelony zvládl zareagovat jak proti první střele, tak i při dorážce Rabiota.

Krátký byl až po osmnácti minutách. Při standardní situaci ho nepodržela zeď, která nevyskočila a přesnou a tvrdou střelu Ángela Di Maríi nezastavila. Ter Stegen už se jen ohlédl a argentinský fotbalista se utíkal radovat.

GÓLOVÁ MOMENTKA. Ángel Di María posílá přesnou střelou z přímého volného kopu...
GÓÓÓL. Ángel Di María se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Barcelony.

Barcelona byla v Parku princů jalová. Vůbec nedokázala čelit náročnému presinku domácích, obávané útočné trio Messi, Suárez, Neymar alias „MSN“ bylo zcela odříznuté od hry. A když Katalánci konečně na chvíli zklidnili bláznivé tempo? Messi ztratil míč na polovině hřiště a bleskový protiútok zakončil druhým gólem domácích Julian Draxler.

Zvrátit poločasové dvoubrankové manko? To se ještě Barceloně nikdy v Lize mistrů nepovedlo a v Paříži se k tomu ani nepřiblížila. Spíš naopak. I ve druhém poločase se totiž hosté stěží dostávali k pokutovému území soupeře, zatímco v tom jejích často vládl chaos.

Třetí gól Pařížanů přidal další perfektní střelou zpoza šestnáctky Ángel Di María a sedmého gólu v letošní sezoně Ligy mistrů se dočkal i kanonýr Edinson Cavani, který zakončil další rychlou protiakci St. Germain.

Slavná Barcelona byla na kolenou a z Ligy mistrů je prakticky venku. Byť se v závěru alespoň trochu zvedla, víc než na Umtitiho nastřelenou tyč sílu nenašla.

Přes osmifinále modročervení naposledy nepřešli naposledy před deseti lety, kdy je vyřadil Liverpool, teď mají Katalánci přibouchnuté dveře do čtvrtfinále už po devadesáti minutách, během nichž v Parku princů nečekaně totálně propadli.

ZPACKANÁ PENALTA. Pierre-Emerick Aubameyang proti Benfice Lisabon zahodil pokutový kop.

Ve druhém osmifinálovém duelu úterka prohrál Dortmund s Benfikou Lisabon gólem Kostase Mitrogloua ze začátku druhého poločasu. Hosté, kteří v základní skupině vytvořili nový střelecký rekord soutěže, vyšli tentokrát gólově naprázdno i kvůli neproměněné penaltě útočníka Aubameyanga. Ten střílel z jedenácti metrů doprostřed, jenže brankář Benfiky Ederson se nepohnul a míč vyrazil.

Liga mistrů, úvodní osmifinále

Paříž St. Germain - Barcelona 4:0

Branky: 18. a 55. Di María, 40. Draxler, 72. Cavani. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, T. Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Rabiot - A. Gomes, Busquets, Rafinha. Diváci: 46.484.

Sestavy: PSG: Trapp - Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa - Verratti (69. Nkunku), Rabiot, Matuidi - Di María (61. Lucas), Cavani, Draxler (86. Pastore). Trenér: Emery.
Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - A. Gomes (58. Rafinha), Busquets, Iniesta (73. Rakitič) - Messi, L. Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

Benfica Lisabon - Borussia Dortmund 1:0

Branka: 48. Mitroglou. Rozhodčí: Rizzoli - Banti, Irrati (všichni It.). ŽK: Fejsa - Schmelzer, Pulisic, Bartra. Diváci: 55.124.
Sestavy: Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio, Pizzi, Fejsa, Carrillo (46. Augusto) - Mitroglu (75. Jiménez), R. Silva (68. Cervi). Trenér: Vitória.
Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopulos, Bartra, Schmelzer, Durm - Dembelé, Weigl, Guerreiro (81. G. Castro) - Reus (81. Pulisic), Aubameyang (62. Schürrle). Trenér: Tuchel.