Liga mistrů 2012/2013
Finále |
25. května |
Borussia Dortmund |
Bayern Mnichov |
1:2 |
Semifinále |
od 22. dubna do 1. května |
Bayern Mnichov |
Barcelona |
4:0 |
3:0 |
Borussia Dortmund |
Real Madrid |
4:1 |
0:2 |
Čtvrtfinále |
od 2. do 10. dubna |
Paris St. Germain |
Barcelona |
2:2 |
1:1 |
Bayern Mnichov |
Juventus Turín |
2:0 |
2:0 |
Málaga |
Borussia Dortmund |
0:0 |
2:3 |
Real Madrid |
Galatasaray Istanbul |
3:0 |
2:3 |
Osmifinále |
od 12. února do 13. března |
Celtic Glasgow |
Juventus Turín |
0:3 |
0:2 |
Valencie |
Paris St. Germain |
1:2 |
1:1 |
Šachtar Doněck |
Dortmund |
2:2 |
0:3 |
Real Madrid |
Manchester United |
1:1 |
2:1 |
Arsenal |
Bayern Mnichov |
1:3 |
2:0 |
Porto |
Málaga |
1:0 |
0:2 |
Galatasaray |
Schalke |
1:1 |
3:2 |
AC Milán |
Barcelona |
2:0 |
0:4 |
Základní skupiny
Skupina A
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Paříž SG |
6 |
5 |
0 |
1 |
14:3 |
15 |
2. |
FC Porto |
6 |
4 |
1 |
1 |
10:4 |
13 |
3. |
Dynamo Kyjev |
6 |
1 |
2 |
3 |
6:10 |
5 |
4. |
Dinamo Záhřeb |
6 |
0 |
1 |
5 |
1:14 |
1 |
Skupina B
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Schalke 04 |
6 |
3 |
3 |
0 |
10:6 |
12 |
2. |
Arsenal |
6 |
3 |
1 |
2 |
10:8 |
10 |
3. |
Olympiakos Pireus |
6 |
3 |
0 |
3 |
9:9 |
9 |
4. |
Montpellier |
6 |
0 |
2 |
4 |
6:12 |
2 |
Skupina C
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Málaga |
6 |
3 |
3 |
0 |
12:5 |
12 |
2. |
AC Milán |
6 |
2 |
2 |
2 |
7:6 |
8 |
3. |
Zenit Petrohrad |
6 |
2 |
1 |
3 |
6:9 |
7 |
4. |
Anderlecht |
6 |
1 |
2 |
3 |
4:9 |
5 |
Skupina D
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Dortmund |
6 |
4 |
2 |
0 |
11:5 |
14 |
2. |
Real Madrid |
6 |
3 |
2 |
1 |
15:9 |
11 |
3. |
Ajax Amsterdam |
6 |
1 |
1 |
4 |
8:16 |
4 |
4. |
Manchester City |
6 |
0 |
3 |
3 |
7:11 |
3 |
Skupina E
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Juventus |
6 |
3 |
3 |
0 |
12:4 |
12 |
2. |
Šachtar Doněck |
6 |
3 |
1 |
2 |
12:8 |
10 |
3. |
Chelsea |
6 |
3 |
1 |
2 |
16:10 |
10 |
4. |
Nordsjaelland |
6 |
0 |
1 |
5 |
4:22 |
1 |
Skupina F
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Bayern |
6 |
4 |
1 |
1 |
15:7 |
13 |
2. |
Valencie |
6 |
4 |
1 |
1 |
12:5 |
13 |
3. |
Borisov |
6 |
2 |
0 |
4 |
9:15 |
6 |
4. |
Lille |
6 |
1 |
0 |
5 |
4:13 |
3 |
Skupina G
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Barcelona |
6 |
4 |
2 |
1 |
11:5 |
13 |
2. |
Celtic |
6 |
3 |
1 |
2 |
9.8 |
10 |
3. |
Benfica |
6 |
2 |
2 |
2 |
5:5 |
8 |
4. |
Spartak Moskva |
6 |
1 |
0 |
5 |
7:14 |
3 |
Skupina H
|
Tým |
Z |
V |
R |
P |
S |
B |
1. |
Manchester Utd. |
6 |
4 |
0 |
2 |
9:6 |
12 |
2. |
Galatasaray |
6 |
3 |
1 |
2 |
7:6 |
10 |
3. |
Kluž |
6 |
3 |
1 |
2 |
9:7 |
10 |
4. |
Braga |
6 |
1 |
0 |
5 |
7:13 |
3 |
Předkola
4. PŘEDKOLO (21. 8. a 22. 8. - odvety 28. 8. a 29.8.) |
Mistrovská část |
Dinamo Záhřeb |
Maribor |
2:1 |
1:0 |
Basilej |
CFR Kluž |
1:2 |
0:1 |
AEL Limasol |
Anderlecht |
2:1 |
0:2 |
Helsingborgs |
Celtic Glasgow |
0:2 |
0:2 |
Borisov |
Hapoel Kirjat Šmona |
2:0 |
1:1 |
Nemistrovská část |
Spartak Moskva |
Fenerbahce |
2:1 |
1:1 |
Málaga |
Panathinaikos |
2:0 |
0:0 |
FC Kodaň |
OSC Lille |
1:0 |
0:2PP |
Mönchengladbach |
Dynamo Kyjev |
1:3 |
2:1 |
Braga |
Udine |
1:1 |
1:1P |
3. PŘEDKOLO (31. 7. a 1. 8. - odvety 7. a 8. 8.) |
Mistrovská část |
Maribor |
Dudelange |
4:1 |
1:0 |
BATE Borisov |
Debrecín |
1:1 |
2:0 |
Kluž |
LIBEREC |
1:0 |
2:1 |
Slask Wratislav |
Helsingborg |
0:3 |
1:3 |
Anderlecht |
Ekranas |
5:0 |
6:0 |
Šeriff Tiraspol |
Dinamo Záhřeb |
0:1 |
0:4 |
Celtic |
HJK Helsinky |
2:1 |
2:0 |
FK Molde |
Basilej |
0:1 |
1:1 |
Hapoel Kiryat |
Neftči Baku |
4:0 |
2:2 |
AEL Limassol |
Partizan Bělehrad |
1:0 |
1:0 |
Nemistrovská část |
Fenerbahce |
Vaslui |
2:1 |
4:1 |
Motherwell |
Panathinaikos |
0:2 |
0:3 |
FC Kodaň |
FC Bruggy |
0:0 |
3:2 |
Dynamo Kyjev |
Feyenoord |
2:1 |
1:0 |
2. PŘEDKOLO (17. a 18. července - odvety 24. a 25. července) |
Liberec |
Karaganda |
1:0 |
1:1PP |
Skenderbeu (Albánie) |
Debrecín (Maďarsko) |
1:0 |
0:3 |
Maribor (Slovinsko) |
Željezničar (Bosna a Her.) |
4:1 |
2:1 |
Žilina (Slovensko) |
Hapoel Kiryat (Izrael) |
1:0 |
0:2 |
BATE Borisov (Bělorusko) |
Vardar (Makedonie) |
3:2 |
0:0 |
Limassol (Kypr) |
Linfield |
3:0 |
0:0 |
Shamrock Rovers (Irsko) |
Ekranas (Litva) |
0:0 |
1:2 |
Flora Tallinn (Estonsko) |
FC Basilej (Švýcarsko) |
0:2 |
0:3 |
The New Saints (Wales) |
Helsingborgs (Švédsko) |
0:0 |
0:3 |
HJK Helsinky (Finsko) |
KR Rejkjavík (Island) |
7:0 |
2:1 |
FK Molde (Norsko) |
Ventspils (Lotyšsko) |
3:0 |
1:1 |
Dudelange |
Salcburk (Rakousko) |
1:0 |
3:4 |
Ludogorec (Bulharsko) |
Dinamo Záhřeb (Chorvatsko) |
1:1 |
2:3 |
Neftči Baku (Ázerbájdžán) |
Zestafoni (Gruzie) |
3:0 |
2:2 |
Ulisses (Arménie) |
Šeriff Tiraspol (Moldávie) |
0:1 |
0:1 |
Valetta |
Partizan Bělehrad (Srbsko) |
1:4 |
1:3 |
Budučnost Podgorica (Č. Hora) |
Slask Vratislav (Polsko) |
0:2 |
1:0 |
1. PŘEDKOLO (3. a 4. července - 10. a 11. července) |
Dudelange (Lucembursko) |
Tre Penne (San Marino) |
7:0 |
4:0 |
Valetta (Malta) |
Lusitans (Andorra) |
8:0 |
1:0 |
Linfield (Sev. Irsko) |
Tórshavn (Faerské Ostrovy) |
0:0 |
0:0,4:3P |
Historie Ligy mistrů
Přehled finálových zápasů
klikněte na letopočet pro výsledky ročníku a na výsledek pro zprávu z finálového zápasu
2012: Chelsea - Bayern Mnichov 1:1, na penalty 4:2
2011: Barcelona - Manchester United 3:1
2010: Inter Milán - Bayen Mnichov 2:0
2009: Barcelona - Manchester 2:0
2008: Manchester - Chelsea 1:1, 6:5 na penalty
2007: AC Milán - FC Liverpool 2:1
2006: FC Barcelona - FC Arsenal 2:1
2005: FC Liverpool - AC Milán 3:3, na pen. 3:2
2004: FC Porto - AS Monako 3:0
2003: AC Milán - Juventus Turín 0:0, na pen. 3:2
2002: Real Madrid - Bayer Leverkusen 2:1
2001: Bayern Mnichov - FC Valencie 1:1, na pen. 5:4
2000: Real Madrid - FC Valencie 3:0
1999: Manchester United - Bayern Mnichov 2:1
1998: Real Madrid - Juventus Turín 1:0
1997: Borussia Dortmund - Juventus Turín 3:1
1996: Juventus Turín - Ajax Amsterdam 1:1, na pen. 4:2
1995: Ajax Amsterdam - AC Milán 1:0
1994: AC Milán - FC Barcelona 4:0
1993: Olympique Marseille - AC Milán 1:0
1992: FC Barcelona - Sampdoria Janov 1:0 po prodl.