Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Evropu si užívám. Nechci, aby to skončilo, říká liberecký Fleišman

KLIČKA. Jiří Fleišman z Liberce proniká, startuje po něm Coke ze Sevilly. | foto: AP

11 2013
Poprvé v životě si zahrál v základní skupině Evropské ligy a na jaře by si chtěl vyzkoušet i atmosféru vyřazovacích bojů. Liberecký obránce Jiří Fleišman věří, že v silách severočeského týmu je klíčovou bitvu o postup v portugalském Estorilu vyhrát.

"Jsem šťastný, že jsem si mohl v Evropě zahrát a strašně bych si přál, aby to neskončilo. Udělám pro to na hřišti všechno," říká Fleišman. "Pořád ještě máme šanci postoupit ze základní skupiny, takže do utkání v Estorilu jdeme s jediným cílem vyhrát, i když víme, že nám ani to nemusí stačit."

Poslední dobou se ale Liberci přestalo dařit. Dokážete ze sebe přízrak proher setřást?
Řekli jsme si, že za českou ligou uděláme tlustou čáru. Prostě závěr nebyl moc povedený, ale zase to není žádná katastrofa, pořád máme šanci bojovat o pohárové příčky pro příští rok. Závěr podzimu nám nevyšel, ale teď se soustředíme jen na poslední zápas v Evropské lize. Doufám, že dopadne dobře a budeme si moct říct, že to byla úspěšná polovina sezony.

Jaké je to, když skončí liga a vy ještě musíte trénovat na poslední zápas?
Je to netypické, ale my víme, o co jde. Trénovali jsme pořád naplno. Holt dovolená začne později, ale každý si uvědomujeme, že to stojí za to, abychom uspěli v Evropě.

V Evropě obvykle bráníte a zkoušíte vyrážet do brejků, ale v Estorilu musíte hrát na vítězství. Změníte tedy herní styl?
Já to vidím tak, že zápas bude dlouhý. Očekávám, že nastoupíme od začátku tak, jak jsme hráli doposud, to znamená ze zajištěné obrany. Zkusíme vstřelit nějaký gól z brejku a postupem času, kdyby se pro nás zápas vyvíjel nepříznivě, budeme muset herní styl pozměnit a vrhnout se do útoku.

Budete při utkání v Estorilu sledovat výsledek druhého utkání Freiburg - Sevilla? Pokud německý tým vyhraje, vy máte smůlu?
Ti, co budou na hřišti, určitě ne. Trenéři jistě budou poločasový výsledek vědět, ale myslím, že nám ho neřeknou. Jak hrají soupeři, to nás nebude na hřišti zajímat. Zaměříme se na svůj výkon, abychom mohli říct, že jsme pro to udělali všechno. I kdyby to v druhém zápase nevyšlo.

Věříte, že Sevilla, která už má postup jistý, ve Freiburgu uspěje?
Určitě to bude těžké, protože výsledky Sevilly nejsou v poslední době zrvona skvělé, sbírala spíš remízy. Ale myslím, že budou chtít postoupit suverénně z prvního místa a že je to natolik profesionální klub, že poslední zápas skupiny nevypustí.

Nic jiného vám ani nezbývá, než doufat, že Sevilla neprohraje.
Ano. Počítáme s tím, že nám pomůžou a že do zápasu ve Freiburgu půjdou na sto procent. Oni mají dost široký kádr a ať tam nastoupí kdokoli, bude mít kvalitu. Věřím, že to zvládnou a Freiburg porazí.

Co říkáte zlepšeným výkonům Estorilu? V portugalské lize vyhrávají a už jsou čtvrtí.
Abych pravdu řekl, vůbec to nesleduju. Estoril si pamatuju jen z prvního vzájemného zápasu u nás v Liberci. Jak si vedou v lize mě absolutně nezajímá. Chci mít čistou hlavu. Když budeme hrát tak jako třeba v Seville, máme velké šance na to, abychom postoupili do jarních bojů Evropské ligy.Najdete na iDNES.czmobilní verze