Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ličkův výběr chce odčinit remízu z Dauhá

19 2003
Mladá Boleslav - Odčinit remízu z lednového turnaje v Dauhá, to je cíl českých reprezentantů do jedenadvaceti let v přátelském utkání s Egyptem. Půl roku starý zápas, který skončil bez branek, tenkrát znamenal vyřazení českých fotbalistů ze závěrečných bojů. "Hlavně se ale musíme před kvalifikací dostat do pohody," doplňuje trenér Werner Lička.

"Když jsem klukům dopoledne pouštěl video z našeho vzájemného zápasu, všiml jsem si, jak hned zbystřili pozornost. Všichni, kdo tam byli, vědí, že nás čeká velmi silný protivník a moc zajímavé utkání," povídal kouč.

Při dopoledním sledování videa Lička svým svěřencům promítl také pasáže z únorového přátelského utkání ve Francii. "Zaměřili jsme se především na presink, získávání míče a přechod do útoku," upřesnil kouč.
 
Upozornil také na egyptskou specialitu: hru na tři beky s osobním bráněním. "Je to už opravdu specifické a málokdy vídané. Ale Egypťané hrají vůbec velmi neobvyklým stylem, český fanoušek se s podobným fotbalem doma vůbec nepotká," lákal příznivce do hlediště Lička.
 
Středečního soupeře považuje ve věkové kategorii do 21 let za jeden z nejsilnějších světových výběrů. Egypťané prý nedělají rozdíly mezi přátelským a mistrovským utkáním a do každého vstupují s maximálním nasazením.

"Pro ně je reprezentace úplně vším, dokonce se jí podřizují i tamní kluby," vysvětlil Lička. Vyzdvihl především kvality všech tří útočníků či ofenzivní schopnosti krajních obránců. "Velkou oporou je i jejich kapitán, kterého zdobí velká univerzalita. V jednom zápase začínal v útoku a přes zálohu se dostal až do obrany," nastínil Lička.
 
"Ale samozřejmě víme i o slabinách egyptského výběru. Určitá rizika přináší třeba osobní bránění, Egypťané mají občas i potíže se soustředěností a disciplínou. Je otázkou, zda najdeme prostředky, jak toho využít," přemýšlel trenér.

Přátelské utkání mezi výběrem ČR do 21 let a stejně starými Egypťany začne v Mladé Boleslavi ve středu v 17.30. Jako hlavní rozhodčí ho bude řídit slovenský rozhodčí Anton Stredák, na pomezí mu budou pomáhat domácí sudí Jiří Vodička s Patrikem Filípkem.
 
Předpokládaná sestava ČR:
Laštůvka - Vidlička, Schuster, Koubský, Bureš - Kobylík, Polák, Plašil, Trojan - Lička, Svěrkoš.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze