Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lička: teď se ukáže naše síla

10 2003
Praha - Čeští fotbalisté do jedenadvaceti let své kvalifikační skupině dlouho absolutně vévodili Po pěti zápasech byli bez ztráty bodu suverénně v čele, o jejich moderní hře se v superlativech. Další dvě utkání ale vše změnily.

Svěřenci Wernera Ličky prohráli v pátek v Bělorusku i v úterý na domácí půdě s Nizozemskem a rázem se třesou. Pokud dnes druhé Bělorusko alespoň remizuje v Moldavsku, dostane se do čela tabulky.

Zatím není jisté, zda by na postup z třetí skupiny stačilo i druhé místo. Jednadvacítku může hřát jediné: pokud vyhraje v říjnu v posledním zápase v Rakousku, baráž jí neunikne.

"Nejdůležitější ze všeho je to, že máme ještě všechno ve svých rukou," řekl kouč Lička. I on však přiznal, že s takovými komplikacemi před posledním kvalifikačním dvojutkáním absolutně nepočítal.

"Čekali jsme samozřejmě úplně něco jiného. Teď provedeme důkladnou analýzu a rychle začneme hledět k říjnovému utkání v Rakousku. Nesmíme se už příliš ohlížet zpět, to by byla ta největší chyba," nabádal kouč..

Úterní zápas s Nizozemskem jen prohloubil krizi v útočné fázi. V posledních třech zápasech se junioři trefili jen jednou, ale ani Fořtova liberecká branka na body nakonec nestačila. "Nizozemci nás přehráli tím, čím jsme je chtěli přehrát my. Zatímco oni hráli uvolněně a bez zábran, nám zbyl jen křečovitý boj," vrátil se k utkání Lička.

Před posledním zápasem v Rakousku s razantními změnami v nominaci či přípravě nepočítá. "Něco jsme už s tímhle týmem dokázali a stále vím, že síla v mužstvu zkrátka je. Nesmíme panikařit. Před Rakouskem ale budu velmi bedlivě sledovat aktuální formu jednotlivých hráčů," naznačil Lička.

"Už po úterním zápasu jsem kluky nabádal, ať následující týdny využijí k maximální práci v klubu a na dalším srazu jsou v optimální fyzické i psychické pohodě. Pak to musíme jen sladit dohromady," prohlásil trenér jednadvacítky.

Český kouč si je vědom faktu, že v posledním zápase v Rakousku projde psychika jeho svěřenců zásadní zkouškou. "Teď se ukáže, jak silný máme tým. Budeme pod tlakem a je potřeba, aby byl každý z hráčů psychicky silný. Půjde o hodně. Jestli to nezvládneme, tak mezi nejlepšími nemáme co dělat," řekl jednoznačně Lička.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze