Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mluvil jsem na plná ústa, kandidatury nelituju, řekl poražený Duba

Kandidát na předsedu fotbalové asociace Libor Duba na valné hromadě. | foto:  Michal Šula, MAFRA

2 2017
Pouhé tři hlasy od českých delegátů, žádný od moravských. Kandidatura Libora Duby na předsedu fotbalového asociace skončila fiaskem. "Ale nebál jsme se do toho jít. Nedá se říct, jestli jsme zklamaný,nebo potěšený," řekl Duba vyrovnaným hlasem.

Proti Dubovi, výkonnému řediteli Karlovarské Korunní, stáli v prvním kole voleb Martin Malík a Petr Fousek. Malík získal velkou podporu v české komoře, Fousek vyhrál v moravské. Oba postupili do dalších kol. Duba je ze hry.

„Vypadá to patově,“ glosoval Duba první kolo voleb. Vzápětí nerozhodlo ani druhé.

Nemrzí vás, že jste měl tak malou podporu?
Zhruba jsem věděl, na čem jsem z hlediska podpory krajů. Převládlo kompromisní řešení nad tím udělat změny. Mrzí mě, že jsem lidi nepřesvědčil, že já jsem variantou pro změny. A jako změna se tu prezentuje člověk, který čtyřiadvacet let dělá ve fotbale. Mrzí mě, že si mě delegáti nespojili s krizovým managementem.

Mohl za to váš projev?
Vystupoval jsem jako ten, který chce udělat změny. Možná to přinášelo vysokou dynamiku projevu. Ale kandidatura byla správná už jen proto, že se otevřela spousta témat. Počítal jsem, že budu v nevýhodné pozici proto, že mě někdo vnímá jako nastrčeného kandidáta pana Berbra.

Fotogalerie

Ale vypadá to, že kandidátem místopředsedy Berbra je Martin Malík?
Před volbami se jako hlavní téma vytvořila kauza Berbr. Pocházím čistě z byznysu, nejsem politik.

Jak podle vás volby dopadnou? Vzejde z nich předseda?
Z těch dvou kandidátů je mi bližší Martin Malík, má vazbu na partnery, pohybuje se v byznysovém prostředí. Program jsme měli podobný, působil klidněji než já. Já do toho šel s vervou, mluvil jsem na plná ústa. Nechtěl jsem to tlačit někam, kde se necítím ve své kůži. Výsledek beru a přeju oběma hodně štěstí. A delegátům rozumnou volbu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze