Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberečtí fotbalisté v koutku duše doufali

Alkmaar - Liberec: Opdam - Parks - Liberecký útočník Winston Parks (vlevo) v souboji s Barry Opdamem z Alkmaaru. | foto: ČTK

14 2006
Praha - Hodinu žila naděje libereckých fotbalistů na postup do jarní fáze Poháru UEFA. Odsunout na čtvrté místo ve skupině C je mohla jedině portugalská Braga, která hostila Grasshoppers Curych. Ovšem jen v případě výhry. "Chyběla nám půlhodina, ale nedá se nic dělat," konstatoval po vítězství Bragy liberecký kouč Vítězslav Lavička.

Curych hrál v Braze hodinu 0:0 a teprve v 61. minutě zápasu se brankově prosadil domácí Joao Pinto. Výhru a postup portugalského celku pak v úvodu nastaveného času potvrdil druhou brankou Castanheira. Braga zvítězila 2:0 a v tabulce skupiny C přeskočila právě Liberec.

Severočeši už měli své čtyři zápasy odehrané a tak mohli jen doufat.

"Je to škoda, s pěti body bychom až na jeden případ z dalších skupin postoupili," litoval trenér Lavička. "Nejblíž k postupu jsme měli v Alkmaaru, ale bohužel, jen jsme tam remizovali. Takhle nezbývá, než třem našim šťastnějším soupeřům k postupu poblahopřát."

Kapitán libereckého mužstva Tomáš Zápotočný si také dělal hodinu naděje.

"Ležel jsem doma u internetu a říkal si, že po té hodině už by Curych tu remízu v Braze udržet mohl. A vtom tam bliklo, že Braga vede jedna nula. V tu chvíli mi bylo jasné, že už si postup utéct nenechá. Ale tihle Portugalci jen potvrdili, že mají opravdu kvalitní mužstvo, postup si zasloužili," komentoval Zápotočný rozuzlení skupiny.

Přestože úspěchu švýcarského outsidera zrovna na hřišti Bragy věřil z libereckých fotbalistů málokdo, nakonec byli přece jen zklamáni víc, než by se čekalo.

"Bylo zřejmé, že Braga si to doma utéct nenechá, jenže, znáte to: v koutku duše jsme si říkali, co kdyby tam ten Curych přece jen bodoval. Bohužel, nestalo se. A taky mě mrzí, že jsme vypadli s pěti body, které by nám v dalších šesti skupinách k postupu stačily," přemítal útočník Zbyněk Pospěch.

"Taky mi je líto našich výborných fanoušků. Proto se budeme muset dobře připravit na jaro a usmířit si je úspěchem v lize," dodal Pospěch.

Záložník Jiří Bílek seděl ve čtvrtek večer v jedné pražské internetové kavárně a u počítače si také hodinu představoval, jak ho bude v pátek po poledni zajímat los Poháru UEFA pro jaro.

"Věřil jsem, věřil. Ale takový už je fotbal, měli jsme si to uhrát sami," poznamenal Bílek smířlivě. "Samozřejmě, že v Alkmaaru jsme měli k postupu blízko, ale já říkám, že jsme měli doma porazit Sevillu, i s ní jsme na ty tři body měli. Teď ten náš pohárový podzim budeme muset napravit obhajobou ligového titulu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze