Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberecký tým složily první dva góly

22 2002
Dortmund - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Liberecké pohárové sny skončily právě před chvílí a poraženým se po čtyřbrankovém debaklu v Dortmundu dlouho, předlouho nechtělo z kabiny. V mix-zóně v útrobách tribuny Vestfálského stadionu už byli místními reportéry vyzpovídáni téměř všichni vítězové, když čtyřicet minut po závěrečném hvizdu vyšel z šatny hostí posmutnělý brankář Antonín Kinský. "Kluci se z toho ještě vzpamatovávají v bazénu," vysvětloval zpoždění zpoždění spoluhráčů.Dále čtěte: Liberecké tažení skončilo debaklemKoller s Rosickým chválili poraženéProhlédněte si fotogalerii

Když se konečně začali trousit ostatní liberečtí fotbalisté, do jednoho se shodovali: zápas rozhodly rychlé góly po přestávce a soupeřova produktivita. A svorně odmítali, že by snad odpadli fyzicky.

"Když jsme dostali ten hloupý první gól, chtěli jsme co nejdřív vyrovnat a místo toho jsme dostali druhý," říkal záložník Václav Koloušek. "A dohánět na hřišti takového mužstva dvoubrankovou ztrátu, to už je skoro nemožné."

Brankář Kinský vysvětloval, že za stavu 0:2 chtěli dát jeho spoluhráči aspoň kontaktní gól, tak začali hrát vabank. "Jenže Borussia to potrestala další brankou."

K nešťastné první brance Kinský poznamenal: "Koller mě trefil do kolena, míč se odrazil a já ho nestačil ztlumit. A pro Amorosa už pak nebylo těžké poslat ho do prázdné branky."

Po dvou gólech Dortmundu už nebylo o co hrát, říkali dál poražení. "Samozřejmě jsme to chtěli dohrát důstojně, ale skoro všichni jsme asi byli myšlenkama u nedělního zápasu se Žižkovem," přiznal stoper Miroslav Holeňák. Útočník Jiří Štajner přitakal, že blížící se duel se Žižkovem jistou roli ve druhém poločase sehrál. "To víte, že ten nedělní zápas se nám v hlavě honil."

Štajner potom ještě dodal: "To jsou celí Němci, nemusí hrát nic moc, ale ta jejich produktivita. Je fakt, že o Dortmundu by se klidně mohlo říct, že je to mužstvo brazilsko-české, ale duch je tam prostě německý. Jsou to opravdu typičtí němečtí fotbaloví řemeslníci."

Další útočník Jan Nezmar prohlásil, že Liberec v tomto zápase určitě nepropadl. "Jenže po dobrém prvním poločasu jsme pak udělali chybu, dostali jsme gól, pak přišla druhá chyba a prohrávali jsme dva nula. Domácí prostě byli před brankou důraznější."

Kapitán mužstva Tomáš Janů také mluvil o soupeřově produktivitě. "Je to krutá porážka, protože na čtyři nula pro Borussii to zase nebylo. Ale takový už fotbal někdy bývá," dodal, když i on přiznal, že za stavu 0:2 už na zápas se Žižkovem myslel také.

Koloušek souhlasil. "Hnát to v Dortmundu za stavu nula dva do krajnosti, když před sebou máte jeden z nejdůležitějších ligových zápasů, to by asi opravdu nemělo smysl," řekl. "V Poháru UEFA jsme snad došli dost daleko, tak si říkám, že je lepší dostat takovou nakládačku v Dortmundu, než aby nás něco podobného potkalo v lize."

Přesto nakonec všechny liberecké fotbalisty krutý čtyřbrankový příděl mrzel. "Bohužel, výsledek čtyři nula pro Dortmund dává zapomenout na náš dobrý výkon v prvním poločase. A za těch prvních pětačtyřicet minut se stydět nemusíme. Dát před přestávkou gól, nebo aspoň udržet nula nula o něco déle, bůhví, co by to s nima udělalo."Najdete na iDNES.czmobilní verze