Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberecký kouč: Hráči jsou zklamaní, měli jsme vyhrát vyšším rozdílem

Liberecký trenér Jindřich Trpišovský během pohárového utkání 3. předkola Evropské ligy proti Kirjatu Šmona. | foto: ČTK

30 2015
Vítěznou premiéru prožil i na evropské scéně, přesto měl liberecký trenér Jindřich Trpišovský smíšené pocity. Jeho tým ještě chvíli před koncem v úvodní bitvě 3. předkola Evropské ligy vedl doma nad izraelským Kirjatem Šmona pohodlně o dvě branky, ale nakonec zvítězil 2:1, což je v pohárech ošidný výsledek.

„Vyhráli jsme, což je v pořádku, ale stalo se nám přesně to, co jsme chtěli ze všeho nejmíň - inkasovali jsme branku. Navíc se to bohužel stalo minutu před koncem po chybě ve středu hřiště,“ litoval Trpišovský.

„Měli jsme vyhrát výraznějším rozdílem, protože celkově jsme měli utkání pod kontrolou. Z hráčů samozřejmě čiší zklamání, jsou skleslí, ale pořád je to tak, že pojedeme do Izraele s tím, že vedeme. Musíme jít do odvety s čistou hlavou.“

Nenastoupili jste do utkání s až přílišným respektem?
Myslím, že to byla kombinace respektu s nervozitou. Když jsem v neděli po ligovém utkání s Boleslaví mluvil o tom, že v první půli jsme byli nervózní, tak dnes se to zopakovalo. Vím, co hráči dokáží na tréninku, ale teď to nepředvedli. Musíme taky vzít v úvahu to, že šest našich fotbalistů v poháru debutovalo. Myslel jsem, že to z nás po vstřeleném gólu spadne, ale bohužel na nás dolehla důležitost utkání. Míče nám uskakovaly a hráči vpředu neměli takovou nabídku, jakou by měli mít. Soupeř měl do 80. minuty jedinou příležitost, takže mužstvo pracovalo v obraně dobře, ale celkově jsme nepodali top výkon.

Ve druhém poločase jste soupeři nabídli svou nedůsledností šance. V čem byl problém?
To jde ruku v ruce s tím, že jsme vedli. Hosté změnili strategii. V prvním poločase si mysleli, že jim stačí jen zdržovat, ale teď najednou museli začít hrát. My jsme naproti tomu cítili, že jsme lepším týmem a snažili jsme se utkání rozhodnout výraznějším rozdílem. Zvýšili jsme aktivitu a tlačili se dopředu, čímž jsme ale někdy po ztrátách míče pouštěli soupeře do protiútoků.

Po přestávce na stadionu nefungovala časomíra. Byl to problém?
Já jsem to moc nepocítil, protože jsem měl stopky. Ale je fakt, že se hráči ke konci o čas zajímali. Takže místo abychom přidali třetí gól a starali se o to, co se děje na hřišti, někteří hráči se ptali, kolik času ještě zbývá.

Berete to tak, že máte silnější tým a měli byste postoupit?
Nesmíme zapomenout, že Kirjat Šmona má v kádru izraelské reprezentanty a legionáře, takže si stále myslím, že je to padesát na padesát. Tým, který vyhrál izraelský pohár a byl druhý v lize nemůže být slabý. Samozřejmě ale máme všechno ve svých rukou, a pokud se v odvetě přiblížíme výkonu z druhé půle s Mladou Boleslaví a vyvarujeme se chyb, máme určitě na postup.

Čeká vás zápas na Slavii a pak těžká odveta v Izraeli. Obměníte sestavu?
Určitě ji protočíme. Už proto, že Šural s Bartošákem nastoupili do pohárového zápasu bez tréninku a v minulých dnech byli v péči doktorů. Taky chceme dát příležitost některým nevytíženým hráčům, ale tak, abychom mužstvo úplně nerozbili.Najdete na iDNES.czmobilní verze