Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nezmar: Sevilla je velký favorit, ale naše cesta ještě nekončí

Sportovní ředitel libereckých fotbalistů Jan Nezmar | foto: Radek PetrášekČTK

31 2013
Sportovní ředitel libereckých fotbalistů Jan Nezmar z losu základní skupiny Evropské ligy nijak zvlášť nadšený nebyl. "Musím přiznat, že jsem mírně zklamaný. Strašně jsem si přál někoho z Anglie, nejlíp Tottenham," přiznal Nezmar. "Na druhou stranu skupina je to zajímavá ze sportovního hlediska i pro naše fanoušky. Jsou to zástupci tří fotbalově vyspělých zemí."

Fotbalový stadion U Nisy byl den po slavném postupu přes italské Udine do Evropské ligy vylidněný. Hráči po zápase slavili a na pátek dostali volno, Nezmar však byl od rána ve své kanceláři a už přemítal o příštích bitvách, které Liberec čekají.

Co víte o týmech pro skupinu?
Se Sevillou jsme sice už hráli, ale to je nám bohužel k ničemu, protože už je to sedm let. Víme jen to, že bude velkým favoritem skupiny. Freiburg je německá liga, možná ne tak zvučné jméno, ale určitě velká kvalita. A Portugalci, to je pro nás velká neznámá. Jasné je, že budou mít hráče se skvělou technikou.

Liberec v Evropské lize

19. září, 21.05: Freiburg - Liberec.
3. října, 19.00: Slovan Liberec - Estoril
24. říjen, 19.00: Slovan Liberec - FC Sevilla
7. listopadu, 21.05: FC Sevilla - Slovan Liberec
28. listopadu, 19.00: Slovan Liberec - Freiburg
12. prosince, 21.05 Estoril - Slovan Liberec

A za Freiburg bude hrát český reprezentant Vladimír Darida, jenž tam odešel z Plzně.
Máme naštěstí s Plzní smlouvu, že proti nám Darida nesmí nastoupit. Ne, to je samozřejmě vtip, bude to zajímavá konfrontace.

Je vám hodně líto, že jste nedostali anglický Tottenham?
Já jsem ho chtěl hodně, ale když jsem pak viděl, že je ve skupině s Machačkalou a Tiraspolem, tak jsem si ho přát přestal.

Je postup do základní skupiny splněným cílem, nebo máte hlad jít ještě dál?
Na konci cesty rozhodně nejsme. Musíme to považovat za splněný sen. Dali jsme si cíl vytvořit v našich ekonomických mantinelech tým pro postup do základní skupiny Evropské ligy, ale ve vzdálenějším horizontu. Nám se to podařilo nečekaně uspíšit, byť s obrovskou dávkou štěstí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Rozhodně nebudeme páchat žádné harakiri v přestupové politice. Věřím, že se popereme o postup ze skupiny, i když z této to bude hodně těžké.

Dá se teď očekávat nákup či prodej hráčů?
Na odchody není moc času. V zemích západní Evropy končí v pondělí přestupové období. Vyloučit se nic nedá, ale vzhledem k tomu, že se dva měsíce nic nedělo, tak si nemyslím, že se to během dvou dní změní. A pokud jde o příchody k nám, v Česku přestupový termín ještě nekončí, a tak se možná bude něco dít. Budeme to rozebírat od soboty.

Za předkola Evropské ligy a za postup klub získá přes 40 milionů korun. Je to pro vás hodně důležité?
Je to velká pomoc, ale samo o sobě to naši finanční situaci neřeší. Dál musíme jít cestou, kterou jsme nastoupili. Postup nám uleví, tlak na finance se sníží, ale vyřešené to není. Liga mistrů by byla jiná káva.Najdete na iDNES.czmobilní verze