Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrát by mohl, ale co když se zranění zhorší? Pavelka riskovat nebude

David Pavelka po zápase v Giurgiu | foto: ČTK

6 2014
Velká nepříjemnost! Fotbalisté Liberce budou muset dotahovat tříbrankovou ztrátu z prvního zápasu 3. předkola Evropské ligy v rumunském Giurgiu bez klíčového záložníka Davida Pavelky.

Pavelka odstoupil z ligového utkání s Příbramí s poraněným kolenem a je v péči lékařů. V součtu se zraněním dalšího tvořivého středového hráče Marka Jarolíma je to pro družinu kouče Slováka hodně špatná zpráva.

"Pořád mám pocit, že by s tím hrát možná šlo, ale převládají obavy, aby se zranění nezhoršilo," řekl David Pavelka, který místo tréninku ležel na rehabilitaci.

"Nikdo neví, jak by koleno zareagovalo na zátěž. Takže odvetu s Giurgiu vypustím a uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. Kdyby aspoň odešla bolest, zkusil bych trénovat."

Co přesně za problém s kolenem máte?
V chrupavce je menší prasklina. Není to nic vážného, ale pokud by došlo k většímu poškození, léčení by bylo na delší dobu. Kdyby mi bylo třiatřicet, možná bych to neřešil a dokopal s tím kariéru. Jenže já jsem ještě mladý a nerad bych si zkomplikoval fotbalovou budoucnost.

Budete muset na operaci?
Zatím ne. Dostávám výživové injekce, aby se zranění zatáhlo. Když se to nebude zhoršovat, chrupavka by se měla zahojit sama.

Jaké pro vás bude sledovat odvetu s Giurgiu jako divák?
Zatím jsem tady moc zápasů z tribuny neviděl, ale vždycky, když jsem nehrál, jsem trpěl. Mrzí mě, že klukům nemůžu pomoct, ale doufám, že i když by to nedopadlo tak, jak všichni doufáme, rozloučíme se s kvalifikací se vztyčenou hlavou.Najdete na iDNES.czmobilní verze