Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejvytíženější lidé v Liberci? Doktoři, říká kouč před Groningenem

Liberecký kouč Jindřich Trpišovský | foto: ČTK

21 2015
První zápas s Bragou doma v základní skupině Evropské ligy prohráli, ale pak šokovali vítězstvím v Marseille. Teď chtějí fotbalisté Liberce nabídnout radost z výhry i fanouškům na stadionu U Nisy. Ve čtvrtek večer je doma čeká první ze dvou bitev s nizozemským Groningenem a vítězstvím by se přiblížili postupu.

„Pokud tenhle zápas zvládneme, hodně pozitivně nás to nasměruje ve skupině,“ uvědomuje si trenér Jindřich Trpišovský.

„Pak jsou ale ještě další tři utkání, čeká nás cesta do Bragy a domácí zápas s Marseille, to nebude jednoduché. Domácí duel s Groningenem ale o vývoji skupiny hodně naznačí.“

Jak to vypadá s vaší rozsáhlou marodkou?
Je fakt, že nejvytíženějšími lidmi v klubu jsou teď doktoři a fyzioterapeuti, kteří dělají vše proto, aby uschopnili zraněné hráče. Doufáme ve start Bartošáka, s týmem se začal připravovat i Sýkora. Uvidíme, jestli bude k dispozici Rabušic. Bohužel pokud jde o stopera Hovorku, asi se budeme muset obejít bez něj. Ale styl naší hry proto nezměníme.

Groningen letos venku ještě nedal ani gól. Staví vás to do role jasného favorita?
Tak bych to nehodnotil, protože jsme viděli tři utkání Groningenu na vlastní oči. V Arnhemu sice prohráli vysoko 0:5, ale přitom měli sami šest gólových příležitostí, které neproměnili. Je to ofenzivní tým, který se dostává do šancí i venku, ale doufám, že jim gólový půst vydrží i U Nisy.

Pomohli vám v přípravě hráči Švejdík a Luckassen, kteří mají zkušenosti z nizozemské ligy?
S Ondrou Švejdíkem, který za Groningen hrával, jsme to konzultovali hodně. Dokonce dostal na rozbor DVD se dvěma zápasy, v nichž hráli i fotbalisté, které sám zažil. Mluvil jsem i s Kevinem Luckassenem a máme opravdu spoustu informací.

Jak těžké bude dostat Groningen ze hry o postup?
Já koukám hlavně na to, abychom sami sebe dostali do hry o postup. Samozřejmě díky našemu vítězství v Marseille se situace ve skupině rapidně změnila. Pokud chceme v Evropě pokračovat, dvě nejbližší utkání s Groningenem nás můžou nasměrovat k postupu, ale rozhodně to není tak, že to jsou předem jasné body pro nás, jak taky slýchám. Nebude to nic jednoduchého, je to ofenzivní holandské mužstvo. Ve hře je ještě 12 bodů, stát se může cokoliv. Teď nás ale zajímá jen to jak vyhrát domácí zápas s Groningenem.

Cítíte před důležitou bitvou v týmu nervozitu?
Tohle radši nechci moc komentovat. Před domácím utkáním s Bragou jsem říkal, že postupem do skupiny z nás nervozita spadla, a nakonec to bylo jinak. To utkání jsme sice zvládli herně, ale ne výsledkově. Doufám, že na Groningen od začátku vletíme a předvedeme to, co chceme. Lidi za námi zatím stojí a my jim chceme i v Evropské lize nabídnout doma radost z vítězství.Najdete na iDNES.czmobilní verze