Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Liberecký Bílek přiznává nervozitu

19 2006
Liberec - Před rokem se v Blšanech třásl o sestup, dnes bude jako defenzivní záložník zachytávat výpady Sevilly v Poháru UEFA. "Je to pohádka," říká Jiří Bílek, který v sezoně za Liberec odehrál všechny minuty v lize i v pohárech. "Na Sevillu se strašně těším a taky jsem nervózní. To není na škodu."

Sevilla je velký kalibr. Půjdete do zápasu s opatrnější taktikou než v lize?
V žádném případě. Chceme na ně vlítnout a dát rychlý gól. Kdyby se povedl zrovna mně jako v 1. kole v Bělehradu, vůbec bych se nezlobil. Je výhoda, že hrajeme doma, lidi nám pomůžou. Myslíme na výhru.

Co očekáváte od Sevilly?
Sám od sebe jsem ji nijak zvlášť nestudoval. Ale jsou to Španělé, takže se můžeme připravit na rychlé kombinace na jeden dotek. Musíme se s tím vypořádat tradičním důrazem. Asistent Petřík přivezl záznam z nedělního zápasu Sevilly v Barceloně, takže se určitě poučíme.

Jako defenzivní záložník nemáte v lize zatím jedinou žlutou kartu. Jak to děláte?
Samozřejmě jsem rád, že karty nedostávám. Ale občas o tom tak přemýšlím a kladu si otázku, jestli je to dobře, nebo špatně. Třeba jsem moc měkkej. (směje se)

Na nové klubové televizi jste namluvil pozvánku na duel se Sevillou. Jak vám to šlo?
Ani se neptejte. Byl jsem z toho pěkně nervózní. A když jsem si to pak pustil, nemohl jsem se na to dívat. Hrozně jsem se styděl.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze