Fotbalový Liberec zdolal v dešti slovenské hosty ze Zlatých Moravců

LETADLO. Liberecký fotbalista Josef Šural slaví první branku v síti Estorilu. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

12 2013
Reprezentační přestávku si fotbalisté libereckého Slovanu vyplnili přípravným zápasem. V pátek porazili v deštivém odpoledni na domácím stadionu U Nisy sedmý tým slovenské ligy Zlaté Moravce 2:0.

"Chtěli jsme se udržet v zápasovém rytmu. S utkáním jsme spokojení, protože proti nám nastoupil kvalitní soupeř, který chtěl hrát fotbal. Plánovali jsme si, aby to bylo víc o kombinaci než o nějakém velkém boji, takže z tohoto pohledu to přesně splnilo účel a jsme navíc rádi, že jsme dokázali zvítězit," popsal Jiří Chytrý, asistent libereckého trenéra.

Domácí šetřili pouze zraněného Kušníra a volno dostal Delarge, jinak nastoupili v základní sestavě v plné síle.

Slovan poprvé udeřil brzy po bezbrankové první půli. Šural dostal míč za obranu Moravců a gólmana Kuciaka s přehledem překonal.

Vítěznou pojistku si Liberec nechal až na samotný závěr zápasu, kdy míč po přetaženém rohovém kopu vrátil před branku Sackey a volný Rabušic potvrdil pověst nekompromisního zakončovatele.

Fotbalisté Slovanu se tak příjemně naladili před náročným programem, v němž je čeká trio "S": v sobotu venku Slovácko a pak doma Sevilla a Sparta Praha.

"V příštím týdnu chceme hlavně optimálně doladit zdravotní stav mužstva a co nejlépe se nachystat na utkání se Slováckem," podotkl Jiří Chytrý.

V dresu Zlatých Moravců odehrál včera celý zápas Michal Obročník, který je kmenovým hráčem Slovanu a ve slovenském týmu hostuje. Tentokrát nastoupil nezvykle na postu stopera. "Máme hodně zraněných, tak jsem tam musel zaskočil," vysvětlil 22letý záložník Michal Obročník.