Radim Breite z Liberce (vpravo) a Mateusz Cholewiak z Wroclavi během...

Radim Breite z Liberce (vpravo) a Mateusz Cholewiak z Wroclavi během přípravného zápasu. | foto: ČTK

Liberec uzavřel přípravu remízou se Slaskem, Příbram s Werderem

• 3
Liberečtí fotbalisté remizovali v generálce na start nové sezony s polským Slaskem Wroclaw 1:1. Za Slovan čtyři minuty po pauze srovnala jedna z letních posil Slovák Martin Koscelník. Přípravným zápasem s desátým celkem uplynulé sezony polské ligy vyvrcholily nedělní oslavy 60 let od založení libereckého klubu.

Liberec nevstoupil do utkání dobře a v sedmé minutě inkasoval. Mateusz Cholewiak si zaběhl za obranu a prostřelil Hladkého. Slovan pak měl řadu šancí, ale srovnat se mu povedlo až v 49. minutě, kdy se Koscelník prosadil hlavou.

„Splnilo to moje očekávání. Jen mi bylo trochu líto, že jsme se dopustili hrubé chyby, zaspali jsme a stálo nás to i výsledek. Nebýt toho nešťastného gólu, zápas jsme mohli vyhrát,“ řekl novinářům liberecký trenér Zsolt Hornyák.

„Byl bych spokojenější, kdybychom vyhráli, ale mužstvo hrálo v dobrém tempu celý zápas. Kluci ze sebe vydali maximum, šli nadoraz a tak si představuji, aby zápas vypadal. Kromě našich chyb jsme soupeře do ničeho vážnějšího nepustili,“ dodal Hornyák.

Liberec po jeho letním příchodu prožil vydařenou přípravu. Z šesti zápasů prohrál jen ten úvodní s druholigovým Varnsdorfem a na soustředění v Rakousku zvítězil ve všech třech duelech, navíc bez inkasovaného gólu. Severočeši vstoupí do ligové sezony domácím soubojem s Karvinou.

V Liberci v neděli vyvrcholily oslavy 60 let klubu. Fanoušci si mohli prohlédnout zázemí stadionu a před přípravným utkáním s Vratislaví se jim v exhibičním duelu představily výběry složené ze všech tří mistrovských týmů Slovanu z let 2002, 2006 a 2012. Nechyběli ani tehdejší trenéři Ladislav Škorpil, Vítězslav Lavička a Jaroslav Šilhavý.