Liberec udržel s Boleslaví krok

10 2006
Uherské Hradiště - Ani v šestém kole nového tohoto ročníku nedostal liberecký brankář Marek Čech gól. Obhájci titulu zvítězili na hřišti Slovácka 1:0 a udrželi krok s vedoucí Mladou Boleslaví. Za lídrem soutěže zaostávají jen o skóre. Jediný gól zápasu v Uherském Hradišti dal krátce po svém příchodu na hřiště liberecký náhradník Blažek.

Vývoj zápasu
minutu po minutě

Liberec přijel na Slovácko v roli favorita, ale příliš ji nedokázal naplňovat. Severočeši jako by během reprezentační pauzy vypadli z obvyklé pohody a jejich hra z prvního poločasu nebyla zrovna vydařená.

Domácí po slabším začátku měli ve 29. minutě velkou šanci. Po Vozábalově trestném kopu se mohl prosadit Dragoun, který hlavou míč prodloužil k Čechovi, jenže liberecký gólman míč dokázal vyrazit na roh.

Převaha Slovácka narůstala s přibývajícím časem, jenže před poločasem mohli skórovat i hosté, ale Pospěchova hlavička mířila nad.

Po pauze hosté nastoupili s větší agresivitou, kterou ještě vystupňoval střídající Blažek, který nahradil v 62. minutě zraněného Pospěcha. Trenér Lavička prokázal změnou dokonalý trenérský cit, protože juniorský reprezentant si už při svém prvním kontaktu narazil míč s Holendou a vstřelil gól.

Domácí se s nepříznivě se vyvíjejícím zápasem nesmířili, přidali na tlaku, ale slibnější šance si vytvářeli pouze při trestných kopech. Hosté se už zatáhli a spoléhali pouze na kombinační akce do otevřené obrany, při nichž především Blažek hodně strašil domácí zadáky.

Také Slovácko si ale nakonec vypracoval slibnou možnost, jenže střídající Brožík v dobré pozici osm metrů před brankou svoji hlavičku poslal do rukou brankáře Čecha. A protože si domácí další šanci nevytvořili, zůstávají po  páté prohře za sebou na předposledním místě, zatímco obhájce titulu se dál drží vedoucí Mladé Boleslavi.