Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberec trénoval na umělé trávě

22 2006
Praha - Na hřišti divizního Vyšehradu se včera měl zrodit poslední krok fotbalistů Liberce k vysněnému postupu do Ligy mistrů. Proč zvolil tým trenéra Vítězslava Lavičky k přípravě právě hřiště pražského celku? "Jsme jediní v republice s umělým trávníkem třetí generace, který je ohodnocen dvěma hvězdičkami," vysvětlil sekretář klubu Petr Voženílek.

A právě umělá tráva je jedním z úskalí, jež na Liberec čekají v zítřejší odvetě proti Spartaku Moskva, s nímž Liberec předminulou středu doma remizoval 0:0.

Na první pohled se přitom nejkvalitnější "umělka" od přírodní trávy vůbec neliší. "A ani herně, rozdíly už se téměř smazaly. Je tak podobná běžnému povrchu, že ani soupeři kolikrát nepoznají, že hrají na umělé trávě," líčí Voženílek.

Liberec přesto neponechal nic náhodě: na včerejší trénink si od Vyšehradu objednal i důkladné pokropení trávníku – to samé jej totiž čeká v Moskvě. "Dělá se to ze stejných důvodů jako na přírodní trávě: pro zlepšení skluzu míče," vysvětlil sekretář Vyšehradu.

Liberecký kouč Lavička při přípravě kladl důraz hlavně na to, aby se hráči seznámili s netradičním povrchem. "Proto jsme zrovna tady, abyste si na to zvykli," upozorňoval kouč, když hráči nezpracovali míč nebo neodhadli jeho odskok.

Závěr vyplnila střelba pokutových kopů: při remíze z prvního duelu není vyloučeno, že nedojde i na ně.

Ráno už Liberečtí odletěli do Moskvy, kde je zítra čeká jeden z nejdůležitějších zápasů v historii klubu.

Ve středu budou mít svátek i fotbalisté Mladé Boleslavi: také oni se představí v odvetě 3. předkola Ligy mistrů, doma hostí Galatasaray Istanbul.

Po debaklu v Turecku 2:5 jsou však jejich postupové šance výrazně nižší než u Liberce.

Podaří se Boleslavi zvrátit prognózy? Pomůže Liberci speciální příprava na umělém povrchu? Odpovědi přinese až zítřek.

Fotbalisté Liberce trénovali v pondělí na umělé trávě na pražském Vyšehradě.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze