Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pohár v Liberci se odkládat nebude, přestože déšť poničil stadion

30 2013
Přestože fotbalový Liberec chtěl čtvrteční zápas 3. předkola Evropské ligy proti FC Curych odložit, nakonec se hrát bude. Na stadionu U Nisy, který v pondělí poničil přívalový déšť, však budou probíhat provizorní opatření.

"Informovali jsme fotbalový svaz a připravujeme fotodokumentaci, aby ji mohl poslat na UEFA. Zápas bychom nejraději přeložili o čtrnáct dnů," uvedl sportovní ředitel klubu Libor Kleibl v úterý ráno.

Zápas se však nakonec odehraje v původním termínu. UEFA totiž souhlasila s provizorními opatřeními na poničeném stadionu. Informovaly o tom oficiální internetové stránky Slovanu Liberec.

Stadion U Nisy v pondělí poničil přívalový déšť, který způsobil škody za miliony korun.

Na stadionu se setkaly proudy vody ze tří stran. Trávník přečkal řádění živlů bez úhony, poničené jsou však střídačky i umělá tráva za nimi, která slouží k rozcvičování hráčů. "Asi bude nutná výměna umělky, to bude stát více než milion," odhadl Kleibl.

Fotogalerie

Druhý proud vody přišel shora od internátu a tekl vnitřkem hlavní tribuny. Zničené jsou kanceláře, posilovna i kabiny hráčů a rozhodčích. "Vše bylo pod vodou, je tam několik centimetrů bahna. Budeme muset všude vytrhat podlahy. Jen vysušit a vytřít asi stačit nebude," upozornil Kleibl.

Třetí proud se přihnal od Pavlovic a vyplavil recepci, v níž bylo asi 60 centimetrů vody.

Na opravě stadionu se od pondělního rána usilovně pracuje. Dát všechno dohromady se však do čtvrtka, kdy je utkání proti FC Curychv na programu, se však určitě nestihne.

Vzhledem k tomu, že výkop byl stanoven na 20:15, bude důležité zprovoznit především umělé osvětlení. "Ale testování zaplavených rozvaděčů bude možné až ve středu," napsal klub v prohlášení.

V provizorním režimu můžou fungovat stánky s občerstvením či sociální zařízení. UEFA však ujistila, že Liberec bude mít ve čtvrtek výjimku ze striktních pravidel, která při zápasech evropských pohárů platí.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze