Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberec i s Barošem startuje sezonu u Vídně. Jde i o miliony

Liberec vstupuje do evropských pohárů. Budou se Egon Vůch s Matějem Pulkrabem znovu radovat z gólu? | foto: Ota Bartovský, MAFRA

27 2016
Fotbalisté Liberce dnes odlétají do Vídně. Zítra večer na předměstí rakouské metropole zahájí novou sezonu zápasem třetího předkola Evropské ligy proti týmu Admira Wacker Mödling.

Právě úspěch na mezinárodní scéně je pro třetí tým minulého ligového ročníku opět velice důležitý. A to nejen ze sportovního hlediska.

V případě postupu do základní skupiny evropské soutěže by totiž do klubové kasy stejně jako v minulých letech přitekly desítky milionů korun. „A to je v našem rozpočtu podstatná částka,“ řekl sportovní ředitel Jan Nezmar.

Liberec patří dlouhodobě k nejúspěšnějším českým klubům, i když rozhodně nemá ve zvyku rozhazovat peníze. Už se stalo zvykem, že každého půl roku z týmu řada hráčů odejde a klub přivede nové. Přesně to se stalo i letos v létě.

„Oproti jaru máme vyrovnanější mužstvo a máme z čeho vybírat, což je vždycky dobře,“ řekl liberecký trenér Jindřich Trpišovský. „Změny v týmu jsme zvládli vloni v létě i v zimě a jsem přesvědčen, že je zvládneme i teď. Podstatné je, že důležití hráči tentokrát v týmu zůstali. Jsem rád, že už to hektické období máme za sebou a sezona už začne.“

Nejznámější posilou je samozřejmě zkušený útočník Milan Baroš, nejlepší střelec evropského šampionátu 2004 a vítěz Ligy mistrů.

Tak velké jméno ještě U Nisy nikdy nepůsobilo. „Zapadl do týmu dobře, po třech dnech jsem měl pocit, že je tady celou přípravu,“ uvedl Trpišovský. „Je radost dívat se, jak ve svých letech vypadá fyzicky a jak se o sebe stará. To je dobrý příklad pro naše mladé hráče.“

Všem změnám týmu možná ještě není konec. Až do úterního večera Liberec lovil ještě jednoho kvalitního brankáře ke stávající dvojici Hladký-Kolář.

„Taky nám chybí zkušený hráč do středu pole, který by dokázal mužstvo usměrnit a změnit podle potřeby rytmus hry, jako to uměl David Pavelka. A rádi bychom získali ještě jednoho útočníka,“ řekl sportovní ředitel Nezmar.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze