Liberec poprvé doma zvítězil

17 1999
L i b e r e c - Fotbalisté Slovanu Liberec slavili své první letošní vítězství v domácím prostředí. O nejtěsnější výhře 1:0 v předehrávce 7. ligového kola nad Viktorií Žižkov rozhodla branka argentiského útočníka Lazzara Liuniho z dvacáté minuty. Domácí se museli obejít bez útočníka Marka Kincla, který dopoledne podepsal smlouvu právě s Viktorií Žižkov.

V úvodní fázi zápasu se Liberec snažil o ofenzívu a tu korunoval právě vedoucí gól Lazzara Liuniho po centru Neumanna. V dalším průběhu však měli více ze hry hosté. Největší šanci prvního poločasu měli ve 30. minutě, kdy Gibala vysunul útočníka Hromádka, ten šel sám na brankáře Hauzra, ale nedokázal ho překonat.

Začátek druhého poločasu patřil rovněž Viktorii Žižkov. Plocek se ve 49. minutě dostal do velmi dobré pozice a domácí brankář Hauzr zabránil jistému gólu. Defenzíva Liberce byla velmi důsledná a ačkoliv měli hosté územní převahu, k velkým šancím se už nedostali. Naopak v 58. minutě po výborné individuální akci Bredy dobře vystřelil Liuni a jeho ránu tečoval brankář hostů Kobr na tyč.

Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 20. Liuni. ŽK: Čupr, Čapek, Klago - Navrátil, Chihuri. Rozhodčí: Bejlek - Helebrant, Novák. Diváci: 2518.

Liberec: Hauzr - Pilný - Janáček, Marek, Čupr - Neumann, Breda, Michalík (68. Lexa), Čapek (77. Nečas) - Klago (89. Dvořák), Liuni.
Viktoria Žižkov: Kobr - Zakopal - Buryán (46. Hertl), Hunal - Zbožínek (77. Mikulík), Pikl, Gibala, Navrátil (64. Valkoun), Plocek - Chihuri, Hromádko.