Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberec má vlastní televizi, Slovan TV

19 2006
Liberec - Chcete se podívat, jak se fotbalisté Liberce připravují na bitvu se španělskou Sevillou? Zajímají vás aktuální názory hráčů? Tak si pusťte Slovan TV. "Chceme vyhrát. Potřebujeme vaši podporu," hlásí hráči Tomáš Janů a Jiří Bílek do kamery. Liberecký klub v úterý rozjel vlastní internetovou televizi.

"Zatím běží v provizorní verzi. Věříme, že v zimní přestávce představíme Slovan TV v plné kráse. Do té doby se budeme učit," říká mluvčí klubu Lukáš Váňa.

Liberecká klubová televize včera nabízela pět příspěvků: například reportáž o taktické přípravě na zápas se Sevillou, pozvánku na utkání a záběry z tréninku.
 
Ke sledování televize postačí počítač, připojení k internetu a příslušný prohlížeč.

Slovan TV bude v budoucnu pracovat na tzv. "streamingu". "To znamená, že přímo na našich stránkách bude televizní okno, kde fanoušci uvidí program své klubové televize," vysvětluje Lukáš Váňa.

Štáb televize tvoří mluvčí Váňa, který je bývalým redaktorem České televize, obrazovou stránku má na starosti technik Roman Hlaváč.

Lukáš Váňa upozorňuje, že vysílání klubové TV je zatím velice nedokonalé. "V podstatě jsme pořád na úrovni multimédií. Televizní charakter dostane naše vysílání až ve chvíli, kdy bude mít pevný program a řád."

Zájemci tak budou přesně vědět, kdy se můžou těšit na určitý pořad.  Kam chtějí tvůrci klubové televize svůj projekt dotáhnout? "Chceme nabízet rozhovory a trochu poodhalit soukromí hráčů," tvrdí Váňa. Záznamy utkání, které přinášejí například v Teplicích, nemají Liberečtí v plánu.
 
O vlastní klubové televizi se v Liberci mluvilo už zhruba čtvrt roku. Pro inspiraci prý Liberečané neměli kam jít. Zahraniční velkokluby mají své programy placené a zaheslované, v domácích podmínkách se zase není kde učit. "Třeba v Teplicích a v Plzni také rozjeli něco podobného. Ale ona to vlastně klubová televize v pravém smyslu není. Jak říkám, televize vyžaduje pevný program," říká mluvčí Slovanu.

Ve svém "provizorním" vysílání chce Slovan TV nabídnout každý týden tři až čtyři příspěvky. Jak se vlastně fotbalisté tváří, když mají říkat něco do kamery? "Upoutávka na Sevillu byla předem připravená, a to se jim moc nelíbilo," přiznává Váňa. "Ale když jde o rozhovory, je to v pohodě." Záložník Jiří Bílek přiznává, že mu natáčení do klubové TV moc nesedělo. "Byl jsem hrozně nervózní," říká Bílek.

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze